09.05.2014, 10:07 | czytano: 1383

Powstanie projekt budynku Orawskiej Szkoły Muzycznej

Urząd Gminy w Jabłonce ogłosił przetarg na wykonanie projektu budynku Orawskiej Szkoły Muzycznej. Nie oznacza to jednak, że obiekt szybko powstanie. Gmina chce mieć dokumentacje, bo jest ona konieczna, żeby poszukać pieniędzy na inwestycję w funduszach Unii Europejskiej.
- Na razie harmonogramu prac nie ma - informuje wójt Antoni Karlak, który dostał zgodę od Rady Gminy na zlecenie projektu szkoły muzycznej. Gmina nie ma w budżecie własnych pieniędzy na tak ogromną inwestycję, ale ma inny plan. Samorząd liczy, że wspólnie ze słowackim partnerem - Trsteną, złożą wspólny wniosek na bliźniacze projekty po obu stronach granicy. Trstena bowiem również przymierza się do budowy szkoły muzycznej. I że znajdą na to unijne pieniądze np. z programu współpracy transgranicznej.
Byłoby to przedsięwzięcie podobne do tego, jakie realizują obecnie miasta Rabka-Zdrój i Stara Lubovna, które pozyskały unijne dotacje na budowę kin w obu miejscowościach.

Póki co konkurs na wykonanie dokumentacji projektowej Orawskiej Szkoły Muzycznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż 35 architektów.

r/
komentarze
...09.05.2014, 12:13
Jabłonka już we wszystkim przegoniła Nowy Targ. Wybudować kilka bloków, kilka szkół i nie będzie różnicy. Bo Jabłonka ma gospodarza i gazdę a Nowy Targ juhasa...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl