13.08.2014, 20:17 | czytano: 3198

Rozpoczęły się Sabałowe Bajania (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
BUKOWINA TATRZAŃSKA. Tradycyjnym przejazdem zaprzęgami konnymi przez wieś - kapel i zaproszonych gości rozpoczął się 48. Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Impreza znana jako Sabałowe Bajania potrwa do niedzieli.
W tym czasie w Domu Ludowym trwać będą przesłuchania konkursowe, a wieczorami organizowane będą koncerty i spektakle teatru ludowego. W programie także degustacja potrwa regionalnych. Z kolei na terenie Stacji Narciarskiej RUŚIŃ-SKI przewidziano koncerty. Wystąpią zespoły "Holof", "Siwy Dym" i "Ahaju" z Boliwii oraz "Wiyrchowianie", "Świstoki" i "Roma-Fest" z Rumunii.
Głównym punktem Sabałowych Bajań jest ceremonia pasowania na Zbójnika i nadawanie honorowego tytułu "Wiyrchowyj Orlicy". Nazwiska kandydatów do tytułów utrzymywane są do samego końca w tajemnicy.

Szczegółowy program Sabałowych Bajań w dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
KTT14.08.2014, 16:57
Wielkie dzięki redakcji za te przepiękne zdjęcia. ps. jak zlikwidują transport osobowy końmi i do Morskiego Oka , to praktycznie wszystkie te konie zamieszczone na zdjęciach , pójdą do rzeźni.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl