22.04.2025, 11:30 | czytano: 5774

Narodowcy z Czarnego Dunajca straszą relokacją uchodźców (film)

Do sieci wrzucili film, na którym pozują z posłem Konfederacji przekonującym jakie zagrożenia ma nieść napływ uchodźców. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
- Wraz z posłem Krzysztofem Tudujem odbyliśmy długie i bardzo owocne rozmowy w sprawie imigrantów w naszym kraju - podkreślają autorzy wpisu na profilu społecznościowym Ruchu Narodowego Nowy Targ..
Mówią o bezpieczeństwie Polek i Polaków czemu mają zagrażać wychowani w innej kulturze i tradycji imigranci z Azji i Afryki. Inną sprawą ma być suwerenność Polski, którą - ich zdaniem - ma naruszać Unia Europejska narzucając obowiązek przyjmowania imigrantów.

"Każdy z nas powinien wstawić się za tym, abyśmy to my, Polacy, decydowali, kogo, kiedy i w jakich ilościach wpuszczamy do naszego kraju. Wszystkie gminy, powiaty i województwa w Polsce powinny stanąć po stronie suwerennej Polski i zapobiec temu szaleństwu" - kończą swój wpis w mediach społecznościowych.

I zapowiadają złożenie petycji w tej sprawie do Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec.

fi/
Może Cię zainteresować
komentarze
sawuarek i wiwarek24.04.2025, 09:57
Bardzo owocne rozmowy? Więc co konstruktywnego udało im się uzgodnić w trakcie tych owocnych rozmów? Ile, i w ilu państwach skąd pochodzą uchodźcy, wykupili miejsc w ichniejszych lokalnych mediach na ogłoszenia informujące o tym że w Polsce około połowa populacji żyje w ubóstwie? Czy dotarli do uchodźców z przekazem informacyjnym o Polsce, o jej bogatej kulturze, że Polska nigdy nie brała udziału w kolonizacji (raczej to ona sama była obiektem kolonizacji w XIX wieku), że Polska jest krajem unitarnym pod względem narodowościowym, że język polski jest językiem dosyć trudnym do nauczenia się? Nie! Żadnej z tych rzeczy nie zrobili i robić chyba nie mają zamiaru (do ilu państw Afryki wysłał pan poseł obiektywne informacje o Polsce, które wskazywałyby na wysoką niestosowność prób posyłania do naszego kraju swoich obywateli?). Ci narodowi politycy bynajmniej nie siebie samych tylko nas mobilizują do działania, zioną na pokaz przed nami nienawiścią do wszystkiego co obce. To pan poseł ma za to płacone i ma sprawczość (tak, oczywiście!) żeby skutecznie działać w naszym imieniu w kierunku jaki uzna za słuszny, nie wolno mu natomiast podburzać ludzi do nienawiści na tle narodowościowym.
@ "Tu jest Polska" - nawet w najmroczniejszych koszmarach jeszcze Ci nie postało co takie na pozór trywialne hasło: "poprzeć go w działaniach" może dla Ciebie i nas wszystkich oznaczać w praktyce, że np. Twój lider w drodze do realizacji "naszego" wielkiego celu może zażądać od "nas" takich potwornych rzeczy o jakich w tej chwili nawet boimy się pomyśleć czy wyobrazić sobie. Emocje, zwłaszcza te negatywne, nie są dobrym doradcą (jeszcze raz: to nie my zwykli mieszkańcy, ale oni, politycy, mają podejmować te działania, o których nie wiadomo po co mówią nam, którzy nie mamy ku temu ani odpowiednich narzędzi ani sprawczości, które są w ich, polityków, posiadaniu, my powinniśmy tylko czekać żeby od nich odebrać taką krótką wiadomość: mieszkańcy, był wielki problem, groziło nam to i to, ale dzięki naszym działaniom w porę udało się zapobiec temu niebezpiecznemu rozwojowi wypadków i tyle).
wybieraj24.04.2025, 07:00
@ Gul.Jul.Zeż.
Mentzen jest już umówiony na pomagiera Kaczyńskiego. Tak ten jak i Tusk ze swymi starymi pomagierami rządzą Polską od 35 lat.
Mamy więc to czego nie chcemy.
Gulasz Juliusz Zeżarł23.04.2025, 23:49
@tu jest Polska

Święte słowa! Czysta racja! Polską powinni rzadzić Braun, jego kumpel Fritz i ich pomagier Mentzen.
"Tu jest Polska"23.04.2025, 20:09
Drodzy Państwo, wyjście z tej sytuacji jest bardzo proste. Należy wybrać na prezydenta Polski pana GRZEGORZA BRAUNA i poprzeć go w działaniach dla odzyskania suwerenności Polski.
politowania godny23.04.2025, 20:06
@ niemądry i nieskromny
To twoja "zjednoczona łże prawica" z której to ramienia jesteś radnym rozpoczęła sprowadzanie do Polski "subsaharyjskich inżynierów z nożami w zębach". Czyżbyś nie wiedział?
Tak ma być!!!!!23.04.2025, 18:53
BRAWO BRAWO
Manipulacja w tytule23.04.2025, 18:36
Relokacja już trwa więc nie straszą nią tylko przedstawiają fakty zanim będzie za późno. Niedowiarków zapraszam na zachodnią granicę. Każdy kto nie brał udziału w ostatnim referendum zaprosił do swojego domu niechcianych gości z Niemiec.
no p23.04.2025, 17:52
nalezy też wspomnieć o hiv,bo ci młodzi afrykańscy gwałciciele będą zarażać.poczytajcie co robiły gangi pakistanczykow w anglii.I TO BYŁO NA PRAWDĘ .
PolskaBiała23.04.2025, 17:22
To prawda PAL. Też mam takie obawy jak czytam opinie na ten temat takich odklejonych osób jak 4 skins, który zachwyca się chatką z gów.a gdzieś na końcu świata w Afryce i uznaje to za postęp cywilizacyjny. Ale z drugiej strony mam nadzieję, że ludzi zdrowo myślących jest więcej i nie pozwolą płuc do swojego gniazda i wpierw zadbamy o siebie i swoje dzieci, a nie wyhodujemy na własnym podwórku czarną przestępczość.
PAL23.04.2025, 14:00
Konfederacja i prawica od lat ostrzega prze skutkami nielegalnej migracji a co słyszymy z lewej strony raz biedni ludzie szukający miejsca na ziemi wpuszczać wszystkich mur nie potrzebny raz że to jednak bandyci zwierzęta a granice zaminować a wczoraj najnowsza narracja "Dostosować się albo wypier****ć" obawiam się że jednak po wyborach wygra ta 1 opcja a krytycy trafią do więzienia za tzw ,,mowę nienawiści''
PolskaBiała23.04.2025, 11:18
4 skins. To już mogłeś zostać w tej Afryce i *** swoją rasę. Ja nic o konfie i republice nie wspomniałem. Takiś światowy a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. No naprawdę przykro mi że nie miał cię kto wychować. Pewnie dlatego tak ci było dobrze wśród *** bo oni też kali jeść i kali pić.
Rych23.04.2025, 11:10
Problemem nie jest sam fakt przyjmowania migrantów, tylko to, w jaki sposób wyselekcjonować tych, którzy będą chcieli PRACOWAĆ, asymilować się i uszanują nas, naszą religienasze prawo i nasze zwyczaje. Bez narzucania nam , co jest dobre a co złe- która religia jest zła, a która dobra. Ludzi ,którzy chcą pracować i nie będą sprawiać problemów przyjmę z otwartymi rękoma. Ale jak pokazują przykłady Niemiec, Francji i innych. Nie zawsze przybysze niosą za sobą jakość. Moj kuzyn w Szwecji potwierdza, że są u nich mieksca, gdzie nie mozna w swoim domu postawic choinki w świeta przy oknie bo mozna stracić szybę....Poruszę też inny problem - rdzenna ludność Europy kurczy się, bo dzieci jest coraz mniej, natomiast Afryka na poziomie ludności rozrasta się niesamowicie szybko. Są kraje w których poziom ludności zwiększył się w przeciągu 15 lat nawet o 40% ! I co z tymi ludźmi robić? Tam potrzeba rozwiązań, na miejscu. Tyle tylko, że już zaczyna być za późno.
yamakay23.04.2025, 07:35
@ciekawski Polacy tworzyli gandi samochodowe w niemczech w irlandii i Anglii brali takie sociale ze chalpy pobudowali za nie i za granica robili tylko dzieci takze wcale nie brali socjali wiekszych bzdur dawno nie czzytalem
Anna23.04.2025, 06:59
do poszli won na Moskwe - jak nie pracują to wyrzucić, ale z tego co wiem to pracują i płacą podatki, nie są na utrzymaniu tamtych sopłeczeństw
4 Skins23.04.2025, 06:57
Chlopcze z polska biala zwiedzilem caly swiat łącznie z Afryka.A ty mielisz jezorem madrzac sie tym czym karmi cie republika i ruskie trole z konfy.Zobacz na zdjecie zony mentzena z dziećmi zrobione w meczecie jak sie nie myle w Omanie.
Anna23.04.2025, 06:56
do G?rol - ja nigdzie darmowego mieszkania i zasiłku za granicą nie dostałam i nikogo takiego nie znam. Chyba, że Ty dostałeś? To wtedy pisz za siebie.
Anna23.04.2025, 06:53
do 07 zgłoś się - tylko to nie będą Azjaci, którzy przyjeżdżają do pracy. To jest spora różnica. Przyjadą z Afryki po zasiłek i mieszkanie. Nie rozumiem, czemu mamy utrzymywać młodych ludzi zdolnych do pracy? W imię czego? Powinno być jak w Emiratach, nie masz 3 m-ce pracy to do widzenia, deportacja. I jest tam porządek, nie ma bezdomnych i przestępstw.
Artur23.04.2025, 06:51
W Podwilku powstaje centrum cudzoziemców na nowej remizie już trwa remoncik
Podatnik23.04.2025, 06:38
Polak na obczyźnie pracuje. Haruje jak niewolnik.
Ewka22.04.2025, 22:18
@888
Twój komentarz to ani za nauką kościoła (wszyscy od Adama i Ewy) ani za nauką w ogóle. Coś poczytaj.
mądry i skromny22.04.2025, 21:05
Jest nadzieja w narodzie- są tu jeszcze ludzie myślący i znający historię- Jeszcze Polska nie zginęła póki są tacy ludzie ale strzeżmy się - bo przyszły wilki w owczej skórze i ...knują..
dramat22.04.2025, 20:22
do Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN
Znałem twojego ojca. W grobie się przewraca!
PolskaBiała22.04.2025, 19:46
4 skins rozumiem że nie zależy ci odklejeńcu na dobru nawet twojej rodziny (o ile ją masz, jeśli w życiu widziałeś coś więcej niż tylko ekran kompa). Ale właśnie po takiej twojej odpowiedzi widać że byłeś bardziej hodowany niż wychowywany. Tylko współczuć.
poszli won na Moskwe22.04.2025, 19:28
Wszystkich górali wyrzucić z Hameryki, Canady, Niemiec, Austrii ...
4 SKINS22.04.2025, 19:22
polska biala ale ty jestes chory ha ha juz jestes kolorowy na mysl o czarnym kolorze
SKINHEADS 6922.04.2025, 19:18
Do madry i skromny byli to wlasnie gorale z Czarnego Dunajca...
mądry i skromny22.04.2025, 18:13
Rozumiem że to Polskie Pany z Cornego Dunajca będą decydowały o tym co się w Polsce dzieje a nie jakieś wieśniaki z np. Orawy- ostrzegam wszystkich mieszkańców Podhala, Spisza , Orawy i ludzi z pogranicza- tacy ludzie zawsze będą dzielić i wykluczać- dziś jesteśmy potrzebni żeby oddać na nich swój głos a jutro się dowiemy że właściwie to nie jesteśmy Polakami bo oni tak zdecydują. A na koniec pytanie z historii- chłopi z której wsi pomogli stłumić powstanie Chochołowskie? Ktoś wie? Wątpie.
ciekawy22.04.2025, 17:53
A jak ten film oglądnąć ?
na kredyt chyba22.04.2025, 17:37
Przecież jak ktoś ma lokal , ma miejsce , to do swojego domu zawsze może sobie zaprosić kogo ma życzenie , ale drugim niech nie podrzuca swoich gości, bo to ani kulturalne, ani grzeczne.
Ewka22.04.2025, 17:32
Zamiast mielić temat i straszyć od kilkunastu lat emigrantami, szczepionkami, Ukraińcami, Unią, LGBT, i płaską Ziemią, weźcie się za płodzenie dzieci i do roboty, bo brakuje rąk do pracy! Jakoś ruskimi nie straszycie,.przypadek?
Rozsądny22.04.2025, 16:45
Pamietam jak PiS przejmował władze w 2015 to na Podhalu było kilkuset obcokrajowców ( dane oficjalne) w 2023 jak oddawał władze kilkanaście tysięcy (też dane oficjalne) a chłopaki się dziś obudzili . Natomiast problem i tak nie jest w uchodźcach , tylko w tym że Polaków coraz mniej się rodzi i pracodawcy szukają robotników ,tak że chłopaki nie straszyć i manifestować tylko do roboty , bo stare dziadki za was akurat tego nie zrobią . Na marginesie relokacja miała obejmować wtedy jak ktoś pamięta 12000 ludzi na całą Polskę, a dziś na samym Podhalu jest uchodźców więcej i ci akurat co dzisiaj najwiecej krzyczą przeciw to najwiecej w tym temacie się zasłużyli
yamakay22.04.2025, 15:45
całap lipnica i z czarnego dunajca duzo ludzi w Austrii to jest ok wtedy ale inni juz nie ok takiemyslenie Kalego Kali ukrasc kroer dobrze Kalemu ukrasc nie dobrze jak to ktos napisac uchodzca jest z kraju w ktorym toczy sie wojna emigrant to czlowiek ktory wyjezdza bo chce radze zaczac myslec i sie dziwic ze pis rzadzil tyle lat dramat
Wyborca22.04.2025, 15:40
To jest uświadomienie powagi sytuacji. Taki obóz jest np. w Zambrowie. W Małopolsce mówi się o Mszanie Dolnej, Limanowej. W Krościenko nad Dunajcem chcieli ale radni się zbuntowali. Ciągle to do nas nie może dotrzeć, że tak będzie jak wygra Trzaskowski i układ zostanie domknięty.
populizm22.04.2025, 15:39
"Spośród krajów europejskich najwięcej polskich emigrantów przebywało w Wielkiej Brytanii (440 tys.), Niemczech (436 tys.), Holandii (128 tys.), Norwegii (80 tys.) oraz w Irlandii (68 tys.)."
Pewnie połowa z nich popiera wyrzucane emigrantów jednocześnie będąc migrantem ;) Taki mamy klimat
Imperator22.04.2025, 15:15
Nie straszą tylko mówią jak jest. Kto tego nie rozumie i nie widzi albo interpretuje że mówienie prawdy jest straszeniem to ma rozum kury.
Hunta Kinte22.04.2025, 15:04
Co niektórzy wyśmiewają i bagatelizują problem. Ale problem jest ! I każdy to widzi bez względu na orientację polityczną. Pytanie : co dalej? Czy ludzie z innej kultury , z innego świata a nawet z innego klimatu tak ochoczo będą się integrować ? Do tego darmowy socjal , który rozleniwia a wręcz demotywuje do podjęcia pracy ?itd. itd..itd?
mądry i skromny22.04.2025, 14:40
A co z legalnymi imigrantami? Czy wśród półtora miliona legalnych imigrantów są tylko potulne baranki a wśród paru tysięcy ewentualnie relokowanych będą same zbóje? Czy przedsiębiorcy którzy są zwolennikami Konfederacji nie zatrudniają imigrantów? Czy kupując jakiś produkt czy zamawiając usługę pytasz i sprawdzasz czy w danej firmie zatrudniają imigrantów? A teraz sami sobie odpowiedzcie jak jesteście zakłamani.
Gulasz Juliusz Zeżarł22.04.2025, 14:36
Skoro Tadeusz, którego jedynym widomym znakiem sensu istnienia jest powoływanie się na bycie czyimś tam synem, tak mówi, to musi tak być! I ja się z nim zgadzam! Polska dla Polaków! Ziemia dla Ziemniaków! Słońce dla Słoni!
Harnaś22.04.2025, 14:30
Idźcie się ... leczyć nie wiem do jakiego lekarza chodzicie ale czas najwyższy go zmienić albo przestać brać to ....
ciekawski22.04.2025, 14:27
@G?rol
Polacy jak wyjeżdżali za granicę, to ciężko pracowali na swoje utrzymanie i utrzymanie swoich rodzin w Polsce. Nikt Polakom nie zapewniał socjalu i utrzymania. Żaden obcy rząd nie przyznawał Polakom na obczyźnie "dodatków" pieniężnych w wys. większej niż emerytura, którą otrzymywali po 30 - 40 latach pracy autochtoni. Nikt nie zapewniał Polakom mieszkania. Na to musieli zapracować sobie sami. Jak się mają czuć polscy emeryci, których emerytura jest niższa od "zasiłku socjalnego", który otrzymują "imigranci" na siłę przywożeni do Polski za nic nierobienie. Przecież na ich "utrzymanie" płaci Pan, Pani, Ja. Dla nich pieniądze są a dla Polskich chorych dzieci organizuje się składki, bo dla nich pieniędzy nie ma. Jakie wsparcie od rządu dostali powodzianie z Kotliny Kłodzkiej ?
Nie dla utrzymywania darmozjadów za nasze pieniądze.
88822.04.2025, 14:26
Po to Pan Bóg osiedlił murzyna w Afryce,azjate w Azji itp by tam żyli.Jal mają problem to niech se sami u siebie rozwiązują.
Miki22.04.2025, 14:21
A ja zacytuję papieża Franciszka "Nie zapominaj o ubogich".
Miał na myśli bezdomnych, migrantów, uchodźców...I to była Jego myśl przewodnia. Uczmy się pokory i tolerancji...
O7 zglos sie22.04.2025, 14:18
Jako pracodawca mam pytanie do tych smiesznych na zdjeciu.Zapraszam do pracy w mojej firmie Polacy nie chca pracować a płacę godnie.Chłopcy i kobiety z Azji ktorych mam sa sumienni i pracowici.Wiec po co mielic jezorem nie znając problemu?
PolskaBiała22.04.2025, 14:18
G?rol. Pałętamy czy zarabiamy w uczciwy sposób ciężką pracą??? Jeśli nie masz mózgu to się nie wypowiadaj bo wstyd czytać twoje bazgroły c...u. Wjadą ci na chatę czarni i zrobią z tobą co trzeba to zaczniesz inaczej myśleć. Oni nie będą pracować na budowach ani na produkcji tylko będziesz ty na nich tyrał pustaku.
dd22.04.2025, 14:17
To wszystko nie jest takie oczywiste. Każdy przypadek jest inny. Legalni Imigranci niech przyjeżdzają, bo niby dlaczego nie? Polacy też emigrują po całym świecie. Uchodźców z krajów objętych wojną jeśli to ich pierwszy kraj rejestracji tez można, a może i należy przyjąć (Jemen, Sudan).

Nielegalnie przybyłych, przęstępców należy deportować. Ale przecież to cały czas się dzieje w ramach działania Straży Granicznej.

Może przy okazji deportować tech tych naszych straszycieli, może by się spokojniej zrobiło.
tt22.04.2025, 14:10
"Odrzucanie imigrantów to ciężki grzech"- wielce oburzeni Katolicy i Narodowcy to powiedział papież Franciszek.Tylko,że te słowa Wam nie pasują w Waszej narracji.
Jo22.04.2025, 13:59
@Podwilk
Pozamiatołeś :D
wera22.04.2025, 13:43
Niech uchodźców biorą liberalne samorządy z Warszawy, Wrocławia i Szczecina. Chcieli to mają. Tak jest uczciwie, było głosować w referendum.
lolo22.04.2025, 13:33
Z Wiednia usunąć górali.
KTT22.04.2025, 13:21
POdly tytuł autora tekstu !! To nie straszenie tylko stwierdzenie faktu który na naszych oczach ma miejsce.Wiec autorze tego tekstu przeproś za swoją manipulacje i przyjmij nachodzcow do swojego domu .Daj przykład
tęczowy22.04.2025, 13:07
mają św. racje, skoro tak ochoczo z otwartymi rękami makrela przyjmowała do siebie inżynierów,lekarzy innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Afryki, Azji to teraz niech sama się nimi zajmie a nie uszczęśliwia Polaków,przecież to nachodżcy nie uciekają przed wojną, dobrowolnie nie są przywożeni do Polski ale siłą,im dalej są od naszego kraju to tym lepiej dla naszego całego społeczeństwa,mamy całkowicie nieudolny rząd który Polskę stacza do przepaści,deficyt za parę miesięcy tego roku to już ponad 75mld złotych,drożyzna na każdym kroku,zubożenie społeczeństwa widoczne już bez binokli,zadaje sobie pytanie w jakim celu to się robi ...?
Anti Multi Qlti22.04.2025, 13:04
Tego już nie zatrzyma nikt. Europa umiera.
Jan Usz22.04.2025, 12:58
Afryka to olbrzymi kontynent. Pełen ziemi i bogactw. Niech sobie tam żyją. Nic dobrego dla Europy z ich przyjazdu nie wynikło.
I najważniejsze, to nie są uchodźcy!
Tam nie ma wojny!
To są zwykli migranci dla kasy!
blokerss222.04.2025, 12:49
storczyki czarnodunajeckie i tyle w temacie
.Myślący22.04.2025, 12:38
Bezwzględny zakaz wpuszczania takich ludzi...
No ale inaczej brak pieniążków dla gminy,powiatu od kumunistycznej uni...
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN22.04.2025, 12:38
Nie straszą, tylko koalicja 13 grudnia nam to chce zafundować
Podwilk22.04.2025, 12:37
Narodowcy z Czarnego Dunajca brzmi to tak samo mocno jak punkowcy z Załucznego :-)
Miescon22.04.2025, 12:31
Podhale24 straszy filmem o relokacji uchodźców. Przekaz dokładnie taki sam...
G?rol22.04.2025, 12:31
Ale wy jak się pałętacie jako emigranci po całym świecie to wtedy jest dobrze .
S-40022.04.2025, 12:16
Straszą to wojewodowie samorządy obcięciem funduszy za brak zgody na relokacje inżynierów
Paweł22.04.2025, 12:14
Popieram, nas nie stać na uchodźców.
Dyktator22.04.2025, 12:13
Najpierw trzeba wzbudzić w ludziach strach (wojną, wirusem, uchodźcami), a potem można wszystko im narzucić.
Sonsiat22.04.2025, 11:59
Niechaj pierw wyciągną słomę z butów
Ja22.04.2025, 11:43
Wieś tańczy, więc śpiewa. Ja jestem przeciw relokacji kosmitów na Ziemi. To tego typu temat z pewnej tylniej części ciała
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl