01.08.2014, 21:08 | czytano: 1573

Rusza ogromna inwestycja kanalizacyjna na terenie gminy Szczawnica

fot. Henryk Janusz Olkiewicz
W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworkach odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania placu budowy w związku z przystąpieniem przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne do realizacji projektu "Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica".
Podczas uroczystości jako pierwszy głos zabrał burmistrz Grzegorz Niezgoda, wyjaśniając zebranym ideę projektu rozbudowy i modernizacji kanalizacji sanitarnej, który jest największym, pod względem finansowym przedsięwzięciem, jakie w ostatnich latach realizowane było na ternie naszej gminy.
Przewidywane w ramach projektu koszty robót budowlanych to kwota ponad 24 milionów złotych, z czego budowa kanalizacji sanitarnej w Jaworkach i Szlachtowej wyniesie 12,6 mln zł, modernizacja oczyszczalni ścieków w Szczawnicy 8,1 mln zł, budowa kanalizacji sanitarnej ul. Staszowa i ul. Flisacka 547 tys. zł, budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku Skotnickiego 568 tys. zł, budowa kanalizacji sanitarnej ul. Brzeg 165 tys. zł, a na modernizację kanalizacji ul. Szlachtowskiej wydane zostanie ok. 2,3 mln zł.

Po burmistrzu Niezgodzie głos zabrał prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu Dariusz Latawiec, który omówił założenia projektu oraz zagrożenia związane z jego realizacją, a także oczekiwane rezultaty.

- Przekazanie placu budowy to początek realizacji najbardziej oczekiwanego przez mieszkańców obydwu sołectw projektu, a zrealizowana inwestycja wpłynie pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego chroniąc jego potencjał ekologiczny i podnosząc poziom życia mieszkańców wsi, a także odwiedzających ich turystów - podkreślał prezes Dariusz Latawiec.

Wykonawcę inwestycji reprezentowała Danuta Machnik, która zapewniła, iż firma dołoży wszelkich starań, aby prace inwestycyjne realizowane były sprawnie i w jak najmniej uciążliwy sposób.

Tekst i fot. Henryk Janusz Olkiewicz
komentarze
sprostowanie02.08.2014, 09:04
do zapomnieli o mieszkańcach: Grel podlega pod nowotarski MZWIK natomiast inwestycję w Szczawnicy prowadzi PPK Sp.z.o.o
jono bokio02.08.2014, 08:56
inwestycje drogowe pojda na marne ,rozkopy ,przekopy, jak mozna tak zarzadzac miejska kasa ,wszystko do gory nogami , majatkiem gminy zarzadza obcy kapital ,to co SZczawnica ma jeszcze swojego?
upsss...02.08.2014, 07:13
Nareszcie Jaworki i Szlachtowa przestaną wpuszczać szamba do potoka. Jak ich podłączą do kanalizacji to zobaczą ile to kosztuje i co za tym idzie ceny pokoi od razu pójdą w górę.
zapomnieli o nas mieszkańcach02.08.2014, 00:52
A co z Grelem w Nowym Targu ????
fun01.08.2014, 21:51
bedzie co wydawać
tj nasze pieniadze
byla jak i byle na co
Wolowaty ze Skrzypnego01.08.2014, 21:19
Czy kierowca dostał mandat za jazdę w bród rzeki?Z tego co wiem to ODGW zakazuje takiej jazdy bo się ryby płoszą.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl