10.09.2014, 08:40 | czytano: 2267

„Nie znasz, nie otwieraj!” - spotkanie dla seniorów z Michałem Fajbusiewiczem

RABKA-ZDRÓJ. Rozpoczęła się trzecia edycja spotkań w ramach akcji społecznej, pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”. Inicjatywa skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. "Twarz akcji, czyli Michał Fajbusiewicz przyjedzie do Rabki-Zdroju.
Kampania społeczna pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj" skierowana jest do osób starszych, które często padają ofiarami nieuczciwych akwizytorów, czy zwykłych oszustów wykorzystujących ich łatwowierność i niewiedzę. Pomimo licznych apeli funkcjonariuszy organów ścigania liczba oszustw dokonywanych na osobach starszych nadal rośnie. Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla zdecydowała się zorganizować i przeprowadzić kampanię społeczną, której podstawowym zadaniem jest zwrócenie uwagi seniorów oraz ich opiekunów na zagrożenia płynące ze strony oszustów.


Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz, dziennikarz, podróżnik i felietonista, redaktor programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie”, który od lat poświęca się podobnej tematyce.

Spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w czwartek 18 września br. w Rabce Zdroju w Centrum Zdrowia i Urody o godz. 14:00.

Zaproszeni są na nie seniorzy i ich bliscy, którzy będą mogli poznać skuteczne techniki radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś nieznajomy przychodzi do ich domu. Michał Fajbusiewicz, opierając się na oficjalnych policyjnych statystkach, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze. Opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu i poza nim.

Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania rozwinąć asertywną postawę nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Dwie poprzednie edycje akcji spotkały się z pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy i mieszkańców miejscowości uzdrowiskowych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach asertywności oraz chętnie podejmowali dyskusje na temat bezpieczeństwa. Do trzeciej edycji serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się dowiedzieć jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.
Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający najważniejsze informacje i porady, a także upominki od organizatora. Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań i wszelkie informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie:
http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Inicjatorem akcji jest TAURON Polska Energia.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl