03.02.2011, 17:27 | czytano: 4406

VIII Parada Gazdowska w Ludźmierzu

Fot. Michał Adamowski
Na placu „Pod Sypką” w Ludźmierzu odbyła się kolejna w tym roku Parada Gazdowska. Tradycyjnie podczas imprezy rozegrano także zawody w regionalnych konkurencjach: wyścigach kumoterek, skiringu i ski-skiringu.
Tradycyjnie na początku przez plac przejechała parada zaprzęgów konnych z gazdami i gaździnami z rodzinami. W jury, które oceniało w tym roku zaprzęgi, zasiedli: Jan Smarduch - wójt gminy Nowy Targ, Andrzej Skupień – wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego i członek Prezydium Zarządu Głównego Związku Podhalan, Stanisław Łukaszczyk Kołac – wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, Jan Jachymiak z Ludźmierza – honorowy członek ZP, Jan Ścisłowicz gazda i wiceprezes oddziału ZP w Ludźmierzu, Ewa Iwulska - prezes oddziału ZP w Ludźmierzu oraz sędzia główny VIII Parady Gazdowskiej dr Maciej Jackowski. Dokonując oceny zwracali oni uwagę na rasę i ułożenie koni, uprząż, wykonanie sań, strój powożącego i sposób powożenia. Wyniki wyglądają następująco:
Zaprzęg jednokonny – kumoterski

I miejsce – Wojciech Bucki z Bukowiny Tatrzańskiej - koniem Marago
II miejsce – Tomasz Skupień z Białego Dunajca – koniem Milton
III miejsce – Wojciech Ścisłowicz z Ludźmierzu – koniem Awantos
IV miejsce – Maciej Nenko z Rogoźnika – koniem Dobrzynka
V miejsce – Marcin Ulman z Ludźmierza – koniem Sabrina
VI miejsce – Stanisław Rusnak z Białego Dunajca – koniem Gibek

Zaprzęg dwukonny

I miejsce – Andrzej Stachoń Mulik z Poronona – końmi Wiza i Maks
II miejsce – Skotnicki Józef z Trutego – końmi – Tolur i Wanar
III miejsce – Andrzej Babiarz z Ludźmierz – końmi Regent i Haber
IV miejsce – Maciej Lichaj Siedlorz z Białego Dunajca – końmi Rubin i Cygan
V miejsce – Stanisław Rzadkosz z Zębu – końmi Ircha i Dragon
VI miejsce – Józef Król z Trutego
Po paradzie gazdowskiej rozegrane zostały wyścigi na czas w skiringu (narciarz jadący za koniem bez jeźdźca) oraz ski-skiringu ( narciarz jadący za koniem z jeźdźcem). W skirungu zwyciężył Damian Skupień z białego Dunajca na koniu First Otuch, drugie miejsce zajęli Jacek Dziuban i Stanisław Gał z Poronina (koń Gratis), a trzecie Michał Rusnak i Piotr Wilku z Białego Dunajca na koniu Rosvell. W skiringu triumfował Zbigniew Skwarek ze Spytkowic na koniu Forest przed Damianem Skupniem z Białego Dunajca na koniu First Otuch i Jackiem Dziubanem na koniu Karino. W kolejnej konkurencji, którą były wyścigi kumoterek, rywalizacja zakończyła się następująco: wygrał Damian Skupień (Biały Dunajec), drugie miejsce zajęli Michał Rusnak i Anna Rusnak również z Białego Dunajca, a trzecie Stanisław Gał, i Joanna Gał z Poronina.

r/

Zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Znawca:)17.02.2011, 21:32
uhuuuu a Grztuluje zajęcia 1 miejsca w Paradzie Gazdowskiej Andrzejowi z Poronina zasłużone:) ale miejsce drugie też nie miało się czego wstydzić znakomite konie Panie Józefie......myśle że te dwa miejsca mogą być z siebie dumne.....jest im czego zazdrościć........ reszta się kryje......Józef Król....pfffff kpina
Miastowa04.02.2011, 08:46
Brawo " Pulka". Tak trzymaj!
em03.02.2011, 22:51
Śliczne koniki no i super fotograf - gratulacje!
przyjezdny03.02.2011, 21:32
Zwłaszcza nr.23-gaździna w" dżimsach" jak to Daniec mówił a gazda w adidasach.Ciekawe czy były oceniane stroje.ha-ha ha.pozdrawiam.
polokoktowiec03.02.2011, 21:29
Najlepszy z tej stawki był Józek Król z Trutego, mimo że sam ciągnął sanki to zajął szóste miejsce. Brawo , tak trzymać, pozazdrościć kondycji :o)))
RODAK03.02.2011, 19:56
W końcu biedne koniki wyszły sobie pobiegać, oby tak dalej i częściej!!! Zdjęcia rewelka!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl