02.06.2014, 22:02 | czytano: 2301

Wraca temat schodów przy Krupówkach: "Czy zostały naliczone opłaty za samowolę budowlaną?"

arch. Reginy Korczak Watycha
ZAKOPANE. Sprawa zajęcia pasa drogowego przy Krupówkach pod budowę schodów wcale się nie zakończyła. Od miesięcy radni zadają burmistrzowi pytania dotyczące inwestycji, która wzbudziła spore emocje, zaangażowała w spór burmistrza Nowego Targu, doczekała się szeregu orzeczeń i odwołań od decyzji poszczególnych organów państwowych.
W zadawaniu pytań przoduje Józef Figiel. W trakcie ostatniej sesji znów wrócił do tego tematu. Zwracając się do burmistrza mówił: - Otrzymałem od pana odpowiedź, która poszerzyła moją wiedzę na możliwości wykorzystania majątku gminnego w celu zaspokojenia potrzeb niektórych przedsiębiorców. Brakuje mi jeszcze pewnych wiadomości, dlaczego pozwoli pan, że zadam kolejne pytania. Pisze pan, że rzeczoznawca budowlany powołany był przez wnioskodawcę czyli spółkę H&M. Opinia takiego rzeczoznawcy nie jest wiążąca i gmina powinna powołać swojego rzeczoznawcę i dopiero na tej podstawie można przeanalizować wydanie decyzji dla spółki. Schody istnieją w pasie drogowym, są użytkowane pomimo, iż są samowolą budowlaną. W związku z powyższym za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi, zgodnie z uchwałą Rady Miasta powinny być naliczone stosowne opłaty według stawki ustalonej przez Radę: stawka razy 10. Obowiązkiem ustawowym zarządcy drogi jest naliczenia i wyegzekwowanie tych należności. Czy zostały naliczone te opłaty? Za jaki okres i w jakiej wysokości? Jeśli zostały naliczone, to czy podjęte zostały działania egzekucyjne i z jakim skutkiem? Kto odpowiada personalnie za naliczenie opłat i egzekucję należności?
Radny poprosił o odpowiedź na piśmie.

Sprawa nielegalnie wybudowanych schodów była przez nas szeroko opisywana. Chodzi o 25 m kwadratowych na których nielegalnie i wbrew Radzie Miasta (ulica stanowi własność gminy) wybudowano schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Firma, której udziałowcem jest syn burmistrza Zakopanego dobudowała do kamienicy, w której mieści się sklep sieciowy H&M - schody. Urząd Miasta wszczął postępowanie administracyjne, a sprawa nielegalnej budowy trafiła do sądu.

Ostatnio pisaliśmy o tym w marcu br., gdy Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało decyzję burmistrza Zakopanego z sierpnia ub. r. o udzieleniu zezwolenia firmie H&M na zajęcie pasa drogowego przy budynku na ul. Krupówki 49 - za nieważną i podjętą z "rażącym naruszeniem prawa".

s/
komentarze
hollywood zombie03.06.2014, 14:00
Czy "red carpet" ma też ukryć brak wjazdu dla niepełnosprawnych?
*03.06.2014, 09:08
Panie Józefie - jedyne, czego te sępy z samorządu sie boją to telewizja. Trzeba zaprosić UWAGĘ, chętnie przyjdziemy, żeby dziennikarzom sprawę naświetlić. Sępy uważają, że jak o sprawie prasa nie pisze, a tv nie mówi to znaczy, ze sprawy nie ma.
hej03.06.2014, 09:05
czerwony dywan hahaha. wszyscy którzy stoją z oscypkami na krupówkach powinni się zbuntować i nie płącić. jak to jest możliwe, że w "demokracji" przedstawiciel władzy bezkarnie łamie prawo, a drugi (Fryźlewicz) przyklepuje i mówi że wszystko jest ok? przecież jeden i drugi to raczej I sekretarze, którym wszystko wolno, bo za nimi stoi partia. co za ohyda
kram03.06.2014, 08:05
a co w ogródkami na dolnych Krupówkach? Tam cały chodnik jest założony i nie da sie przejść. Tak to można?
KOLO03.06.2014, 06:40
Panie Józku życzę dużo zdrowia w tych czasach.Pozdrawiam
deweloper02.06.2014, 23:09
szkoda zachodu i tak mu nic nie zrobią.Burmistrz wyjdzie z sesji i bedzie sie śmiał.Powie synowi buduj dalej samowolka to jest dzisiaj przyszłość a oni i tak nic nam nie zrobią. Kto ma władze ten ma kase
hic02.06.2014, 22:40
tu mam ciotke tam mam wuja to mi maga zrobi ...
baciok@02.06.2014, 22:23
Brawo Panie Józefie. Drążyć temat bo jak to jest że ktoś bezprawnie zagarnia mienie gminne a Burmistrz mataczy . Panie burmistrzu a jak bym zajął 25 metrów Krupówek. zalegalizuje mi Pan to.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl