29.04.2026, 12:10 | czytano: 4949

Firma z Nowego Targu również wsparła zbiórkę na Cancer Fighters. "Jesteśmy dumni"

Prowadzona przez influencera Łatwoganga transmisja na żywo na rzecz fundacji Cancer Fighters zakończyła się ogromnym sukcesem. Do dziś na rzecz fundacji, która walczy z rakiem u dzieci, wpłynęły już ponad 282 miliony złotych. Swoją cegiełkę do akcji dołożyła też m.in. znana firma obuwnicza z Nowego Targu, która wsparła walkę z rakiem kwotą 110 tysięcy złotych.
"Jesteśmy dumni, że możemy dołożyć swoją cegiełkę i być częścią tej wyjątkowej inicjatywy!" - poinformowała w mediach społecznościowych firma Wojas.
Internetowa zbiórka prowadzona przez Łatwoganga na rzecz fundacji Cancer Fighters stała się jedną z największych akcji charytatywnych w historii polskiego internetu. Inicjatywa polegała na dziewięciodniowej transmisji na żywo prowadzonej na platformie YouTube, podczas której twórca nieprzerwanie nadawał stream, zachęcając widzów do wpłat na pomoc dzieciom chorującym na nowotwory.

Centralnym elementem akcji było odtwarzanie w pętli utworu "Ciągle tutaj jestem (diss na raka)" autorstwa rapera Bedoes 2115 oraz młodej pacjentki onkologicznej Mai Mecan. W trakcie transmisji pojawiali się liczni goście - influencerzy, artyści i sportowcy - którzy wspierali zbiórkę swoją obecnością oraz wpłatami.

Wśród znanych osób zaangażowanych w akcję znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Iga Świątek, Wojciech Szczęsny czy Chris Martin z zespołu Coldplay. Wsparcie płynęło zarówno w formie darowizn, jak i udziału w samej transmisji, co dodatkowo zwiększało zasięg wydarzenia.

Zbiórka rozpoczęła się z założeniem zebrania kilkuset tysięcy złotych, jednak skala zaangażowania internautów szybko przekroczyła oczekiwania organizatorów. Ostatecznie udało się zgromadzić ponad 280 mln zł, a finał transmisji śledziły setki tysięcy widzów.
Całość zebranych środków ma zostać przeznaczona na wsparcie podopiecznych fundacji Cancer Fighters - dzieci i ich rodzin zmagających się z chorobą nowotworową. Organizatorzy zapowiedzieli pełną transparentność w rozliczeniu przekazanych pieniędzy oraz dalsze działania na rzecz zwiększania świadomości dotyczącej walki z rakiem.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Nowotarzanka30.04.2026, 11:38
Ludzie ta akcja to jest bez pracownikow,bez etatow.TO JEST PRACA LUDZI BEZ ZAPLECZA.ONI DAJA SWOJ CZAS.Ciesze sie ze dozylam czasu gdy " pomagamy" znaczy dokladnie pomagamy.Zycze waszej fundacji i wam ludzie o otwartych sercach samych dobrych dni.
Były pracownik30.04.2026, 10:43
To w jakich warunkach pracownicy muszą zaiwaniac u Pana wojasa na szwalniach jest dla mnie wręcz skandaliczne. Takie zbiórki w takim razie nie robią na mnie wrazenia
jam to30.04.2026, 07:56
Na pokaz.
Podatnik29.04.2026, 18:42
Nie wiem czy fejk, ale podobno już kontrolę zaczęli wpłacających. Po drugie dlaczego minusujecie prawdę??
Nic nie dzieje się bez przyczyny, niedługo wszystko wyjdzie na jaw i okaże się, że to wszystko zaplanowane było. Hehhh . Dlatego pomagam bezpośrednio w ciszy, bez żadnych fundacji.
Remember29.04.2026, 18:23
A to wszystko zbiegło się w czasie że śmiercią śp. Łukasza Litewki. Tak jakby on pomagał z góry Łatwogangowi. I zobaczcie żaden polityk nie wsparł zbiórki. Także ci z PiSu co się jawią świętszymi od Wszystkich Świętych. To była próba i widzimy jakich mamy polityków.
Malins29.04.2026, 16:56
A szkodliwego to już nie zapłaci pracownikom
S-40029.04.2026, 16:37
A pamiętacie na co miała iść kasa PO likwidacji TVP
Ubo29.04.2026, 15:58
I trzeba się pochwalić żeby wszyscy wiedzieli. A pracownicy co ciekawego powiedzą o pracodawcy?
Jezus z Nazaretu29.04.2026, 15:41
Pomagaj w ciszy, tak żeby nikt nie widział. W innym wypadku to poprostu reklama firmy.
ww29.04.2026, 15:06
brawo! niezadowoleni do roboty!
H2O29.04.2026, 14:37
Jeszcze jedna taka akcja i termin wizyty u lekarza z marca 2027 zmieni mi się na marzec 2026.
Pijawka29.04.2026, 14:01
No to teraz pracownikom ......
Jan Tek29.04.2026, 13:55
Szkoda że pracowników tak nie doceniają. Ale pensji od podatków nie odlicza jak darowiznę.
Podatnik29.04.2026, 13:23
Super, pracownikowi najniższą krajowa.inpost to samo. ZUS 3200 a NFZ bankrut, Zobaczymy jak się rozliczy fundacja, bo wg danych statusu ,dla podopiecznych 23%, max obsługa 50 %. Niby z tej zbiórki wszystko ma iść na onkologię, zobaczymy. Ja i moje dzieci od 30 lat place w Polsce podatki. Nie korzystam z żadnych plusów i co? Dokąd zmierzasz Polsko. Czarzasty marszałkiem. Komuna wróciła. Oby to nie był drugi Owsiak.
Grenada29.04.2026, 13:18
Kiedy dajesz jałomuże niech twoja ręka nie wiem co robi prawa
nowotarżanka29.04.2026, 12:44
Brawo!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl