09.07.2014, 09:50 | czytano: 2166

Magistrat zweryfikował podpisy mieszkańców złożone pod projektem uchwały ws. odstąpienia od wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania

NOWY TARG. Podpisy zostały zweryfikowane i jest wystarczająca liczba wymagana do złożenia obywatelskiego projektu uchwały. Teraz decyzję w tej sprawie podejmą radni. Wiem, że zdania są podzielone, dlatego nie wiadomo, jaki będzie wynik głosowania. Zdecydować może jeden głos - mówi burmistrz Marek Fryźlewicz.
Przypomnijmy, iż w połowie czerwca do Urzędu Miasta w Nowym Targu wpłynął obywatelski projekt uchwały w sprawie wycofania się z wprowadzenia na terenie miasta strefy płatnego parkowania. Pod projektem złożono ponad półtora tysiąca podpisów. Uchwała nie znalazła się jednak w programie czerwcowej sesji Rady Miasta, gdyż magistrat potrzebował więcej czasu na weryfikację podpisów. Na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz powiedział, że tylko niewielka liczba podpisów nie została pozytywnie zweryfikowana i nie ma już formalnych przeszkód dla wprowadzenia projektu uchwały do programu sesji Rady Miasta.
Dodajmy, iż w międzyczasie burmistrz unieważnił przetarg na zorganizowanie, wdrożenie i administrowanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta. Jak podał, powodem były niekorzystne warunki finansowe oferowane przez uczestników przetargu.

Teraz, głosując nad obywatelskim projektem uchwały, Rada Miasta zdecyduje, czy miasto wycofa się w wprowadzenia SPP czy też burmistrz otrzyma zielone światło do ogłoszenia ponownego przetargu. Sesja odbędzie się prawdopodobnie w lipcu.

r/
komentarze
Pijak09.07.2014, 16:33
Ja też zostałem zweryfikowany czy może zwerbowany przez burmistrza i słynnego śledczego od samolotów ? za jakiś mój sfałszowany podpis o którym nic jeszcze nie wiem
stańczyk09.07.2014, 15:38
Burmistrz Marek Rura niczym Salomon. Teraz radni niech się martwią. Tak duża strefa parkowania prawie w całym miescie to jakas paranoja. Strefa powinna obejmować tylko ścisłe centrum miasta. Ten projekt strefy nadaje się tylko do kosza.
......09.07.2014, 15:33
widać - WYBORY idą!!!
kerr09.07.2014, 14:58
Teraz trzeba potrzeć i zapamiętać jak radni będą głosować aby móc przed wyporami przypomnieć.
oko09.07.2014, 13:23
Kurde. Zostałem zweryfikowany.
hej09.07.2014, 11:48
Typowa zagrywka rury. Łaskawca dopuścił gawiedź do głosu.....zaznaczając jednak, że jeden głos może zdecydować. Jakie znaczenie ma opinia półtora tysiąca mieszkańców? Za nas zdecyduje Swałtek, Kubowicz, Mikołajski czy Batkiewicz - radni na dorobku
miescon09.07.2014, 10:26
Niech żyje Marek Święty Fryźlewicz! Wspaniałe zagranie przed wyborami! Burmistrz nie wprowadzi Strefy Płatnego Parkowania! Hurra!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl