15.09.2013, 20:35 | czytano: 4726

Drużyna OSP z Pcimia zwyciężyła w I Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP (duża galeria)

SZCZAWNICA. Zakończyła się trwająca przez dwa dni weekendu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Najlepsi byli strażacy - ochotnicy z Pcimia. Zawodom patronował portal Podhale24.
Olimpiada rozpoczęła się mszą święta w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha, która odprawił bp Gerard Bernedzki z diecezji śląskiej, obecnie rezydent w Klasztorze Bonifratów na Krzeptówkach w Zakopanem, w koncelebrze ks. Franciszka Bondka, proboszcza szczawnickiej parafii i ks. Józefa Włodarczyka, proboszcza parafii Szlachtowa- Jaworki, czynnego strażaka i kapelana miejscowych jednostek OSP. Gośćmi byli: st. bryg. Starbała i bryg. Grzegorz Sudo.
W drugim finałowym dniu Olimpiady starowało 30 pięcioosobowych drużyn bez mała z wszystkich województw Polski, nawet z najdalszego - zachodniopomorskiego. Zawody komentował Józef Dyda, natomiast konferansjerem ogólnym imprezy był Piotr Gąsienica.

Bezapelacyjnie pierwsze miejsce w tej wymagającej nie lada umiejętności sprawnościowej i kondycyjnej oraz znajomości obsługi sprzętu gaśniczego zajęła drużyna z Pcimia. Prowadziła po pierwszym dniu i nie dała sobie odebrać zwycięstwa, pomimo, że bardzo naciskała ich drużyna OSP Kołki, która ostatecznie musiała się zadowolić zajęciem drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Starego Bukowna. Zwycięskie drużyny w nagrodę otrzymały czeki na kwotę 4, 2, 1 tysiąca złotych przez rodzinę Mańkowskich Spółki Thermaleo oraz nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez sponsorów.

Kolejne miejsca zajęły drużyny z OSP – Ludźmierz, Siewierz Osiedle, Ostrówek, Chorągwica, Jastrzębie Górne, Jurków, Bojszowy, Jabłonka, Niepołomice, Brzezna, Węgrzce Wielkie, Szczawnica.

W zmaganiach dziewcząt i kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Kołki. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Siewierz, a trzecie drużyna z OSP Żabia Wola.

Nagrody wręczał m.in. burmistrz Grzegorz Niezgoda, który w imieniu organizatorów zaprosił wszystkie drużyny do Szczawnicy na kolejną przyszłoroczną Olimpiadę.
W przerwach między zawodami odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z nagrodami oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka.

Olimpiadę zorganizowali: Spółka Thermaleo, Dariusz i Zbigniew Tokarscy z „Tok-Bike” we współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz przy wydatnej pomocy strażaków z miejscowej OSP.

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezes ZOW OSP RP Województwa Małopolskiego Edward Siarka, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Mróz oraz Podhale24.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
komentarze
uczestnik17.09.2013, 21:11
Impreza jak najbardziej udana, fajna atmosfera i świetnie wszystko zorganizowanie;p polecam za rok;p pozdrowienia od uczestników;p " tor prawdziwa szczawnica" i oto chodzi;p
ktoś17.09.2013, 20:56
Jak dla mnie cała olimpiada i ccały weekend jak najbardziejj sie udał, tyle ludzi, tyle milych chwil i dużo zabawy! i na pewno weszło w to dużo pracy organizatorów w tym Darka i to w szczególności Jego! Oby więcej takich event'ów!
Szczawniczanin17.09.2013, 14:25
Ocenka puknij sie w łeb i zajmij sie sobą ty jestes wielka żenada!!!!!
ocenka17.09.2013, 13:32
Darek super gość hehe sam sobie wypisujesz pochwaly zenada
Klara17.09.2013, 12:43
Darku super pomysł gratulacje dla Ciebie
Domino17.09.2013, 11:02
wesołek widać że chcesz mądrować i robic głupi szum nie byłeś więc nie rób afery bo Darek powiedział dziękuje moim kolegą z OSP chłopaki dzięki więc nie pisz głupot bo jesteś zadrosny weź sie do pracy !!!!! Ps. a ten upsss to pewnie jak mnie słuchy dochodzą Pan Grzegorz .K podobno był przeciwny zawodów słyszałem jak mówił o Darku i innych. Ps. Darek fajna impreza i promocja dal twojej straży i Szczawnicy oby tak dalej :)
Jola17.09.2013, 10:45
Brawo!!!!!!!!
Szczawniczanin17.09.2013, 09:46
Darek jesteś super gość fajna impreza i super promocja dla Szczawnicy i nie przejmuj się tym co niektórzy piszą zawsze są tacy co nic nie robili i mają dużo do gadania
Obserwator16.09.2013, 19:27
Zawody powiatowe w Czarnym Dunajcu w tym roku były totalną klapą. Większość jednostek nie powinna w nich startować.
upsss...16.09.2013, 19:14
do murgrabia Fajkowski

chyba cię Bóg opuścił,że hrabia byłby na tyle delikatnie mówiąc niepoważny i wystawił juniora czy seniora T. na takie stanowisko a i mieszkańcy Szczawnicy potencjalni wyborcy byli tacy głupi żeby na niego głosować. Jest paru innych których mógłby wystawić ale nie ich.
KaRaMbA16.09.2013, 16:44
Pan naczelnik wyszedł sam na scenę czemu nie zawołał swoich kolegów? Czy chce być on tylko sławny? a tak pozatym organizator robi wszystko pod swoje OSP bo chcą być słwani
nowotarżanka16.09.2013, 13:41
Brawo Pcim!!!
wesołek16.09.2013, 11:24
Dobrze, że Naczelnik podziękował kolegom za pomoc i sprawne przeprowadzenie zawodów, bo organizator jak zwykle nie miał na to czasu będąc zafascynowany tym ile to osób podziwia jego spalone ciało na solarium.
uczestnik16.09.2013, 10:26
Fajna impreza, w której bardziej można było odczuć, ze jest po to, żeby się wspólnie bawić, a mniej walczyć o zwycięstwo. Szkoda tylko, że w jednym terminie z zawodami powiatowymi, ale może nie dało się z kimś dogadać.
murgrabia Fajkowski16.09.2013, 10:23
Biadolicie jakbyście nie wiedzieli o co chodzi.

Od wielu lat Krzysio szuka kandydata na burmisia. Chętnych dziwnym trafem jakoś brakowało. Nawet tych głupich bo mądry człowiek nie da się wrobić w stanowisko, które będzie sterowane przez Krzysia. No i trafia się młody Tokarski, którego ludzie nie znają z jakichś specjalnych osiągnięć i trzeba go jakoś wypromować. No zaczęły się wystawy i prelekcje w dworku, olimpiady itp. sygnowane jego nazwiskiem.
SASZKA15.09.2013, 22:18
A gdzie zapowiadani szumnie Pawlak,Siarka,Miller,Sowa i oczywiście Krzyś. Z dużej chmury mały deszcz jak zawsze w wykonaniu duetu Tokarskich.
GRATULACJE
druh-za miedzy15.09.2013, 21:57
żenada! co wyprawia O.S.P. w Szczawnicy z jej prezeską na czele. Czyżby druhowie z O.S.P. Szczawnica już weszli w tzw. komercjonalizację społecznej służby? , służąc wizerunkowi władz gminnych, zapominając o pozostałej "braci" Strażackiej, gdzie w tym samym czasie w Czarnym Dunajcu odbywają się Powiatowe Zawody sprawnościowe strażaków?
Jest to totalne nieporozumienie -Olimpiada Sportowo-pożarnicza
ocenka15.09.2013, 21:34
żałosna impreza

w zawodach powiatowych wygrali druhowie a tutaj politycy ...