30.07.2014, 11:31 | czytano: 2723

Trwa remont w Zakopiańskim Centrum Edukacji (zdjęcia)

Sterta starych ram okiennych piętrzących się do wysokości pierwszego piętra, wyburzane ściany i pył na korytarzach, to nie opis rozbiórki budynku, a długo oczekiwanego remontu w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej.
Prace, prowadzone w budynku przy ul. Kasprusie 35a, mają na celu adaptację pomieszczeń do nowych potrzeb, odświeżenie wnętrz i zapewnienie przyjaznych i schludnych przestrzeni dla wszystkich prowadzonych w ZCE działań. – Wymianie podlega między innymi stara, drewniana stolarka okienna. Wymieniono już 81 okien na nowoczesne okna PCV, a także ciężkie stalowe drzwi wejściowe na drzwi z „ciepłego” aluminium – mówi Małgorzata Cichocka. – Mam nadzieję, że przeprowadzenie tych prac pozwoli nam na obniżenie rachunków za ogrzanie budynku – dodaje dyrektor ZCE.
Modernizowane są również toalety dla uczniów i dla nauczycieli. Dzięki likwidacji pomieszczeń, w których znajdowały się prysznice uzyskano dwie nowe sale dydaktyczne. - Jedna z nich służyć będzie Zespołowi Szkół Społecznych, druga natomiast Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych - precyzuje dyrektor Cichocka.

Wcześniej do obiektu, w którym mieści się ZCE dobudowane zostało nowe skrzydło. W jego pomieszczeniach, w części rozbudowanej z parteru, na I i II piętrze, a także w salach znajdujących się na parterze starej części ZCE swoje miejsce znajdzie przedszkole. – Chcemy , aby przedszkole to było nowoczesną przestrzenią, zapewniającą dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, zarówno poprzez naukę, jak i zabawę. Ma to być przestrzeń , która będzie spełniać wszelkie, najbardziej restrykcyjne kryteria, stawiane przed placówkami dla najmłodszych dzieci – planuje burmistrz Janusz Majcher. – Zgodnie z przepisami, które wkrótce wejdą w życie, dzięki tej inwestycji będziemy mieli możliwość zapewnienia wszystkim zakopiańskim czterolatkom miejsc w przedszkolu za złotówkę.

Po przeprowadzeniu rozbudowy powierzchnia użytkowa sal zwiększyła się o 242 m², do 998 m². W przedszkolu znajdzie się miejsce dla 150 dzieci. Powstaną nowe sale dydaktyczne, szatnia w holu głównym, magazyny i łazienki , dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, a na zewnątrz dwa place zabaw, wyposażone w atestowany sprzęt. Zapewnionych zostanie również 31 miejsc parkingowych. Inwestycja w całości przystosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To jednak nie koniec remontu. W przyszłym roku przebudowany zostanie dach, a cały obiekt ZCE poddany zostanie termomodernizacji.

mat. prasowy opr.s/ zdj. UM Zakopane
komentarze
baciok@31.07.2014, 09:22
A nie można było tam przenieść OXFORDU a nie likwidować.
Ona30.07.2014, 20:44
Super!! Ten budynek już dawno prosił się o remont.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl