13.04.2014, 12:00 | czytano: 13661

Trwają poszukiwania mieszkańca Piekielnika. Do akcji włączyła się specjalistyczna jednostka z Nowego Sącza (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
Od wczorajszego wieczora w masywie leśnym w rejonie Piekielnika trwają poszukiwania 78-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzny szukają ratownicy GOPR, policjanci i strażacy. W akcji używany jest śmigłowiec z Krakowa.
Poszukiwania rozpoczęto wczoraj wieczorem. Dziś rano o pomoc poproszono kolejnych ratowników. Tuż przed południem na miejscu pojawili się członkowie specjalistycznej jednostki poszukiwawczej z Nowego Sącza.
Mężczyzna wyszedł z domu w sobotę przed południem. Wieczorem wszczęto poszukiwania. Bierze w nich udział około 200 osób.

Ratownicy przeczesują duży, zalesiony teren - w wielu miejscach podmokły i pełen rozpadlin.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
komentarze
strazak z jablonki16.04.2014, 08:53
chwala wszystkim ratownikom daj boze szczescia aby go znalezli znam dokladnie ten las wyslal bymciebie na gronik lub na psiom polonke to bys widzial jak tam jest piekny teren nawet j... bys mial mokre ze zmeczenia i ze strachu jak by ci sie zaczal zapadac grunt pod nogami to bys nawet w portki narobil ze strachu
,....16.04.2014, 08:27
jak czytam niektórych to mnie trzepie , piknik wystawa sprzętu . Ludzie ogarnijcie się tam byli nawet ludzie ze Szczyrku z Sącza Krynicy , o OSP PSP miejscowych Goprowców OSP , PSP gliniarzy całe stada i oczywiście sporo miejscowych ,, ludzi lasu,, jeździły prywatne samochody terenowe . Żeby przeszukać obszar 400X500 m zespoły robiły po kilkanaście kilometrów po bagnach , niektórzy mało się nie potopili. Odrobinę szacunku dla wysiłku zwłaszcza ochotników.
ratownik GOPR14.04.2014, 20:36
Wczoraj podczas poszukiwań w ciągu 5h wspólnie z dwujką stażaków osp zrobiliśmy 40 km. Warto dodać, że chodziliśmy cały czas po torfowisku i po gęstym lesie. Mój pies do tej pory ledwie chodzi. Jak czytam takie bzdury, to mnie szlak trafia. To co widać na zdjęciu to 10% wszystkich, którzy szukają. Ludzie muszą kiedyś odpocząć. Większość ratowników, którzy biorą udział w akcji to ochotnicy i nie biorą za swoją cięzką pracę ani grosza. Niektórzy musieli pokonać ponad 200 km, żeby dojechać na miejsce poszukiwań. Doceńcie to !!!
Dabliuuu13.04.2014, 23:25
Do mnie :) Kiedys ze zdjeciem w telefonach szukaliśmy starsza kobiete ktora poszla w las zlozyc kwiaty na grobie psa. Straciła głos i była wyczerpana ale miala szczescie ze jej nie wciaglo na torfowiskach na podczerwonem . Fotka wiele pomogła.
andrzejbleka13.04.2014, 22:57
byłem na tej akcji i powiem że jest ciężko a poza tym to nie jest powiedziane kto ma brać udział w akcji może uczestniczyc każdy więc ci co piszą bzdury to niech spróbują a później komentują a ci co krytykują to zeby ich nie trzeba było nigdy szukać
e213.04.2014, 22:51
Pierwsza zasada ; w góry i do lasu nie idzie się samemu , jeszcze w takim wieku. Ale wiadomo ludzie starsi są bardzo uparci i uważają ,że są najmądrzejsi - ja to rozumiem, jestem po sześćdziesiątce i nigdy nie wybieram się samotnie w góry i do lasu pomimo ,że komórka, internet nie mają dla mnie tajemnic. Ale to zwykła przezorność, można zesłabnąć, można skręcić nogę, można nawet w wieku 40 lat dostać zawału, a czasem komórka nawali i nie możemy wezwać pomocy. Więc tak ku przestrodze nigdy nie idźmy sami, a jak ktoś starszy jest uparty"jak osioł' starajmy się mu uświadomić niebezpieczeństwo!. Trochę rozwagi, przezorności i zwykłej ludzkiej dbałości o nasze bezpieczeństwo i zaoszczędzimy sobie, bliskim i ekipom poszukiwawczym zmartwień i kłopotów. Powodzenia w poszukiwaniach i wszelkiej pomyślności.!
Kamila13.04.2014, 22:01
Panowie trzeba trochę powstrzymać swoje komentarze, czy Wy nie wiecie jak Ci wszyscy Ratownicy i Strażacy muszą się nachodzić po ty lesie? Po kilku godzinach takiego "spaceru" po lesie w taką pogodę i powrocie do bazy zgrupowania też muszą odpocząć i posilić się. Jak można pisać takie bzdury, że "to wygląda na piknik i pokaz sprzętu", zastanowić się trzeba, że Ci ludzie poświęcają swój czas, zdrowie i szukają tego biednego człowieka w tak ciężkim terenie, jak teren tego lasu. Myślę, że nikt z Was nie przemyślał tego co napisał, bo to jest bardzo krzywdzące dla tych biorących udział w poszukiwaniach, którzy chodzą po mokrym od deszczu lesie i szukają zaginionego zasługują na dobre słowo i uznanie, a nie na taką krytykę, jaką niektórzy z Was tu wypisują. Postawcie się w ich sytuacji, a siedząc w ciepełku nie piszcie takich obraźliwych bzdur.
xhs13.04.2014, 21:51
Ogarnijcie sie wszyscy lepiej zeby go odnalezli bo rodzina bd zawiedzona !!!
pietrek13.04.2014, 21:04
@Szary
Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi do ciebie.Żeby nie było, że jestem stronniczy. Mnie tam nie było - nie znam nawet zaginionego. Owszem szuka go kilku moich kolegów. W porównaniu do ciebie też siedzę przed kompem i dyskutuję. Jednak w przeciwieństwie do ciebie sumienie nie pozwoliłoby mi napisać czegoś takiego jak ty. Nie dość że ktoś chce, szuka, chodzi to jeszcze obsmarują go za to, że dostał gratis herbatę i miskę zupy czy grochówki z pajdą chleba.
Przy okazji.
Jak chcesz coś pisać to ogarnij się z pisownią języka polskiego. Skoro to cię przerasta to podpowiem ci, że jeżeli coś piszesz i podkreśla ci na czerwono oznacza, że jest w tym słowie błąd.
pietrek13.04.2014, 19:38
@Szary
Byłeś kiedyś, szukałeś ? Ludzie 24 godziny szukają człowieka po lasach mokradłach czyli w terenie. Każdy po wielu kilometrach w terenie pieszo potrzebuje choć chwilę usiąść, wypić ciepłą herbatę i zjeść coś ciepłego. Poszukiwanie to nie tylko latanie na oślep. Trzeba zejść do miejsca zgrupowania, przeanalizować, pomyśleć i przy okazji się posilić. Wkur... mnie tacy mędrcy jak ty.
Opamiętajcie się13.04.2014, 19:33
Ratownicy siedzą i jedzą bo od rana chodzą po lesie i szukają człowieka. To chyba mogą wrócić do kuchni polowej zeby coś zjeść?!?!
Strażak13.04.2014, 19:08
strazak osp, na miejscu jest właśnie specjalistyczna jednostka z OSP i ten ich ,,sprzęt,, to nic więcej niż psy ratownicze i ich przewodnicy którzy tak jak każdy strażak osp poświęca swój czas i życie aby pomóc innym, i to powinno się doceniać....
do Diabluuu13.04.2014, 18:44
Zdjęcie się przyda bardzo, ale to baaaaaardzo. Zwłaszcza takim co to zza ekranu swe mądrości wygłaszają.

Weź się ogarnij chłopce w copce. Człowiek zaginał w lesie. W LESIE. Już widzę jak go szukasz ze zdjęciem w ręce. A może się do satelity podepniesz i będziesz przeczesywać teren? Nie będziesz musiał się ruszać sprzed komputera, czyli wymarzona sytuacja dla takich wygodnickich gimbusów.

"Uwielbiam" takich mądrali. Sami guzik robicie, ale zawsze pierwsi do komentowania i pouczania innych. No - czekam, kto zaraz napisze z oburzeniem, że "ratownicy sobie siedzą i jedzą"? Ech wy zasmarkani bohaterowie schowani za ekranem.

Jestem jednym z tych, którzy prowadzili wczoraj w nocy poszukiwania.
Dabliuuu13.04.2014, 18:24
Wygląda to jak targi sprzętu goprowskiego .Co nam z fotek? Dajcie zdjecie poszukiwanego to prędzej sie znajdzie.
Szary13.04.2014, 18:17
To zakrawa na piknig nie zorganizowaną akcje ratowniczo/poszukiwawczą
strazak osp13.04.2014, 13:32
Ta jednostka jest specjalistyczna bo wyposazona w taki sprzet ,ale zadnych osiagniec choc brali udzial w roznych akcjach na swiecie i w polsce ,i tacy z nich specjalisci /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl