09.03.2026, 13:41 | czytano: 3935

Umowa na budowę żłobka w Ludźmierzu podpisana

Umowę podpisali: Wiesław Parzygnat - wójt gminy Nowy Targ, skarbnik Katarzyna Bryja oraz właściciel firmy wykonawczej Marek Głowa. Zdj. UG Nowy Targ
Pierwszy publiczny żłobek w Gminie Nowy Targ staje się faktem. Dziś w urzędzie gminy wójt Wiesław Parzygnat i skarbnik Katarzyna Bryja podpisali umowę z firmą budowlaną Marka Głowy na budowę placówki w Ludźmierzu, w budynku dawnej siedziby Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania.
W ramach zadania wykonana zostanie rozbudowa, przebudowa oraz kompleksowe przystosowanie budynku przy ul. Jana Pawła II 97 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi.
Wartość robót wynosi blisko 5 mln zł, a wykonawca ma 110 dni na realizację inwestycji od dnia podpisania umowy.



"To kolejny krok w rozwoju naszej gminy i realne wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi. Już wkrótce najmłodsi mieszkańcy Gminy Nowy Targ zyskają nowoczesne miejsce opieki" - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Nowy Targ.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec10.03.2026, 00:23
@Burak prawdziwy burak z ciebie :)
gazda09.03.2026, 22:31
110 dni czyli niecałe 3,5 miesiąca w tym niedziele święta wolne soboty o które żeśmy walczyli i przerób prawie 5 min zł to nie możliwe do wykonania, to fikcja. Kto z ramienia gminy ustalił ten termin i na jakiej podstawie. Harmonogram robót czy był? Może i był,papier wszystko przyjmie. Czy kary umowne będą naliczane,zobaczymy?, wyborcy przypilnują.
P.09.03.2026, 22:00
Ktoś odjechał z tą wizualizacją terenu koło tej budowli.
Burak09.03.2026, 21:59
Mamusie odstawia dzieci do żłobka .. jak jeszcze w ogóle będą dzieci bo się nie zapowiada ... i jazda do kosmetyczki a potem na zakupy ... a po drodze na ploty he he
zofia09.03.2026, 19:29
Dzis buduja złobek dla dzieci ktorych nie ma i juz nie bedzie
Jutro przerobia go na dom samotnej starosci tak to wyglada moja droga gawiedzi a pojutrze przerobia go na dom pog...bowy
Jeszcze Polska nie zgineła dobrze powiedziane JESZCZE
zpodhalanskiej09.03.2026, 19:25
Ludzmierskie boom demograficzne
PK09.03.2026, 18:11
W Polsce w ostatnich dwóch latach wybudowano 39000 nowych miejsc w żłobkach. to dla tych co pytają gdzie KPO.
Nico09.03.2026, 17:24
Przecież ten budynek wyglądał z zewnątrz i we wewnątrz jak nowy. Znowu wyrzucanie pieniędzy w błoto
ale jagody co!!!!09.03.2026, 16:59
Zdzichu @ Przyjacielu...... co macie robić proponuje zamiane wójta na naszego Łapszańskiego i po problemie! Będziecie oglądali dom seniora czy żłobek jak (świnia niebo) czy napewno o to Wam chodzi??? Radni tej gminy to byli już radni kilku jednak się ostało ci ( pozytywni idioci) gminy zagłosowali za zlikwidowaniem domu seniora czy też żłobka a one już funkcjonowały! Jak można nazwać takich radnych jakim mianem można określić takich ludzi? A co jest najgorsze że władze to miały gdzieś i tak się to skończyło! Pozostały tylko nie miłe wspomnienia!
MM09.03.2026, 16:42
Dzieci nie będzie to zrobią przytułek dla piesków.Chore te inwestycje.
Ona09.03.2026, 15:28
Po co? Podobno idzie straszny niż. Kolejna bezsensowna inwestycja gminy...
janioł09.03.2026, 14:16
Czy budynek byłej szkoły podstawowej jest w pełni wykorzystany?
Zdzichu09.03.2026, 13:53
Co wieś to żłobek... Domów całodobowych dla ludzi z niepełnosprawnościami brakuje (co mają zrobić rodzice takich osób - rodzice, którzy już nie mają sił albo zwyczajnie chcą zabezpieczyć swoim dzieciom godną przyszłość, gdy ich już zabraknie).A takich dzieci w każdej wsi jest sporo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl