12.05.2014, 21:21 | czytano: 4290

Radny do burmistrza: "to Pan kładł główne kłody przeciw budowie tego basenu"

NOWY TARG. "Czy rzeczywiście to, że zrealizował Pan wraz z Radą Miasta poprzedniej kadencji słuszne postulaty mieszkańców jest wyłącznie Pana zasługą, większą niż to, że sprawuje Pan swój urząd i pobiera za to wynagrodzenie?" - tymi słowami radny Gabriel Samolej zwrócił się do burmistrza Marka Fryźlewicza.
Pisemna interpelacja, którą radny odczytał brzmi: "16 kwietnia br. dokonał Pan w asyście Ministra Bernata otwarcia Basenu Miejskiego w Nowym Targu. Pański kronikarz raczył Pańską wypowiedź opisać w słowach: Burmistrz nie omieszkał również wypomnieć osobom, które rzucały kłody pod nogi przy budowie pływalni traktując to jako formę walki z władzami Miasta. - Jak już kiedyś powiedziałem, burmistrz pochodzi ze znanego nowotarskiego rodu Fryźlewiczów „Maziorzy” i tak łatwo się nie poddaje, a trudności bardziej mnie mobilizują, niż osłabiają, czy paraliżują – powiedział dodając, że w pierwszym rzędzie myśli o stowarzyszeniu „Fala”, ale również o innych środowiskach.
Dlatego Panie Burmistrzu pytam:
Czy nie pamięta Pan faktów, że to Pan kładł główne kłody przeciw budowie tego basenu? Czy nie pamięta Pan wszystkich polemik i sprzeciwu ze strony Pana i pana zastępców, które miały miejsce zarówno w trakcie obrad komisji sportu jak i posiedzeń Rady Miasta?

Czy rzeczywiście to, że zrealizował Pan wraz z Radą Miasta poprzedniej kadencji słuszne postulaty mieszkańców jest wyłącznie Pana zasługą, większą niż to, że sprawuje Pan swój urząd i pobiera za to wynagrodzenie?

Gwoli przypomnienia chciałbym zacytować zapomniany przez niektórych tekst najlepiej ukazujących całą prawdę o tym (tu radny odczytał artykuł "Maluch czy mercedes" z Gazety Krakowskiej z 13 lutego 2007 r. autorstwa Roberta Miśkowca. Tekst znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta - tutaj - przyp. red.)

"Maluch czy mercedes?

Klub Nowotarżanie i PiS w radzie miasta chcą wprowadzić do wieloletniego planu inwestycyjnego koncepcję budowy miejskiego basenu przy Szkole Podstawowej nr 11. Władze miasta odcinają się jednak od tego pomysłu uważając, że osłabi to dotychczasowe wspólne starania miasta i Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o pieniądze na budowę basenu i centrum rekreacyjno–wypoczynkowego przy uczelni.

Koncepcje dwie

Dyskusja rozgorzała po wniosku, jaki na komisji sportu rady miasta złożył jej przewodniczący Gabriel Samolej. Zaproponował on wpisanie do tegorocznego budżetu i rozważenie koncepcji budowy basenu miejskiego na terenach przy Szkole Podstawowej nr 11. Propozycja spotkała się z miażdżącą krytyką ze strony władz miasta. Zdaniem wiceburmistrza Eugeniusza Zajączkowskiego, wprowadzenie do budżetu projektu budowy pływalni przy „jedenastce” to nietrafiony pomysł, który osłabi koncepcję centrum rekreacyjnego i pełnowymiarowego basenu na uczelni, którą miasto wspólnie z uczelnią forsuje już od kilku lat. – Tymczasem to koncepcja basenu przy „Podhalańskiej” i mówię to także w imieniu burmistrza Fryźlewicza, jest w tej chwili dla nas priorytetowa – twierdzi Eugeniusz Zajączkowski. Wniosek Gabriela Samoleja nie przeszedł, ale Nowotarżanie i PiS nie zamierzają rezygnować. – Chcemy wprowadzić ten projekt do wieloletniego planu inwestycyjnego. Będziemy szukać konsensusu – mówi jego przewodniczący Andrzej Rajski.

Miasto musi się określić
Rektor PPWSZ, profesor Stanisław Hodorowicz nie chce komentować pomysłu budowy miejskiego basenu, ani oceniać, czy stanowi on zagrożenie dla koncepcji uczelni. – Boję się jednak, żebyśmy się w tym wszystkim nie rozdrobnili. Trzeba się zastanowić, czy budować dwie lub trzy drobne rzeczy, czy jedną, która będzie promieniować daleko poza region. Można jeździć maluchem, a można się też starać o mercedesa – uważa. – Jeżeli wspólnie z miastem mamy występować o środki unijne, to miasto musi się określić czego chce – kompleksu na miarę XXI wieku, czy basenu, który zaspokoi lokalne potrzeby. – Od początku przedsięwzięcie to było planowane jako miejsko–uczelniane, usługowe, o ogólnodostępnym charakterze. Czy można sobie wyobrazić, że studenci nie będą robić nic innego tylko siedzieć w basenie? – dziwi się rektor.

Zielone światło dla uczelni

Jednak zdaniem radnych klubu Nowotarżanie i PiS, basen przy uczelni nie zaspokoi potrzeb mieszkańców przy rosnącej liczbie studentów i przewidywanym obłożeniu. Pod znakiem zapytania stoi też termin realizacji tej inwestycji, gdyż tereny, na których ma powstać centrum z basenem wciąż nie należą do uczelni – są zastawem pod wielomilionowy kredyt dla nowotarskiego szpitala. Przy optymistycznych założeniach centrum z basenem ma powstać w dwa lata. Konieczne jest szybkie przekazanie uczelni przez władze powiatu ośmiu hektarów gruntów koło szpitala. Nowe władze powiatu dają zielone światło. – Rozpisaliśmy nowy przetarg na kredyt dla szpitala i to już pewne, że „odblokujemy” teren dla uczelni. Nie będzie on już zastawem pod nowy kredyt – zapewnia wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak. (koniec artykułu)

Pragnę też zapytać jak długo będzie emitowany spot wyborczy Pana Burmistrza z otwarcia basenu zamiast przydatnych informacji dla korzystających z basenu. Mam liczne zapytania w tej sprawie, że zamiast informacji o temperaturze wody czy czasie cały czas puszczany jest ten materiał bez dźwięku. Jest prośba jak musi iść niech idzie co pół godziny ale z muzyką która podobno jest niezła , ale nikt jej na basenie nie słyszał.

Z poważaniem Gabriel Samolej

opr.s/
komentarze
jazwing15.05.2014, 09:25
Ciekawe jaki nowy powód do wasni sprokuruje do wyborów Marek Mściwy / Kogo wezmie w szranki i kogo przed wyborami bedzie chciał wyeliminować.Był Apostol , był Jelonek , był Jachymiak ,jest watycha i Samolej. Kto kolejny na tapecie Mareczka i rzecznika jego .
szewczyk dratewka14.05.2014, 23:05
wybory bedą Zgłogłoście swoje kandydatury i zobaczymy. Potem wasze recepty ocenimy. Fajnie sie pisze zza kompa nie bedąc nigdy na baenie.ro obią to -źle, robią tamto- źle, zrobią tamto -źle. Wybrali..wybrali...Sami wybraliśmy. Za borowicza to psy tyłkami szzekałyPokaż jeden z drugim co chcesz-wybory otwarte. Przekonaj mnie.Podpisz się swoim nazwiskiem. Umiecie tylko stękać jojceć i nażekać. Powodzenia przed kompem. Tyle wasze
wesoły bacus14.05.2014, 20:21
odnosnie analiz wyznan samoleja - popuscie bo jest z cego.... ludzie mili
wesoły bacus14.05.2014, 20:19
nima tys spokojnych i rzeczowych komentarzy ino jest maziorz i maziorz i duzo jadu, polsko dokad ty zmierzasz, w normalnej dyskusji nie ma argumentów ino jad a pozni sa efekty jeden drugiemu noz w plecy wbije juz w realu opamietajta sie ludzie
wesoły bacus14.05.2014, 20:15
haha no generalnie problem jest taki ze jest tyle fajnych inwestycji w miescie ze trudno bedzie wygrac wybory komus innemu hihi pozdro bacus
praktyk14.05.2014, 19:19
wernyhora
chcesz mieć konflikt słuchaj dalej Jachymiaka swego i ludzi jego.
Brawo ?14.05.2014, 18:59
Sam olej i nic więcej ! Tak, było o Gabrysiu dawno. Dajmy temu radnemu coś robić, bo ma przynajmniej zasługi w hokeju!!! Ciekawe, ilu krytykujących ma cokolwiek, co nazywa się zasługa ?!!!!
wernychora14.05.2014, 16:23
Widzicie wszyscy jaki kłótliwy jest ten Marek burmistrzowaty. Tylko wszczyna kłótnie i intrygi w mieście. Jak nie z Panem Watychą , to z Panem Samolejem , którzy przeciez sa wybrani przez wyborców i mieszkańcy maja prawo żądać od nich działań. Niedawno kłócił się z panem TAtzrnowskim o słuszną sprawę chodnika. Tak zeszło Mareczkowi 15 lat i nic z jego 4 ch kadencji nie wynika jedynie rozłozenie na łopatki hokeja , kłótnia o basen , teraz kłótnia o nAzwe dla basenu. Chcesz mieć konflikt to poslij Mareczka burmistrzowego , albo klakierów jego .
jxc14.05.2014, 15:34
szlachectwo zobowiązuje
mikołaj wiedźma14.05.2014, 11:40
alchemiku drogi językowy - tekst Samoleja jest w większości cytatem nienawistnych wypowiedzi jego adwersarzy czyli przeciwników na I etapie budowy basenu.Gdzie ty widzisz w nim jego własną agresję nie wiem, ale każdy ocenia drugiego na tyle jaki jest sam. I jak mówi Katarzyna obywatela nie interesuje kto sprawił, że jest basen czy most. Ale temu kto o ten most czy basen walczył zależy by obywatel o tym wiedział. To Pan Burmistrz zapomniał o tym powiedzieć i o tym jest ta interpelacja.
bacus14.05.2014, 11:33
basen to wielki sukces, a sukces ma wielu ojców , jeden jest jednak prawdziwy to burmistrz miasta który ze swoimi urzednikami jest przedstawicielem władzy wykonawczej w samorządzie czyli po prostu on wykonał inwestycję w postaci basenu.... nie trza tu zodnych filozofii
Katarzyna14.05.2014, 08:56
Smutne to, że taka zaciekłość i niemal nienawiść w tych komentarzach. Rozgrywki polityczne na różnyich szczeblach, tak im wszystkim do tego żłóbka pilno ;). Plują jedni na drugich...
A ja się po prostu cieszę, że mam gdzie pływać, nieważne czy z nazwą czy bez. I wszystko mi jedno kto się bardziej zasłużył - Burmistrz, Fala, Radni, Unia czy czort wie kto jeszcze....
O sile tego portalu i tekstów świadczy fakt, że zniknął już filmik nazwany spotem wyborczym :). Wcześniej były prośby o to, ale bezskuteczne.
Wszystkim miłego dnia życzę.
długo cierpieliśmy i już dość14.05.2014, 08:20
Już czas na gruntowne zmiany , nawet tak znakomitego Maziorza, bo sie już wypalil conajmniej 2 kadencje wcześniej .
alchemik13.05.2014, 23:53
Sukces jak zawsze ma wielu ojców i z tym należy nauczyć się żyć bez większych emocji. Jednych rozpiera duma a innych gniecie zawiść i niespełnienie. Każdy pretekst jest jednak dobry by choć trochę uszczknąć tego splendoru i przez chwilę unieść się na przysłowiowej fali. Falowicze w tęsknocie za swoim przypływem też chcieliby się teraz ślizgnąć, lecz odkąd zamienili deskę surfingową na rękawice bokserskie z ukrytą podkową szczęścia, to samorząd zamienili w ring bokserski o kiepskiej reputacji, uppps reprezentacji, a całą energię skupia w waleniu na oślep. Owacjami nagradzane są uderzenia poniżej pasa. Tak jest i z basenem. Problem polega jednak na tym, że w ferworze walki, niektórzy radni już dawno oderwali się od rzeczywistości a retoryka wojenna przybrała znamiona chluby dla kilku oszołomów a i zadowolenia gawiedzi, niezmiernie przyjemnie łechcąc ich wybujałe ego. Mieszkańcy jednak bezlitośnie oczekują czegoś więcej - konkretnych rozwiązań i ich efektów. Wymiernych efektów. I tutaj jest problem bo poza wzniecaniem wielu banalnych konfliktów, na których stracili tylko nowotarżanie, nie ma nic. Ale jest basen ... i kilka innych osiągnięć ostatniej kadencji, z których raczej powinno się być dumnym, i to bez podziału na zwolenników czy przeciwników. Trudna lekcja demokracji. Ale nie. Należy i tę radość zabrać innym. Należy krzyczeć i wykonywać nic nie znaczące gesty by bronić swojej głupoty. Mało tego. Na tej głupocie budować swój kapitał polityczny - a to już wyjątkowo niebezpieczny brak szacunku do zasad współuczestnictwa w samorządzie. Pro publico bono, pro publico ... Pewnie obok takich incydentów, jak pełne agresji wystąpienie Samoleja można by przejść do porządku dziennego, lecz z uwagi na poziom wścieklizny należy czym prędzej rozpocząć profilaktyczne szczepienia, pozbawiając takie jednostki w najbliższych wyborach mandatu społecznego zaufania. Całe też szczęście, że w sukurs idzie nam ordynacja jednomandatowa.
Ren13.05.2014, 22:52
No to się Marius nakopiował i nawklejał.
bol. wstyd.13.05.2014, 21:54
Do zoja a TORBA to rod szlachecki sprawdź od 15 lipca 1410 i nie mieszaj bo stary rury to w PRL taxi nie pamiętasz

Panowie...
M.
Nowotarżanin z wyboru13.05.2014, 18:36
@mikołaj wiedźma
A ty wiesz jakie są źródła finansowania PPWSZ? Mam wrażenie, że nie bardzo. ;-) Poza tym nie wiem czy tamte plany wykorzystania terenów starego szpitala są nieaktualne - z pewnością w zakresie budowy basenu tak jest. Co do reszty - cóż - z pewnością nasz zaraz oświecisz ;-) Książki nie mam zamiaru pisać bo wiedzą też trzeba umieć się dzielić rozsądnie, ważąc kiedy gębę trzeba trzymać na kłódkę a co powiedzieć można lub warto. Tobie bicie piany idzie doskonale to pewnie do jednego tomu byś się nie ograniczył. Kompleks nie miał być do wykorzystania wyłącznie dla uczelni a obiektem dla regionu. Co potencjalnie stanęło na przeszkodzie już pisałem, powtarzać się nie ma potrzeby.
zoja13.05.2014, 17:58
@ ja pytam. Ja też wiem, że nie na temat, ale skoro Tobie Moderator puścił to pytanie nie na temat , to Ci odpowiem. Cokolwiek by ten przydomek nie znaczył, wywodzi się on aż z 1673 r i rodzina Fryźlewiczów pochodzi z jednego z najstarszych rodów nowotarskich. A co znaczy nazwisko Torba, wiesz?

Jeden wątek nie na temat wystarczy. Żeby nie mnożyć bytów, wyjaśnię: Marek Fryźlewicz podczas kampanii wyborczej 4 lata temu powiedział, że nosi przydomek Maziorz, co związane jest z mazidłem do wozów. Albo do kół w wozach. Moderator.
Ja pytam13.05.2014, 17:38
Wiem że nie na temat,ale bardzo proszę o wyjaśnienie co oznacza przydomek "Maziorz"?
Z góry dziękuję.
mikołaj wiedźma13.05.2014, 17:32
do Nowotarżanin z wyboru: człowieku czy ty wiesz chociaż kto finansuje PPWSZ. I skoro są tak świetne plany, to czemu już są nieaktualne. A może to nie plany tylko "KONCEPCJE' czyli chęci. Według Marka Fryźlewicza - ciekawych odsyłam do archiwów ujawnionych przez radnego (prawda ujrzy światło) w 2013 roku miała być Zakopianka do Nowego Targu. Jedyna prawda jaką kiedyś powiedział to że należy liczyć na samych siebie i tyle. A skoro wybrałeś to może napisz książkę o wyborze i planach i kompleksie sportowo rekreacyjnym (kto by go zatwierdził dla uczelni zawodowej). A świstak siedzi ...[i zawija je w te sreberka]....
Nowotarżanin z wyboru13.05.2014, 16:07
@mikołaj wiedźma
Bajkami to ty nas raczysz. Był plan budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w tym i basenu. Do tej pory można z materiałami się zapoznać w PPWSZ. Nie wiem czy i w jakiej części nadal planowana jest jego realizacja, ale w rozmowach i pracach by ten plan urzeczywistnić Fala nie chciała brać udziału. Z, przypuszczam, bardzo ciekawych powodów. ;-)
zoja13.05.2014, 14:29
A skąd ty wiesz gdzie ja płacę podatki ? Skąd masz taka pewność, że nie w Nowym Targu?
mikołaj wiedźma13.05.2014, 13:44
Zoja , a ty ile masz klas bo klasy nie masz na pewno i na pewno nie płacisz podatków w Nowym Targu więc utrzymanie nie powinno być twoim problemem. Ci którzy płacą tu podatki na basen zasługują.
do Radnego - prawda ujrzy światło- twój wyrafinowany zmysł matematyka zawodzi bo 16m w relacji do 12,5 m to tylko 28% więcej objętości basenu, ale z tego nie wynikają wprost koszty większe o 30 %. A bajka o wspólnej budowie z PPWSZ - czy ty wierzysz w to co piszesz. Jakie miasto chciałoby partycypować w utrzymaniu basenu dla jakiejkolwiek szkoły wyższej? Podaj przykład.
Chyba tylko to miasto w którym zamieszka Zoja.
ciekawski13.05.2014, 12:35
do : prawda ujrzy światło

Widzę, że cierpisz na wyjątkową amnezję, zarzucając osobom reprezentującą Falę dyletanctwo i brak znajomości tematu - norm jakim powinna odpowiadać pływalnia. Do dzisiaj pamiętam, jak społecznicy z Fali za własne pieniądze jeździli do projektantów - Ministerstwa Sportu i innych autorytetów w temacie projektu - budowy pływalni aby pozyskać maksimum wiedzy na w/w temat w przedstawieniu swoich racji (popartych opiniami znawców) szanownym Burmistrzom. Na czy się skończyło - tego nie muszę Ci przypominać, co wyczerpująco przedstawił Radny Samolej
zoja13.05.2014, 11:39
do onuckazlewej nogi. Basen wybudowano na tyle duży, żeby miasto mogło potem udźwignąć ciężar utrzymania go. Wszystkie orły wraz z falą się wymądrzały, ale nikt się nie zastanowił jakie będą koszty jego utrzymania. Jeżeli Gabriel Samolej jest tu autorytetem, człowiek po kilku klasach, czy Pani - celnik, albo Pan który sprzedaje papier kolorowy, to można się załamać.
muza13.05.2014, 11:34
do meloman Szukaj na Youtube: Oficjalne Otwarcie Pływalni Miejskiej . Muzyka jest super
mikołaj wiedźma13.05.2014, 11:27
Panie radny (prawda ujrzy światło) Niech Pan /.../ nie udaje świętego. Pan też był w grupie dążącej do budowy basenu jak i między innymi Pan Swałtek, ale prawdą jest że Burmistrz był przeciw. Że pańska zdrada jątrzy pana wątrobę , proszę zażyć trochę waleriany. A wpis do wieloletniego planu inwestycyjnego (WPI) nie jest w żadnym samorządzie rękojmią wykonania. Nie jest nią nawet wpisanie do budżetu. Panie radny wielokrotnie w WPI a nawet w budżecie umieszczał pan ul. Norwida ale lokalni mieszkańcy panu tego nie zapomną. Do dziś Norwida przypomina pobojowisko.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
prawda13.05.2014, 10:19
Kanalia zawsze pozostanie kanalia , nawet jak ubierze się w ornat.
;((13.05.2014, 09:38
Brawo panie Gabrielu. Czy tą prawdą straszył nas Pawlik ( czyt. Ozorowski) w swoim szemranym felietonie na stronach UM? Przecież pamiętamy, jaki Fryźlewicz był chętny budowie - zawsze były inne priorytety. Co go obchodziły krzywe kręgosłupy naszych dzieci? Bez zaangazowania Fali to byłoby wielkie gie.. Teraz to on jest gieroj

A niech sobie wyświetlają tego maziorza - nawet w kościołach. Dni jego urzędowania i jego przyd.....są już policzone. Panowie Pawlik i Ozorowski - macie jeszcze telebim w rynku do osobistej dyspozycji. Wrzućcie coś tam smiesznego o waszym chlebodawcy... takie tam jaki on mądry, jaki wielki, że cuda czyni. Korea i Rosja - na nich możecie sie wzorować
onuckazlewejnogi13.05.2014, 09:31
Gabryś ma niestety rację - Burmistrz był największym przeciwnikiem miejskiego basenu. Nawet potem kiedy musiał ulec to i tak zrobił na despekt i zbudował basen niewymiarowy. My wyborcy o tym pamiętamy.
fan politycznej propagandy13.05.2014, 08:58
najlepsze na tym naszym basenie to jest to, że ja nawet swojego dziecka uczyć pływać nie mogę, bo pan dyrektor zabronił.

zrobił się tam własny folwark.
prawda ujrzy światło13.05.2014, 08:47
Skoro burmistrz był przeciwny budowie basenu , a także radni którzy go wspierają, to jak do cholery ten basen powstał. Ktoś go stworzył, czy wybudowała go usługowo- budowlana firma radnego Samoleja? Proponuję wejść na stronę miasta i tam odnaleźć protokoły z sesji z lat 2008- do dzisiaj i je przeczytać z uwagą. Wszystkie uchwały które doczekały się realizacji i są dziś widoczne, są autorstwa burmistrza, bądź radnych którzy z nim współpracowali. Nikt nie odmawia Fali zasługi, że zebrała podpisy, ale późniejsze jej działania opóźniły tą inwestycję z nawiązką. Wszystko trwało ponad 6 lat, a mogło zakończyć się w trzech góra czterech latach. Prawdą jest , że rozważano koncepcję budowy z PPWS wielkiego 50 m. basenu. Miała to być wspólna inwestycja,którą miasto miało wesprzeć i partycypować w utrzymaniu. Natomiast dwa baseny w 30- tysięcznym mieście byłyby przesadą i któryś na pewno by padł. Gdy ta koncepcja z przyczyn niezależnych od miasta upadła, postanowiono wybudować basen miejski, z tym , że Fala uważała, że ma to być basen sportowy 25x16 o 30 % droższy w utrzymaniu na co miasta nie stać. W ciągu całego procesu Fala nie mając żadnego przygotowania w tym kierunku, będąc dosłownymi laikami i dyletantami chciała narzucać swoją koncepcję projektantom, których wspierał sąd konkursowy złożony z fachowców. Z jednej strony laicy z drugiej fachowcy i o czym tu mówimy? Mam nadzieję, że wkrótce poznamy szczegóły działalności Fali i niektórym się oczy otworzą
Siostra Basen13.05.2014, 08:47
To kompromitacja w świetle wcześniejszych działań i blokad Urzad i burmistrze nie pierwszy raz się pysznią zmieniając fakty .Pewnie gdyby nie błędne decyzje burmistrza Zajączkowskiego basen byłby już dawno wybudowany moze za mniejsze pieniadze . To naprawdę trzeba rozliczyć.A z nazwą to myślę że każda incjatywa społeczna zasługuje na uznanie każde inne działanie pokazuje autokratyczny styl sprawowania urzędu nie dla ludzi a dla kolejnej reelekcji władzy-cos się komuś pomyliło w samorządzie
Viktor13.05.2014, 06:30
Po wpisach i reakcji czytelników widać, że władze miasta N.T. nie wsłuchują się w słuszny głos Radnych (różnych opcji) wytaczając całą gamę pretekstów by robić po swojemu, a nie wspólnie z Radnymi.
Wybrani na urząd Burmistrzowie winni służyć obywatelom, a nie toczyć spory z słusznymi racjami Radnych Miasta - (o Basen).
Podoba mi się i popieram głos Radnych, panów: Watychy, Samoleja, Morawy, Rajskiego, Tarnowskiego i innych - szczególnie w ostatniej sprawy Basenu i jego nazwy.
To, jak wskazani Radni mówią i piszą czytelnicy portalów, Burmistrz ze swoja ekipą winien się z tym głosem liczyć. Opinia publiczna to potężna broń odwetowa... Pozdrawiam.
Viktor
Hanka13.05.2014, 01:19
No i gdzie ten basen na Podhalance? Gdzie hipodrom i inne szumnie zapowiadane bajery? Wszyscy rozsądni wiedzieli, że ówczesny rektor opowiadał bajdy, jak w swojej książeczce - bo kreował świetlaną wizję startującej uczelni. Do dziś nic nie zrobiono. Nawet nie ruszono terenu po starym szpitalu. Samo się rozpada na naszych oczach.

Poza tym co znaczą słowa wiceb. Zajączkowskiego, że miasto by nie udźwignęło dwóch basenów. A co ma basen na Podhalance do budżetu miasta?
To taki był plan - żeby dodatkowo doić nowotarżan na rzecz PPWSZ? Nie dość, że płacimy haracz na szkołę, która w nazwie ma PAŃSTWOWA i powinna być podpięta pod ministerstwo, a nie żyłować mieszkańców Podhala - to jeszcze mieliśmy być dodatkowo opodatkowani na utrzymanie uczelnianego basenu?

Z naszych podatków już idą środki na oświatę. Także tę wyższą. Może za te inne zapowiadane elementy centrum rekreacji Podhalanki też mamy płacić z budżetu?
gość13.05.2014, 00:45
brawo Panie Gabrielu, tak trzymać! odważnie i do przodu, prawda prędzej czy później się obroni! a ci dwaj wytransferowani na ciemną stronę mocy to mogą torbę ze sprzętem za Panem nosić, jak Pan tylko w oldbojach będzie bronił
kat13.05.2014, 00:10
/.../ p.Samolej ma rację, pamiętam wypowiedzi burmistrza odnośnie basenu, po trzecie, chodzę codziennie na basen i już mi się z...ga c chce oglądając od miesiąca spo wyborczy z urzędasami .panie derektorze jakistam to ty jesteś dla nas rozumiesz to irzedasie czy nie? /.../

Proszę się trzymać tematu artykułu.
ps. Moim życiem nie musi się szanowny "Kat" kłopotać. Moderator.
tutejszy , ale nie swój12.05.2014, 23:27
Brawo Panie Gabrielu.Dołozył Pan temu obłudnikowi , który niby uchodził za przyjaciela Pana ojca i Pana , a w rzeczywistosci podkładał Panu nogi cały czas. Trzeba dobrze analizować zachowania tego obłudnego człowieka wobec Pana i wielu innych ludzi w mieście.Jeszcze dostanie to na co zasługuje .
historyk12.05.2014, 23:18
Dla wyjaśnienia , Fala walczyla o basen miejski sportowo-rekreacyjny 25 metrowy.Taki jaki mamy obecnie.Basen jaki mial powstać przy PPWS mial być basenem 50 metrowym sportowym.Gdzie dla naszych dzieci i młodzieży nie byloby miejsca.Byłby wykorzystywany w wiekszości dla sudentów uczelni.I za tym basenem był burmistrz.Oczywiście byla to mrzonka bo nie było środków ani własności działek. I tylko dzięki determinacji inicjatywy społecznej i zebraniu paru tysięcy podpisow burmistrz sie wystraszył.Gdyby nie ta inicjatywa do dzisiaj nie byłoby żadnego basenu.
maria p.12.05.2014, 23:13
Ten nudny filmik to żenada, jak cały burmistrz
!!!12.05.2014, 22:56
No tak, PRZEPYCHANKI CZAS ZACZĄĆ i znowu pojawi się masa bełkotliwych komentarzy, z obu stron wyimaginowanego sporu
meloman12.05.2014, 22:54
Jaka muzyka? Ktoś coś wie?
Dobry ruch12.05.2014, 22:51
Powołanie się na teksty które sygnuje Urząd Miasta - dobry ruch. Urzędnioki nie będą mogły się kluczyć, że źródło niepewne, że wraże media piszą nie tak jak było, że coś poprzekręcali itepe itede...
z zaścianka12.05.2014, 22:41
Maziorz -aut ale tego Samoleja- kto na niego głosował??
/.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
cyngiel12.05.2014, 22:14
Jeszcze raz zacytuję swoją wcześniejszą wypowiedź, do innego art.

"Bardzo żałuję, że nie można odtworzyć polemiki na temat basenu jaka toczyła się na byłym forum Urzędu Miasta Nowego Targu, zlikwidowanym za przyczyną "miłościwie nam panujących", bo to by otworzyło oczy wielu osobom. Szczególnie poplecznikom z obozu obecnej władzy.
Nowotarżanin z wyboru12.05.2014, 21:52
I pewnie basen przy PPWSZ by powstał gdyby nie cięcie środków z powodu Euro 2012 i kryzysu finansowego. Jak dla mnie to nie ma wielkiej różnicy, który basen w efekcie powstał. Ważne, że jest. Pisałem - to Fala nie chciała rozmawiać o ambitnym projekcie miasta i PPWSZ. Suma summarum, patrząc z perspektywy czasu, miała Fala rację, tylko, że wtedy wcale nie tymi racjami (wymienionymi we wstępie) się kierowała.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl