12.10.2011, 21:05 | czytano: 2059

VII Rajd Szkolny na Lubań (zdjęcia)

arch. szkoły
W dorocznym Rajdzie Szkolnym na Lubań wzięło udział prawie 300 uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu. Młodzież wraz z opiekunami przejechała autobusami z Nowego Targu do Ochotnicy Dolnej, Grywałdu i na Przełęcz Snozka. Następnie z wyznaczonych miejsc cztery grupy z przewodnikami różnymi szlakami turystycznymi wyruszyły na szczyt Lubania.
Słoneczna pogoda sprawiła, że górska wycieczka była ogólnie przyjemna i łatwa, choć dla niektórych bardzo męcząca. Wiele osób zapamięta wyczerpujące strome podejścia i zejścia. Na Lubaniu słońce pięknie świeciło, wiał lekki wiaterek i panowała wspaniała, turystyczna atmosfera. Mimo dużego wysiłku warto było wyjść na sam szczyt. Piękne widoki na Tatry i sąsiednie pasma górskie rekompensowały wszystkie trudy podejścia. Na szczycie, na leśnej polanie panował niepowtarzalny klimat . Wspólne ognisko oraz zabawy i dyskusje zdawały się nie mieć końca.
Po trzygodzinnym pobycie na szczycie Lubania uczestnicy rajdu zeszli na Przełęcz Snozka, gdzie czekały umówione autobusy. Wszyscy cali, zdrowi, pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Nowego Targu.

VII Rajd Szkolny należy zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda, uczniowie (prawie cała szkoła) i rodzice, którzy obok wychowawców oraz nauczycieli chętnie wzięli udział w naszej wyprawie. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że nie ma to jak „Złota Polska Jesień” w górach,

Organizatorami VII Rajdu byli nauczyciele z ZSCKR w Nowym Targu: P. Teresa Wrocławiak, P. Beata Wacławiak oraz P. Bogusław Gut.

Źródło: ZSCKR

zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl