19.07.2014, 14:05 | czytano: 1199

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

W pierwszym, pilotażowym Budżecie Obywatelskim dla Zakopanego złożono aż 43 projekty, na które oddano 2214 tysięcy ważnych głosów. - Chcemy pójść za ciosem i kontynuować projekt już w tym roku. Właśnie rozpoczynamy prace nad jego kolejną edycją - poinformował burmistrz Janusz Majcher.
Podobnie, jak w przypadku pierwszej edycji mieszkańcy Zakopanego będą mieli do rozdysponowania 1 mln zł. Projekty zostaną wybrane już w tym roku, a ich realizacja nastąpi w 2015 roku.
Nowy budżet partycypacyjny nie będzie znacząco różnił się od swojego poprzednika. Nowinką będzie wprowadzenie profesjonalnego elektronicznego narzędzia, które pomoże zliczać głosy, a dodatkowo umożliwi weryfikowanie osób je oddających. To pomoże natychmiast odsiać głosy nieważne, całkowicie wyeliminować tzw. spam, zaoszczędzając tym samym wiele czasu i pracy urzędnikom, zaangażowanym w przedsięwzięcie. Jednocześnie Urząd Miasta nie rezygnuje z tradycyjnego sposobu zbierania głosów. Tak jak w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, osoby przywiązane do klasyczne sposobu głosowania, będą mogły swoje głosy wrzucać do urny w Urzędzie Miasta Zakopane. Drugą nowością będą dyżury ekspertów, którzy doradzą, jak napisać wniosek, aby spełniał on wszystkie niezbędne kryteria i mógł zostać poddany pod głosowanie.

Źródło: materiały prasowe / oprac. r/
komentarze
?19.07.2014, 17:35
2214 000 ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl