15.07.2014, 22:44 | czytano: 2317

Miliony na kanalizacje i wodociągi. Skorzysta m. in. Jabłonka, Czarny Dunajec i Krościenko nad Dunajcem

Zarząd Województwa przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowanie to prawie 25 mln zł. Miejscowości w 19 gminach zyskają nowe lub zmodernizowane kanalizacje sanitarne i sieci wodociągowe.
Zakończono nabór wniosków w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Już po raz trzeci o dofinansowanie mogły starać się projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wnioskodawcy złożyli łącznie 88 projektów, zaś oczekiwana kwota dofinansowania wyniosła ponad 97 mln zł. Po przeprowadzeniu oceny pozytywny wynik uzyskały 72 wnioski na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 73 148 252 zł.
Zarząd Województwa w zorganizowanym konkursie miał do rozdysponowania prawie 25 mln zł. Dzięki temu można było dofinansować pierwszych 19 projektów łączną kwotą 24 750 959 zł. Pieniądze trafią do miejscowości w gminach Grybów, Jabłonka, Wieprz, Łosina Dolna, Korzenna, Ryglice, Lubień, Biecz, Andrychów, Czarny Dunajec, Szerzyny, Laskowa, Kamionka Wielka, Pleśna, Lipinki, Dobra, Tuchów, Krościenko nad Dunajcem i Iwkowa.

Lista projektów zakwalifikowanych do przyznania pomocy w ramach III naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej PROW znajduje się tutaj.

UMWM, opr.s/
komentarze
Puls17.07.2014, 09:44
Wiadomość dla wszystkich: Gmina Czarny Dunajec jest skanalizowana
w około 15 %/ patrz dane PBK/ . Na 15 miejscowości ,aż 11/Jedenaście/ miejscowości nie ma wogóle kanalizacji , jak też pomysłu na rozwiazanie tego problemu. W miejcowościach , które mają kanalizacje opłata za 1 m3 ścieków wynosi prawie 20 złotych !!!!! i jest prawie najwyższa na Podhalu. Rodzina 4 osobowa będzie płacić za ścieki około 160 złotych miesiecznie .Po prostu ludzi nie będzie stać na płacenie za ścieki , a gmina umywa ręce i mówi , że to nie jej problem tylko PBK/Podhalańskie Przedsiebiorstwo Komunalne/. Zacznie się dziać w gminie w 2016 roku , kiedy przyjdzie płacić kary za brak kanalizacji
swoja16.07.2014, 17:21
Najwyższy czas wziąć się za wodociągi w Czarnym Dunajcu wody coraz częściej brakuje w studniach na pewno zwiększyła by się liczba odbiorców jaka wygoda jest ze ściekami tylko ceny jakoś rosną niemiłosiernie należało by się trochę przyglądnąć wycenom wkrótce będzie tyle pozycji do płacenia że miejsca na fakturze braknie
mb16.07.2014, 14:42
a Raba W. została w ciemnej dziurze, szkoda
nowotarski76316.07.2014, 12:41
Czarny Dunajec - mam wrażenie ze wszedzie gdzie czytam o dofinansowaniach i nowych inwestycjach zawsze pojawia sie Czarny Dunajec - nic tylko GRATULOWAC! bo naprawde jest czego... tylko nie potrafie tych zlosliwych komentarzy zrozumiec co zaraz ktos madry napisze np tak tylko dlaczego nie u mnie, dlaczego 10 miejsce na tych 80 .. juz mi sie smiac chce z tych narzekaczy..wiec jeszcze raz gratuluje gminie ze podejmuje tyle staran dla swoich mieszkancow TO NAPRAWDE WSZEDZIE W DUNAJCU (GMINIE) WIDAC!!! BRAWO
szambo16.07.2014, 09:03
a ja mieszkam przy jednej z głównych ulic miasta Nowy Targ ul. Szaflarskiej i nie mam kanalizacji!!!!!!!!!!!!!!! Mało tego Pan kierownik w MZWIK twierdzi że przyłącz mojej posesji do kanalizacji jest prawie niemożliwy.
Może władze naszego miasta też zainteresują się tym że w XXI wieku w mieście są miejsca w których brak jest kanalizacji.
emigrant16.07.2014, 04:02
a wy kroscienczanie dalej placcie spolce PPK ktora was wydyma i zamiast sama inwestowac wasze oplaty za utylizacje sciekow badz jak to ma miejsce na zawodzi za zekomą utylizacje scieków (zrzut sciekow prosto do Dunajca)
teraz sie ucieszy bo nie bedzie musiala wydawac pieniedzy bo przeciez z uni dostaliscie!!!

Ps.jak dlugo jeszcze zawodzianie będą placic PPK za nic? czy mieszkancy nie moga sie temu sprzeciwic?
jono bokio16.07.2014, 00:18
Czy ja jako mieszkaniec kroscienka po tych milionach poprawi mi sie byt ,zmieni sie jakosc zycia ,NIE ! te pieniadze dochodu nam nie przyniosa ,gmina Bukowina Tatrzanska niema kanalizacji ale ma turystyke na wysokim poziomie i zapytajcie ludzi jak im sie zyje ,
Zobacz pełną wersję podhale24.pl