03.09.2014, 12:57 | czytano: 4443

Biblioteka jak nowa

NOWY TARG. Remont i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej trwał kilka miesięcy. Dziś placówka została oficjalnie otwarta. - To była wielka praca, wysiłek i starania o pozyskanie środków na ten remont - mówiła dyr. MBP Milena Pilarska.
Modernizacja kosztowała ponad milion złotych. Całkowicie zmieniono główne pomieszczenia oraz zaplecze. Placówka została skomputeryzowana, sale odnowione i częściowo przebudowane. Środki na inwestycję pozyskano z kilku źródeł - od wojewody, poprzez marszałka i Ministra Kultury.
- Biblioteka to taka inwestycja, która się nie zwróci finansowo, może nawet teraz będzie więcej kosztować. Ale to inwestycja w kapitał ludzki, co jest nie do przecenienia - przypomniał obecny na uroczystości dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

- To bardzo ważna inwestycja, inwestycja w kulturę. A kultura jest tym, na czym powinniśmy bazować, z czego wyrastamy - mówił Marek Fryźlewicz. - Biblioteka i czytelnia służy nie tylko mieszkańcom miasta, ale i powiatu oraz wszystkim, którzy tu zawitają. Biblioteka dofinansowywana jest z powiatu, może trochę za mało, ale i za to dziękujemy - podsumował burmistrz.

s/
komentarze
guguś05.09.2014, 06:56
@ młoda czytelniczka:
To wcale nie jest, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, malkontenctwo dla malkontenctwa li tylko. Problem z władzą w dzisiejszej Polsce polega w głównej mierze na tym że zupełnie przypadkowi ludzie podejmują przypadkowe i koniunkturalne decyzje, często otrzymane w czarnej teczce z Krakowa, Warszawy czy ostatnio z Brukseli. Ktoś ma znajomego pośrednika w handlu blachą to nagle co rok w podległych mu instytucjach trzeba dachy zmieniać, ktoś inny ma układ z producentem kostki brukowej to nagle okazuje się że co rok zachodzi potrzeba zmieniania chodników, itd. itp. - to tylko dwa przykłady (tutaj akurat powód jest nieco inny, ale też nagi: wybory!). Tak to biega, młoda czytelniczko, przy czym często taka jakaś wspaniała modernizacja prowadzi do pogorszenia jakości życia mieszkańców, czego najlepszym dowodem jest np. ta nieszczęsna Dekada (dalej cztery miejsca wsiadania/wysiadania do busów i autobusów) i nie tylko. Ostatnią rzeczą o jaką tym cwaniaczkom na stołkach chodzi jest nasze dobro społeczne (nie krytykujmy to w końcu zrobią tak że będziemy zimą w trampkach biegać).
dsa04.09.2014, 20:57
patrzcie jak sie pchają zeby wstege przeciąc:)
stała czytelniczka04.09.2014, 19:16
Ale wiocha ! Kto to projektował ? Przedtem było lepiej, nic właściwie się nie zmieniło, trochę więcej komputerów i regałów. No może jest czyściej. Szkoda było pieniędzy.
bzbz04.09.2014, 11:07
a czy autor tekstu mógłby w ogóle napisać, gdzie (dla niewtajemniczonych) znajduje się ta biblioteka?

Biblioteka od kilku dekad znajduje się w MOK. Moderator.
Czerwony koral04.09.2014, 08:16
a ta góralka i jej gorsecik. mniam mniam
DDD04.09.2014, 06:19
A gdzie ona w ogóle jest? pierwsze słysze
oko03.09.2014, 22:41
"Biblioteka dofinansowywana jest z powiatu, może trochę za mało, ale i za to dziękujemy - podsumował burmistrz". Zamiast dotować doradców może trzeba było dołożyć pieniędzy i mniej narzekać - wybory !!! sie bedzie działo !!! Już widać nerwowość. A tu trzeba spokoju burmistrzu drogi i drogi też, drogi burmistrzu.
młoda czytelniczka03.09.2014, 22:26
Długo już czytam komentarze ale co by zrobili /miasto,burmistrz.ksiądz/ to wszystko się nie podoba.Może popatrzyć z innej strony i bzdur nie wypisywać.
Mól książkowy03.09.2014, 20:56
sam remont ok. szkoda ,że czytelnia straciła troche miejsca za mało ławek z krzesłami , gdzie posadzą dzieci i młodzież na lekcji bibliotecznej, konkursie czy zebraniu bibliotekarzy
na otwarciu powinny być informacje jak przedstawia się poziom czytelnictwa , ile osób korzysta, jaki jest księgozbiór czy skomputeryzowany oraz kiedy będą e-booki
wyborca03.09.2014, 17:36
Sala w MOKu, lodowisko, targowica itd. To też musi być zrobione!
faraday03.09.2014, 15:18
problem w tym że osoby niepelnosprawne nadal maja problem w dotarciu do biblioteki.ym wiekszy,że ksiązki sa bardzo drogie i niewielu stac na kupno.Gdyby jeszcze była informacja jak ci,ktorzy nie moga poruszac sie po schodach maja z biblioteki korzystac ? myslę,że wszelkie informacje o pracy biblioteki,telefon kontaktowy,mozliwośc zamowienia książek przez telefon (do odebrania przez n.p.życzliwycvh sasiadów czy rodzinę,) katalog ksiażeki.t.p - powinny byc podane na stronach internetowych
dac03.09.2014, 13:29
a moze teraz by zmodernizowac sale kinowa w moku?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl