12.11.2010, 11:10 | czytano: 18974

Za co kupił pan dwa mieszkania? - pyta Maciej Jachymiak Marka Fryźlewicza

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Kampania wyborcza nabiera rumieńców. Dziś kandydat na burmistrza Maciej Jachymiak złożył w nowotarskim Urzędzie Miasta list otwarty, w którym pyta burmistrza Marka Fryźlewicza, w jaki sposób wszedł w posiadanie dwóch mieszkań, wybudowanych przez „Grupę Bryksy” i „Podhalańskie Przedsiębiorstwo Budowlane”.
List Jachymiaka otrzymała również redakcja Podhale24, publikujemy go poniżej. Równocześnie pismo wysłaliśmy do burmistrza Marka Fryźlewicza oraz obu wywołanych do tablicy firm, prosząc o ustosunkowanie się do jego treści. Burmistrz, w rozmowie telefonicznej z P24 zapewnił nas, że wyjaśnienia zostaną udzielone w najbliższych dniach. Opublikujemy je natychmiast po ich otrzymaniu.
***

Szanowny Panie Burmistrzu!

W ostatnich tygodniach, co ma oczywisty związek z wyborami, trafia do mnie wiele spraw dotyczących działania samorządu miejskiego. W stosunku do większości uznaję, że kompetentnym do ich rozstrzygnięcia będzie samorząd nowo wybrany.

Pilnego wyjaśnienia wymaga jednak kwestia z którą zetknąłem się wczoraj, a dotycząca nabycia przez Pana prywatnie, w latach 2006 i 2009, dwóch mieszkań od developerów, z którymi w imieniu miasta zawierał Pan kontrakty. W związku z powzięciem tych wiadomości zadałem sobie trud przeanalizowania Pańskich oświadczeń majątkowych z ostatniej kadencji.

Wynika z nich, że w 2006 roku wszedł Pan we współposiadanie mieszkania o powierzchni 48 m kw., budowanego przez firmę „ Grupa Bryksy”, która podpisała w Miastem Nowy Targ umowę związaną z budową osiedla „Polana Szaflarska”. Z analizy Pańskich oświadczeń majątkowych za rok 2005 i 2006 nie wynika by wydał Pan środki odpowiednie do wartości mieszkania, czy, że zaciągnął Pan kredyt.

W 2009 roku wszedł Pan we współposiadanie mieszkania budowanego przez spółkę „Podhalańskie Przedsiębiorstwo Budowlane”, o pow.58 m kw. Podobnie jak w poprzednim przypadku, była to spółka, która realizowała inwestycję mieszkaniową na podstawie zawartej z Miastem umowy. Podobnie jak w poprzednim przypadku z Pańskich zeznań majątkowych nie wynika by wydał Pan środki adekwatne do przedstawionej wartości mieszkania czy zaciągnął kredyt.

Reasumując: W ciągu 3 lat wszedł Pan we współposiadanie dwóch mieszkań, w obu przypadkach budowanych przez firmy, które realizowały, w oparciu o umowy z miastem, duże kontrakty.

W związku z tym, że w oświadczeniu za rok 2009 podał Pan adresy nieruchomości, można było stwierdzić ich lokalizację oraz fakt, że nieruchomości te sprzedawane zbywane były przez wymienione firmy. Na stronie spółki PPB znajduje się też informacja, że realizowała w ostatnich latach remont Urzędu Miasta w Nowym Targu.

W związku z powyższymi danymi proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Czy prawdą jest, że nabywał Pan mieszkania od firm „Grupa Bryksy” i „Podhalańskie Przedsiębiorstwo Budowlane”?
W jaki sposób wchodził Pan w posiadanie tych nieruchomości, tj. czy były to umowy kupna, darowizny czy inne formy nabycia?

Jeżeli kupował Pan te nieruchomości, to skąd pochodziły środki na ich zakup?

Kto jest współwłaścicielem nabytych przez Pana mieszkań?

Czy inni urzędnicy Urzędu Miasta lub Radni Rady Miejskiej nabywali mieszkania od firm Bryksy i PPB ?

Szanowny Panie Burmistrzu!

Nie muszę chyba dodatkowo uzasadniać prośby o wyjaśnienie sprawy. Jest ona przedmiotem szerszych spekulacji, ale zapewne wielu ludzi boi się otwarcie zadać Panu te pytania. Stąd uzasadniona wydaje mi się formuła mojego listu. W ciągu 3 lat stał się Pan współwłaścicielem mieszkań o podawanej przez Pana wartości 460 tys zł. W obu przypadkach były one budowane przez firmy z którymi Pana Urząd zawierał wysokie kontrakty. Wymaga to pilnych i rzetelnych wyjaśnień. Mam nadzieję, że będą one przekonujące i, mimo wszystko, korzystne dla Pana.

Z poważaniem

Maciej Jachymiak
komentarze
NW21.11.2010, 23:07
Dzieki MF jest skatepark w nt, jak wygra mam nadzieje ze sie rozbuduje bo inni to nic nie zrobia,
krzychu20.11.2010, 18:34
Pan Burmistrz M St F.koniec raju -do pracy trzeba isc !!!!!!!!!!!!!!!!hehheheh
dusia-bis19.11.2010, 23:44
Jak można nazwać P.Burmistrza Fryżlewicza "Kierdziołkiem".No tego już za wiele!!!.Nie widze podobieństwa
he he19.11.2010, 23:07
Jak można tak grzebać Panu Kierdziołkowi w majątku.A fee!!!!.Przecież zawsze uczestniczy w każdej nowotarskiej procesji.Brzydko Panie Macieju...
ciekawy19.11.2010, 10:20
Ale będzie sie dzialo po wyborach.Sprawa zakupu tych mieszkań na pewno trafi do prokuratury.A że jest bardzo smierdząca to wszyscy mówią.Tłumaczenia burmistrza są pokrętne i nie wyjaśniają jednoznacznie tej sprawy.A tu co roku trzeba składać dokładne oswiadczenia majątkowe.Łatwo wyliczyć tyle zarobiłem tyle mogłem wydać.Czyżby po wyborach czekaja nas przyspieszone wybory ?
Janusz19.11.2010, 09:18
Odpowiedzi na pytania Jachymiaka nadal nie ma.Są tylko pokrętne tłumaczenia Fryźlewicza i przedstawiciela firmy od ,której zakupił mieszkanie. Sprawa podobno oddana została do prokuratury. Dobrze, bo musi zostać wyjaśniona, źle bo mogła zostać wyjaśniona gdyby Fryźlewicz wystąpił w trybie wyborczym. Nie wystąpił a smrodek pozostał.Będzie się działo po wyborach. Patrząc na notowania gazetowe mogą być w mieście za kilka miesięcy rozpisane nowe wybory.
Fanka18.11.2010, 18:08
Panie Jachymiak prosze przeczytac oswiadczenie Podhalanskiego Przedsiebiorstwa Budowlanego umieszczone na portlu Urzedu Miasta odnosnie posadzen o naduzycia Burmistrza zprzedsiebiorstwem.Moze Pan wreszcie cos zrozumie.
lala17.11.2010, 17:01
Pan Jachymiak zdecydowanie powinien wytłumaczyć się z "powyżki" zarobków żony....
@17.11.2010, 08:42
Dusiu - kobro. Jadu u Ciebie pod dostatkiem. Pan Tarnowski nosi okulary to jak mu w oczy zajrzałaś? MF nie ma zadnych szans. Musisz się z tym pogodzic
DUSIA16.11.2010, 20:05
Tak , tak nieroztropni głosujcie na Tych ,którzy własne rodziny krzywdzą i Boga się nie boją Tylko mamona im przed oczyma . Potem Nowy Targ zatopi się w błocie nienawiści do ludzi. A któż będzie cierpiał, My ludzie pracy -Szaraki, którzy są uczciwi i nie potrafią , kraść, tylko z miesiąca na miesiąc koniec z końcem wiążą. I nikt Ich nie słyszy- Zastanówcie się , czy rozwodnicy, dłużnicy i Ci , którzy bez Boga żyją mają kierować Nami i naszym miastem/????? Czy prawy uczciwy nie bojący się rodziny wielodzietnej, i własnych korzeni Podhalańczyk MF , zasługuje na takie plugawe słowa ???? Opamiętajcie się . Byłem Na wszystkich spotkaniach z kandydatami na burmistrzów. Żadnemu z oczu nie patrzy dobrze, żądza pieniędzy i władzy . Byle ogłupić wyborców i po trupach do celu! NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ MF GODNY ZAUFANIA !!!!!! GŁOSUJ NA MF ALBO DOWIEDZ SIĘ TROCHĘ NA TEMAT ŻYCIA PRYWATNEGO POZOSTAŁYCH WOBEC WŁASNYCH RODZIN . A OCZY SIĘ TOBIE OTWORZĄ . RODZINA JEST NAJMNIEJSZA KOMÓRKĄ SPOŁECZNĄ, JEŚLI TAM SOBIE CO PONIEKTÓRZY NIE PORADZILI TO JAK SOBIE PORADZĄ , Z TAK WIELKĄ SPOŁECZNOŚCIĄ JAKĄ JEST MIASTO!!!!! ZASTANÓW SIĘ WYBORCO I SIĘGNIJ GŁĘBIEJ.
Sąsiad z klatki15.11.2010, 22:22
A co tam u pana drogi panie L. ? Czy wszystko dobrze ?
Kosma15.11.2010, 22:01
Smród unosi się w powietrzu Panie Fryźlewicz. Czas odejść !.
Wygląda na to ,że hasło PWS "by żyło się lepiej" realizowane było dosłownie przez Pana Burmistrza i jego rodzinę. By żyło lepiej ...nam.
m.N.T.15.11.2010, 21:55
odp.do-cyngiel-kandydatów jest pięciu postudiuj listy a potem pisz tam nie ma wzmianki o F.M
Bartek15.11.2010, 15:56
Jeśli ten kabotyn MF myśli że tzw. moherowe babcie będą na niego głosowa to jest w wielkim będzie. Ostatnio dużo z nimi rozmawiałem pod kościołami- i jednak kolejnoś jest inna - Bóg. honor, ojczyzna--- a pana Mareczka nie chcą znac. A z tymi mieszkankami to baaaaaardzo śmierdząca sprawa. Dlaczego nie w trybie wyborczym?
cyngiel15.11.2010, 15:24
do - m.N.T.

Przygania motyka gracy... - toż MF też startuje na Burmistrza i do Rady z 1 miejsca na liście i jakoś Ci to nie przeszkadza?

"...powstał zaduch-trzeba to przewietrzyć...."
agitator215.11.2010, 14:34
agitator a może by tak postawić na merytorycznie przygotowanego
owczarstwo to też piękny zawód tyle że ma mało wspólnego z zarządzaniem
wkrótce cmentarz15.11.2010, 14:17
Burmistrz niech ODPOWIE i basta!!!

Już słuzby resztę wyjasnią!!!!
Cmentarz - to jest dopiero skarbonka!!!!

Juz wkrótce!!
m.N.T.15.11.2010, 13:10
Mamy takich dwóch co startują na Burmistrza i do Starostwa /jak ktoś łapie dwie sroki za ogony to zostają mu tylko piórka/ P O W O D Z E N I A !!!i i to z pierwszych miejsc na listach do powiatu. powstał zaduch-trzeba to przewietrzyć.
Aga15.11.2010, 12:25
Panie Macieju choćby nie wiem jakie brudy Pan wyciągał to i tak nie ma Pan szans na wygranie tych wyborów....szkoda tylko,że na sam koniec robi Pan z siebie takiego błazna
wicek15.11.2010, 10:40
jankiel zgadza się z politykiem PO co na to twoje guru
agitator15.11.2010, 08:59
do forfiter szwagier. Nie aligator, ale agitator. Ktoś kto ma zamiłowanie do ziwerząt, nie krzywdzi też ludzi. Po stosunku do mniejszych oceniaj człowieka.
Forfiter szwagier15.11.2010, 08:15
Masz rację aligator. Lepszy weteryniorz niż psychiatra Hahahaha. Boże dobij.....
Nowotarżanka15.11.2010, 01:19
Jachymiak! straciłeś resztki przyzwoitości ,atakujesz człowieka,który dla tego miasta zrobił dużo,Ty wprawdzie też zrobiłeś dużo.....DŁUGU DLA SZPITALA,przez brak nadzoru.Widzisz okruch w cudzym oku a nie widzisz BELKI w swoim.Zastanów się nad sobą.....MAŁY CZŁOWIECZKU,bo ziajesz JADEM.Uchowaj nas Boże od takiego burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!!.
Turystka14.11.2010, 20:50
I gor ty też siedziałeś w domu?Trudno służba nie drużba
agitator14.11.2010, 20:09
Głosujcie na Marka Fryźlewicza- jedynego realistę. Nie chcemy bajkopisarzy, psychiatrów i filozofów! Postaw na realizm, a nie na populizm!
osioł14.11.2010, 19:09
pytanie pomija wazny fakt wrecz najwazniejszy po ile za metr po 1.5tys po 3tys czy jak wszyscy drogo czy był jakis preferencyjny upust
Locia14.11.2010, 18:05
Panowie Wieczny Burmistrz i Wicestarosta walczą o ten sam stołek , bo to przecież intratna posadka . Mamona wabi ,a wyborcy to dla nich ciemny i nic nierozumiejący ludek ,którego można omamić obietnicami bez pokrycia . Panom mówimy dość !!!! Naszym kandydatem na Burmistrza pan Janusz Tarnowski jedyny kandydat niezależny ,który wie jak mądrze zmieniać NASZE MIASTO na lepsze ,by nam i naszym dzieciom żyło się tutaj godnie i wierzę że szczęśliwie.
jankiel14.11.2010, 17:56
4 lata temu burmistrz podobnymi metodami dyskredytował swoich konkurentów i było cacy.A teraz jak jawnie pada zapytanie skąd pieniądze na zakup mieszkań to niby brudna kampania wyborca.Co za hipokryzja ze strony popleczników MF.Każdy urzędnik państwowy ma ustawowy obowiązek przedstawić swój majątek i żródła jego sfinansowania.Nikt tu łaski nie robi.A że burmistrz wydaje się być wielce zakłopotany i musi dopiero skorzystać z prawników to jest bardzo ciekawe.Ja gdybym kupił mieszkanie to od razu mógłbym odpowiedzieć że tyle gotówki, tyle kredyt to przecież bardzo proste.A tu tyle ceregieli i tyle czasu potrzebuje.. ciekawe.
Tosia14.11.2010, 17:53
Tusia,kiedy kończy się przepustka?
igor14.11.2010, 16:27
oj widać że PWS się nudzi i siedzi w domu, bo komentarzy piszą PWS-owcy od liku...tacy pewnie sukcesu? czy chowają się już przed ludźmi ze wstydu?
mieszanka14.11.2010, 15:57
Panie Jachymiak, kupił pan działkę od swojego pacjenta? Tak czy nie?
pl.@14.11.2010, 15:39
Jak widać "przyganiał kocioł garnkowi". Poczekamy i zobaczymy, jakie będą efekty pytań i odpowiedzi burmistrza i starosty.
O ile wiem, pan burmistrz od kilku lat buduje dom mieszkalny w Nowym Targu o powierzchni użytkowej ok. 300 m kw.
Więć może te mieszkania to jakaś bajka?
oxen14.11.2010, 15:27
Ci co chcą o tych działkach zapytać droga wolna - zapytajcie tak jak Jachymiak, czyli otwarcie a nie kryjcie się za nikami..co ludzie PWS nie jesteście odważni? żaden z Was otwarcie nie zapyta o to, albo o szpital? boicie się czegoś? przecież tutaj na podhale24.pl wszyscy jesteście z PWS i od Lasyka tacy odważni, a jak przyjdzie ujawnić się z imienia i nazwiska to Was nie ma..ot to jest cała taktyka Wasza, po cichaczu i anoniomowo wszyscy zrobicie, ale nie macie odwagi odkryć swoich twarzy.
Paweł14.11.2010, 15:18
Od dawna temat mieszkań był szeptany wśród mieszkańców. Że Jachymiak go wyciągnął, to tylko źle świadczy o naszych mediach. Burmistrzowi można zarzucić nieco więcej grzeszków, którymi powinni się zająć głównie dziennikarze i przytepoic nieco ta propagandę sukcesu w której z racji publikowania miejskich ogłoszeń sami uczestniczą. POwinni pilnować i starosty i burmistrza i pozostałych kandydatów. Jakoś z tego się nienajlepiej wywiązują. MF kolejny raz nam sprzedaje te same bajeczki. Czy którzyś dziennikarz obnzrzył fałsz z tych obietnic. KOlejny raz obiecuje Dziubasóki. Obiecuje targowicę i obwodnicę. Czy zadano mu pytanie jak to chce połaczyć? Nie możemy się dowiedzieć jaki jest biznesplan basenu. Dlaczego z kilkunastu milionów jakie były w planie zrobiło się ponad 30 milionów. KOnkurs wygrał prokekt basenu za niecałe 20 milionów. Dlaczego podwojono koszty? Dlaczego gimnazjum w Ludźmierzu kosztowało około 10 milionów, a szkoła na Niwie 25 milionów. MF obiecuje wspieranie nowych miejsc pracy. Znamy tylko wsparcie dla jednej z firm rzędu ponad 80 tysiecy złotych. Wiemy tylko , że osoba związana z tą firmą dołożyła w 2006r na kampanię wyborczą burmistrza 13 tyś. Czy powstało jakieś nowe miejsce pracy dla Nowotarżan? Nie wiemy. Urząd umorzył tez podatki innym darczyńcom kampanii sprzed 4 lat, a właściwie firmom związanym z darczyńcami. Mieszkańcy dokonujac wyboru powinni mieć te wiadomości. Media poprzestały na zrelacjonowaniu podsumowania kadencji autorstwa obecnych władz. Moze pokusza się o własne podsumowanie. Czy jednak się odważą mając na względzie dochody z reklam zleconych przez UM.
tusia14.11.2010, 15:14
No wrescie się chwyca za wszystkie machloje Panie Jachymiak gratulacje i na prezydenta takiego Pana !!
wyborca14.11.2010, 15:08
Żądamy odpowiedzi Panie MF - najlepiej przedstawiając poprawne oświadcznie majątkowe wspólne i odrębne tak jak to robią urzędnicy ze starostwa.
kunegunda14.11.2010, 14:39
że kupił w Nowym Targu od firmy która od miasta dostała grant to nie wygląda dobrze ale mówią że nie można kupić u nas gdzie indziej ok może to da się zaakceptować ale że kupił w Krakowie od bryksy gdzie bryksy dostał ogromny grant od miasta to już źle pachnie bo w Krakowie deweloperów na pęczki i tą transakcją powinny się zainteresować jakieś służby i sam się naraził na podejrzenia
asx14.11.2010, 14:22
Jachymiak źle bo bo oskarżacie o przekręty, Fryźlewicz jeszcze gorzej bo o dwa, jedyne wyjście głosować na Jelonka - bo o tym tutaj wielka cisza :)
grześ14.11.2010, 14:06
panie Jachymiak, wolałbym zapoznać się z Pana programem wyborczym na stanowisko burmistrza, niż z donosami na kontrkandydatów
m5314.11.2010, 14:01
Burmistrz -Starosta-Radny powinien być tylko nie więcej jak DWIE kadencje potem odpoczynek a jak był dobry to po przerwie mógłby się ubiegać o nowe wybranie ,karencja co najmniej 4-lata.
Wtedy rządy byłyby bardziej przejrzyste .Zmienić prawo wyborcze do samorządów ale także na posłów aby nie przyrośli do FOTELI
Jędruś14.11.2010, 14:00
/.../ A tak defakto Jachymiak z całymi swoimi przywarami tak naprawdę tylko zapytał o kwestie która budzi wątpliwości zresztą nie tylko jego. Uczciwy człowiek wyciąga kwity pokazuje tłumaczy i zamyka usta wszystkim. Czytając komentarze jestem pełen podziwu dla wiedzy jego oponentów niemal na każdy osobisty temat Jachymiaka. Widać że nasz świętoszek zamiast pracować dla dobra miasta stworzył swoisty wywiad mający na celu zniszczyć najlepiej w zarodku swoich przeciwników.
babazewsi14.11.2010, 13:48
To, że se kupił mieszkania i ma faktury to pryszcz, ale po jakich cenach promocyjnych je kupił - "kryształowy burmistrz" - ja też bym kupiła potakiej cenie promocyjnej - tylko dla mie baby ze wsi jest inna cena duuuuuuuużo wyższa.
bacówka -POdobno nie Krzysia bacy14.11.2010, 13:42
Urzędnicy magistraccy mają dziś wolne w UM , ale nie w Portalu 24.Tu szaleją , bo im kazał obłudnik pluć na Jachymiaka !!!. Plujcie , plujcie i tak nie rozumiecie co jest zapytaniem , a co oskarżeniem. Ciekawe jak się wytłumaczy wasz guru MFz tego co narozrabiał ? Wydaje się ,że tak jak tłumaczył MF swego kolesia- kierownika na lodowisku -bacę Krzysia W.Czyli nie wytłumaczył. Teraz ten przy wyborach wbije MF nóż w plecy . Dobrze MF tak , za jego łaskawość wobec KW, bo gdyby to na innego POpadło , to KW już dawno wrróciłby do swego wyuczonego zawodu - asenizatora lub szukał pracy w zabierzowie , skąd POchodzi.
kkkk14.11.2010, 12:45
i na kogo tu głosować???
ślepa kiszka14.11.2010, 12:27
jaki jest Jachymiak każdy wie. Już się nim interesuje prokurator.
nowy14.11.2010, 12:19
ale chopaki fajnie noszą czapki...he.he.he...
zepsuty alkomat14.11.2010, 11:57
W jaki sposób kupił pan działkę panie Jachymiak - pytaja mieszkańcy?
Krystian14.11.2010, 11:40
Maciej J. ma obowiązek wytłumaczenia się ze sposobu kupna olbrzymiej działki.
mieszkańcy14.11.2010, 11:11
czekamy na wytłumaczenie osychiatry co z tą działką i zarobkami żonki?
:-D14.11.2010, 11:04
Jako wyborca chcę wiedzieć w jaki sposób wicestarosta psychiatra wszedł w posiadanie działki.
zawiedziona14.11.2010, 10:58
Ja uważam że , każdy dla siebie chce stołka ale jest jedna prawda miasto idzie na dno jeśli władza się nie zmieni będzie dużo gorzej inne miasta co ja mówie Wsie mają basen a nasz basen zawsze przed wyborami się buduje chore. /.../

a co do mieszkań P.burmistrza to ludzi nie stać na 1 mieszkanie a tu dwa no coś jest nie tak należy to wyjaśnić choć każdy ma na celu swoje sprawy załatwić .::(:(:(

Komentarz nie dotyczył tematu artykułu. M
do Rodzina Batkiewiczów z Kowańca14.11.2010, 10:28
dobrze że mówicie to publicznie. A zapytam - jaki macie w tym udział że zagłosujecie? Bo śmiem twierdzić że ten Urząd to w tym momencie jeden wielki przekręt!!
kuzynka14.11.2010, 10:28
Werifikator- mylisz sie. To jest do sprawdzenia w ciagu kilku godzin. Akt notarialny oglądałam wczoraj i rozmawiałam z rodziną. Żaden problem.
:-D14.11.2010, 10:28
Jachymiak gra razem z Tarnowskim. Tym razem MJ występuje z dala od polityki w roli kozła ofiarnego a po wyborach jak Tarnowski zostanie burmistrzem MJ będzie wice. I będzie z miastem to samo co ze szpitalem.
było ciekawie14.11.2010, 10:17
Dwór MF robi straszliwy jazgot!!!

Niech wasz pryncypał udzieli odpowiedzi i będzie spokój!!!

Do poniedziałku .....

Taki wielki katolik i ....
Już nie14.11.2010, 10:10
List otwarty popieram.
Wacław14.11.2010, 07:50
Ludzie Wy nie potraficie czytać. Jachymiak nie ostarża Fryźlewicza, On pyta o to co Fryźlewicz ma swoim JAWNYM oświadczeniu majątkowym, a co nie do końca jest jasne. Nie pomówił go, nie powiedział przecież Fryźlewicz skorumpowany..On pyta... A Frylewicz jak nie ma do ukrycia niech jak najszybciej odpowie na proste zdanae pytania
Carpe diem masz racje, jesli ktos staje sie Osobą Publiczną, a taka jest radny Szperalk to musi wiedzieć, że każdy ma prawo go krytykować i mówić o Nim. Także pan Radny ma prawo do dementowania. I jeszcze jedno panie Radny zastanowiłbym się czy składac te wnioski- Pan walczy o mandat a wie Pan ile trwa sam proces badania wypowiedzi w Interncie- do miesiąca przynajmniej i ze znanych przypadków opisywanych w necie ciągnie się 4-5 lat i musin Pan często w sądach bywać. A i tak udowodnienie jest cięzkie...Także może lepiej skupić się na kampanii i życiu rodzinnym.
Weryfikator14.11.2010, 01:47
Do sąsiada:
Chciałbym wierzyć że pan doktor nie nadużył kupując działkę. Ale teraz jest to nie do sprawdzenia. Nie przed wyborami. Akt notarialny, data zgonu, rozmowa z rodziną jak to było...
Ale MJ w podobny sposób nie dał szansy obrony panu MF, więc myślę że za uszami ma dużo. Nawet za dużo.
Kuba XLR14.11.2010, 00:53
Jedna wielka banda złodziei i tyle! Niech wygra kto chce, żeby tylko znowu nie gumiś w brudnych butach i garniturze ze starszego brata!
też mi afera!!!13.11.2010, 23:59
Panie Jachymiak ... a czy wielkim rarytasem jest nabycie i *współposiadanie* dwóch mieszkań?? Dla mnie nie ... hmmm
Prawda13.11.2010, 23:54
Pan Fryźlewicz próbował doczłapać się do Prezesa. Prezes poparł wyraźnie kandydata PiS na Burmistrza Nowego Targu Kalatę. Bardzo dobrze.Głosujmy na Prawych i Sprawiedliwych !.
Don Pedro z Krainy Deszczowców13.11.2010, 23:36
w" niepodległościowym" pochodzie kroczyła trójca kandydatów na burmistrza obok siebie i żywo rozmawiała. Czyżby o spisku wymierzonym we Fryźlewicza? Muszę to wnikliwie przeanalizować.
kto pod kim dołki kopie......13.11.2010, 23:24
Jelonek z Tarnowskim i Kalatą ręce zacieraja bo się Jachymiak sam wyeliminował z gry.
Rodzina Batkiewiczów z Kowańca13.11.2010, 23:12
Panie Burmistrzu. Proszę przyjąć wyrazy sympatii. 21 listopada zagłosujemy na Pana. Życzymy powodzenia.
list otwarty13.11.2010, 23:01
Szanowny Panie Wicestarosto!
W ostatnich tygodniach, co ma oczywisty zwiazek z wyborami, trafia do mnie wiele spraw dotyczących fair-play w rozgrywce o fotel burmistrza. W stosunku do większości uznaję, że kompetentna do ich rozstrzygnięcia,
powinna być opinia publiczna. Pilnego wyjaśnienia wymaga jednak kwestia, z którą zetknęłam się wczoraj na portalu Podhale 24, a dotycząca nabycia przez Pana zachowań niegodnych urzędu, który na nasze nieszczęście Pan piastuje.
W związku z powzięciem tych wiadomości, zadałam sobie trud przeanalizowania Pańskich zachowań z ostatniej kadencji i wynika z nich,że powinien Pan nauczyć się dobrych manier, szacunku dla innych oraz skromności. Nie muszę chyba dodatkowo uzasadniać prośby o poprawę Pańskiego zachowania, które jest przedmiotem szerszych spekulacji, ale proszę zdać sobie z tego sprawę, że zapewnie wielu ludzi boi się otwarcie o to Pana prosić.
sąsiad13.11.2010, 23:00
Działka kupiona od mojego sąsiada. Nie był pacjentem Jachymiaka. Strasznie przykro czytać takie obrzydliwości, tym bardziej, że ta osoba nie żyje i bronić sie nie może.
Konik13.11.2010, 23:00
Do Bacy:
Czyli co, dzwonić do CBA, czy do ABW? Wiedziałem że to przekręt na Maksa :)))
Belfer13.11.2010, 22:59
Zawiedziona popytasz jak się trochę pouczysz.
iskierka13.11.2010, 22:58
pytajnik napisz list otwarty o działkę i na pewno dostaniesz odpowiedz. Nie jak u burmistrza który olewa sprawę i nasyła swoich ludzi. A pewnie i tak nie napsizesz bo boisz się ujawinić...no tak typowe działanie PWS..cichaczem cichaczem by tylko dokopać innym
kuba r13.11.2010, 22:13
Od rozliczania jest U. S. i znając życie jest tam wszystko w porządku i na pewno M. F. jest dobrze rozliczony.Pan M. J. chciał tylko dużo szumu i zamieszania przed wyborami narobić. Uważam, że w tej chwili i tak nie ma lepszego kandydata od obecnego burmistrza.Jest to wszystko zakłamany obraz przez szczekaczy,którzy chcą za wszelką cenę obalić M.F.Myślę że większość nie da się na to nabrać i po wyborach dalej będzie MF piastował ten urząd, czego mu serdecznie życzę.
publikator13.11.2010, 21:52
A czapki panowie kupowali w tym samym sklepie? I publicznie reklamują producenta? Oj nieładnie bo na tych stanowiskach z zasady nie powinno się promować kogokolwiek - tak dla zasady by ktoś nie doszukiwał się związków.
zawiedziona13.11.2010, 20:39
Do Szkoda że pomentarzach - wnioski
w sobotę cisza wyborcza, a tu jeszcze popytałabym burmistrza o eLecrek i oto ranczo ............
adziaNYiNT13.11.2010, 20:28
A kiedy nadejdzie czas rozliczania samego Pana Jachymiaka? Od kiedy to Pan J. stal sie taki uczciwy, dlaczego nie zacznie oceniac siebie zanim zacznie oceniac kogos innego, czyz nie tak to powinno byc rozegrane?
Baca13.11.2010, 20:27
Do konika
Z tym ranczem coś też jest na rzeczy, ale ten interesik to chyba syn prowadzi.
Damian13.11.2010, 19:39
PiS coś wiedział i dlatego nie udzielił Fryźlewiczowi poparcia w wyborach ?
J.B.13.11.2010, 18:47
Jak się czyta te komentarze to my wyborcy oraz mieszkańcy naszej Ojczyzny jesteśmy bez radni to co wyprawia nasza umiłowana władza. Widać kto ma władzę to i ma pieniądze i dobra materialne a my wyborcy tylko obietnice oraz coraz większy dług publiczny. Nikt się nie zastanowi w tej Polsce żeby politykę zastąpić ekonomią. Może kiedyś przyjdzie czas na prawo i sprawiedliwość że nam mieszkańcom będzie się żyło lepiej.
pytajnik13.11.2010, 17:53
co z tą działką wicestarosty Jachymiaka? Ponoć kupiona od pacjenta. Ktoś coś wie?
Pułkownik Atahualpa13.11.2010, 17:52
Te dane o przekrętach Burmistrza to Jachymiak musiał wziąć od peruwiańskiego wywiadu. W poniedziałek okaże się, że to rodzina F. ukradła inkaski skarb rodzinie Berzeviczych z niedzickiego zamku. We wtorek następna sensacja: MF jest spokrewniony ze Stanem Tymińskim! Starannie to przygotowali!
Konik13.11.2010, 17:41
Ja bym poszedł dalej. Fryźlewicz nie uwzględnił w swoim zeznaniu czterdziestu owiec, dwóch koni i bryczki regionalnej. Założę się, że z dwóch chabet pociągowych podmienił przez ostatnią kadencję te konie na dwa araby po pół miliona każdy. Widziałem go też przy pracach gospodarskich koło Klocka - na pewno jest rolnym obszarnikiem w tajemnicy!
Dawid13.11.2010, 17:27
W sposób rzetelny zadane pytania, więc o co chodzi..
Podstawą są oświadczenia majątkowe, które są jawne. Wiele osób pewnie się nad tym zastawia i dlaczego mają Oni nie otrzymać odpowiedzi. Lepiej siedzieć cicho, tak?? Niech się dzieje co chce.. A atakowanie osoby, która jako kandydat ma prawo i nawet obowiązek zadać takie pytanie.

Lepiej zostawić ten temat??? mi się wydaje, że NIE.
po komentarzach - wnioski13.11.2010, 17:24
Na pewno niektórzy dziennikarze zadzwonia do Fundacji Batorego i poproszą o interpretację, jak to czynili w innych przypadkach...

W następnym tygodniu
poniedziałek - Alma
wtorek - Castorama
środa - sprawy na cmentarzu
czwartek - cd. sprawy cmentarza
piątek - parking koło domu

materiały będą przedstawiać KW wysuwjące kandydatów na burmistrza.
Będzie ciekawie.
Czy służby MF będą w stanie nadążyć z odpowiedziami?
Zobaczymy...
blokers13.11.2010, 17:20
Ciekawe czy czegoś więcej się dowiemy o "dokonaniach" naszego że się tak wyrażę burmistrza.Dziwna sprawa co firma coś robi dla miasta to burmistrz ma mieszkanie.Jak tak zostanie jeszcze jedną kadencje to zacznie kupować kamienice w rynku.A te śmieszne tłumaczenie w Tygodniku to chyba dla ludzi co kompletnie nic nie kumają.Oj smród się roznosi po całym mieście,... smród....Trzeba koniecznie iść na debatę w poniedziałek do MOKu.Przynajmniej wiem na kogo nie będę głosował, jeden kandydat odpada.
ona13.11.2010, 17:12
Dlaczego wyborcze kampanie polegają tylko na obiecankach niemożliwych do wykonania i pokazywaniu błędów innych, zwłaszcza gdy ci inni to konkurencja wyborcza?

A może by tak najpierw na siebie zerknąć surowym oczkiem a potem na innych......
Tornaw13.11.2010, 16:59
Tu cicho sza,tam cicho szaro brudno i zima, nie ma jachymniaka ..żołnierzy tyż ni ma.
sitwa13.11.2010, 16:54
Zobaczcie która firma wygrywa przetargi na budowlankę w starostwie. Od lat ta sama. MJ z p. P to jedna sitwa. Ale o tym pan JA nie wspomina.
zniesmaczony13.11.2010, 16:39
sąsiad mi mówi zobacz na podhale24 jaka jatka o Marka F
trudno było ale przeczytałem prawie wszystko i mam ogromny niesmak
jedna i druga strona ma coś za uszami może to brudne zagrania ale z drugiej strony gdyby nie zadał tych pytań gość byłby dla mnie dalej kryształowy
może czas na zmiany i podziękować wszystkim zasiedziałym na stołkach i przewietrzyć te urzędy które za nasze pieniądze robią sobie igrzyska
a my musimy ciężko harować żeby związać koniec z końcem
mam coraz większe przekonanie że dwie kadencje i dziękujemy bo później nawet święci dają się skusić na małe co nieco
ggreg13.11.2010, 16:35
Panie Maćku, żona Pana w ciągu kadencj powinna kupić sobie co rok nowe mieszkanie czyli na dzień dzisiejszy powinien Pan mieć 4 lokale i to tylko z pensji żony ,którą tak sowicie szpital opłacał.Ja brzydzę się łapówkarstwem ale też donosami niesprawdzonymi.Na Podhalu ,u ludzi dużo Pan stracił.Nie tędy droga.
byk13.11.2010, 16:16
to będzie nowotarskie "łotergejt" może wreszcie doczekam się innego burmistrza . Ale znając życie może być burmistrzem tak długo jak taki pan na Kubie chyba ze 40 lat rządził .:)
m5313.11.2010, 15:55
Uważam iż F.M. oraz J.M. powinni wrócić do wyuczonych zawodów a gospodarowanie zostawić tym co mają w tym kierunku wykształcenie-nam pilnie potrzebny jest ekonomista do Miasta jak i do Szpitala to bagno trzeba ratować zanim zatonie./ w długach lub zostanie przejęty za długi -wspomnę co stało się z NZPS'PODHALE" jak wszedł syndyk./

MIEJSC PRACY a nie igrzysk.
Gość13.11.2010, 15:51
Deweloper buduje blok - burmistrz ma nowe mieszkanie.
Drugi deweloper buduje bloki - burmistrz ma nowe mieszkanie.
Powstaje Opel - burmistrz i jego świta zaczynają jeździć Oplami.
Przetargi wygrywają zwykle Ci sami wykonawcy, a nie widzę, żeby praca przez nich została solidnie wykonana (podpisze się aneksik i nie będzie kar umownych, albo odbiorą zpapraną robotę).
Dużo by wymieniać, ale powiem wam jedno, burmistrz MF uzależnił od siebie (a raczej pieniędzy miasta) dużo ludzi, przedsiębiorców, Ci co maja interes to głosują na niego. Reszta ma go serdecznie dość. Czas na zmiany, bo miasta już nie stać na obecnego burmistrza.
Jaworczanka13.11.2010, 15:44
Pan Wicestarosta Maciej Jachymiak też ma wiele do ukrycia, co z czasem i tak wyjdzie na jaw! I co wtedy? To jest człowiek zły i cyniczny! Należy ubolewać na tym, że tacy ludzie reprezentują Powiat!
urzędnik powiatowy13.11.2010, 15:37
Oświadczenia majatkowe są co roku sprawdzane przez urząd skarbowy, w którym są rejestrowane umowy o kupnie/sprzedaży nieruchomości. Według mnie cała ta sprawa to burza w szklance wody starannie przygotowana przez ludzi Tarnowskiego według scenariusza Jelonka. Niech wicestarosta wytłumaczy się z zarobków żony i zakupu działki. I będzie po sprawie.
Kosma13.11.2010, 15:34
Dlaczego tak nerwowo reagujecie.Na zdane pytania trzeba odpowiedzieć.
pilnować i karać13.11.2010, 15:31
do oburzony ty też coś dostałeś, jakaś łapówka?

Powinien odpowiedzieć za to ? A dołek dla niego powinien być głęboki.
działka13.11.2010, 15:04
Oczywiście Centusiu,że ma nas za durniów!
Przecież czarno na białym widać,czytając te komentarze na rzecz Fryźlewicza,coto za towarzystwo.14 lat rządzą w Nowym Targu.Prawdziwa zgroza.
Klakierzy Fryżlewicza!Odczepcie się od dr Izy Jachymiak.Jest świetnym facohowcem,wykonuje arcy trudny zawód.Rozbudowała OIOM nowotarski.I co wy dyletanci możecie mieć do powiedzenia na ten temat,poza stekiem bzdur!
Dwór Fryźlewicza ogłupiał do tego stopnia,że nie widzi nic niestosownego w wykorzystywaniu stanowiska burmistrza dla prywatnych spraw.
I jeszcze jedno.Skąd to święte oburzenie na p.Jachymiaka.On tylko zadał pytanie.On nic nie sugeruje.Prosi tylko o wyjaśnienie.Ma do tego pełne prawo czy się to części społeczności nowotarskiej podoba, czy też nie!
Przypomnijcie sobie "zagrania" Fryźlewicza wobec kontrkandydata sprzed czterech lat.Wtedy Fryźlewicz pokazał klasę.Pokazał na co go stać.I wy macie czelność mówić o jego uczciwości,moralności.
Chyba znamy dwóch różnych Marków Fryźlewiczów!
oburzony13.11.2010, 14:44
Precz z takim kandydatem,co dołki pod innymi kopie!
oburzony13.11.2010, 14:43
Jachymiak do pola!!
Sznyt13.11.2010, 14:17
Dziwna sprawa. Dziwny brak odpowiedzi Fryźlewicza.Dziwna ta cisza.
centuś13.11.2010, 14:09
ja bym się wstydził takiej odpowiedzi Panie Burmistrzu. Przecież wojewoda nie musiał wiedzieć o Pańskich zakupach. A tak na marginesie to czemu Pan tego nie wykazał czyżby było coś na rzeczy tylko kłamstwa się ukrywa a tu kilka lat . Nie ładnie i jeszcze pisać takie bzdury o tym że wojewoda nie miał uwag. Czy ma Pan nas za durniów....
wyrok w zawieszeniu13.11.2010, 13:51
Po trupach do władzy. Wyjatkowo konfliktowy człowiek. Przypomnę:
śp. Jan Fudala, Wyrzucony z PO Bomba, dr. Jarmoliński i dr. Moskal, p. Szerlak , pan Stoch z Zakopanego, a teraz burmistrz Fryźlewicz. Z każdą z tych osób miał zatargi Kogo jeszcze obrzuci błotem, kogo pomówi?. Nie jest godzien urzędu burmistrza człowiek , który nie szanuje innch. Mam nadzieję, że będzie pozwany do sądu w trybie wyborczym. Ja tak bym zrobił.
gospodyni13.11.2010, 13:13
Nie zagłosuje juz na MF, drugi raz nie dam się nabrać.
czytelnik13.11.2010, 13:11
Pan Fryzlewicz był wielce zakłopotany tym pytaniem.Sprawa trochę wątpliwa moralnie że niby najpierw Bryksy wygrywa przetarg, a potem pan burmistrz kupuje mieszkanie od Bryksy.A potem jeszcze jedno.Nic tylko być burmistrzem.To dlatego MF ma taki ciąg na ten stołek a jego pretorianie szaleja z krytyką pana Maćka.Jedyny odważny w tym mieście który mogł wystąpic z takim pytaniem, zyskał ta odwagą wiele głosów.
A panu burmistrzowi już dziekujemy, 14 lat i dość czas odejść oby w chwale....
luzik13.11.2010, 13:10
krótka odpowiedz strasznie wyczerpujaca
a mianowicie że ktos sprawdzał zeznania majatkowe.cyt Przecież oświadczenia majątkowe co roku są badane przez służby wojewody bardzo dokładnie. Nie było żadnych uwag
ja się pytam o gdzie jest odpowiedz jak wszedł w posiadanie a nie kto go sprawdzał
cyngiel13.11.2010, 13:07
do W
- to nie jest żadne wyjaśnienie - poczekajmy na oficjalne stanowisko MF

Czy ktoś zna kulisy sprzedaży przez Urząd działki jednemu z radnych - o czym swego czasu pisała Gazeta Krakowska?
ja-nie13.11.2010, 12:57
jachymiak to samo dno - nie mylić z o, bo to jakiś poziom,jego konfabulacja nie ma granic.Przykłady są ze szpitala w procesach lekarzy, za co szpital zapłacił odszkodowania.Podobna zagrywka jest tutaj.No chyba że ma ,,papiery" to nawet i prokuratura nic mu nie zrobi. Jedynym rozwiązaniem dla tego typka jest emigracja do Andrychowa.
W.13.11.2010, 12:38
Od wczoraj na stronie tygodnika podhalańskiego macie krótką odpowiedź burmistrza.

I co na to Panie Jachymiak?

Już samo to, że burmistrz nie miał nic wspólnego z przetargami z firmą Bryksy świadczy o tym że jest pan zwykłym pieniaczem.
Liczę na to, że sprawa o pomówienie skończy się w sądzie i zostanie pan zdyskwalifikowany z wyborów.
Pan z małej litery piszę celowo- bo nie mam już do pana szacunku.
Zetka13.11.2010, 11:47
Burmistrz kupił mieszkania jako burmistrz czy jako osoba prywatna?jesli w zeznaniach podatkowych tego nie wykazał to moze żona kupiła?przeciez nauczyciele dobrze zarabiają...Pozdrawiam docielkiwych.Fakt na takie pytanie wypadałoby odpowiedziec Panie burmistrzu bo potencjalne głosy uciekną a watpliwości nie rozstrzygna się niestety na pana korzyść
optymista13.11.2010, 11:31
Ale się narobiło :) Wielka draka z faktu, że osoba zarabiająca od kilkunastu lat wielkie, jak na normalną osobę, pieniądze kupiła 2 mieszkania 50 metrowe. Ale heca. I do tego człowiek, pochodzący z bogatej, nowotarskiej rodziny.
Wg mnie, gdyby burmistrz nie miał nic, to wtedy należałoby zrobić zamieszanie, co on robi ze swoją wysoką gażą i jak można zarządzać miastem, gdy nie potrafi się zarządzać własnym podwórkiem. Jednak tego nie można mu zarzucić.
andrusas13.11.2010, 11:29
jeżeli te mieszkania były kupione od firm z którymi zawierał kontrakty w imieniu miasta to jest po prostu nie etyczne.
kasandra13.11.2010, 11:10
porażka, zobaczymy co bedzie dalej.......
ala13.11.2010, 10:55
a miałam głosować na M.F. a skoro odpowiedzi jeszcze nie ma w tej sprawie to coś tu śmierdzi BARDZO
rudolf13.11.2010, 10:51
??????Je?żeli przedstawicie państwo sprawę w takim kontekście, że żona zarabia dużo, bo ja jestem starostą, to będzie to niepraw?dziwe bo zarabia tyle, co inni or?dynatorzy. Tacy ludzie jak ona powinni tyle zarabiać. Jachymiak tłumaczy, że kon?trakt szpitala na przestrzeni lat wzrósł o 100 procent. Tym sa?mym ktoś musi go wykonać, a dla tych lekarzy muszą znaleźć się pieniądze, bo inaczej odejdą. Niemniej jednak w szpitalach w Zakopanem, Krakowie i w No?wym Sączu aż tak wysokich za?robków nie ma.- Ordynatorzy zarabiają 15 ty?sięcy, ale mają oni zaledwie po kilka godzin dodatkowych dyżu?rów - mówi Regina Tokarz, dy?rektor szpitala w Zakopanem. -Przyznam szczerze, że o wiele więcej, bo nawet średnio 20 ty?sięcy złotych zarabiają lekarze. Pracują oni na oddziale i w przychodniach
Leszek Góra, rzecznik pra?sowy krakowskiego Szpitala im. Stefana Żeromskiego, nie chce zdradzić zarobków tamtejszych lekarzy, tłumacząc się tajemnicą handlową. Nam udaje się nieofi?cjalnie dowiedzieć, że kontrakt ordynatorski opiewa tam na kwotę 15 tys. brutto bez dyżu?rów. Z kolei gdy pytamy Marcina Rolkę, wicedyrektora szpitala w Nowym Sączu, czy choćby je?den z ordynatorów zarabia 290 tys. zł rocznie, odpowiada z uś?miechem.
Niech pan nawet nie pisze o takich kwotach, bo przeczytają to nasi lekarze i nam poucie?kają do Nowego Targu - mówi Rolka. - Dobrze by było, gdyby nasi dostali 1/3 z tego?.?
urzednik z magistratu13.11.2010, 10:23
Klakierzy i kolesie- rzucacie sie jak wesz na strupa. Co z tego jak piszecie o bzdetach. Cięzar waszych argumentów wobec Macieja J. jest żaden w porównaniu do zarzutów wobec MF. To efekt waszej bezsilności. MF nosił razy kilka , POnieśli i MF. Rzucał oskarzenia wobec innych , a co kto myje jego auta w urzędzie . Sam. , kto wozi rodzinę po lotniskach. Jesteście żałośni. To wasz koniec . Nie odwracajcie tematów. POczekajmy do POniedziałkowej debaty i zobaczymy , kto będzie bełkotał POd nosem i ważne co? Koniec waszego guru , to finisz . Tydzień , od jutra odliczanie.
rudolf13.11.2010, 10:21
do
Rachmistrz
Pan Jachymiak zanim rozbabrze domowy budżet Fryźlewicza, niech popatrzy we własny. W zeznaniu majątkowym za 2009 napisał że żona zarobiła 290 tys bez kilku złotych. Rok wcześniej 265 tys. z okładem. Czyli w ramach cięć w szpitalnym budżecie zarobiła 25 tys (2 tys miesięcznie) więcej! Miała więcej nadgodzin? Kiedy? Skoro w 2008 z prywatnej działalności miała niecałe 3 tys. a rok później już 17 tys! List Jachymiaka to piasek w oczy osobom niezamożnym, tak aby pokazać jaki to Fryźlewicz burżuj. Ale Fryźlewicz przynajmniej zatrudnia swojej żony za pośrednictwem swojego bezpośredniego podwładnego na takiej synekurze jak Jachymiak, chociaż sytuację (powołuje dyrektora 'piątki') ma podobną!!

powinno się powielać ta wiadomość może się co niektórzy obudzą popieram:)
Wojtek13.11.2010, 10:09
Jak czytam te komentarze to nachodzi mnie jedna myśl- w jakim społeczeństwie przyszło mi żyć??
Życzę wam fałszywi ludzie, żądni zemsty, cudzego cierpienia, oczerniający dla zabawy, bez przyzwoitości abyście tak dostali w d*** od nowego burmistrza, że będziecie jęczeć wniebogłosy aby MF wrócił.

Ale wiem, że to się nie stanie bo MF jest jedynym prawym kandydatem. Reszta to albo machloje, partacze lub pieniacze.
Sami wybierzcie kogo wolicie.
Carpe Diem13.11.2010, 09:53
A ja z innej beczki do całości.
Do Józef Szperlak proponuje zapoznać się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego z dnia 17 listopada 2009 roku w sprawie udziału i dyskusji na forach.
Zwracam uwagę, że osoba publiczna powinna znać się na przepisach prawa i umieć przyjmować krytykę - tak stanowi obowiązujące prawo.
Ma Pan natomiast prawo do dementowania nieprawdziwych wpisów.
Dla Admina strony pocieszny będzie wyrok tego samego sądu z dania 15 stycznie br. w sprawie moderowania.
Co od wymogów oświadczeń majątkowych to:
Oświadczenie majątkowe powinno zawierać informacje dotyczące majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową.
Majątek wspólny to:
Zgodnie z art. 31 i następnymi Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wspólność majątkowa obejmuje dorobek małżonków, czyli przedmioty nabyte przez nich w czasie trwania wspólności ustawowej. W szczególności dorobek ten tworzą:
1) pobrane wynagrodzenie za pracę oraz za inne usługi świadczone osobiście przez któregokolwiek z małżonków,
2) dochody z majątku wspólnego, jak również z odrębnego majątku każdego z małżonków.

Oświadczenia majątkowe burmistrza nie spełniają tych wymogów! Nawet jeżeli istnieje rozdzielność majątkowa to powinna to być podane.

I na koniec sprawa BIP-u Urzędu Miasta.
Urząd, który wydał tysiące (naszych) złotych na szkolenia dla parowników z zakresu podstawowej obsługi komputera tylko po ta aby dostać certyfikat ISO, posiada BIP, który W CAŁOŚCI NIE SPEŁNIA przepisów dotyczących BIP-u!!
Odsyłam do strony http://www.bip.gov.pl/articles/view/42 (jeżeli tylko admin pozwoli na umieszczenie linku bo jest to link do strony urzędowej) gdzie są stosowne przepisy.
Pytanie brzmi dlaczego urząd z drogim certyfikatem ISO nie spełnia tych podstawowych norm prawa?

"Z innej beczki do całości" - dobre. Niemniej proszę następnym razem trzymać się regulaminu. M
Outsider13.11.2010, 09:49
Nie no Jachymiak, jesteś żałosny. Pęd do władzy rozum Ci odbiera.Firma Bryksy kupiła od miasta grunt pod Polanę Szaflarską w przetargu nieograniczonym, gdzie zapłaciła prawie 6 mln więcej niż następny konkurent ... i co też przekręt. Nie dziwię się że Pan Fryźlewicz kupił od Grupy Bryksy mieszkanie, bo to wiarygodny deweloper. Poza tym dziwnie by to wyglądało, gdyby kupił gdzie indziej, przecież od momentu wygrania przetargu Pan Bryksy został niejako "naszym" przedsiębiorcą i kupując gdzie indziej podważyłby wiarygodność tego dewelopera w oczach potencjalnych klientów z Nowego Targu. Strzał Jachymiaka w płot... Pamiętaj chłopie, że poza ogromnym parciem na władzę, nie masz nic do zaproponowania temu miastu i na tym poprzestanę. Jestem ciekawy, czy portal podhale24.pl opublikuje list otwarty mieszkańca Nowego Targu na temat sposobu wyboru wykonawców i następnie realizacji inwestycji w starostwie nowotarskim, gdzie do dzisiaj urząd vice-starosty sprawuje P. Jachymiak.
obserwator13.11.2010, 09:43
jak jest brak konkretnego własnego programu wyborczego to trzeba konkurenta utaplać w szambie,smrodek zawsze pozostanie!!!
Batman13.11.2010, 09:32
Jak to za co? Za pieniądze
ghyjkkuk13.11.2010, 08:57
słyszałem ze nie długo gimnazjum na niwie tez sobie pan Jachymiak przypisze!!
aaaaaaaaaaaaa13.11.2010, 08:55
uuuuuuuu co to za burmistrz by był jeżeli teraz idzie po trupach do władzy. panie Jachymiak nie ładnie ciekawe co pan ukrywa.
Doda13.11.2010, 08:29
" a na wczasy jadą do Teściowej" pojechaeś hahaha
tylko, że ta teściow mieszka w Egipcie, przyjmuje całą rodzinkę, a rodzinne auto za małe, dlatego na lotnisko wiezie ich miejski szofer tam i spowrotem !!
prawda 113.11.2010, 07:41
Jachymika pokazał na co go stać. Gdzie jJachymiak tam zwada i spór. Gdyby był sam czysty to jeszcze jeszcze. Ta sprawa to odwrócenie uwagi od tonącego szpitala, wysokich zarobków żony Jachymiaka (za co dostała 24 tys. podwyżki w r 2009 w stosunku do 2009?). Kolejna sprawa to płacenie superdyrektorowi Kicińskiemu za dojazd do pracy 3500 zł/mc. I na koniec podpisanie odejścia za porozumieniem stron w którym Jachymiak wprowadził klauzulę że dyrektor wywiązywał się z obowiązków. Pan MJ powinien sobie darować funkcje publiczne.
Ciekawe....13.11.2010, 03:36
A Wy naprawdę myślicie, że Fryźlewicz tak by się podłożył?
zwierciadło13.11.2010, 01:20
Mirka. Twoje sądy są zbyt pochopne. Nikomu nic nie udowodniono, o nic nikogo nie oskarżono. więc bądź uczciwa i powstrzymaj się z tymi opiniami. Wkrótce się wszystko wyjaśni. Będzie cię stać przeprosić, jak się okaże , że istotnie jest czysty? Jachymiak dobrze sobie zdaje sprawę z tego , że Fryźlewicz ma w papierach w porządku, chyba nie jest w ciemię bity, żeby był tak naiwny, aby wierzył sam w to o co pyta. Chciał wywołać aferę przed wyborami i to zrobił, resztę dokładają tacy jak ty.Piszesz o nieskazitelności. Ja uważam, że każdy z nas powinien być w porządku i wymagaj też tego od siebie , bo w tej chwili nie jesteś.
Sznyt13.11.2010, 00:54
tu cicho-sza tam cicho szaro buro i śnieży
nie ma Fryźlewicza i jego żołnierzy
lulu13.11.2010, 00:51
panie burmistrzu został pan trafiony dziś , jutro należy do kogoś innego !
Mirka13.11.2010, 00:13
No to ładny klops. Wydawałoby się, że taki dobry Burmistrz, dobry katolik i co? Takie nieładne sprawy wychodzą na jaw, to bardzo przykre, bo człowiek na takim stanowisku powinien być nieskazitelny i przykładem dla pracowników Urzędu. Dla nas to zwykła prywata, że nie nazwiemy tego inaczej.
skarbowy13.11.2010, 00:11
do zawiedziony czyli jesteś za tym żeby władza mogła sobie dorobić na boku?

Ja popieram,żeby rozliczać ich co do grosza !!!
portier12.11.2010, 23:59
do mm
przypomnij sobie pretorianie jak cztery lata temu bezpodstawnie oskarżono pana Rajskiego.
Wiesz kto to zrobił ? Uczciwy pobożny bełkot!!!!
Mirka12.11.2010, 23:58
No to ładny klops. Wydawałoby się, że taki dobry Burmistrz, dobry katolik i co? Takie nieładne sprawy wychodzą na jaw, to bardzo przykre, bo człowiek na takim stanowisku powinien być nieskazitelny i przykładem dla pracowników Urzędu. Dla nas to zwykła prywata, że nie nazwiemy tego inaczej.
mieszkaniec12.11.2010, 23:55
Mi osobiscie nasuwa sie jeszcze jedno pytanie odnosnie mieszkania w krakowie. Ciekawe dokladnie kiedy nasz burmistrz nabyl to mieszkanie? czy w okresie kiedy developer podpisywal z miastem umowy ? przed czy po ?
Duzo pytan a odpowiedz zero . Burmistrz odrazu powinien sie do tego odniesc.
Z innej beczki robienie interesow prywatnych z interesantem z kotoremu wydaje sie decyzje to dla mnie konflikt interesow.
msa12.11.2010, 23:55
do wojtka
a wg mnie Pan Jachymiak pokazał ,że ma ja.a
m.N.T.12.11.2010, 23:52
Dla jasności sprawy zbadać kto wygrywał przetargi ,kto wykonywał prace i ile zapłacono na końcu inwestycji skąd np.projekt basenu miał kosztować coś około 360 tyś.zł a zapłacono 500 tyś.zł po co robić przetargi???? ile proponowali inni przystępujący do ofert. TO KLUCZ.
Różnych inwestycji przez te lata było sporo -a Jarmark Podhalański???-miejsca pod handel.
płaczek12.11.2010, 23:51
Panie Macieju
Proszę jeszcze sprawdzić ile kosztuje szkoła na Niwie bo coś mi się wydaje ,że inwestycje bełkota są dużo droższe niż gdzie indziej?
Mop12.11.2010, 23:42
do "ekonomista" - ta spisek skierujmy wszystko na Jachymiaka człowieku weź że sie ogarnij hahah
Pamięć mam dobrą12.11.2010, 23:16
Urzędniku z magistratu pomyliło ci się urzędniku z tysiąclecia wyśpij się dobrze jutro znów będziesz miał cięzki dzień z komentarzami.Ale premia będzie.
Z innej klatki12.11.2010, 23:08
czytam i oczom nie wierzę sąsiedzie i znów kolejny falstart.Przecież przed laty było to samo.Zaraz zaraz, chyba przed czterema.Mimo wszystko tam mieszkasz,zresztą nie ze względu na własne zasługi....Może to tobie należy się przyjrzeć.
ekonomista12.11.2010, 23:07
Poplecznicy MF dwoją się i troją żeby to szambo skierować na Jachymiaka ale fakty mówią samie za siebie. Pan Maciek jedyny odważny w tym mieście i zyskał pan tym duże poparcie.Brawo za odwagę i dużo osób jest za panem.Wszyscy chcemy żeby wreszcie coś w tym mieście zaczęło się zmieniać i pan jest tą nadzieją.A ktoś kto piastuje funkcę burmistrza czyli jest urzędnikiem państwowym to ma obowiązek jasnego i nie budzącego wątpliwości wytłumaczenia się ze swojego majątku osobistego.Nakłada to na niego ustawa i nie robi żadnej łaski że się będzie tłumaczył.
dociekliwy12.11.2010, 23:06
Panie Jachymiak jak pan nie dostanie sensownej odpowiedzi na swój list otwarty to proszę sprawę skierować do CBA i CBŚ oni nawet bilingi sprawdzą i prześwietlą wszystko.
prawnik12.11.2010, 23:06
do prawdy. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Prokuratura sprawdza działalność Jachymiaka w sprawie szpitala. Nowosądecka prokuratura . Jak mu udowodnią, że działał na szkodę szpitala przez niedopełnioenie obowiązków to żadne immunitety go nie chronią
góralczyk12.11.2010, 23:02
do dociekliwy jak wykupią działki to przeniosą targowice a tak wogule to jachymiak niech leczy palmosów bo nowym targiem sie zajmuje pan fryzlewicz i mamy efekty
dociekliwy12.11.2010, 22:57
Na razie jest list otwarty - będzie II tura wyborów i burmistrz wyjawi wieką tajemnicę skąd wziął kasę na zakup dwoch mieszkań, podejrzewam, że nic nie jadł, dzieci nie studiują i ubierają się w ciucholandzie, a na wczasy jadą do Teściowej.
prawda12.11.2010, 22:56
oj prawniku prawniku coś pomieszało Ci się, bo Jachymiak nie mówi o prokuraturze, tylko prosi o wyjaśnienia. jak okaże się, że jest możliwość popełnienia przestępstwa to wtedy na pewno wejdzie odpowiedni urząd. Poza tym nie mów kto kogo ma uczyć uczciwości, bo akurat Fryźlewicz nie jest odpowiednim przykładem, np. nie mówi prawdy wyborcom o tym co zrealizował a co nie ze swojego programu. I co taki człowiek ma być ostoją uczciwości u nas...
kawy12.11.2010, 22:54
Do ciekawy ty nigdy nie zostaniesz burmistrzem więc nie musisz przygotowywać odpowiedzi
Maria12.11.2010, 22:53
Tak Panie Jachymiak może by tak zacząć od siebie. Może Pan doradzi jak młode małżeństwo mające dwójkę dzieci mieszkające w Nowy Targu w tak krótkim czasie może znaleźć się w posiadaniu takiego majątku jaki posiada Pan na oś.Robów będąc kryształowo czystym.
mieszkaniec12.11.2010, 22:52
Widze ze co po niektorzy nie przeczytali uwaznie.
Jedno z tych mieszka jest w Krakowie - tam nie ma innych developerow ?
Sprawa wyszła ponieważ na stronie miasta ktoś przez przypadek wrzucił część B ktorej
normalnie sie nie publikuje a sa tam podane adresy wykazanych nieruchomosci.
Dlatego roznica w datach wrzucenia tych oswiadczen, jak się zorientowali usuneli tą cześć.
dociekliwy12.11.2010, 22:51
Sprawa z mieszkaniami się rypła, a co z parkingiem koło domu i straganami? Już teraz wiecie dlaczego burmistrz nie przeniósł targowicy - bo interes by się popsuł.
zenek12.11.2010, 22:51
łubudubu- oj piękny wywód tylko nie zapominaj że kolor czerwony jest obecny w tych wyborach w ugrupowaniu PWS i przede wszystkim Związku Nowotarżan. Tam jest wielu wlasnie z czasów o których piszesz i nawet te lektury mieli obowiązkowe. Więc nie przypisuj koloru do nieodpowiednich Komitetów.
plota12.11.2010, 22:48
DoCDBS chcemy zobaczyć albo przynajmniej usłyszeć
urzednik z magistratu12.11.2010, 22:45
Rzucacie się klakierzy i kolesie burmistrza MF jak wszy na strupa. Przyjmijcie do wiadomości ,że w świętość i uczciwość bełkota MF uwierzymy jak odpowie , jeszcze przed wyborami na zarzuty kontrkandydata. Wiemy ,że będzie następne pytanie :za co zakupił mieszkanie od dewelopera w krakowie? Nie pójdzie tak łatwo , jak dotychczas to bywało. Złamana została przez MF zasada ,że nigdy nie kupuje się mieszkania i czegokolwiek od osoby i firmy która wygrywa przetargi w mieście w urzedzie , bo zawsze to pozostawia pewne POdejrzenia.To POdstawowy błąd burmistrza. A jak wyglądają przetargi w urzędzie to ja coś na ten temat wiem. Oczywiście nie bierze w nich udziału bezpośrednio burmistrz ,ale jego kolesie na stanowiskach .To jest oczywiste. Mimo to jest to kardynalny błąd MF za który zapłaci cała zgraja guru i on sam też. To wierzchołek góry lodowej i dobrze , bardzo dobrze ,że ktoś odkrywa te sprawy przed wyborami . Brawo MJ za cywilną odwagę.Reszta w poniedziałkowej debacie. Będzie ciekawie.
lucek12.11.2010, 22:45
panie "na taczki" coś się panu pomyliło z tym, że jak Jachymiak zostanie burmistrzem to uniknie ew. zarzutów. Po pierwsze prokuratura póki co prowadzi czynności rozpoznawcze i nie postawiła żadnych zarzutów jeszcze. Jeśli by się tak stało, że pojawią się takie zarzuty, to dojście do władzy w mieście wcale nie daje imunitetu i normalnie proces odbywa się. Nie gadaj głupstw po to, aby tylko gadać, bo jeszcze ktoś zastosuje działania radnego Sz. i wtedy Ty będziesz miał do czynienia z prokuraturą.
prawnik12.11.2010, 22:41
I jak to jest panie Jachymiak? Pańską działalność juz sprawdza prokuratura. U Fryźlewicza nie doczeka się pan tego. Uczciwości to musiałby się pan od niego uczyć. Do łubudubu. Jak zostaną postawione zarzuty , żaden immunitet nie chroni .A tam jeszcze coś zawiesili na rok w sprawie z tym zakopiańskim przedsiębiorcą?
salvadore12.11.2010, 22:36
na taczki - a może napiszesz list otwarty z tymi pytaniami? skoro taki mądry jesteś i masz tak "cudne" informacje to do dzieła. Tylko wiem wiem jest jeden problem musisz się wtedy podpisać, no i ujawnić. A po stronie PWS to nikt tego nie zrobi, bo nie ma odwagi. Jedynie Maciej Jachymiak odważył się publicznie spytać (a nie oskarżyć, jak piszecie) o to co jest niby jawne, ale z taką ilością sprzeczności i domysłów, że wreszcie trzeba to wyjaśnić.
już czas12.11.2010, 22:25
Ale jest wesoło, burmistrz 4 lata temu podobnymi metodami rozprawiał się ze swymi konkurentami a teraz role się odmeiniły.Chyba jest sprawiedliwość boska na tym świecie i rachunki sprzed 4 lat mogą być wyrównane.Brawo panie Jachymiak w końcu ktoś się odważył powiedzieć prawdę.Nowy Targ jest z panem i niech pan się nie boi.A jak pan zostanie burmistrzem to w końcu zrobi pan porządek w urzędzie.Ale huczy na mieście.I widać że na dwór burmistrza padł blady strach, tak trzymać.
na taczki z do Andrychowa12.11.2010, 22:24
Tonący brzydko się chwyta. Nikt nie zagłosuje na oszołoma Jachymiaka z Andrychowa który takim prostackim atakiem strzela sobie w stopę. Dobrze wie że samorządowcy są pod lupą służb a ich oświadczenia majątkowe są weryfikowane na czterech szczeblach. Gdyby było cos na Fryźlewicza to już by siedział. Cała ta sprawa ma na celu odwrócenie uwagi od zarzutów prokuratorskich które niebawem Jachymiak usłyszy za złe zarządzanie szpitalem. Jak zostanie burmistrzem to uniknie kary bo go ochroni immunitet.
Panie Jachymiak a skąd Pan wziął mieszkanie na blokach oprócz pięknego domu na Robowie. Od kogo pan kupił działkę? Od pacjenta? A czy był poczytalny w chwili transakcji? Pytania można mnożyć.
bezpartyjny12.11.2010, 22:22
a kto tam jeszcze mieszka z po? w tym bloku oczywiście
łubudubu12.11.2010, 22:19
No to jak zwykle Jachymiak wystrzelił ale nie nabił - pif paf i miał położyć Fryźlewicza. A to dobre bo z tej pukawki to nawet mucha by nie legła. A wy wszyscy klakierzy PO musicie nauczyć się, że wszystko ma swój czas a pośpiech potrzebny jest tylko przy łapaniu pcheł. Zresztą Fryźlewicz nie będzie chował się do toalety i uciekał przed odpowiedzialnością jak to czynił wielokrotnie wicestarosta. Jedno jest pewne, że tym wszystkim pseudo politykom, niedouczonym bufonom i partaczom kompletnie pomieszało się we łbach i stracili resztki jakiejkolwiek klasy, której zresztą nigdy nie nabyli. I to jest właśnie bolszewizm w czystej formie - rewolucja dla rewolucji czyli neoliberalizm w wydaniu Jachymiaka, który pewnie w byłym komitecie PZPR znalazł ciekawą lekturę towarzysza Dzierżyńskiego ... spasiba.
rozsądny12.11.2010, 22:12
Ludzie zastanówcież się . Są przecież odpowiednie służby co sprawdzaja takie ośiadczenia majątkowe. Gdyby coś było nie tak, nikt by nie czekał na analizy psychiatry.
alicja12.11.2010, 22:09
Zagłosuje dlatego na MF, bo nie chcę innych kandydatow.Smutne.
nic do ukrycia12.11.2010, 22:07
Tak, mowmy o mieszkaniu komunalnym na os. Bór, które radny z ramienia MF i startujący na radnego przyznaje swojej corce .
Crocop12.11.2010, 22:07
Dobre pytanie do pana burmistrza bo wszystkich trzeba rozliczyć ,a przede wszystkim zacząć od Siebie!!! Szkoda słów p.s pozdrowienia od pacjenta! A tak na marginesie wszystkie grabie grabią do siebie!!
leon12.11.2010, 22:03
greg a zapytaj jak się zyje burmistrzowi z conajmniej 3 (własne plus dwa opisane) mieszkaniam plus 15 tyś. z samych jego zarobków? też nieźle pewnie?moze najpierw sprawdź jak na Twoim podwórku jest a potem idź do konkurentów politycznych
o12.11.2010, 22:03
no nie trwię tego Jachymiaka, Paskudny charakter
grześ12.11.2010, 22:03
jeśli Jachymiak, takie normy wprowadzi jako burmistrz, i jeden na drugiego będzie donosił, to ja dziękuje za takiego gospodarza
ojciec12.11.2010, 21:57
Ale chwyty panie wice że takie poniżej pasa.Nie jeździł Fryźlewicz po Peru i innych Amerykach to kupił dla dzieci mieszkania - jakbym miał pieniądze to też bym kupił swoim dzieciom. Straciłeś pan mój głos i platforma tez. Nawet nie pozdrawiam.
greg12.11.2010, 21:52
Panie Jachymiak, opowiedz Pan swoim wyborcom jak żyje się za 30 000 miesięcznie!!! Mało kto z nichma o tym pojęcie. Ja też nie mam, ale ja nie jestem Pana wyborcom.
emdeka12.11.2010, 21:41
No kto tam mieszka to wszyscy wiemy,nie jest tochyba tajemnicą,żenada,żenada....sąsiedzie
cisza12.11.2010, 21:16
Panie radny Sz. zajmij się Pan polityka i kampanią - odczep się od Jachymiaka i komentatorów, bo jakby każdy chciał pozywać za słowa tutaj to by sądy nie miały co robić. Pan Jachymiak też ma podstawy do pozwania Pana za to co Pan tu napisał. Ciekawe czy to zrobi, na pewno mu o powiemy, że atakuje Pan go bezpardonu.
wścibski sąsiad12.11.2010, 21:14
Na osiedlu Bór w nowym bloku przy drodze nasz panujący MF też zakupił mieszkanko. Ponad 150 metrów na najwyższej kondygnacji.
amber12.11.2010, 21:07
no cóż w poniedziałek będzie na debacie ciekawie. Burmistrz pewnie szykuje obrone, ale nie pewny jest co mają konkurenci i sytuacja się nieco zmieniła. 4 lata temu to burmistrz wyciągał brudy i potem przegrywał. Teraz inni pytają o niejasne sprawy a ekipa burmistrza już krzyczy, że to zamach stanu. No i radny Sz... ni z gruchu ni z pietruchy się wypowiada i jeszcze starszy innych, zamiast dbać o swój ogródek. Ale wiadomo, że radny Sz. (proszę tylko mi nie wytaczać procesu...bo już się boje) zawsze miał wiele 'ale" do każdego kto nie był w opozycji.
CDBS12.11.2010, 21:04
halo halo mieszkania ? a co panie Psychiatro wydarzyło się na os. nowe mam fajne zdjęcia dodać ?
andrzej7212.11.2010, 20:53
jak mają rozdzielność majątkową to powinien to napisać w oświadczeniu majątkowym
opop12.11.2010, 20:53
Żałosna zagrywka żałosnego kandydata który nie wie kim chce być w życiu bardzo podoba się ta historia biednej polskiej gawiedźi - jego głównego elektoratu. Ludzie krytykujecie bo wam żal że burmistrz kupił 2 mieszkania a wy dalej mieszkacie w tym co wam PRLl dał. Przecież dużo zarabia, nie kupuje lexusa tylko mieszkanie żyje oszczędnie. U kogo miał kupić jak tylko te dwie firmy budują w Nowym Targu mieszkania. To może nie powinien w Nowym Targu robić zakupów bo przecież wydał zgodę na działalność gospodarczą. Żal wam że pochodzi z bogatej starej nowotarskiej rodziny która ma pieniądze. Uwierzcie że jest takich kilka w tym mieście i nie pokazują tego na zewnątrz jak ci którzy za kredyt kupują telewizory i chcą za takich uchodzić.
Burok12.11.2010, 20:48
No i ruszyło piekło przedwyborcze . Opluwacie się dobrzy ludzie pomiędzy sobą , Boga w sercu nie mając . Wytykacie bliźniemu drzazgę , a belki w oku własnym nie dostrzegacie .Wyciągacie wątpliwe prawdy , lub nawet połprawdy . Montujecie filmiki szkalujące bliżniego kłamiąc przy okazji jak najęci nikt kretyn nie jest wie o czym mówią a co pokazują . Napuszczacie biednych , na bogatych , chorych na zdrowych , niedługo wierzących na niewierzących i po co ????????? .
Opamietajcie sie ludzie , całe to forum skrytobujców przypomina rzymski cyrk gdzie gladiatorzy walczą o życie dla rozweselenia tłumu .
99 % tych postów pisane jest przez członków jednego lub drugiego sztabu wyborczego i jest to żałosne .
po komentarzach - wnioski12.11.2010, 20:34
Na pewno niektórzy dziennikarze zadzwonia do Fundacji Batorego i poproszą o interpretację, jak to czynili w innych przypadkach...

W następnym tygodniu
poniedziałek - Alma
wtorek - Castorama
środa - sprawy na cmentarzu
czwartek - cd. sprawy cmentarza
piątek - parking koło domu

materiały będą przedstawiać KW wysuwjące kandydatów na burmistrza.
Będzie ciekawie.
Czy służby MF będą w stanie nadążyć z odpowiedziami?
Zobaczymy...
hi,hi12.11.2010, 20:32
Jak on to wyliczył, analizował, to tylko psychiatra wie. Śmieszny gość z tego Jachymiaka.
informatyk12.11.2010, 20:31
do informatyka- tak znawco tylko, że te oświadczeni wisiały już w okolicach września, zatwierdzone przez Wojewodę i 10.XI zostały wprowadzone nowe. Ty też się poinformuje zanim coś napiszesz
lkjhf12.11.2010, 20:25
Zona Jachymiaka zarabia dwa razy tyle co burmistrz. Umiał wicestarosta o to zadbać, umiał. A jak sie pan rozliczył z domu na Robowie?w tym czasie nie zarabialiście tak dużo. Ludzie też plotkowali na ten temat. Może warto sprawdzić?
Józef Szperlak12.11.2010, 20:25
do "znawcy tematu"
Wypowiadasz wyimaginowane z palca wieścii w komentarzu z godziny17,41, ani jedno zdanie nie jest prawdą.
Nigdy jako pracownik banku ani radny nie byłem w sądzie stroną.
W Prokuraturze dowiemy się kto puszcza w eter takie fałszerstwa. To łatwo sprawdzić po numerze łącza. a może korzysta z anonimowej bezkarności. To się okaże!

Koniec dyskusji. To nie miejsce na wymianę tego typu uwag. M
pacjet12.11.2010, 20:21
Jachymiak do szkoły! naucz się pan rachować a potem grzeb komuś w papierach. Dlaczego Pan nie był taki dociekliwy w sprawie szpitala, który panu podlega? Może nie byłby dzisiaj w tak tragicznej sytuacji. A co by się stało gdyby pańska żona mniej zarabiała , bo aż kłują w oczy jej zarobki, o to to pan umiał zadbać.
ściema12.11.2010, 20:19
Ale sciema! Nieładnie Panie Marku, to Pan obraca takim majatkiem a żonie każe Pan jeździć starym Polonezem. No ale jeżeli jest prawdą że jest rozdzielność majatkowa to chytruskowi żal dołożyć do czegoś lepszego. :)
rodak z jabłonki12.11.2010, 20:18
Panie Szperlak niech się pan zajmuej Jabłonką a nie Jachymiakiem i bezcelowym pozywaniem do sądu. lepiej powalczyć o mandat dla nas. wybory blisko a wynik mamy nie pewny.
demi12.11.2010, 20:16
mam propozycje dla pana radnego Szperlaka. Zamiast bawić się w sądy i pisanie komentarzy, które mają jeden cel - zdyskredytowanie Jachymiaka. Zająby się Pan spokojnie kampanią wyborczą a nie tracił czas na bezsensowne osobiste wycieczki w sprawach, z którymi nie ma Pan nic wspólnego.
tutejszy coby nie powiedziec swoj12.11.2010, 20:13
Oooo! Widzę, że klakierzy MF nie mając nic na obronę burmistrza zastraszają sądami. Ehh nieładnie, nieładnie. Jeżeli obecnie (jeszcze) nam panujący pan Burmistrz nie odeprze skutecznie zarzutów, które nieważne czy w sposób ładny czy brzydki przedstawione, ale jeśli są prawdziwe, to utrata zaufania będzie niewymierna. Panie burmistrzu być może już czas najwyższy popatrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie: już dość! Odnośnie tych oświadczeń na serwerze UM. Ktoś odpiera zarzuty, pisząc, że umieszczone zostały po akcepcie wojewody, ciekawi mnie tylko fakt, skąd ta różnica w datach pliku pdf, data akceptu wojewody jest znacznie wcześniejsza od daty "ostatniej modyfikacji pliku". A dociekliwi jak troszkę się pomęczą mogą znaleźć poprzednie wersje oświadczenia w tzw. cache'u wyszukiwarki google. Mnie się udało, ale nie mogę podać ani linku to pliku, bo raz, prawo mi tego zabrania, dwa Moderator mi wpisu nie puści.
karolina12.11.2010, 20:09
Nie możemy nazywać kampanii brudną od razu kiedy pojawiają się takie pytania. Jachymiak ma prawo pytać, my mamy prawo wiedzieć, a Fryźlewicz ma prawo odpowiadać. Mnie osobiście bardzo interesuje ta kwestia i oczekuję wyjaśnień, a czy w nie uwierzę to już inna sprawa. Myślę, że istotniejsze jest jednak to, co widzimy dokoła siebie w naszym mieście. Co się dzieje, a raczej co się nie dzieje, a powinno. Tyle przykładów innych sąsiednich miast, które nareszcie "ruszyły", w których widać zmiany na lepsze.A co u nas? Czy stać nas na kolejne lata stagnacji i "bylejakości"? Może warto zaryzykować zmianę i spróbować czegoś innego? Czy pozostaniemy tylko mieściną przy trasie do Zakopanego?
zawiedziony12.11.2010, 20:03
Szanowny Panie Jachymiak.
Przykro mi że nie mając innych wyborczych argumentów sięgnął Pan do metod które wydawało mi się nie przystoją Panu, a niestety też są wykorzystywane przez Pana i pańską formację polityczną.
Pytania które Pan skierował do swojego kontrkandydata dyskredytują Pana jako człowieka, który do celu chce dojść po trupach, czy Pana ktoś pyta o pańskie zarobki, zarobki żony i co Pan robi ze swoimi pieniędzmi.
Jeżeli polityka uczyniła z Pana "zwierzęciem politycznym" bez zasad i skrupułów to pora zastanowić się nad sobą.
Zawiodłem się na Panu. Nie mam już dylematów wyborczych.
lucek12.11.2010, 19:56
A skąd ty igor wiesz , że nie mają rozdzielności majątkowej? Bądź pewny, że gdyby jej nie mieli to, juz dawno zwróconoby uwagę na to oświadczenie majątkowe.Wszyscy jesteście bardziej papiescy niż sam papież a najbardziej Jachymiak. I tak jest umoczony przez szpital i nic mu nie pomoże.
agent tomek12.11.2010, 19:54
No... coś tu "śmierdzi" , czuć to z daleka.Te mieszkania to dziś główny temat plotek w mieście.No niby kryształowy burmistrz a to takie coś wychodzi....Ciekawe pewnie coś wymysli i oczyści się z zarzutów ale i tak smród zostanie.Chodżmy wszyscy na debatę w MOKu w poniedziałek, będzie ciekawie.
observatore12.11.2010, 19:53
Maciej pyta
MF odpowiada

im szybciej tym lepiej dla MF

ale to szybko nie nastąpi i MF ma po wyborach

MJ burmistrzem po 21.XI.
wierog12.11.2010, 19:50
odezwał się UCZCIWY....ej jachymiak, jachymiak...byłeś, jesteś i wszystko wskazuje na to że pozostaniesz śmieszny....
ani doktor,ani polityk...ni pies ni wydra...zero szacunku
Misiek12.11.2010, 19:47
Przepraszam, ale nie rozumiem wypowiedzi osób twierdzących, że nic w tej sprawie nie jest podejrzane! Zakup mieszkań przez burmiastrza ze środków, których w swoich oświadczeniach majątkowych nie zadeklarował, od firm prywatnych, z którymi współpracował za nasze pieniądze jako wybrany przez nas przedstawiciel wzbudza oczywiste podejrzenie o kontakty nieetyczne. Mogło przecież być tak, że jedna i druga firma prywatna otrzymała wydatną pomoc ze strony urzędu miasta w załatwieniu formalności związanych z budową osiedli, a w zamian za to każda z nich przekazała panu burmistrzowi mieszkanie. Mam nadzieję, że tak nie było i że pan burmistrz będzie potrafił wyjaśnić te zarzuty. Abstrahując od powyższych wątpliwści, wydaje mi się, że urzędnik miejski, który za piastowanie stanowiska burmistrza - przyznamy chyba wszyscy, zupełnie obiektywnie, że w nienajlepszy nie najbradziej optymalny sposób - jest w stanie zarobić utrzymanie domu, budowę i wykończenie drugiego domu oraz zakup dwóch mieszkań za niemal pół miliona wzbudza - i słusznie - poruszenie. Coraz mniej dziwi mnie ilość kandydatów na listach wyborczych...
ja12.11.2010, 19:37
Pan Jachymiak tylko uczy się od naszego burmistrza. Przypomnijcie sobie jak MF załatwiał konkurencję w poprzednich wyborach. Jemu wolno, bo częściej chodzi do spowiedzi czy co? I bardzo dobrze, że ktoś ruszył w końcu tą sprawę. Burmistrz nie jest "świętą krową".
rozsądny12.11.2010, 19:36
Uważajcie ludzie co piszecie ,ty wyborco z Niwy też ,bo możesz się szybciutko znależć w sądzie i to cię będzie kosztować
lewus12.11.2010, 19:36
powiem krótko

ruszyła was strasznie prawda ale stał się cud. urzednicy pracuja pomimo póznej pory piszac komentarze ''oczyszczające''. przecież juz piatek od 15 macie wolne idcie odpoczywać po cięzkim tygodniu nic nie robienia wasz burmistrz u mnie przegioł nie zagłosuje na niego
mamy cię12.11.2010, 19:31
Jachymiak to cyngiel a cyngiel to Jachymiak
karol12.11.2010, 19:23
będzie tak....Pan Fryźlewicz oczyści się z zarzutów (oczywiście w sądzie) pan Jachymiak cichutko przeprosi. A chodzi tylko o zrobienie szumu przedwyborczego..."nieważne jak byleby tylko gadali"- oto motto przedwyborcze
Barbara12.11.2010, 19:20
No Panie Jachymiak. Najłatwiej wylać na kogoś wiadro pomyj, zawsze cos się przylepi. Prawda? W tym to jest pan mistrzem. Jak rodzi sie plotka to widać w tych komentarzach. Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Fryźlewicz wykazał nabycie mieszkań w swoim oświadczeniu. Wolno mu kupić. Dobrze zarabia . Już niektórzy piszą , że dostał mieszkania, że ich nie wykazał, że coś ukrywa, już doszukują się machlojek . A jutro wam miny zrzedną i Jachymiak wyjdzie na głupka, bo prawdopodobnie okaże się, że wszystko jest w porządku. Nie chciałabym mieć pana za sąsiada, współczuję Robowianom.
zorientowany12.11.2010, 19:05
Do informatyka. Poinformuj się kiepski informatyku a dowiesz się, że burmistrz i przewodniczący rady składają swoje oświadczenia na ręce wojewody i dopiero po sprawdzeniu przez niego,mogą być zamieszczone do informacji publicznej. Pozostali radni i urzędnicy miejscy mają sprawdzane oświadczenia majątkowe przez urząd skarbowy w Nowym Targu. Stąd różne daty ich publikacji. Jasne?
Barbara12.11.2010, 18:59
Czy krakers coś słyszałeś o rozdzielności majatkowej? Zapewnie nie i dlatego piszesz głupoty. Jachymiak też pewno nie. Ja mam z mężem własnie rozdzielność majatkową i oświadczenia mamy osobno
same pytania12.11.2010, 18:55
A gdzie się podziały oświadczenia burmistrza sprzed 2 tygodni? Bo przecież te, które są na stronie UM obecnie kompletnie różnią się od tych sprzed kilkunastu dni?I gdzie się podziało mieszkanie na Kobierzyńskiej w Krakowie? A żona burmistrza nie zarabia żadnych pieniędzy? I dlaczego na BIPie nie można sobie obejrzeć owych oświadczeń?
m5312.11.2010, 18:55
w takim razie -21.11.2010 idę i głosuję na listę w 21 w Nowym Targu
oj oj12.11.2010, 18:35
Myślę, że ta wypowiedź Wyborcy z Niwy nie powinna być pozostawiona ot tak. Za takie pomówienia powinno się siedzieć w więzieniu!
oczes12.11.2010, 18:26
ośmieszacie się swoimi komentarzami :/ typu "taa dobrze że mu tak skad te mieszkania" i Ja miałbym zagłosowac na kogoś takiego kto donosi na innych ludzie nie pogrążajcie się z każdym słowem
qwertyy12.11.2010, 18:22
no może wreszcie będzie kto inny burmistrzem bo pana M.F to juz mają chyba wszyscy dość przed wyborami robi wszystko żeby być 3 kadencję potem 4 itd .Wstydzę się że mamy takie władze w N.T.
Kryspin12.11.2010, 18:20
no coś strasznego nasze miasto przestanie istnieć przez te mieszkania hahaha... żal mi was
Józef Szperlak12.11.2010, 18:18
W trybie kampanii wyborczej zgłoszę do Prokuratury wypowiedź osoby
"Były współpracownik z Rady", który popełnił czyn karalny, wpisem dzisiaj o godz 17,33:
pomawiając mnie fałszywie, i głosząć fałsz publicznie:
- po pierwsze - nigdy nie byłem członkiem Zarządu Powiatu,
- po drugie -nie byłem organizatorem przetargów w Powiecie.
Takie zadania wykonują etatowi przacownicy starostwa, a nie radny.
igor12.11.2010, 18:15
zgodnie z prawem burmistrz musi w oświadczeniu majątkowym podać też majątek i zarobki żony, o ile nie ma rozdzielności majątkowej. Z tego co wiadomo państwo Fryźlewicz nie mają takowej rozdzielności. Burmistrz więc łamie prawo nie ujmując żony w oświadczeniu majątkowym....
Biustyna12.11.2010, 18:04
A jak to Pan Piekny Mareczek wykorzystywał szkoły Podstawowe na zebrania wyborcze? niby podsumowujace kadencje ale co mnie to obchodzi, robił sobie reklamę i przypominał nauczycielom kto ich zatrudnia , a szkoła to około 100 nauczycieli + członkowie rodzin.
cyngiel12.11.2010, 17:53
Do informatyk - nie wierzę by Jachymiak nie skopiował zeznań obu Panów. Tylko patrzeć, jak pokażą się na którymś z portali nowotarskich
znawca tematu12.11.2010, 17:52
Panie Szperak a czemu Pan nie dołączył pisem w których sąd nakazał Pana na przeprosiny Zarządu powiatu i Wicestarosty za podawanie nie prwadziwych informacji w sprawie działania Starostwa??o tym Pan nie pisze. Nie pisze Pan także o dwukrotnym wydaniu wyroku o sprostowanie za ataki na opozycje w latach 2002-2006. Pan aż trzy razy był prawomocnym wyorkiem skazywany za kłamastwa. najlepszy komentarz do Pana wpisu!!!!

Ponownie proszę o trzymanie się tematu artykułu. M
informatyk12.11.2010, 17:43
że coś jest nie tak w tej sprawie wystarczy popatrzeć na stronę Urzędu Miasta. Oświadczenia majątkowe Fryźlewicza i Mikołajskiego są inne przed 10.XI (już zdjęte a powinny być zgodnie z prawem w archwium) i dodane nowe w dniu 10.XI...czyli coś ukrywają.
Wyborca z Niwy12.11.2010, 17:41
hmmm ciekawe ciekawe. Warto też popatrzeć na inne osoby, bo po mieście chodza słuchy, że i pan L.M. i E.Z. mają takie same mieszkania...no i jeszcze 2 urzędników z komisji przetargowych też ma mieszkania tam. Czy to przypadek????Już sami ocencie. Ciekawe też czy Fryźlewicz wskaże kto ma te mieszkania jeszcze bo wiem, ze ma taką wiedzę.
W każdym razie o tym się już nieoficjalnie mówilo i teraz wyszło i bardzo dobrze, bo nie mogą nami rządzić osoby, które wykorzystuja funkcję dla własnych celów.
jkl12.11.2010, 17:40
ojj będzie ostra kampania. Co jak co ale Pan Maciej w końcu ujawnia brudy tego miasta, pewnie niedługo znowu coś nas zaskoczy...

Zapomniał Pan jeszcze dodać że Pan MF ma dom na Nadmłynówce ...
Nowotarżanka12.11.2010, 17:36
Do tych niedowiarków, że MJ ma rację:
przecież oświadczenia majatkowe MF są dostepne na stronie UM proszę sprawdzić - nie ma takiego dochodu, a mieszkania są !!!!!!!!!!!!!!
gość12.11.2010, 17:35
Jakby tak prześledzić oświadczenia majątkowe, to faktycznie MF nie stać na te mieszkania, bo co roku praktycznie wykazuje te same oszczędności, więc pensję burmistrza "przejada", nic z niej nie umie odłożyć. Pytanie wiec jest bardzo na miejscu. A jeżeli się mieszkanie weźmie na kredyt, to takowy kredyt też trzeba wykazać w oświadczeniu "Przekrętowiec". Jeżeli ma kredyt to złożył nieprawdziwe oświadczenie.
A gdzie przychody z parkingu koło domu, bo nie sądzę, że stoją tam auta tylko z życzliwości burmistrza. A te mieszkania to stoją puste? Czy może też je burmistrz wynajmuje i też nie wykazuje tego w oświadczeniu majątkowym?
Jeżeli MF robi już takie przekręty, to się boję co nowy burmistrz znajdzie, no chyba że zrobi w urzędzie czystki, wielkie sprzątanie.
Do "pobożne życzenia", a ja nie życzę żadnemu burmistrzowi takiej "uczciwości" bo miasto tylko na tym traci, bo płaci za zachcianki burmistrza.
Byly wspołpracownik z RADY12.11.2010, 17:33
Panie Szperlak a niech pan przypomni ze jak pan byl w Zarzadzie Powiatu przegral pan 2 rozprawy o kłamstwa wobec trzecich i ze urzad zamowien publicznych zakwestionował 3 przetargi ktore pan nadzorowal a wygraly firmy z pana rodzina zwiazane

Warunkowo dopuszczam komentarz, ale proszę nie kontynuować dyskusji. Nie dotyczy artykułu. M
Kosma12.11.2010, 17:25
Maciej zapytał,Marek powinien odpowiedzieć.
plastuś12.11.2010, 17:25
przekręty są, albo ich nie ma, się okaże. Ale jeśli nie wykazuje się skąd ma się środki na nieruchomość, a ona fizycznie jest, to chyba rzecz musi być wyjaśniona? Droga agnes, krucho z wykształceniem u Pani, skoro nie jest w stanie Pani podzielić kwoty podanej swego czasu jako zarobki żony p.Jachymiaka (290 tys PLN przez 12 miesięcy) nie robiąc duuuużego byka. Z tego nijak 40 tysięcy nie wychodzi, nie dziwne, że pewna zazdrość wychodzi z Pani. Ale chyba wykształcenie nie puszcza, prawda? z poważaniem plastuś
Sznyt12.11.2010, 17:22
Jak prawdziwie teraz brzmi hasło wyborcze Marka Fryźlewicza:
"Wspólnie dziś o lepsze jutro"
ciekawy12.11.2010, 17:18
No to wychodzą różne brudy.Burmistrz był tak zaskoczony że musi dopiero przygotowac odpowiedż.Gdybym ja nabył mieszkanie to od razu mógłbym powiedzieć skąd i za ile.A tu widać trzeba sie przygotować,.... ciekawe. Ale i tak cała ta sytuacja jest moralnie dwuznaczna i można sie różnych rzeczy domyslać.Na szczęście został nam tylko tydzień z "naszym" burmistrzem.
Xdc12.11.2010, 17:05
Pan Jachymiak taki święty? Kampania sięga bruku
rr12.11.2010, 17:00
jak to skąd ma za umazanie podatkow nowotarskim biznesmeną
kolega lekarz12.11.2010, 16:59
Jachymiak i uczciwość uaaaaaaaaaaaaa
Tadeusz Waksmudzki12.11.2010, 16:58
Głosowałem 4, 8 la temu na Fryźlewicza, ale teraz na pewno nie zagłosuje. Do tego wzywam też innych. Jak to burmistrz kupuje sobie mieszkania od firm co wygrywają przetarg. Niby "przypadek" no jasne i to jeśli chodzi o ten Kraków to dopiero "przypadek".... Nie można pozwolić, by taki człowiek dalej naszym miastem rządził, bo zachwouje się nieetycznie i nieuczciwei wobec nas Wyborców.
gość12.11.2010, 16:56
Panie Maćku, jakby burmistrz ujawnił dochody małżonki to nie byłoby wątpliwośc, no ale skoro "zgodnie z wielopokoleniową" tradycją ustnowił rozdzielność majątkową z tą której ślubował wierność itd to ludzie szepczą, zapewniam Pan że dochody Pańskiej małżonki przy dochodach z parkingu familijnego k. jarmarku wyglądają blado
Danuta Orzel12.11.2010, 16:54
miałem głosować na Fryźlewicza ale nie chce mieć takiego burmistrza, który kupuje sobie mieszkanie od firm który daje naszą kasę...Pójdę na kogo innego albo zostanę w domu. Na pewno jednak nie poprę Fryźlewicza!!!!!
Pro-Marek12.11.2010, 16:52
Chamskie chlapanie błotem, a nuż się coś przyklei. Na tydzień przed wyborami Jachymiak się dowiedział że burmistrz kupił mieszkania? A od kogo miał kupić jak nie od firm budujących w mieście? /.../ Życzę Panu żeby Pan został burmistrzem na następną kadencję i zarobił na ten domek. I tak Jachymiaka z żoną Pan nie przebije, bo razem zarabiają dwa razy więcej niż Pan ze swoją żoną razem wzięci, ale przecież nie o kasę chodzi, tylko o to kto co po sobie zostawi po opuszczeniu urzędu. Upadający szpital, czy rozwijające się miasto?

Wymieniona z nazwiska osoba nie życzy sobie figurować w komentarzach, do artykułów, które nie dotyczą jej osoby. M
mm12.11.2010, 16:49
Perfidna zagrywka. Od tego jest chyba urząd skarbowy i inne instytucje, które należy zawiadomić w przypadku podejrzeń. Nikt nie ma obowiązku tłumaczyć się panu Jachymiakowi ze swojego majątku. Pan Jachymiak będzie teraz upubliczniał zawistne plotki i firmował je swoim nazwiskiem?
Oto człowiek wysokiej kultury.
Klejo12.11.2010, 16:48
I naprawdę tylko tyle macie na gościa? Najpierw klepiecie, że za długo jest burmistrzem (14 lat) potem że za dużo zarabia (około dychy miesięcznie), a potem pytacie skąd wziął pieniądze na dwa mieszkania? Śmiech na sali! Swobodnie mógł kupić cztery. Wszyscy dobrze wiemy ile zarabia, zarabia uczciwie to i wydaje na swoje potrzeby. A może kupił dla dzieci? Jeden syn już dorosły, córka już prawie na wydaniu... czas najwyższy pomyśleć o latoroślach. W końcu to one najbardziej ucierpiały przez ciągłą nieobecność ojca w domu.
Adam Kowalski12.11.2010, 16:40
Burmistrz zapomniał podstawowej zasady władzy - jak ktoś wygrywa przetarg to nigdy nie układasz się z nim i nie korzystasz z jego usług bezpośrednio. Jesli już coś robisz to w totalnej tajemnicy. Tutaj burmistrz może i działał legalnie i szczerze, ale może i nie do końca- tego nikt nie jest w stanie udowodnić, w każdym razie burmistrz albo zagrał nieetycznie, albo nielegalnie i prokuratura będzie musiała wejść. Zobaczymy co oficjalnie odpisze, bo to, że wojewoda nie miał zastrzeżeń do oświadczenia nie jest ważne. Wojewoda nie bada od kogo i gdzie kupił nieruchomość.
Krakers12.11.2010, 16:34
MF kupił mieszkania nie wiadomo za co, za pieniądze nie wiadomo czyje i jeszcze uważa, że to jest ok?
Dlaczego dochody żony burmistrza nie są podane w jego oświadczeniu majątkowym, skoro ma taki obowiązek ustawowy?
Można tak bezkarnie łamać przepisy o oświadczeniach majątkowych?
Przepisy mówią wyraźnie! Dla mnie jest to celowe ukrywanie dochodów współmałżonka - tylko dlaczego?
Uważam, że traktowanie miasta jako prywatnego folwarku jest co najmniej nie na miejscu.
Czekam na odpowiedź za jakie pieniądze (skoro ich burmistrz ponoć ma mało) i dlaczego właśnie od tych developerów kupiono te mieszkania.
mintaj12.11.2010, 16:30
Panie Jachymiak prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Natomiast pana osobowoiść trudno przypisać zarówno do jednego jak i drugiego stwierdzenia, bo jeszcze Pan nie zaczął a już musi kończyć. Nie ma się kim ani czym pochwalić więc trzeba opluć swojego przeciwnika starajac sie udowodnić że sam będe lepszy na jego stanowisku pomimo tego że na obecnie piastwanym się nie sprawdziłem.
lodziarz12.11.2010, 16:19
lody, lody, lody.........itd......itd

mam nadzieje że się skończa po wyborach 21
nepotyzm12.11.2010, 16:11
a czy Ktoś zajmie się sprawa przyznawania mieszkań socjalnych przez radnych PWS będących członkami komisji komunalno mieszkaniowej członkom swoich rodzin ?
Bogus12.11.2010, 16:06
Dobrze ze wreszcie ktos czyli Jachymiak zapytal burmistrza o te mieszkania.na ten temat mowiło sie od dawna.dziwne ze burmistrz podejmujacy decyzje o tym kto wygrywa przetarg za moment dostaje mieszkanie.czekamy na wyjasnienia i na wiarygodne przelewy obiecane przez burmistrza
szczyt bezczelności12.11.2010, 16:00
Teraz my zaczniemy analizować uczciwość Jachymiaka! Co za perfidia? Patrzcie kto był naszym wicestarostą. czy to jest człowiek honoru? Już raz analizował działalność Jaśka z Gorców.
sylwia12.11.2010, 16:00
ale beszczelny typ ten jachymiak ( celowo,z braku szacunku z malej litery napisalam nazwisko) az nie wierze wlasnym oczom co przeczytalam. Pozdrowienia dla Panstwa Fryzlewiczow.
XXX12.11.2010, 15:46
Ile w tych wypowiedziac jest jadu, każdy kazdemu chce dokopać w imie miłosci bliźniego. Wszyscy potem ida do kościoła w niedziele i modla sie o co? pewnie w pewnej intencj..... Bogu wiadomej.
Jak politycy wywołać mogą nienawiść wśród ludzi to widać na tym forum każdy każdego chce utarzać w błocie.
Wyborca ma głos i On się wypowie kto bedzie Burmistrzem kto bedzie Radnym a naród nie jest głupi w myśl tego co sądzą o nim politycy. Wyborco do urn i wybieraj wg własnego rozumu. Raz na 4 lata masz w reku głos o który toczy się teraz ta zaciekła walka. Chciałoby sie powiedziec nie manipulujcie nami my wiemy na kogo glosować.
Rachmistrz12.11.2010, 15:45
Pan Jachymiak zanim rozbabrze domowy budżet Fryźlewicza, niech popatrzy we własny. W zeznaniu majątkowym za 2009 napisał że żona zarobiła 290 tys bez kilku złotych. Rok wcześniej 265 tys. z okładem. Czyli w ramach cięć w szpitalnym budżecie zarobiła 25 tys (2 tys miesięcznie) więcej! Miała więcej nadgodzin? Kiedy? Skoro w 2008 z prywatnej działalności miała niecałe 3 tys. a rok później już 17 tys! List Jachymiaka to piasek w oczy osobom niezamożnym, tak aby pokazać jaki to Fryźlewicz burżuj. Ale Fryźlewicz przynajmniej zatrudnia swojej żony za pośrednictwem swojego bezpośredniego podwładnego na takiej synekurze jak Jachymiak, chociaż sytuację (powołuje dyrektora 'piątki') ma podobną!!
wodnik12.11.2010, 15:40
Proponuję się przyjrzeć sprawie cmentarza tam dopiero śmierdzi kilkumilionowym wałem. Sprawa mieszkań też śmierdzi "wziątkom".
jo12.11.2010, 15:39
Jeśli Pan M. F. jest taki uczciwy to może będzie w episkopacie "burmistrzem"...?
Przekrętowiec12.11.2010, 15:23
A czy ktoś wpadł na to, że teraz mieszkania kupuje się NA KREDYT??
Sam mam drugie.
Straszny przekręt ze mnie hyhyhyh!!
cyngiel12.11.2010, 15:16
S K A N D A L - S K A N D A L
Pani Całusińska i Pan Jagła /.../

Komentarz nie na temat. Moderator
juhas12.11.2010, 15:12
Najwyższy czs aby burmistrzem był człowiekz poza miejskich układów no i taki co potrafi pogonic cwaniaków i ludzi korupcji. A jest tylko jeden taki
m.N.T.12.11.2010, 15:07
Są pozwy w trybie wyborczym ,Prokuratura oraz Pani Pitera z CBA.
Prześwietlić przetargi za ostatnie trzy kadencje.
AA12.11.2010, 14:41
Okej, zamiast kopać naucz się czytać. Napisał Jachymiak: wynika z nich (z OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH Burmistrza), że w 2006 roku wszedł Pan we współposiadanie mieszkania ...itd. A ty sobie bajdurzysz, że nie było ich w zeznaniu. Buhaha, też mi komentator
Józef Szperlak12.11.2010, 14:39
Typowy przykład rzucania kłód pod nogi, przez osobę, która dopiero przed samymi wyborami podejrzewa bliźniego. Ręczę, że te przygotowania do ataku MJ układał przez całą kadencję, opracowując plan ataku na wysoki Urząd , który chciałby objąć.
Rzuca, by obecnemu Burmistrzowi zrobić psikusa, bo wyjaśnienia będą zapewne do odrzucenia, a jeśli się wyjaśni to po wyborach.
Firmy dały Burmistrzowi w formie prezentu dwa mieszkania. !!!!!!!!!
Ja w to zupełnie nie wierzę! A wy czytelnicy??.
Szkoda tylko, że tak wielu od razu wierzy w te donosy, co czytam
w komentarzach. Większa uccziwość każe złożyć wniosek do Prokuratury.

A ja już znam sposoby działania Macieja. Mnie też oskarżył pośrednio
jako członek Zarządu Powiatu o korupcję, za co???
Za to, że jako radny powiatowy i Prezes Banku poprzez Bank wypłacałem zasiłki dla bezrobotnych i rzekomo miałem brać prowizję od tych wypłat w wysokości 0,5 % do własnej kieszeni. Prowizję otrzymywał Bank.
Musiałem się długo bronić, bo Starostwo wytoczyło armatę przeciw mnie chcąc w głosowaniu Rady Powiatu pozbawić mnie mandatu radnego powiatowego. Pomagał im nadzór Prawny Wojewody.
Wytoczone brednie przeciwko mojej osobie przeciąłem poprzez wyjazd do Wojewody. Moje wyjasnienia wprowadziły służby prawne Wojewody w osłupienie.
Na koniec zostałem wybielony, ale przeprosiń od członków Zarządu do dziś brak. Pan Wojewoda Jerzy Miller pismem z dnia 13 pażdziernika 2010
poinformował i mnie i Radę Powiatu o braku jakichkolwiek podstaw do
pozbawienia mandatu radnego mnie , Józefa Szperlaka z Jabłonki.
Pismo Wojewody załączam dla uwiarygodnienia pow. treści
Czy tym razem społeczność NT uwierzy w racje po stronie MJ?

Panie radny, to nie miejsce na publikację dokumentów i oświadczenia. Proponuję kontakt z Redakcją. Moderator
obłuda12.11.2010, 14:32
Po trupach do celu Panie Jachymiak, to w pana stylu. Uczciwie było się przyznać, jak za panem jeździła z alkomatem policja , a nie ukrywać w toalecie starostwa
kloc12.11.2010, 14:27
Takie ploty to może Jachymiak wstawiać takiemu OKEJ co nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi. Wszystko jest ujęte w oświadczeniu majątkowym, sam Jachymiak o tym pisze . Jachymiak próbuje się doszukać machlojek, ale wkrótce świat się dowie o jego uczciwości
jojo12.11.2010, 14:27
Nie wiem ile czasu potrzebuje miłościwie nam panujący, żeby złożyć wyjaśnienia odnośnie swojego majątku. Wiem ile czasu zajęłoby zebranie dokumentów w moim przypadku- 2-3 godziny. Burmistrzowi daję 1 dzień, ale pewnie się nie doczekam. Za to usłyszymy lamenty w stylu: ?jakaż to niegodziwość, świństwo?? Guzik mnie obchodzi majątek burmistrza, niech ma nawet całe osiedle, ale niech uczciwie wykazuje swój stan posiadania. Nie wykazał tego wcześniej- coś jest nie tak z tą uczciwością. I niech mi nikt przypadkiem nie zarzuca, że dałem się uwieść nienawiści sianej przez PO czy kogokolwiek innego. Umiem liczyć, żyję w tym mieście i wiem ile co kosztuje. Wiem też, że szpital pomimo długów działa i przyjmuje pacjentów, za to w Nowym Targu brakuje mieszkań komunalnych. Od burmistrza wymagam sprawności i uczciwości w zarządzaniu. Sprawność mierna, uczciwość obecnie pod znakiem zapytania.
bryksy12.11.2010, 14:23
Coś ten nasz świętoszek nie jast taki świetoszek na jakiego sie kreuje.Ale jak jest okazja kupić za "dobrą" cenę, to jedyna okazja, bo drugi raz może sie nie powtórzyć.A kadencja się kończy i mogą nie wybrać na następną.Będzie ciekawie jak sie pan burmistrz będzietłumaczył, bo pewnie temat padnie na kowencji w poniedziałek w MDK.Oby to była ostatnia kadencja MF czego mieszczanie nowotarscy życzą.
maniuś12.11.2010, 14:15
a od kogo miał kupić jak nikt więcej w NT nie buduje mieszkań?
Ja też kupiłem.
jacek12.11.2010, 14:15
nareszcie ktoś się mu dobrał do d...,- czuję ,że odpowiedź będzie ostra,znając MF.
nowotarżanka12.11.2010, 14:08
Brawo panie Maćku!
Uderzył Pan w stół skutecznie.To widać po histerycznych reakcjach popleczników M.Fryźlewicza.Jeżeli Opatrzność Boska czuwa nad Nowym Targiem,a wierzę,że czuwa,to tym razem musi nastapić kres tej wieloletniej hipokryzji.
Bardzo proszę panie Maćku,nie przejmować się tymi bredniami.które na temat szpitala wypisują tutaj rozwścieczeni sympatycy p.Fryźlewicza.
Światli,a nie otumanieni mieszkańcy Nowego Targu są Panu wdzięczni za wydźwignięcie naszego szpitala z opinii "umieralni"
Dziękujemy za dobrych specjalistów, za nowe oddziały,za 8 anie 3 stanowiska reanimacyjne na Oddziale Intesywnej Terapii,jak to było przez lata ,za poprzedniej odrynatury.Brawo dr Iza!!!
i
Wiedźma12.11.2010, 14:00
A ile zarabiała pańska żona na początku pana kadencji a ile zarabia pod jej koniec. To nieetyczne windować zarobki żony do granic wytrzymałości gdy pracuje w podległej panu jednostce, panie Jachymiak.
Okej12.11.2010, 13:48
jo i tu cię klepię po plecach :) nadszedł czas rozliczeń, mnie również interesuje skąd te mieszkania, a najbardziej interesuje mnie to dlaczego nie było ich w zeznaniu? Nie ważne czy to darowizna, czy spółka czy właśność, jest to nabycie majątku w świetle prawa i winno być wykazane w zeznaniu.
Jachymiak jest cwany, ze szpitala się wybronił zresztą pewna Pani dobrze się kiedyś zapytała - czy 40 tys. miasto się w szpitalu nie leczy? A skoro się leczy to dlaczego nasz szanowny pierdzi stołek nie zrobił nic aby Jachymiakowi pomóc ze szpitalem? A dlatego, że ze starostwem same dragi, bo pewnie pracują tam ludzie bardziej inteligentni.
Płaczcie dalej, ale dzieki temu wy i wasi znajomi mieli zapewnioną godną opiekę medyczną przez ostatnie 4 lata.
A co do wyciągania brudów to MF bardzo dobrze nam pokazał 4 lata temu jak się wybory wygrywa, co zresztą później w sądzie przegrał....szkoda tylko że nie dało się go ze stołka kopnąć.....
Pożyjemy zobaczymy, ale jak znam życie to odpowiedź będzie za 10 dni, żeby mohery nie zdążyły się o sprawie dowiedzieć w pisemkach Fryźlewicza.....
st12.11.2010, 13:47
bardzo celne pytania, z niecierpliwością czekam na odpowiedź
beton12.11.2010, 13:40
Rodziny burmistrza i jegożony z pokoleń byli, są i będą rodzinami majętnymi.
P.Jachymiak niestety musi się dorabiać.
pobożne życzenia12.11.2010, 13:38
Ani na sekundę nie zwątpiłem w uczciwośc Pana Marka Fryźlewicza.Kto go zna ,to wie, że mało jest w Nowym Targu tak uczciwych ludzi i życzyłbym tego Panu Jachymiakowi, żeby taki był.
jo12.11.2010, 13:20
Wprawdzie pan Jachymiak nie jest kandydatem z mojej bajki (żaden z kandydatów nie jest) ale przynajmniej ruszył temat, o którym szepta się od jakiegoś czasu. Kilka dni temu na przystanku kilka osób mówiło o tych mieszkaniach nawet głośno, więc sprawa faktycznie rusza ludzi. Można zarzucic Jachymiakowi wiele- długi szpitala, dziwne odejście Kicińskiego, zarobki żony ale wystarczy obejrzeć jego zeznanie majątkowe i tam wszystko jest wykazane. I założę się że MF mając takiego "haka" na któregokolwiek z kontrkandydatów już dawno robiłby aferę. W zeszłej kampanii pokazał co potrafi. Kto mieczem wojuje...Fajnie jest dostać ot tak 480 tys. każdy by tak chciał.
WYBORCA12.11.2010, 13:18
No takie mieszkanko na Ludźmierskiej w stanie dewopelerskim (stan surowy) kosztuje ok. 280 tyś. złotych, a burmistrz za rok zarobił tylko 170 tyś bruto czyli netto ok. 114 tyś. skąd wziął 166 tyś.? Mieszkanko jest już na pewno wykończone (więc skąd wziął pozostałą kwotę na wykończenie?) ok. 40 tyś.
g.i.joe12.11.2010, 13:10
przygarniał kocioł garnkowi a sam smoli
Jędrek12.11.2010, 13:07
Najwyższy czas aby zabrać się za naszego świętoszka. Ktoś powie że kampania brudna - ale pytanie dlaczego ma być czysta skoro sprawa śmierdzi. To są nasze pieniądze a być może zapomniał o tym burmistrz który przyrósł do stołka i nasze ma za swoje. Czas aby się obudził chłop.
00812.11.2010, 13:07
Gratuluję odwagi. Ja również chciałbym uzyskac odpowiedź na to pytanie, jak równiez czy to prawda, że nowa obwodnica na razie ma się zatrzymać przy Waksmundzkiej??
leon12.11.2010, 13:05
no tak burmistrzowscy sztabowcy i urzednicy nic nie maja wiec pisza o szpitalu..a sytuacja w szpitalu coraz lepsza...
ciekawe jak pan burmistrz sie do tego odniesie, czekamy. z urzedu miasta widac tylko dymek wychodzacy i Jagłe jak goni miedzy urzędem a siedzibami PPB i Bryksy w N. Targu...ciekawe po co?
~mieszczanin12.11.2010, 13:04
poniedziałkowa debata zapowiada się na bardzo interesującą!!! zapraszamy wszystkich na godz. 18-tą do MOK-u!!! Pan Jachymiak pomimo swoich brudów, dobrze że ujawnił tę sprawę! Brawo!
obywatel12.11.2010, 13:03
Nie rozumiem was ludzie, P. Jachymiak spytał i dobrze, bo dla mnie to dziwne. Jak ja miałbym kupić mieszkanie w krakowie to kupiłbym go u innego developera żeby nie było spekulacji.
Ryba12.11.2010, 12:57
jachymiak a jak rozliczysz to, ze Towja zaona zaraiba takie krocie w szpitalu? Inni sa niefachowi? Jak to jest z tym równouprawnieniem? A moze zarabia tyle, bo jest żona vice starosty. Moze powiedz tez jak wygryzłeś Makę z dyrektury, jak pisałes podziemne gazetki, i o innych sprawkach.
cyngiel12.11.2010, 12:56
Cierpliwości - poczekajmy na wyjaśnienia, nie rzucajmy błotem gdzie popadnie i nie oskarżajmy bezpodstawnie nikogo - bo Prokuratura czuwa
nowotarżanka12.11.2010, 12:53
W oświadczeniu nie ma nic o tym, że ma dochody z wynajmu działki pod parging przy swoim domu i stragany - czyli wcale ich nieopodatkował.
zenek12.11.2010, 12:47
Jachymiak a ile pan dostał za zadłużenie szpitala ???
wojtek12.11.2010, 12:42
brudną kampanię zacząć czas :(
Przykre bo podobno duża większość Polaków to katolicy,słuchający teksty w stylu: miłuj bliźniego swego ..... - ale niestety są to dla nas tylko puste teksty, żeby tylko odbębnić swoje :(
WYBORCA12.11.2010, 12:32
Brawo, jeszcze raz brawo.
Panie Jachymiak proszę sprawdzić czy odprowadzał podatki z parkignu, kóry ma koło własnego domu i z wynajmowach straganów przy targowicy.
nowotarżanka12.11.2010, 12:26
Czekamy z niecierpliwością na te wyjaśnienia, p.Burmistrzu!
Boję się,że nie przyłoży się Pan do tego,bo na pewno już cały sztab myśli,jak zaatakować p.Jachymiaka.A,że potrafi Pan sprokurować oskarżenie na poczekaniu,Mieszkańcy dobrze wiedzą!
lko12.11.2010, 12:23
i tu się możecie pomylić. Wierzę w uczciwość p. Fryźlewicza w odróżnieniu do uczciwości Jachymiaka, który zadbał o wysokie zarobki żony w czsie tragicznej sytuacji finansowej szpitala, który mu podlega
Krokus12.11.2010, 12:23
To koniec MF -idę się pomodlić
cobra12.11.2010, 12:22
Panie Jachymiak proszę spojrzeć nas podwórko zwane szpitalem i tu pochwalić się swoimi sukcesami jako osoba bezposrednio sprawujaca nad nim nadzór ze strony starostwa, unikając oczeniania ludzi którzy coś zrobili dla tego miasta. Swoje teorie spiskowe z zamierzchłych czasów jak najbardziej są przedmiotem stawiania diagnozy medycznej lub prowadzenia filozoficznych rozważań co jest prawdą a co fałszem przy kominku i lampce wina.
xxx12.11.2010, 12:14
Panie Burmistrzu czas odejść....
sołtys pierdziołek12.11.2010, 12:00
A ja się zapytowuje Pana niedoszłego burmistrza dlaczego doprowadził szpital prawie do plajty?
Dlaczego Pan /... Kiciński nie stanie przed odpowiedzialnością karna?
Czyżby bronił Pan koleżkę?
PasterzPPP12.11.2010, 11:58
I bardzo dobrze pokazać ludziom przekręty!
mikiii12.11.2010, 11:55
no a ciekawe co Pan Jachymiak ukrywa:) nasze długi szpitalne w ktore sam nas wczepał czy nie prawda prosze Pana
wyborca12.11.2010, 11:48
A ja mam jedno pytanie? A co pan zrobił panie Jachymiak za te lata rządów powiatem?
karina12.11.2010, 11:48
Trzymaj się Marek i nie daj się ! chynba nie chcecie zeby Jachymiak lub tarnowski wygrał. Oni umieja tylko atakować a nie patrza co oni zrobili. doprowadzili do bankructwa miasto!
wojtek12.11.2010, 11:45
Moze rozliczymy tez Pana Jachymiaka?
agnes12.11.2010, 11:45
A Pan Panie Jachymiak..Jakim sposobem Pańska żona zarabiała 40 tys.lub zarabia a szpital zadłuzony?
dno12.11.2010, 11:43
No to Jachymiak sięgnął bruku! DNO!!!!!!!!!!!
Wojtek12.11.2010, 11:43
Hahaha wybierzcie obcego człowieka na burmistrza to dopiero zobaczycie co to znaczy masakra.
maciek o.12.11.2010, 11:38
.... cytuję : " wyjaśnienia zostaną udzielone w najbliższych dniach " ....no ubaw po pachy, a może nie? bo mnie osobiście wydaje się , że każdy normalny , uczciwy człowiek jak w naszym cudnym kraju dożyje chwili , że stać go na kupno mieszkanka to do końca życia będzie pamiętał w jaki sposób to mieszkanko nabył.....czy to za gotówkę ( może spadek , może wygrana w totka ) , czy może na kredyt czy może jednak inną drogą .......... :-) .. a tu proszę , pierwszy po Bogu w naszej skromnej mieścinie i nie pamięta bidulek czy może nie chce pamiętać jak to się stało , że dwa mieszkanka stały się Jego własnością........oj dużo mógłbym napisać jeszcze ale ADMIN tego nie puści .....acha no i po co kmu potrzebne te kilka dni ??? czyżby trzeba było zagrać na czas i mieć chwilkę na " stworzenie odpowiedniej historii " ?? oj....czuję jakiś swąd :-)...ale zastrzegam , mogę się mylić
maniuś12.11.2010, 11:34
Alma?
Castorama?
Basen?
czy wszystko w porządku?
Wy mieszkańcy doskonale wiecie i milczycie!
Pora wstać z kolan!!
zoz12.11.2010, 11:28
nonono śmierdząca sprawa....czekam z niecierpliwościa na odpowiedz!Ciekawe czy to tylko te 2 mieszkania??
Andrzejx4812.11.2010, 11:25
Brawo Panie Jachymiak myśle że nadszedł czas rozliczania Burmistrza
alison12.11.2010, 11:22
na odpowiedź poczekamy do święty nigdy
aa12.11.2010, 11:17
Brawo panie Jachymiak, ale i tak Tarnowski na burmistrza !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl