02.06.2014, 14:32 | czytano: 4699

105-lecie OSP w Szlembarku (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
Ochotnicza Straż Pożarna w Szlembarku (gmina Nowy Targ) obchodziła w niedzielę jubileusz 105-lecia działalności. Z tej okazji delegacja władz gminy wręczyła jej przedstawicielom uchwałę o nadaniu jednostce tytułu "Zasłużony dla Gminy Nowy Targ". Uroczystość była też okazją do wręczenia dyplomów i odznaczeń za zasługi.
W uroczystościach wziął udział wójt gminy Jan Smarduch, przewodniczący Rady Gminy Wiesław Parzygnat, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu kpt. Grzegorz Worwa i dyrektor szkoły Jadwiga Wojtaszek.
Tytuły "Zasłużony dla gminy Nowy Targ", przyznane przez Radę Gminy, odebrali przedstawiciele OSP i koła nr 25 parafii Harklowa w Chicago, którego prezesem jest Wiesława Kula. Uroczystość była też okazją do wręczenia dyplomów i statuetek zasłużonym dla gminy Nowy Targ, które przyznano Szkole Podstawowej w Szlembarku i dyrektor Jadwidze Wojtaszek, parafii rzymskokatolickiej w Harklowej i jej proboszczowi ks. Eugeniuszowi Dziubkowi oraz druhowi Janowi Maniowczakowi, wieloletniemu naczelnikowi OSP w Szlembarku.

Puchar dla młodzieżowej drużyny pożarniczej odebrał Paweł Zawada, a wyróżnienie Wzorowy Strażak - Piotr Faron, który był jednym z siedmiu drugów OSP w Szlembarku uhonorowanych w tym roku tą odznaką. Wcześniej wręczono je druhom: Dawidowi Gackowi, Wojciechowi Galikowi, Michałowi Solanie, Tomaszowi Zawadzie, Pawłowi Zawadzie i Wojciechowi Zawadzie. Z okazji 105-lecia jednostki Złote Medali za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Józef Budzyński, Tadeusz Gacek i Andrzej Jeziorczak; Srebrne - Andrzej Wanat i Andrzej Budz; Brązowy - Grzegorz Pietras.

Po uroczystości i oficjalnych przemówieniach, na placu pod remizą odbył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu JRG Nowy Targ i OSP Szlembark. Miejscowi strażacy zaprezentowali też mieszkańcom swój sprzęt, który służy im w akcjach ratowniczych.

OSP w Szlembarku liczy 28 druhów seniorów i 10 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Prezesem straży jest Ryszard Pietras, a naczelnikiem Jan Guroś.
W tym roku odbędzie się remont budynku OSP w ramach programu "Małopolskie Remizy". Budynek, z którego korzystają strażacy, miejscowy zespół góralski i zespół instrumentalny, przejdzie kompleksowy remont - zostanie docieplony, wymalowany, przebudowane będzie zaplecze kuchenne, sanitariaty i kotłownia. Remont zaplanowano na wakacje.

r/ zdjęcia Robert Miśkowiec
Może Cię zainteresować
komentarze
heh02.06.2014, 16:42
Na piątym zdjęciu Cypis szaleje w tle !
Maniek02.06.2014, 15:07
"Zadłużony dla Gminy Nowy Targ" chyba nie chciałbym takiego tytułu ;-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl