22.11.2013, 18:17 | czytano: 7665

Maciej Jachymiak strofuje lekarzy i związkowców: "Mam coraz większy problem z nazwaniem moich byłych kolegów lekarzami"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "Konflikt w Nowym Targu wszedł w wyjątkowo plugawą fazę. /.../ Chcący pracować w szpitalu musieli zderzyć się - od bełkotu o braku zawodowej solidarności, poprzez groźby, szantaże czy wulgarne wyzwiska./.../ Teraz działacze OZZL zaczęli donosić na innych lekarzy" - pisze Maciej Jachymiak w felietonie opublikowanym na portalu Medycyny Praktycznej mp.pl.
Na mp.pl, w tekście zatytułowanym "Lekoterroryści" wyjaśnia: "Absurdalność kilku ostatnich tekstów opublikowanych w mp.pl skłoniła mnie, żebym zabrał głos. Szczególnie, że poruszany jest w nich temat szpitala w Nowym Targu. Co dziwne, przez ludzi, którzy do tej pory nie zadali sobie trudu, żeby do Nowego Targu przyjechać, spotkać się z lekarzami, władzami szpitala czy powiatu. W głowie nie może mi się pomieścić, jak bez tych podstawowych czynności można się wypowiadać. Jak widać jednak – można."
Lek. med. specjalista psychiatra, wicestarosta nowotarski dodaje: "Zachowania działaczy związkowych wytłumaczyć da się tylko tym, że konflikt, który toczy się głównie w internecie, przebiega w sposób inny niż chcieli. W szpitalu sytuacja jest w miarę spokojna. Planowany przez OZZL paraliż poradni kardiologicznej zupełnie nie wyszedł, paraliż oddziałów internistycznych też się nie udał. Kontrakt jest wykonywany, choć pracującym lekarzom nie jest łatwo. Jest ich mniej, a tzw. koledzy z OZZL wylewają na nich przysłowiowe pomyje.

Za to w międzyczasie jeden z oddziałów został wyremontowany. Przeniesiona została tam neurologia, z 4 dodatkowymi łóżkami udarowymi. Obie interny są teraz na jednym piętrze, co wg OZZL jest wbrew dobrej medycynie, ale jakoś funkcjonuje. Został też wyremontowany SOR, z rozdziałem chirurgii i interny, co ułatwi pracę. W zimie szpital nowotarski jak co roku zaleje fala narciarzy i innych turystów, także z sąsiednich powiatów. I ponownie zostaną zatrudnieni dodatkowi chirurdzy, mimo, że nie wymaga tego kontrakt, tylko po to, by chorym ułatwić życie. Cały czas liczba pacjentów, mimo zaklęć OZZL, nie chce w szpitalu zmaleć. Można przyjechać i się przekonać. Żaden związkowy kacyk jednak tego nie zrobi...

Techniki, które zastosował OZZL w tym konflikcie, są różne. Od straszenia katastrofą, po dziesiątki przekłamań i donosów. Nawet do ministra zdrowia, którego tak poza tym związkowcy wysłaliby na białe niedźwiedzie. Nie akceptuję tego, ale staram się zrozumieć. Sytuacja liderów związkowych nie jest łatwa. Po latach walki o poprawę płac ich działalność straciła podstawy. Znaczna część lekarzy zarabia już nieźle. Stąd m.in. zupełna klapa zapowiadanej przez dr Bukiela akcji „dziękujemy odchodzimy”. Udanego (podobno) protestu zza południowej granicy nie dało się przenieść do Polski.

Stąd inne niż materialne przyczyny protestów, które teraz wznieca OZZL. Przy okazji łamiąc ustawę o związkach zawodowych. Pewnie nikt nie uwierzy po tych wszystkich łzawych felietonach dr Bukiela, ale do dzisiaj nie wpłynęło do dyrekcji szpitala w Nowym Targu nawet jedno pismo z OZZL, w którym związek występowałby z jakąś formą protestu czy domagał się wynikających z praw związkowych negocjacji. OZZL według mnie szuka obecnie swojej drogi, niestety po omacku. Czuję się w obowiązku zwrócić na to uwagę, bo jak tak dalej pójdzie, to związek niedługo podłoży pod jakiś szpital bombę i stwierdzi, że to dla dobra chorych.

W Małopolsce mamy jeszcze dodatkowe nieszczęście. Tutejszy lider OZZL to typ działacza Samoobrony. Bez tytułu specjalisty, ale głośny i bezczelny. Śmiało potrafi powiedzieć, że rezydent to wybitny specjalista, a doświadczony lekarz z doktoratem to zero, bo nie słucha związku. Ze zdziwieniem stwierdzam, że są tacy, co idą na tę retorykę. Nasz lider jest też niezwykle praktyczny, bo za swoje usługi pobiera opłaty (nie kłamię!!!). Stąd jest wyjątkowo zainteresowany ruchem w interesie. W takim Nowym Targu np. lekarze, którzy odeszli, zmuszani byli do złożenia pokaźnego finansowego depozytu. Na wypadek, jakby zaczęli myśleć samodzielnie. Świadczy to jednak o profesjonalizacji działalności związkowej, ale z punktu widzenia etycznego jest dwuznaczne.
A właśnie o etyce chciałem coś jeszcze powiedzieć. Konflikt w Nowym Targu wszedł bowiem w wyjątkowo plugawą fazę. Już na jego początku, gdy OZZL zaczął występować z listami do pacjentów, było to niemoralne. Lekarz powinien chorego chronić, a nie wkręcać w swoje sprawy, nawet jeśli są słuszne. Potem doszedł nowy element. Chcący pracować w Nowym Targu musieli zderzyć się – od bełkotu o braku zawodowej solidarności, poprzez groźby, szantaże czy wulgarne wyzwiska. Żeby nie być gołosłownym – zapraszam na stronę internetową OZZL, oddział małopolski. Choć najgorsze wpisy zostały usunięte, cały czas jest co poczytać. Ale i to nie jest najgorsze. Teraz działacze OZZL zaczęli donosić na innych lekarzy, opisując w mediach błędy medyczne tych, co podpadli związkowi.

Mam coraz większy problem z nazwaniem moich byłych kolegów lekarzami. Być lekarzem to coś więcej, niż skończyć studia. Ktoś, kto nie wie, że błędów w sztuce nie omawia się w gazetach, nie zasługuje na miano lekarza. Ma taką dziurę w wiedzy medycznej, jakby np. nie wiedział, gdzie leży wątroba./.../

Sytuacja w pewnym sensie sięgnęła dna, ale nie chciałbym dramatyzować. Większość lekarzy w kraju nie opuściła na studiach zajęć z deontologii i zachowuje zdrowy dystans do szaleństw OZZL. Szkoda mi tylko, że dotknęły one szpitala, gdzie przez lata pracowałem i gdzie większość lekarzy to naprawdę rozsądni ludzie". /.../

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kurator sądowy25.07.2019, 11:50
Jachimiak to fajny gość. Jest bardzo dobrym lekarzem i biegłym sądowym. Dla mnie autorytet. Popieram .
Byly pacjent19.02.2018, 17:17
Psychiatra ?? Smieszne Pierwsze stawia diagnoze ze mam zespol psychoorganiczny( organiczne zaburzenia psychiczne) , a po roku na badaniu jako biegly sadowy pisze bzdury ze chory nie jest chory psychicznie.Chory nie jest chory.a to dopiero cyrk, .zaprzecza sam sobie i jeszcze jest z tego dumny..., moze braklo tu kasy?
Dla mnie to zwykle szustwoo, bo zatajanie i skladanie falszywych opini jest karane. Totalne bagno a nie leczenie
Tacy lekarze to naeet zwierzat nie powinni dotykac....
pacjent26.11.2013, 22:29
Panie Jachymiak bzdury pan opowiadasz byłem wczoraj w przychodni kardiologicznej do końca roku pacjenci nie są rejestrowani na nowy rok również .Chciałem przy okazji Panu powiedzieć że takich jak pan urzędników na śląsku nazywają bajtlokami a w chameryce to dużo gorzej!!!!!!
kontroler26.11.2013, 20:09
Czapka ochronna w postaci przynależności do PO i przyłączenie do frakcji Gowina może skutkować wyjściem na jaw wielu spraw. Wiele rzeczy jest niejasnych a ostatnie eksponowanie Hofmana może świadczyć, że przez pryzmat watażków z lepkimi rączkami łatwo będzie można skompromitować lidera w tym przypadku byłego ministra sprawiedliwości. Bomba poszła w górę. Psy węszą karawana jedzie dalej.
poseł z miasta25.11.2013, 21:48
Panie Jachymiak lud Pana nie chce. Odejść już czas, że nie powiem poseł z tego miasta.
Bolo25.11.2013, 06:32
Trochę pokory panie J M,pokory bo zachowujesz się pan jak jedyny mający monopol na racje i władzę,a do ludzi trzeba będzie wrócić i co wtedy?
I ty Brutusie24.11.2013, 19:48
No i po ptokach. Nawet janczary Jachymiaka przestały go bronić na forach. Część z nich a szczególnie pretorianie zaczęli się mizdrzyć do MF lub kręgów zbliżonych do dworu. Dziurawy okręt tonie a kapela w pierwszej szalupie ratunkowej gra dla przeciwników.
?24.11.2013, 14:29
Jachymiak i etyka....a to dobre. Kto załatwił cioci Izie gwiazdorski kontrakcik? A pan maciej to rozliczył swego kumpla Kicińskiego? Może CBA sprawdzi tez przetargi w tym rewelacyjnie zarządzanym szpitalu? Kto to wie? Przeciez pan Maciuś nie pchał się tak do polityki po żeby nam było dobrze. Ależ ci ludzie taki Nowak, Hofman czy Majcher maja tupet. Już byś sie panie jachymiak nie odzywal
44424.11.2013, 13:11
Absurdalność panie Jachymiak jest w panu a najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie jest to jedyna cecha charakteru, którą pan wszystkich zatruwasz. Poprawka - wszystkich, z których może pan mieć jakąś korzyść. Najlepiej materialną. Reszta jest w ciągłym konflikcie bo pana nie rozumie i musi być traktowana jako śmiertelny wróg zagrażający pana karierowiczostwu.
qqq24.11.2013, 11:39
Panie Jachymiak nie interesuje mnie konflikt w nowotarskim szpitalu ale śmiesz pan pisać o etyce i rzucasz pan słowa o podłożeniu bomby pod szpitaL!!!!! Jestes pan psychiatra i wiesz że niejednemu głupkpowi wystarczy tylko sugestia aby słowa w czyn wdrożyć. Więc zastanów sie pan co piszesz. Bedziesz się tłumaczył że słowo wyrwałem z kontekstu, nieważne uwazam że na pana stanowiosku jest co najmniej nietaktem używanie takich sugestii i słów.
fuj24.11.2013, 09:33
Kochani - Jachymiaki się skończyły. To strasznie fałszywi i pretensjonalni ludzie. Nie będzie następnego roku w samorządzie dla pana Macieja. Zajmie sie swoimi igrzyskami, ale kto mu wypożyczy salę i za ile jak przestanie byc wicestarostą? Który lekarz przyjedzie wiedzac, że szpital to juz nie jego działka i że nie ma żadnego wpływu na zakup sprzętu i leków? Po tylu i takich komentarzach Jachimiaki powinny se kupić helikopter, by nie spotykać ludzi
zapodziana demokracja24.11.2013, 08:48
Czytałam w prasie- historię z Krzyżem Świętym na sali konferencyjnej szpitala.Interesuje mnie czy w-ce starosta może samodzielnie decydować
gdzie ma wisieć Krzyż,skoro jest dyrektor i Wysoka Rada...???
ja23.11.2013, 23:12
ludzie wezmcie sie do pracy moze da sie cosc zrobic z ta patologia.pomozcie chorym to sie wraca moze sami bedziecie chorzy i ktos wam pomoze lelarze tez choruja
Mimetyk23.11.2013, 22:31
@gość
Drogi Gościu, nie odszedłem z tego szpitala teraz, tylko wiele, wiele lat temu. Ale zostawiłem tam przyjaciół, kolegów i znajomych. I nie mogę milczeć kiedy, parafrazując Tocqueville'a "nie ma takiego kłamstwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny wcestarosta, kiedy zacznie się obawiać, że straci władzę".
wyborcy23.11.2013, 21:44
Nie żołądkujcie się. Jachymiak na burmistrza nie wystartuje. Wystawi Watychę Grzegorza.
Sam zostanie wiceburmistrzem i wówczas rozpocznie się wojna w mieście z wszystkimi dookoła. Ludzie głosujcie mądrze bo oszołomów i hipokrytów do koryta nie należy dopuszczać.
Karol23.11.2013, 20:47
Maćku zatrudnienie Izy na gwiazdorskim kontrakcie z punktu widzenia etycznego jest dwuznaczne. Etyka to trudne słowo, którego znaczenia najpierw się naucz a potem je wypowiadaj.
Czy etyczny jest zakup działki do pacjenta albo innych dóbr?
Masz wiele na sumieniu ale to jeszcze nie czas.
asdf23.11.2013, 20:41
Na pewno tego i tak nie czytał tych komentarzy bo też jest na imprezie charytatywnej
pielęgniarka23.11.2013, 20:37
mam pytanie - czy ten szpital i lekarze są tak wspaniali zdaniem dyrekcji i
powiatu jak nie rozpoznają na izbie przyjęc pękniętego wyrostka i odsyłają pacjenta do domu z innym rozpoznaniem gratuluję dobrego samopoczucia
olo23.11.2013, 20:35
Ciekawe co będzie mówił na drugi rok jak NFZ obetnie kontrakty dla szpitala.
klio23.11.2013, 20:34
Panie Jachymiak,jest Pan w gorącej wodzie kąpany.Moja rada aby Pan 10 razy spokojnie pomyślał a póżniej wydawał sądy.Napewno się opłaci.Po co serwować pochopne wyroki a póżniej nie ma się ja wycofać.
ohyda23.11.2013, 20:05
Hhahahha, Himalaje obłudy w ustach - "Techniki, które zastosował OZZL w tym konflikcie, są różne. Od straszenia katastrofą, po dziesiątki przekłamań i donosów."

Mimo wszystko ciemny lud jeszcze coś pamięta z niedalekiej historii naszego szeryfa. Pamięta jego poczynania, na które teraz jakoś się oburza... Cóż, przypadek kliniczny z mocnymi cechami moralności Kalego.
Pytanie tylko czy tacy ludzie powinni pełnić funkcje publiczne?

Oto kilka donosów, których autorem był ten sam Jachymiak:
na Mąkową, na Prochowskiego, na Jarmolińskiego, na Śwista, na Moskalową, na jednego Fryźlewicz przy każdej okazji gdy przegrywał z kretesem o fotel burmistrza, na drugiego Fryźlewicza, na Chruściela, na Swałtka, na Kubowicza, na Batkiewicza ... ufff jest się czego brzydzić.

I żeby to wszystko w poczuciu dobra publicznego a nie własnej d...
Bobo23.11.2013, 19:23
Bobo do mieszkańca
Odpowiadam w poradni kardiologicznej byłem na początku listopada po trzykrotnej zmianie terminu. Wyznaczono mi godzinę 11.40, do godziny 15 nie przyszedł lekarz gdyż pracował na kardiologii inwazyjnej, cały czas informowano nas oczekujących, że lekarz już schodzi, przybył o 15, zostałem przyjęty o 17, ale np pani z Ochotnicy jeszcze dużo po mnie, ciekawym gdzie spała. I tak jest na okrągło. NO jest lepiej?
do dobrej rady23.11.2013, 18:08
ma jachymiaka i spolke nalezy doniesc do NIK, CBA, CBS i IL. tyle zlego co ten jeden, zadufany w sobie gosc to nawet Lasyk nie zrobil. Rozwalil szpital, skonfliktowal personel do zenitu i zabral mlodziezy to, co nasi ojcowie dla noej zbudowali burse! Na remont dla swojego tylka i swojego subaru znalazl kase, a mlodziez wypieprzyl nad cmentarz, zeby tak latwo nie miala. jutro jade do Warszawy i znajde czas, by o tym wsz....u pogadac i naswietlic. a jachymiak=fryzlewicz - zdemoralizowani wladza ludzie. najwyzszy czas ich wyciac
gość...23.11.2013, 18:00
Mimetyk widać, że jesteś jednym z tych, który odszedł... i mimo, że tak jak niżej napisano wszyscy mają nową pracę to jednak niezadowoleni jacyś.... a przecież złożyli sami wypowiedzenia - mogli to zrobić wolny kraj, nikt nie karze pracować jak warunki nie odpowiadają...

@
hmmm... a kto jest odpowiedzialny za zapewnienie opieki zdrowotnej na terenie powiatu, starostwo więc mają pełne prawo do decydowania kto będzie pracował w szpitalu i czy na kontrakcie czy na etacie...
czasy kiedy wszyscy mają po równo się skończyły...
Dobra rada i od sąsiada23.11.2013, 17:46
Chcecie wykończyć Jachymiaka? Do d*** se możecie podmuchać najwyżej!
Dobra rada i od dziada23.11.2013, 16:25
Chcecie wykończyć Jachymiaka? Zagłosujcie w wyborach samorządowych na Fryźlewicza. Efekt murowany.
Spróbujmy zobiektywizować23.11.2013, 16:10
Jak powstaje lista wrogów pana Jachymiaka?
Wystarczy kiedykolwiek pomóc temu osobnikowi lub być przez niego protegowanym a już ma się pewność, że trafi się na listę jego wrogów
-strajk w szpitalu w 2006 - pomoc związku zawodowego pielęgniarek i położnych, żeby jego i cioci Izy pani Mąka nie wywaliła z roboty. To co dzisiaj dzieję się z była szefową tego związku nadaje się na osobny, duży artykuł
-dr Bukiel - jak wyżej, pomoc w strajku, z tym, ze jemu pan Jachymiak może skoczyć ze sporego rozbiegu
-byli pracownicy - lekarze oddziałów wewnętrznego i kardiologii - ratowali mu d*** w strajku (obecnie wg Jachymiaka okazali się skorumpowanymi nieukami, ale może im zrobić dokładnie to samo, co Bukielowi)
-dyr Sudoł - desygnowany na wicedyrektora ds lecznictwa - dziś Jachymiak's enemy nr 1, prezentowany w czarnego luda.
-dr Długopolski - namówiony przez Jachymiaka na piastowani funkcji ordynatora kardiologi miał czelność mieć swoje zdanie, dzisiaj wg Jachymiaka istny potwór.
-byli koledzy z platformy okazali się świniami.
Jeżeli naprawdę ci wszyscy wrogowie Jachymiaka zawsze byli tacy cyniczni i źli jak teraz Jachymiak ich przedstawia, to oznacza że nie umie dobierać sobie współpracowników i nie powinien nigdy rządzić. Ale może jest tak, że cynicznie wykorzystuje porządnych ludzi do swoich celów, a potem prezentuje ich w zły świetle - to powinien odejść w niebyt tym bardziej.
gość23.11.2013, 14:36
Do zastanawiacza, lekarz za 12 godzin dyżuru otrzymuje 1.200 złotych. pielęgniarka 100 złotych, to jest patologia- niesprawiedliwość społeczna, wszyscy wiemy jak pracują na dyżurach lekarze a jak pielęgniarki.
Pacjent w szpitalu jest traktowany jak zło konieczne , jak przedmiot .
@23.11.2013, 14:35
Do gość
Pieniądze na etacie są dużo mniejsze niż na kontrakcie wszyscy to wiedza i nie dyrekcji i w/ce staroście decydować o formie zatrudnienia
0023.11.2013, 14:19
Panie Jachymiak, jak troje ludzi panu mówi, żeś pan pijany [ a tu jest dużo więcej], to połóż sie pan i wypocznij a nie jedź pan na kroplówke z glukozy do żonki - swoją drogą to Fryźlewicz [ donos na Jachymiaka], Mikołajski [donos na Glonka ] to niezłe sz.........
Mimetyk23.11.2013, 13:57
@cicia miecia spod okołu
to bardzo proste dlaczego pacjenci wieszają psy na dyrekcji - bo wiedzą kto odpowiada za takie funkcjonowanie szpitala.
W zarządzaniu sprawa jest dość oczywista - jeżeli odchodzi jeden pracownik, to pies go trącał; jeżeli odchodzi dwóch pracowników, to trudno, jeżeli odchodzi trzech pracowników, to należy się zastanowić dlaczego; jeżeli odchodzi cały tabun pracowników,a nie ma ich kim zastąpić, to należy na zbity pysk wy*****ć menedżera, bo najwyraźniej nie umie poradzić sobie z zarządzaniem zakładem.
Zarządzanie największym zakładem pracy w powiecie nowotarskim najwyraźniej poważnie przekroczyło kompetencje panów J,W,I.
max5523.11.2013, 13:50
Pana psychiatre interesuje tylko swoja i żonsi kariera a zwykłych pacjentów traktuje jak niepotrzebny balast . Może by poszedł do przychodni kardiologicznej i zobaczył jak lekarz bez specjalizacji kardiologicznej przyjmuje pacjentów w obstrzępionych dżinsach i nie pierwszej świeżości flanelowej koszuli osłuchując pacjenta przez ubranie.
Mimetyk23.11.2013, 13:50
@gość
w twojej logice mieści się również to, że jeżeli będą cie chcieli zwolnić z pracy, a ty się odwołasz do sądu, to miałeś roszczenia płacowe, bo chcieli ci dać 0 zł a ty chciałeś premię. Gratuluję rozumowania.
Poza tym wśród tych, którzy odeszli ponad 39% było na kontraktach - co twoja logika mówi o nich?
Nie zaklinaj rzeczywistości:):)
mieszkaniec23.11.2013, 13:44
@Bobo
Kiedy ostanio byłeś w szpitalu w poradni kardiologicznej???Tato mój zadzwonił do szpitala na początku listopada i został zarejestrowany na grudzień 2013r!!!!!Więc nie siej głupiej propagandy.
@prawda
Nie interesują mnie zarobki lekarzy,którzy dalej pracują.Chciałem się po prostu dowiedzieć ile zaproponowała dyrekcja tym lekarzom,którzy odeszli.
Cykor23.11.2013, 13:38
Turysta zagaduje na ulicy przypadkowo napotkanego psychiatrę i pyta:
- Przepraszam, czy może mi pan powiedzieć, jak dojść do dworca kolejowego?
- Przykro mi, nie mam pojęcia ? odpowiada psychiatra. - Ale cieszę się, że mogłem panu pomóc...

I tak właśnie wygląda praca M.J. w samorządzie. Stracone lata dla powiatu, stracone lata dla szpitala. Wielka szpitalna korupcja, o której z pewnością wie ale jako lekarz kruk krukowi oka nie wykole.
gość...23.11.2013, 13:09
Mimetyk
jak nie mięli? chcieli zostać na umowie o pracę a nie przejść na kontrakty... chyba ich zarobki wyglądałyby inaczej... bo nowych zatrudniono chyba na kontraktach czy się mylę? to wymierna korzyść bycie na umowie o pracę: płatne urlopy, opłacone ZUSyi, płatne zwolnienia... to jest wymierna korzyść i nie zaklinaj rzeczywistości...
koza23.11.2013, 12:55
Odnosze nieodparte wrażenie że Jachimiak popada w jakąś degradacje psychiczną. Za jego panowania nic dobrego nie spodkało ani szpital ,ani miasto. Co innego on sam i jego rodzina. Ci porośli w nieswoje piórka ,które to psychatra tak chętnie stroszy.Ale najwyzszy czas pozbawić ich tego opierzenia.
zastanawiacz23.11.2013, 12:52
dyżur lekrza to 1,200 zł.(12 h pracy)
dyżur pielegniarski to 100 zł.(12 h. pracy )
dyżur salowej tak samo 100 zł.( 12h.pracy)
Z czym macie problem ....
cicia miecia spod okołu23.11.2013, 12:32
czytam i oczom nie wierzę.... dlaczego wy wszyscy szanowni pacjenci wieszacie psy tylko na dyrekcji szpitala i starostwie????????????może najwyższy czas rozliczyć lekarzy, którzy odeszli i zostawili was w imię waszego dobra, bez opieki od lipca?????bo gdzie to dobro? zostaliście państwo skazani przez tych specjalistów kompletnie oszukani i zmanipulowani w imię właśnie waszego dobra. podobnie czyni to związek OZZL. Czy szanowni lekarze potrafią się przyznac ze chodzi pieniądze a nie o dobro innych ludzi, chorych? wiadomo, każdy dba o swój interes i tyle. skutki odejscia szanownych medyków dotknęły nie tylko szpital, oddział z którego zrezygnowali a szczególnie ich portfele i konta, bo za nic nie robienie i rezygnowanie z pracy OZZL wypłaca im zapomogi i to takie ze głowa mała, co miesiąc średnio kilka tysięcy złotych za UTRATĘ pracy.
Pracę utraciły właśnie dosłownie pielęgniarki i pielęgniarz w O wewnętrznego na skutek wielkiego serca lekarzy do pacjenta, z czystej troski o jego zdrowie. O tym nikt nie mówi a szkoda.....
ci ludzie pracują teraz w różnych miejscach w szpitalu, a naprawde dobrzy fachowcy w dziedzinie pielęgniarstwa. A cała reszta salowe? sanitariusz?????????????? Lekarze zrezygnowali a cała reszta pokutuje. I do tego ich zawiść wzgledem innych lekarzy, którzy przyszli do szpitala, trochę jak w przysłowiu: pies ogrodnika.......
kk23.11.2013, 12:20
Pan jachymiak najbardziej nadaje się na celebrytę. Mogłby z jacykowem i jakąś inna dodą brylować na salonach. Minął się z powołaniem
Bobo23.11.2013, 11:51
Pan Jachymiak nie chce wiedzieć dlaczego nowotarżanie leczą się w Zakopanem i Rabce? dlaczego koronografię, tomografię robią w Zakopanem? dlaczego zabiegi ortopedyczne w Rabce? a alergie leczą w Rabie Wyżnej? Nie wie i nie chce wiedzieć, bo go to nie interesuje, tak jak nie interesuje go zwykły pacjent. Dla niego ważna jest jego wizja, a dla mnie i innych pacjentów ta wizja to urojenia i mrzonki.
Bobo23.11.2013, 11:47
Czy Pan Jachymiak zrozumie wreszcie, że nam pacjentom nie chodzi o jego rozgrywki ze związkiem zawodowym. Związek zresztą ma rację, bo widzi jak rozpieprza się nowotarski szpital. Świadczy o tym sytuacja prawie we wszystkich przychodniach specjalistycznych z kardiologiczną - tragiczną. Tego Pan Jachymiak nie zobaczy, bo nic nie widzi także w sensie politycznym. Pozwolił na rozwalenie koła PO i co i nic, nie wybrali go do okręgowej izby lekarskiej no nic to, niech żałują. jego wykonawca Pan Wierzba rozwala szpital i niby Jachymiakowi nie szkodzi.Szkoda śliny.
rok23.11.2013, 11:43
Jaki lekarz , taki polityk. Kawal nieobliczalnego maciwody. Szpital nowotarski nigdy nie slynal z atmosfery przyjaznej pacjentowi, ale od czasu jak pojawil sie ten psycho-dzialacz zaczely sie dziać tragiczne zmiany. Liczy ze skoro w swoim fachu nie zrobi kariery to moze w polityce. A glownie w polityce macenia. Jedyna pociacha ze dlużej klasztora jako przeora.
Internista23.11.2013, 11:41
U pacjenta Macieja J. gołym okiem widać przedagonalny stan polityczny. Oto jego objawy:

Osłabienie
Często mówi się, że chory gaśnie w oczach. Zazwyczaj zwiastunem pogorszenia jest osłabienie i wzmożona senność. W przypadku Jachymiaka ostatnie dwa lata.

Pobudzenie
Zdarza się również, że chory przed śmiercią polityczną staje się nadmiernie pobudzony, chce ciągle wstawać, robi się agresywny, a nawet usiłuje uciec. Może szarpać swoje ubranie czy pościel, zauważać osoby i przedmioty nieobecne w pomieszczeniu. Należy asekurować chorego aby nie zrobił sobie krzywdy. Stan obecny u M.J.

Splątanie
Przed śmiercią polityczną chory bywa zdezorientowany, trudno mu się skupić, ma omamy i zaburzania pamięci. Komunikacja z nim jest utrudniona, może np. nie rozpoznawać bliskich, miejsca swojego pobytu, sytuacji w jakiej się znalazł. Stan za dwa trzy tygodnie.

Wolniejszy przepływ krwi
Zmniejszenie perfuzji (przepływu) świeżej politycznej krwi jest znakiem bezpośrednio poprzedzającym zgon. Stan za rok gdy wszyscy odwrócą się od Wicka.
iwet23.11.2013, 11:34
arogancja lekarzy w Nowym Targu to wieloetnia tradycja tego miejsca. Teraz to juz nie jest arogancja ale zwykle chamstwo. Pozdrawiam oddział ratunkowy.
tlenu23.11.2013, 11:31
Idą wybory bo Hannibal Lecter zaczyna bełkotać, choć według mnie ten bełkot przypomina polityczne konwulsje.
Mimetyk23.11.2013, 11:25
@mieszkaniec
wprawdzie o ile wiem, to lekarze nie mieli żadnych oczekiwań finansowych, ale Twój pomysł jest bardzo dobry, proponuję go nieco rozszerzyć:
1. ilu lekarzy i jakich specjalizacji odeszło a ilu i jakich specjalizacji na ich miejsce udało się zatrudnić
2. ile płacono za godzinę tym ,którzy odeszli i a ile płaci się tym, którzy przyszli
3. ile płacono jakichś ordynatorskich dodatków "starym" a ile zapłacono dwóm "nowym" ordynatorom,
4. co jest przyczyną, że lekarze w poradni kardiologicznej wcześniej (ci, którzy odeszli) musieli płacić szpitalowi za badania swoich pacjentów(a nie mogli skierować pacjentów do innych laboratoriów) a obecnie nie muszą i kto płaci za te badania?
5. ile dni licząc od 01. września do dzisiaj był fizycznie obecny w oddziale nowy ordynator oddziału wewnętrznego (ten, wymieniany na oficjalnych stronach internetowych szpitala)
Odpowiedzi na powyższe pytania na pewno pozwolą nam na wyrobienie sobie zdania, co do funkcjonowania szpitala "po odejściu"
pacjent23.11.2013, 11:17
Czy to prawda, że lekarz dodatkowo za jedną godzinę "dyżuru" w szpitalu otrzymuje 120 złotych? i to na litość boską jest mało!!!!!, a emeryt ma przeżyć za ok. 1000 złotych miesięcznie.
prawda23.11.2013, 10:36
do mieszkaniec
masz rację Jachymiak powinien podać do publicznej wiadomości wysokość zarobków żony w nadzorowanym przez niego szpitalu i dochód z organizacji osiągany z igrzysk lekarskich do których angażuje pracowników.
mieszkaniec23.11.2013, 10:27
Może najwyższy czas ujawnić za jakie to pieniądze "obrażeni" lekarze nie chcą pracować w naszym szpitalu???Przecież to nie jest tajemnicą i można ujawnić wysokości proponowanych zarobków.Przypuszczam,że wynagrodzenie nie należy do najniższych.Panie Maćku nie bój się Pan i ujawnij te kwoty!
Don Pedro23.11.2013, 09:53
Ostatnio złamałem nogę i dostałem skierowanie do poradni chirurgicznej. Kiedy przyszedłem po tygodniu na kontrolę do poradni okazało się, że nie mogę korzystać z jej usług, ponieważ nie jestem zarejestrowany, a ludzie czekający w kolejce do poradni rejestrowali się półtora miesiąca wcześniej. Więc sobie pomyślałem, że w przyszłości staranniej zaplanuję kiedy sobie złamię nogę. Mój błąd...
P.S. Co do szpitala w Nowym Targu ludzie boją się do niego trafiać i ja sam osobiście nie chciałbym tam trafić. Co do lekarzy przysięga Hipokratesa to abstrakcja, taki zabobon, który jest konieczny...
!!!!23.11.2013, 09:40
Ktoś, z "małpą @" w herbie, odniósł się do mojego wpisu. Życzę dalszych postępów w argumentacji. Nie wiem tylko czy było to pisane z jakiegoś ośrodka bez klamek ?
bunia23.11.2013, 09:36
Jestem ciekawa co by zrobił i powiedział Jachimiak jakby musiał leczyć swoją rodzinę w szpitalu. Nie musiałby, zapłaciłby żeby leczyć w innym szpitalu
Oddział ratunkowy/oddział śmierci?23.11.2013, 09:30
Pacjent z osrodka zdrowia został przewieziony na odział ratunkowy w nowotarskim szpitalu z kartą opisu OSTRY ZAWAŁ SERCA .Ciśnienie 210/110. EKG wykazaly zmianyw zapadkach serca. Na oddziale ratunkowym lekarz stwierdził że mu nic nie jest i odeslał do domu. W wypisie nie zalecił nawet poleżeć kilka dni. Na odziale zgineło EKG z przychodni zdrowia. Po kilku dniach stan się pogorszył i pacjent dowiedział się ,że przeszedł zawal serca!!!!!!!!!!!!!!! I ca wy nato? Rodzina zastanawia się czy nie oddać sprzwy do sądu!
strzykawa23.11.2013, 09:25
BOJCORKO a to dopiero dobry nius, że na facecie poznali sie tam w Krakowie. To niedobry człowiek, rzadny władzy i pieniedzy a do tego fałszywy bardziej od liska chytruska. Ego ma rozdęte bardziej niż te balony na lotnisku. Niech nam zniknie z oczu, a kysz siło nieczysta
nie dla związków!!!23.11.2013, 09:19
Brawo Maciej!
Kibicuje Ci całym sercem w walce z bandyckimi związkowcami!
Nie przejmuj się większością komentarzy bo wiadomo kto je pisze.
Mało jesteś subtelny, ale na nieszczęście przekletych związków zawodowych, skuteczny
wszycho23.11.2013, 08:45
Do polskich lekarzy:
Czy wiecie państwo (polscy lekarze) że w Szwajcarii odbędzie się referendum za tym żeby najniższa płaca w tym kraju nie była niższa aniżeli jedna dwunasta (1/12, czyli proporcja jak jeden do dwunastu to maksimum różnicy w płacy pomiędzy najniższym a najwyższym wynagrodzeniem)? Popatrzcie na swoje dochody, te swoje fuchy itd., i powiedzcie tak szczerze czy ktoś z Waszej grupy zawodowej będzie zbierał podpisy w Polsce pod podobnym referendum (płaca minimalna wynosi w Polsce 1.200zł na rękę - kto z Was, lekarzy, zarabia mniej niż piętnaście tysięcy złotych miesięcznie?).
Ewa23.11.2013, 08:42
czy nie łatwiej wymienic dyrekcję szpitala i zakonczyc wszystkie waśnie?Szukajcie prostych rozwiazań .Obrzucacie się błotem, jeden drugiemu robi na złość- i to ma byc elita? Czy tak zachowuje sie inteligencja? Mam żal do powiatu ,że za moje podatki robią cyrk.
pacjent23.11.2013, 08:19
,wstydbanda oszołomów w tym starostwie ludzie pokroju Jachymiaka
aser23.11.2013, 07:42
GENIUSZ Pan DR STAROSTA.
Donjuan23.11.2013, 07:36
do!!!!, masz rację, bo pod rządami takiej ekipy z psychiatrą na czele każdemu coś szwankuje łącznie z Tobą bo okulista ci potrzebny dodatkowo jeśli nie widzisz tego co J. i jego ekipa wyprawia na nasz koszt i nasze pieniądze.
@!!!23.11.2013, 01:49
Masz rację, jak można nie docenić wielkości pana doktora wicestarosty, wszak to mąż stanu na miarę Churchilla, potencjał intelektualny ma dużo większy niż Einstein a pokładów dobroci to mu pozazdrościł Jan Paweł II. Problem z tym taki, że trzeba wypalić jakieś 20 jointów na szybko, żeby dojrzeć ten geniusz, a później i tak wraca przaśna rzeczywistość z obliczem lokalnego mściwego watażki.
!!!!23.11.2013, 01:11
Te komentarze wskazują, że jest grono nowych potencjalnych pacjentów, dla Pana Doktora Jachymiaka
Dziecko Mery Dwa23.11.2013, 00:06
Jachymiak. Człowiek szczery nad wyraz. Szczerze nie nawidzi całego świata.
Gdyby tylko papież Franciszek nie zgodził się z Jachymiakiem( gdyby przypadkiem tegoż miał pecha spotkać w swej ziemskiej pielgrzymce ) pan Maciej natychmiast oskarżyłby go o korupcję, brak etyki, niezgodność z naukami Jezusa i żucie gumy na mszy świętej.
On taki jest i się nie zmieni. Tylko my możemy odesłać go do lamusa historii w najbliższych wyborach. Niech sobie nienawidzi dalej, ale za swoje własne pieniądze a nie za pieniądze z naszych podatków!!!
Bojcorka22.11.2013, 23:28
Mam za mało danych by się wypowiadać po czyjejś stronie!! Faktem jednak jest że na zakończonym przed godziną Zjezdzie Sprawozdawczo-Wyborczym Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie dr Jachymiak nie wszedł do żadnego gremium Izby/delegat na zjazd krajowy, Okręgowa Rada Lekarska/ to daje do myślenia jeżeli Koledzy lekarze pokazali aut!!
czytelnik22.11.2013, 23:25
P.Macieju nie masz Pan ani wstydu ani honoru.Nie jesteś ani lekarzem ani politykiem.Eliminujesz wszystkich którzy są innego zdania niż Pan.Szpital popada w ruinę,personel jest gnębiony ...
Sceptyk22.11.2013, 23:23
W sumie, to jednak skandal, żeby w piątek popołudniu, kiedy zdrowy aktyw pracowniczy starostwa już w domu puszczać teksty pana Jachymiaka.
O tej porze nie można zadekretować pisania zbiorowych postów pochwalnych i poparcia -a efekt jest jak widać. Większość forumowiczów, bez względu na opinie o szpitalu czy lekarzach byłych czy obecnych, po prostu nie może już słuchać tego piniacza.
kolarz22.11.2013, 23:02
-- aż kiedyś przyjdzie zdesperowany i doprowadzony do ostateczności pacjent noi zrobi coś .............. co wstrząśnie tymi ludżmi którzy mają leczyć a szpital ma być miejscem gdzie tenże pacjent ma mieć warunki do leczenia / atmosfera to jedna ze składowych tegoż procesu / N-T słynie od lat z dziwnych układów w szpitalu oby nie użyć mocniejszych słów // wiem co mówie bo ojciec z matką zeszli w tym przybytku a od 5 lat żona po nie trafionej diagnozie w tymże szpitalu zmaga się z nowotworem i znam troche innych szpitali gdzie pacjent jest pacjentem a nie niechcianym klientem / - obym się mylił co do desperata
rob22.11.2013, 22:48
Do SYN
Nie blaznij sie czlowieku W ktorym szpitalu niby byles? Pewnie myslisz ze dostaniesz medal od wicka za lizusostwo? Ten czlowiek juz tonie w swoich klamstwach i zabierze ze soba takich jak Ty wiec zmien okret SYNU
małrycy22.11.2013, 22:40
z innej beczki:/.../

To nie browar. Proszę się trzymać tematu. Moderator.
Albin22.11.2013, 22:37
Jak czytam wypociny Jachymiaka przypomina mi się stary dowcip:

Czym różni się internista od chirurga, psychiatry i patomorfologa?
- Internista wszystko wie i nic nie potrafi. Chirurg wszystko potrafi, ale nic nie wie. Psychiatra nic nie wie i nic nie potrafi. A patomorfolog wszystko wie i wszystko potrafi, ale jest już za późno.
za miedzy22.11.2013, 21:55
/.../ Jak można być tak nędznym a zarazem upartym w swoich własnych przekonaniach i durnych przemyśleniach, wciskając to ludziom, którzy odczuwają te wszystkie mierne poczynania dyr. nowotarskiego szpitala. Przestań się waćpań błaźnić, a co z ubolewaniem stwierdzam -takiego reprezentanta do Rady Powiatu -sami sobie zgotowaliśmy.
Sceptyk22.11.2013, 21:48
Zastanówmy się, skoro jest tak dobrze, specjaliści garną się do pracy w otoczeniu pana Jachymiaka et consortes, poradnia kardiologiczna działa świetnie,liczba hospitalizacji nie spada, pacjenci nie są odsyłani do okolicznych szpitali na dwóch oddziałach wewnętrznych wcale nie dyżuruje jeden lekarz a dwóch, to DLACZEGO NIKT W TO NIE WIERZY?! Pewnie dlatego, że pan Maciej, "w życiu słowa prawdy nie powiedział"
wąski22.11.2013, 21:30
Za mistrzem Lecem pozostaje powtórzyć, że "ciasnota umysłowa się rozszerza".
xyz22.11.2013, 21:27
najlepiej by było gdyby ten człowiek "Poseł z Nowego Targu" najlepiej do Andrychowa
lizing22.11.2013, 21:21
/.../ Pan Maciuś ma jakieś dziwne cisnienie na szpital. Od samego poczatku mieszał wokół niego, a wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniadze. Teraz w kraju wielka chryja bo CBA odkryło przekretasy przy przetargach. Myslicie, że NT to na tle tej zgnilizny niewinna i czysta wysepka. Remonty to podobno niezły grosz. Nie tak dawno dyrektorstwo wprowadziło przed główne wejscie ciężkie maszyny.... kopali prawie do Chin. Operacja prawie jak przy budowie światyni opatrzności w W i jaki jest owoc tego przedsięwzięcia ? Ano taki jak był wcześniej. Wejście wygląda dokładnie tak jak wyglądało. Ile ta operacja kosztowała i w jakim była celu?
bezczelny psychol22.11.2013, 20:18
Napisał Maciej J., który zlikwidował MDK dla dzieci i odebrał innym dzieciom, biednym zamiejscowym uczniom internat, bo zachciało mu się wystawnej i przerażająco drogiej siedziby, na ostatnie pół roku.
syn22.11.2013, 19:53
Właśnie odebrałem dzisiaj ojca z Szpitala i leżał na kardiologi i powiedział że takiej opieki jak teraz jest to nigdy nie było był zszokowany wzorową pracą lekarzy i personelu . Nie mogłem uwierzyć bo po ostatnim artykule w tygodniku podhalańskim jak szkalowali pracę szpitala to szok .I żadnym oczernia czą już nie uwierzę bo widziałem na własne oczy . Brawo Panie Maćku ze rozpędziliście tą bandę !
anty22.11.2013, 19:44
niestety ten gosc jachymiak zawsze pouczal innych a swojego postepowania nie widzi
Ciesze sie ze platforma tonie i jachymiak wraz z nia
napisze krotko jachymiak w zadnym wypadku nie jestes autorytetem wiec zamilcz !!!!!!!!!!!!!!
miecio222.11.2013, 19:39
Gdyby rzeczywistość chciała być tak piękna. Niestety rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. To co twierdzi pan Jachymiak to zwykła propaganda. Proponuję przyjrzeć się na jakich zasadach przyjęto nowych kardiologów i czym ich kontrakty różnią się od kontraktów tych którzy pracę zmienili. Remont oddziału to zasłona dymna. wystarczy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie - kiedy był wcześniejszy i czy nie ma oddziałów bardziej zaniedbanych.

Oskar51 podobnie jak ja poczuł na własnej skórze rzeczywistość. Też już drugi raz przesunięto mi termin wizyty w poradni. I nie wiem czy w tym roku uda mi się ją odwiedzić. No ale co może to obchodzić Pana Jachymiaka? On zbija kapitał polityczny. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Ona się nie zmieni i nie ugnie według oczekiwań.
Obserwator22.11.2013, 19:36
wice starosta powinien nakazać usprawnienia ogólnej rejestracji do wszystkich gabinetów , po pierwsze za dużo pracownic administracyjnych, udają tylko ,że ciężko pracują, ludzie w kolejce dostają szału, po drugie złe oznakowanie Rejestrarcji ponieważ do jednego okienka tworzą się korki a w drugim pustki, po trzecie zamontowanie klimatyzacji w poczekalni do przychodni ortopedyczno-urazowej ( okropnie śmierci i cuchnie)
ObserwatorI22.11.2013, 19:17
Pnie Macieju...czas odejść bo nic pan nie zrobił i nie zrobi dobrego ani dla pacjentów ani dla szpitala.To co się tam dzieje pod rządami takich jak pan i kolega W. to dramat
Snikki22.11.2013, 19:15
"Złodzieje,pajace" dało się słyszeć dzisiaj z Sejmu.
pp22.11.2013, 19:09
@oskar51 pana doktora bardziej rajcują smażone omułki na puree z zielonego groszku niż jakiś tam szpital..... no może jeszcze kasa. Ostatni TP napisał jak to jest fajnie w szpitalu. Większość cenionych przez nas lekarzy znalazła pracę w Rabce, w Zakopanem bo po co się mają tu kopać z końmi? Czy w tym szpitalu został choc jeden autorytet - Wszystkich uczciwych powykańczali. Dziękujemy panie psychiatro za swój "wkład" w lecznictwo na Podhalu. Co za ch...o dostało sie na salony
Boczny Obserwator22.11.2013, 19:07
Jachymiak jeszcze nigdy nie ugiął się pod siłą argumentów. Rozumie on tylko argumenty siły, co udowodnił wprost pewien obywatel z Rabki parę lat temu (wpiszcie w googlu Jachymiak, bójka,muzeum). Niestety najwyraźniej nic z tej historii się nie nauczył.
n22.11.2013, 18:58
ale blaga.panie od glowy.wroc do rzeczywistosci.pieniadze pieniadze.na etyke nie ma miejsca
felczer22.11.2013, 18:55
Oburzony donosami Jachymiak, który przecież tyle razy skorzystał z tej plugawej metody donosząc na innych dla własnej kariery. Szok. To jest szok. Oj Boże, chyba to jest prawda, że jak chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum. Polityczny trup właśnie wypadł z szafy (to za głosem obecnego lidera Jachymiaka - Gowina, który po latach doznał olśnienia.
Grabarz Córek Nadziei22.11.2013, 18:53
Byli wyborcy nie maja problemu jak Pana nazywać. Ale ta forma mówienia o panu zupełnie nie nadaje się do pisania na forum
oskar 5122.11.2013, 18:36
CZY PAN PANIE PSYCHIATRO SPRAWDZAŁ JAK WYGLĄDA PRACA PORADNI KARDIOLOGICZNEJ ? NIE MA PAN POJĘCIA ZIELONEGO !!!! JUŻ TRZYKROTNIE W CIĄGU 3 M-CY PRZESUWANO MI TERMIN WIZYTY .WCZORAJ WYZNACZONO KOLEJNY TERMIN ZA 2 TYG. ZYJESZ PAN W INNYM PLATFORMERSKIM SWIECIE!!!

Proszę nie pisać wielkimi literami. Tekst jest trudniejszy do przeczytania.
Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl