22.09.2014, 13:45 | czytano: 2911

Tischner patronem technikum

Fot. materiały prasowe szkoły
W Zespole Szkół w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość nadania Technikum Informatycznemu imienia księdza profesora Józefa Tischnera.
W uroczystości wziął udział biskup Jan Szkodoń, który poświęcił nowy sztandar szkoły z wizerunkiem patrona oraz poseł Edward Siarka i starosta nowotarski Krzysztof Faber.
Okolicznościową mowę wygłosiła dyrektor szkoły Irena Jaworka, a o swoim nowym patronie opowiedzieli uczniowie.

Uroczystą galę zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły.

oprac. r/
komentarze
oli22.09.2014, 23:35
Przecież ta szkoła już lata temu miała patrona ś.p. prof.Tischnera.Więc o co tu chodzi,że dopiero teraz podają wiadomość.A może chodzi tylko o Tech.Informatyczne.
Józio22.09.2014, 23:20
Henio, masz racje w 100 %, Popieram.
henio22.09.2014, 21:40
Neokonserwatyzm w ofensywie. Właśnie trwa próba zdobycia przyczółków w szkołach średnich, bo gimnazja zostały już dawno podbite (co drugie gimnazjum w Polsce nosi imię Jana Pawła II, a co drugie Tischnera właśnie). Parę lat temu znajoma opowiedziała mi że w jej szkole odkopano w piwnicach tablicę frontową szkoły sprzed wojny i że jej obecne liceum miało kiedyś imię Adolfa Hitlera (ziemie odzyskane w 1945 na zachodzie w zamian za utracone ziemie na wschodzie RP). Gdy się lekko zszokowałem, widząc moje zdziwienie, odparła: "co się tak dziwisz? Przed 1939 prawie każda szkoła w Niemczech nosiła imię Adolfa Hitlera". Dlatego myślę że neokonserwatyści powinni się trochę jednak zastanowić zanim wszystko dookoła, i budynki i skwery i drzewa i kwiatki ponazywają jakimś jedynie słusznym imieniem (z całym szacunkiem do Śp. prof. Józefa Tischnera - nie o jego tu chodzi, ale o tych którzy jego autorytetem manipulują).
uczeń profesora22.09.2014, 18:34
A gdzie twórca Tischnerowskich Szkół, brat Księdza, Kazimierz. A gdzie delegacje działających już Szkół, noszących imię Ks. J. Tischnera ?
Władz Rabki też nie zaprosili ?
O co tu chodzi, nie zostali zaproszeni. To Szkodoń, Siarka, Faber są najważniejsi w tym dziele ?
Tyle pytań i tak mało odpowiedzi.
Strasznie dziwna uroczystość.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl