19.05.2025, 19:30 | czytano: 3591

Rusza modernizacja oświetlenia ulicznego

Zdj. UM Zakopane
Zakopane stanie się jaśniejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne. Władze miasta rozpoczęły realizację inwestycji, która znacząco odmieni przestrzeń publiczną po zmroku.
Wiceburmistrz Zakopanego Bartłomiej Bryjak podpisał umowę z firmą Pollight Sp. z o.o. na realizację projektu "Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulicznego w Zakopanem" - inwestycji realizowanej w ramach dziewiątej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Rozświetlamy Polskę".
W ramach przedsięwzięcia z zakopiańskich ulic zniknie aż 1184 przestarzałych i energochłonnych opraw oświetleniowych, które zastąpią nowoczesne lampy LED. Nowe oprawy nie tylko zapewnią lepsze parametry świetlne, ale też przyczynią się do znacznego obniżenia zużycia energii elektrycznej.

Wartość całej inwestycji wynosi 1 904 987,10 zł brutto, z czego 888 355,20 zł to kwota dofinansowania ze środków rządowych. Główne prace montażowe zaplanowano na wrzesień 2025 roku.

- To ważny krok w kierunku poprawy komfortu życia mieszkańców oraz zwiększenia bezpieczeństwa na zakopiańskich drogach - podkreśla Bartłomiej Bryjak. - Dzięki wymianie oświetlenia zyskamy nie tylko jaśniejsze ulice, ale także realne oszczędności dla budżetu miasta i wymierne korzyści dla środowiska.

Modernizacja ma na celu zmniejszenie mocy zainstalowanych urządzeń, co przełoży się na niższe rachunki za prąd i redukcję emisji dwutlenku węgla. Nowy system oświetlenia zostanie oparty na technologii LED, która charakteryzuje się wysoką trwałością, niską awaryjnością i lepszą jakością światła.

Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
z tąd20.05.2025, 21:31
Nie bierzcie przykładu z Miasta N.Targ,Obecnych władających miastem ,,włodarzy,,N.Targu.Co najtaniej(układy) to potem najdrożej i śmiech na cały Świat jak rondo na parkowej.
autor20.05.2025, 18:26
miasto wogole nie zlozyło wniosku o dotacje w programie Rozświetlamy Polske
Z tutela20.05.2025, 08:01
A w Nowym Targu, program kto przewali latarnię. O programie rozświetlamy Polskę, jeszcze w nowotarskim magistracie nikt nie słyszał. Jak teraz urzędnicy zaczną zbierać dokumentację, to program się skończy i 0,8 mln złotych przepadnie.
bosok19.05.2025, 21:06
To tak jak w Gminie Czorsztyn do 22 jest jasno po 22 ciemno jak w d****
Prawda19.05.2025, 20:51
Kurcze Polski Ład to jeszcze 2023 rok czyżby to była dotacja od PiS? Tego nie napisano. A jak od PiS to jeszcze poprzedni Burmistrz tego też nie napisano. To wszystko jest dziwne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl