11.08.2014, 21:07 | czytano: 1645

Spotkanie z Tadeuszem Karczewskim

NOWY TARG. Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" organizuje jutro w ramach uczczenia Powstania Warszawskiego - spotkanie z uczestnikiem 63 dni bohaterskiej chwały i walki o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków, Kawalerem orderu Virtuti Militari, por. Tadeuszem Karczewskim ps. "Wierzba" z batalionu "Parasol".
"Zapraszamy mieszkańców Miasta i Podhala we wtorek na godz. 18.oo do auli Domu Katechetycznego przy kościele NSPJ w Nowym Targu na spotkanie z cyklu "WIEDZIEĆ..., PAMIĘTAĆ...." - czytamy w zaproszeniu.
- Nasz gość brał udział 11 lipca 1944 r. w akcji skierowanej przeciwko Wilhelmowi Koppe, dowódcy SS i policji, zastępcy Hansa Franka w Generalnym Gubernatorstwie. Wszyscy, których interesuje współczesna historia, dla których wydarzenia tamtych dni są ważne, będą mieli okazję wysłuchać i porozmawiać o nich z bezpośrednim uczestnikiem tych jakże dramatycznych dni. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście okazać szacunek tym, dla których Polska była więcej warta, niż własne życie. Takie postawy w dzisiejszych czasach to rzadkość. W dobie konsumpcjonizmu, gdzie dobra materialne są ważniejsze od patriotyzmu, gdzie ludziom brak honoru, a Boga ma się na pokaz, tym bardziej musimy uczyć się wartości dla których ginęły tysiące Polaków, musimy przywrócić tradycyjne wartości "BÓG, HONOR, OJCZYZNA" by Polska mogła przetrwać zwariowane czasy "tolerancji na wszystko" - dodają organizatorzy spotkania.

opr.s/
komentarze
Jadwiga Nieckarz12.08.2014, 10:02
Por. Tadeusz Karczewski ps. "Wierzba" ma 92 lata, - rocznik 1922.
brrr12.08.2014, 08:19
Ile lat ma por. Wierzba bo na zdjeciu mlodo wyglada
Zobacz pełną wersję podhale24.pl