30.05.2014, 12:35 | czytano: 2087

Burmistrz Zakopanego: "Jesteśmy zainteresowani ubieganiem się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r."

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE: - Wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. - potwierdza burmistrz Janusz Majcher.
W przesłanym nam oświadczeniu napisał:
"W odpowiedzi na doniesienia medialne, dotyczące przejęcia przez Zakopane wiodącej roli w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce w 2022 roku, informuję, iż wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. Sport zawsze był, jest i będzie ważny dla Zakopanego. Nasze miasto wielokrotnie pokazywało, że jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez sportowych i doskonale sprawdza się w roli gospodarza.
Konieczne jest jednak, aby każdy proponowany wariant rozwiązania w tej sprawie został wnikliwe przeanalizowany pod względem formalnym i prawnym oraz możliwości realizacji go w zaistniałych okolicznościach".

To reakcja na wypowiedź prezydenta Krakowa, że Zakopane przejmie organizację ZIO.

Z kolei naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Zakopanem Zofia Kiełpińska w wywiadzie dla Eurosport.Onet. stwierdziła, że zamiana miasta-gospodarza w świetle obowiązujących przepisów - "nie jest możliwa". - Oczywiście. Może dojść do zmiany nazwy, ale to oznacza, że nic innego w koncepcji się nie zmienia. To znaczy, że projekt, który został przedstawiony, jest ciągle ten sam. MKOl w tej chwili prowadzi procedurę w stosunku do aplikacji miasta Kraków z koncepcją, która zawarta jest w dokumentacji. Kandydatura Krakowa nie została jeszcze oficjalnie wycofana, więc - na razie - MKOl będzie brał pod uwagę, że społeczeństwo tego miasta nie chce tych igrzysk. Zachodzi zatem prawdopodobieństwo, że ta kandydatura zostanie oceniona negatywnie przez brak akceptacji społecznej, a ta w procedurze olimpijskiej jest najważniejsza - dodała.

s/
komentarze
felek31.05.2014, 18:36
do PŁUGA jak to jeszcze nie dawno w Zakopanym było ! a nie igrzyska..
olimpijski sceptyk31.05.2014, 15:30
Oni chyba nie zdają sobie sprawy. ile kosztuje organizacja takiej imprezy. Przecież to koszt kilkudziesięciu miliardów złotych. To zrujnowało by polski budżet na długie długie lata, nie mówiąc już o takim małym miasteczku jak Zakopane. Drogi, obiekty sportowe itd. Chyba nikt się nie łudzi że zakopianka udźwignie ciężar takiej imprezy, potrzebne by były jeszcze ze dwie zakopianki, a najlepiej autostrada, zaplecze hotelowe i modernizacja całego miasta. Czyżby polska była na tyle bogatym krajem żeby wyłożyć przypuśćmy 40 mld. na organizacje igrzysk? nie mamy innych wydatków? To brzmi śmiesznie, wręcz groteskowo i jest w pewnym sensie niemożliwe. Wiem że idea by jest piękna i szlachetna - to rozumiem - Taka impreza w sercu polskich Tatr, miejscu które z pewnością na to zasługuje ale jeszcze nie teraz, jeszcze długo nie przy takich rządach jakie mamy dzisiaj było by to strzelenie sobie w stopę, chociaż wątpię żeby komitet olimpijski był zainteresowany zakopanym jako organizatorem igrzysk.
kontroler_ruchu31.05.2014, 13:22
Przykład mostu w Białym Dunajcu pokazuje jak nasza władza działa. Olimpiada - wolne żarty
królik31.05.2014, 10:10
Ten paranoi ma ludzi za głupków.
ja ty on30.05.2014, 23:26
blokujecie zakopianke a zimowe igrzyska chcecie. Samo logo ile kosztowało a wiecie ile reszta będzie kosztować a myślicie że kto za to zapłaci jak nie my. W górę pójdą podatki, ścieki, woda, śmieci, itd. bo parę osób z wysokimi ambicjami chce zimowych igrzysk żeby później się chwalić że "jam to uczynił" ale za czyją kasę. Jednak krakusy to mądry naród a za takich ich nie brałem .
Pl30.05.2014, 22:45
TAK, dla igrzysk w Zakopanem.
Bilguun Ariunbaatar30.05.2014, 22:05
R.E.F.E.R.E.N.D.U.M!!!!
zyg30.05.2014, 19:34
I tak nie zdobędą Olimpiady, ale przecież znowu będą jeździć delegacje, będą rauty itp, itd. A trzeba będzie wysłać delegatów jakby brakowało do obsady to chętnie się zgłaszam.
Goral z Polski30.05.2014, 17:56
a ja powiem tak?
jesli Zakopane chce miec ilimpiade zgadzam sie tylko jesli w tym udzial bedzie miec np Nowy Targ? Myslenice? Szczawnica? Sucha B? Wadowice i jeszcze jakies miasta i gminy z Małopolski wtedy jestem za TAK poniewaz to pomoze tez rozwinac sport w malopolsce i budowa obiektow takich jak np potrzeba w Nowym Targu powaznej hali lodowej wielofunkcyjnej, Władza Nowego Targu jest negatywna w decyzjach wiec moze taka olimpiada rozwinie w miastach i gminach gmachy sportowe :)
ale jesli Zakopane chce tak jak Krakow zrobic wiec wtedy mowie NIE,Władza Krakowa zachowała sie skandalicznie w Swoim zachowaniu na organizacje itp tej olimpiady.
polak30.05.2014, 17:38
Wybory - listopad 2014 już niedługo........!!!!!!!!!!!
M H L30.05.2014, 16:02
Referendum !!!
maja30.05.2014, 15:53
Jestesmy zbyt biedni na taką inwestycje. Nie rozumię władz Zakopanego nie potrafią uregulować spraw z drogą do zakopanego a pchają się w olimpiadę . Moja polonistka mawiała nie pchaj się na afisz jęsli nie potrafisz i to dotyczy również władz zakopanego
aaaaa30.05.2014, 15:37
Najpierw to moze zacznijcie robic zakopianke....bo zanim ktos dojedzie na igrzyska to sie skoncza. A parkowac i tak nie ma gdzie...
?30.05.2014, 15:32
A jaka kwota by pana najbardziej zainteresowała?
Partyzant30.05.2014, 14:49
Jestem przeciw!!!Banda myśli tylko o sobie!A zwykły parobek będzie na nich za...lał za 3,50/h.Potrzeba kogoś odważnego żeby wysadził w powietrze tą całą mafie.Żygać się chce na to towarzystwo które myśli tylko o sobie i swojej rodzinie.
Trojan30.05.2014, 14:32
Panie Majcher -pan odwiedzi psychiatrę---panu na pewno coś dolega---proszę.
......30.05.2014, 13:43
Ten czlowiek chyba nie wie co mowi?
baciok@30.05.2014, 13:39
Jednak duże lody do ukręcenia skoro nie odpuszczają.
Loko30.05.2014, 13:07
Może działacze w NT zaczną się interesować tematem i nowa hala lodowa powstanie?
obywatel30.05.2014, 12:57
Jeśli będą chcieli przejąć igrzyska, najpierw domagamy się REFERENDUM!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl