04.05.2014, 11:48 | czytano: 2722

Jarosław Gowin: "Tu serce wolności bije najmocniej"

TATRY. - Chcemy być liderami w Europie. Wnieśliśmy do Europy wspaniałe pokolenie polskiej młodzieży. Nasi rolnicy i przedsiębiorcy podbijają rynki europejskie - mówił podczas wizyty w Morskim Oku Jarosław Gowin.
Lider partii Polska Razem oraz Jadwiga Emilewicz - kandydaci PRJG do Parlamentu Europejskiego z z listy małopolsko-świętokrzyskiej - spędzali majowy weekend na Podhalu. Turystom na szlaku do Morskiego Oka rozdawali flagi Polski oraz częstowali jabłkami.
- W scenerii polskich Tatr Jarosław Gowin podkreślił w czasie konferencji prasowej konieczność zapewnienia Polsce należnego jej miejsca w Unii Europejskiej, zarówno pod względem ekonomicznym, społecznym, jak i prestiżowym. Miejsca należnego z racji wartości, jakie wnosimy do wspólnej Europy: aktywności, dynamizmu, poczucia tradycji i odpowiedzialności. Górskie szczyty są uosobieniem spokojnej siły, która obecna jest w Polakach. Tylko przez urzeczywistnienie tych pozytywnych cech narodowych jesteśmy w stanie ponownie osiągnąć wielkość naszych przodków, której wyrazem jest Konstytucja 3 Maja. My, jako obywatele, możemy dopomóc ich realizacji przez wybór mądrych i silnych liderów - relacjonuje w imieniu organizatorów spotkania - Grzegorz Piątkowski.

Poniżej - film z konferencji Polski Razem Jarosława Gowina w Morskim Oku:


opr.s/ zdj. organizatora
komentarze
niecytaty05.05.2014, 14:34
Podlizywanie się góralom, szczególnie podhalańskim, przez polityków ma długa tradycję, sięgającą jeszcze komuny (a może i dawniejszą, ale aż tak stary nie jestem). Politycy przy tym bez najmniejszej żenady frymarczą najszlachetniejszy hasłami (np. o sercu wolności, które tu ma bić najmocniej, chociaż żadne narodowe powstanie na Podhalu specjalną popularnością się nie cieszyło). Ale my to wiemy i akceptujemy ten koniunkturalizm, bo to "koniunkturalizm symbiotyczny" - politycy koniunkturalnie wykorzystują górali, a my równie koniunkturalnie wykorzystujemy ich w zależności od naszych potrzeb. I dobrze, bo licytacja o nasze głosy wyraźnie podbija naszą stawkę, a żaden z polityków nie ma na tyle odwagi, żeby góralom zarzucić koniunkturalizm :). W kontekście nie rozumiem taktyki Jarosława Gowina, obstawiania w powiecie nowotarskim polityków, którzy wprawdzie są, jak wszyscy, koniunkturalistami, ale zamiast poparcia mają jedynie parcie ("na stołek"). Nie było już luźnych koniunkturalistów z mniejszym parciem a większym poparciem?
arnika05.05.2014, 08:34
Gowin razem z PO chciał zlikwidować sąd rejonowy, dlatego nie pojawił się w Zakopanem. I tu trzeba mu przyznać rację. Powiat w Zakopanem to sztuczny twór, sztucznie natworzyli gmin, żeby było pięć do stworzenia powiatu.
temida305.05.2014, 06:27
To nie tupet- Piotrze! To sumienie, które u Tego b. Ministra się zbuntowało w porę!!! Zapamietaj sobie- w porę, gdyż co do Jego prawości nie masz prawa publicznie " strzelac z kapiszonowca"...Twoje spłonki jakie zakłądasz i próbujesz zza węgła "okopcic' Jego imię- są STĘCHŁE I NIE WYPALAJĄ!
Konrad Chlebda04.05.2014, 23:01
Brawo Panie Gowin, nie ma co słuchać przemądrzalców którzy mówią o zdradzie PO czy innych tumanów. Czas na zdrową polską prawicę która opiera się na prawdę na polskich przedsiębiorcach i młodych wykształconych energicznych społecznikach i samorządowcach, gratki!
J.B.04.05.2014, 21:06
Panie Gowin
Jak to się stało, że w kampaniach wyborczych i uchwalanym budżecie państwa z dodatkami z UE miały być wybudowane drogi i autostrady. Do tej pory brakuje tych dróg z wyliczenia oraz pieniędzy. Pozostał jeszcze dług do spłacenia. Wprowadziliście płatne autostrady, oto jest wasz sukces. Naród powinien się zjednoczyć i w przyszłości prześwietlić wasze majątki. Jak zamierzacie spłacić dług publiczny? Wybory organizuje się w dniu wolnym od pracy, więc supermarkety powinny być zamknięte, zgodnie z Konstytucją RP.
ceper04.05.2014, 21:03
Gowin,Piskorski,Palikot i wielu innych PO plecach do kariery i mediow a teraz typowe zachowanie zdrajcow.Dobre bo polskie.
góral04.05.2014, 19:55
Jeden z najlepszych posłów jakich mamy! Szkoda że ciemnota polska ma przewagę w mediach i terenie, bo Go skutecznie tłamszą. To jest poseł i partia dla inteligencji, stąd tak niskie notowania. Przynajmniej nie uprawia populizmu i nie jest obłudnikiem jak większość z rządzących.
miszka04.05.2014, 19:42
pragnę przypomnieć, że ten pan będąc w PO (Partii Oszustów) głosował prawie za wszystkimi "reformami" uchwalanymi przez ten "rząd". teraz struga sprawiedliwego..
wyborca04.05.2014, 18:28
Temu Panu już dziękujemy swoje zrobił czas na inne twarze nie skompromitowane
hej!!!!04.05.2014, 14:54
Oj Panie Jarosławie tu górali już nie ma - TU tylko same naleciałości ,żerujące na dudkach górali przebywających w USA.
robak04.05.2014, 13:40
A gdzież to podział się Jachymiak, Smarduch i Gąsienica-Walczak? Lokalne twarze Polski razem. Już pewnie jabłuszka nie błyszczą a i koszyk pusty. Opuścili swojego lidera ... Rozumiem, notowania kiepskie i trudno będzie coś tu ugrać ... politycy, politycy, politycy. Szkoda słów. Tylko własna ...
tak04.05.2014, 13:33
Dokładnie Piotr, zdrajca skaczący z kwiatka na kwiatek, byle się do koryta dostać, nagle mu się oczy otworzyły?
Piotr04.05.2014, 12:26
Tak naprawdę to szkoda tego komentować! Jednak obłuda i tupet tego pana przyprawia o mdłości !
Jednym słowem *** jak Piekarski na mękach.
Tj. Polska młodzież jest tanią siła roboczą dla krajów rozwiniętych w uni europejskiej , która w sposób niewiarygodny napędza jeszcze gospodarkę tamtych państw . Warunki socjalne obywateli tamtych narodowości się poprawiły a nasze rolnictwo sie nie liczy.
Gówin wróć do rzeczywistości do realiów i przestań *** -notabene podhale jest jednym z bogatszych regionów w Polsce . Pojedź na wschód polski to zobaczymy czy będziesz takie androny wygłaszał?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl