08.04.2011, 20:57 | czytano: 2231

Proces o zniesławienie Marczułajtis został odroczony

ZAKOPANE. Przed Sądem Rejonowym miało rozpocząć się dziś posiedzenie pojednawcze trenera kadry snowboardowej Pawła Dawidka z Jagną Marczułajtis-Walczak i jej mężem. Szkoleniowiec nie pojawił się jednak, przedstawiając usprawiedliwienie. Proces odroczono.
Powodem wniesienia sprawy do sądu były wydarzenia, jakie miały miejsce pod koniec lutego br. podczas Mistrzostw Polski w Jurgowie. Zawodniczka upadła - miała wtedy usłyszeć od trenera obraźliwe i niecenzuralne słowa. W podobny sposób Paweł Dawidek zwrócił się ponoć także do jej męża - Andrzeja Walczaka. Małżonkowie wnieśli do sądu pozew cywilny o zniesławienie przeciw szkoleniowcowi.
Snowboardzistka poinformowała PAP, że złożyła do sądu listę świadków tego zdarzenia. Ma też amatorskie nagrania dokumentujące zajście podczas zawodów. Dodała, że złożyła dodatkowo zawiadomienie do prokuratury o manipulację wynikami mistrzostw w Jurgowie.

Termin kolejnego posiedzenia pojednawczego sąd wyznaczył na 13 maja.

s/
komentarze
poinformowany11.04.2011, 17:58
W tv był super reportaż o tej sprawie ze znanym w NT ginekologu Marku Królu w roli główne. Pan Marek jest obecnie prezesem snowboardu. To była masakra. Mnie jedno zastanawia, dlaczego pan Marek zarzucił dobrze płatny zawód a poszedł w sporty? Na koniec stwierdził, że jako jedyny prezes w historii tej dziedziny sporu nie pójdzie do więzienia. Wyobrazcie sobie, że zwołał zebranie - ogólnopolskie z udziałem wiceministra .... do Dudka. Masakra. To jest dopiero podhalanska afera, ale jest skrzętnie skrywana pod dywanem
baca10.04.2011, 00:25
Jagna chciała jeszcze zaistnieć w zawodowym snowbordzie a tu się okazuje że jest już za stara i nie ma szans na dobry wynik.Trzeba dać szansę młodszym zawodniczkom i na nich skupic szkolenie a nie na kimś kto conajwyżej może szkolić warszawskich redaktorków i aktorów.Małysz odszedł w glorii sławy a Jagna ... no cóż ...żenada, szkoda bo kiedyś była naprawdę dobra, ale trzeba się pogodzić z upływajacym czasem, czas na emeryturę.
kibic09.04.2011, 21:13
Aby odej z klasa , to treba cos reprezentowac , jak zrobi to Adam M.Jagna czas na emeryture , a nie po Temidzie .to jest dotykanie dna .
Norbi09.04.2011, 21:06
A ja myślę że Jagna dobrze zrobiła wytaczając proces chamowi....dlaczego nie stawił się w Sądzie. A Jagna zaistniała już dawno i odniosła sukces w wielu dziedzinach życia i nie musi niczego nikomu udowadniać. Takie komentarze jak niżej piszą(w dodatku anonimowo)zakompleksieni prostacy, którzy niczego nie osiągnęli i prawdopodobnie nie osiągną. Bravo Jagna!!
bbb09.04.2011, 11:52
Jest to jakaś forma reklamy. Po co ciężko trenować na popularność.
Jaro09.04.2011, 08:10
Jak się nie ma wyników ,to się trzeba włóczyć po sądach żeby zaistnieć
wrrr08.04.2011, 21:09
niesłychany news! jutro wszystkie światowe media będą mówić o Jurgowie!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl