05.10.2014, 18:43 | czytano: 5813

Nowotarski basen tematem interpelacji radnych

arch. Podhale24
NOWY TARG. Radni skarżą się na usterki, czy niechlujnie wykonane naprawy na terenie pływalni. Zauważono także, iż wprowadzony cennik dla posiadaczy Nowotarskiej Karty Dużej Rodziny to fikcja. Dyrektor MCSiR tłumaczy, że "mechanizmy są tak skonstruowane, że w trakcie użytkowania się psują" oraz że naprawy będą wykonywane wiosną przyszłego roku.
Gabriel Samolej kolejny raz pytał o ościeżnice. - Dlaczego nadal ich nie naprawiono skoro od ostatniej mojej interpelacji minęły prawie trzy miesiące? Prowizoryczne naprawy wyglądają bardzo niechlujnie. Nawet drzwi się nie otwierają swobodnie i ocierają nadmiernie o podłogę - mówił podczas sesji.
W opublikowanej na stornie UM odpowiedzi dyr. Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji pisze: "usterka pęczniejących ościeżnic i skrzydeł drzwiowych była zgłaszana wykonawcy, czyli firmie PHU Potoczak w ramach udzielonej gwarancji. Prace ze względu na swój charakter mogą być wykonane w trakcie przestoju technologicznego obiektu, który jest planowany na wiosnę przyszłego roku. W celu możliwości funkcjonowania obiektu do tego czasu usterka została naprawiona doraźnie przez służby techniczne MCSiR. Wygląd drzwi jest daleki od ideału jednak otwierają się swobodnie".

Kolejna uwaga radnego dotyczyła zepsutych w co najmniej 9 przebieralniach mechanizmu blokowania wejścia. "By zamknąć lub otworzyć trzeba zamykać zasuwy z każdej strony. Proszę o naprawę mechanizmów we wszystkich przebieralniach. Jest to szczególnie nieprzyjemne w nowym obiekcie basenu" - argumentował radny.

Dyrektor Bartosz Ścisłowicz cieszy się, że radny jest stałym gościem na pływalni miejskiej i wyjaśnia: "Mechanizmy blokujące wejścia do przebieralni są tak skonstruowane, że w trakcie użytkowania zrywa się jego mocowanie. Mechanizm jest delikatny, więc usterka występuje często. Staramy się na bieżąco je usuwać. Proszę pana radnego jako stałego klienta o zgłaszanie tego problemu w kasach obiektu".

Z kolei Paweł Liszka zauważył, że wprowadzony cennik dla posiadaczy Nowotarskiej Karty Dużej Rodziny to fikcja, a ceny dla tych, których podjęta uchwała miała wspierać - są wyższe, niż dla innych osób. - Ulgi dotyczą korzystania tylko z basenu. Brak jest ulg na korzystanie z pozostałych atrakcji - sauny, nauki pływania, ścianki wspinaczkowej, fitness. Ponadto koszt standardowego biletu rodzinnego jest tańszy od zakupu w ramach Nowotarskiej Karty Dużej Rodziny której zadaniem jest wspieranie rodzin, poprzez zniżki, a nie zwyżki" - zauważył i poprosił o ponowne przeanalizowanie i stworzenie nowego cennika oraz dostosowanie go do idei wsparcia dla Rodzin korzystających z NKDR.
Bartosz Ścisłowicz tłumaczy, że "przez niedopatrzenie ceny dla posiadaczy NKDR są dla nich niekorzystne". Zobowiązał się do końca września przedstawić burmistrzowi nową wersję cennika pływalni miejskiej. Kiedy zostanie wprowadzony - na razie nie wiadomo.

s/
komentarze
taki tam10.10.2014, 21:38
kaja, czy ciebie czytanie ze zrozumieniem przerasta??? To jeszcze raz, żebyś zrozumiała.... Na innych BASENACH PŁYWACKICH tj.przeznaczonych DO PŁYWANIA temperatura wody oscyluje w granicach 26-28 stopni. W NT na basenie PLYWACKIM temperatura(obecnie, gdyż na początku miała deklarowane 26 stopni) oscyluje w granicy 23,5-25 stopni - DOSTRZEGASZ różnice? Pomijam fakt wprowadzania w błąd przez nie zgodną z rzeczywistością temperaturą wyświetlaną na tablicy.
kaja10.10.2014, 20:04
Do pływania nie może być woda ciepła, kto jeździł do COSu na naukę ten wie. Komu się nie podoba niech siedzi w domu. Co do zniżek dla rodzin wielodzietnych- to nie przesadzajmy, wystarczy, że samo wejście mają tańsze- może już wystarczy. Ci co mają mniej dzieci muszą płacić za wszystko. Nie wszystko dla nich.
:D09.10.2014, 16:24
SUPER ZADOWOLONY, możesz zdradzić od kogo zioło kupujesz??? Strasznie kopie....
SUPER ZADOWOLONY09.10.2014, 16:02
BASEN JEST SUPER!!! WODA IDEALNA DO PŁYWANIA , A PRZY ZJEŻDŻALNI CIEPLEJSZA. CENY BILETÓW NIEWYSOKIE , OBSŁUGA MIŁA , CZYSTO I NOWOCZEŚNIE, DARMOWY PARKING , DŁUGIE GODZINY OTWARCIA . POZDRAWIAM WSZYSTKICH CO SIĘ STARAJĄ I ANGAŻUJĄ PRZY TYM OBIEKCIE- NIE ZRAŻAJCIE SIĘ MALKONTENTAMI. DLA MNIE REWELACJA I WRESZCIE W NOWYM TARGU!!!

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
Lecner08.10.2014, 21:58
Od dnia otwarcia obserwujemy powolną degrengoladę tego obiektu.A to opryskliwa obsługa,a to liczne usterki,a to zimna woda w basenach.Zalęgła się tam komuna i ma świetne warunki do rozwoju,bo obiekt jest miejski czyli niczyj .więc zatrudnieni tam ludzie wszystko mają w ....Byle pieniądze były w porę!
mateusz08.10.2014, 14:44
WODA ZIMNA. miało być żarcie amerykańskie a jest /jak jest/ Do końca karnetu dochodzę . I baj.
Nowa era08.10.2014, 11:09
Widzę, że jak ktoś ma własne zdanie to wg kacha i jej podobnych nie ma prawa go wyrazić. Basen w Nowym Targu jest Miejski, czyli stanowi własność wszystkich mieszkańców, którzy i tak chcąc z niego skorzystać muszą za wstęp zapłacić. Dlaczego wiec nie maja prawa żądać tego co im się należy: temperatury wody zgodnej z normami, kulturalnej obsługi ( czasem z tym też bywa problem ) i innych usług, które tam są świadczone.
To nie czasy, gdy rządziła BYLEJAKOŚĆ i ludzie musieli się z tym godzić. W tamtych czasach. jak ktoś próbował wyrazić swoje zdanie i domagać się tego co mu się należy był tłamszony i gnojony.
Mamy XXI wiek i czasy komuny oraz cenzury dawno minęły.
taki tam08.10.2014, 07:09
Anzelm, szkoda że ty się do nich nie zaliczasz prawda? "Polska języka, trudna języka"? :D. I walka z faktami jest dla ciebie przejawem zdrowego rozsądku....zmień lekarza-ten cię oszukuje.
Anzelm07.10.2014, 22:40
trzymaj sie kacha! ciesze sie ze sa w n. targu ludzie o zdrowym rozsadku i znajace proporcje. Na szczescie jest ich odrobina wiecej i nie rzadza. Na razie, niestety.
inspektor07.10.2014, 20:58
usterki ,Fuszera-POtoczak
swój07.10.2014, 19:39
@kacha
co za bzdury opowiadasz. Scisłowicz został bo ma kogoś z rodziny ?zapytaj się o jego koncepcję pływalni i porównaj do tego co jest dziś ciekaw jestem czy dalej będziesz takie bzdury pisała. Chłopak bladego pojęcia nie ma o basenie a co dopiero o Miejskim zakładzie ale powoli to wyjdzie w praniu
wtf07.10.2014, 15:05
kacha...wszystko lepsze niż bycie rudego frajerem - lemingu. Proponować to sobie możesz - swojemu dziecku kąpiel w zimnej wodzie - jak lubisz. A na resztę dolegliwości proponuję dość popularną maść na "bul".... bo od tego spinania żyłka ci pęknie albo co najmniej hemoroid...
kacha07.10.2014, 14:51
do wtf-he hee,widzę ,że psychoza maniakalna postępuje,uważaj ,bo zaraz wylewu dostaniesz ,tak przeżywasz...a dla mnie ludzie majacy problemy z osobowością,nie są wiarygodni,skąd mogę wiedzieć-stosując Twój tok rozumowania,że nie sfałszowałeś pomiarów...weź odpuść bo zaraz pękniesz.Proponuję powołanie komisji d/s mierzenia temp. wody.Tylko z daleka od wtf-bo od niego tak chłodem i nienawiścią bije ,że obniża temperaturę na metr wokół siebie.AAA i żółć zalewająca jego ogromną,napompowaną frustracją ego może być toksyczna i szkodliwa dla otoczenia,także z daleka od jegomościa
taki tam07.10.2014, 10:34
kacha, nie no coś ty, Bartek został dyrektorem bo był najlepszym kandydatem, tak samo pracownicy zostali wyłonieni na podstawie rzetelnego konkursu....hahahaha ;D
P.s. z łaski swojej lemingu nie wycieraj sobie ... Smoleńskiem tutaj.
wtf07.10.2014, 09:52
kacha...taaa...lepiej wierzyć w latające pancerne brzozy a'la TVN - lemingoza POspolita... "Metoda śledcza" to wg ciebie normalne zmierzenie temperatury...gratuluję. Więc choćbyś na rękach stała i uszami klaskała - faktów nie zmienisz WODA MA 3 stopnie za niską temperaturę wobec deklarowanej na tablicy i 3 do 5 stopni niższą niż ta która jest na innych basenach PŁYWACKICH - dotarło?
pol07.10.2014, 09:46
Pan Samolej wywołał temat i o to mu chodziło ,cwaniak , wybory idą,Są lepsi kandydaci i na nich zagłosuję
DD07.10.2014, 09:41
Woda powinna zapewniać komfort cieplny, nawet na dużym basenie zwłaszcza w okresie jesiennym powinna być min. o 5 - 10 stopni cieplejsza. Oszczędzanie na ogrzewaniu to duży błąd gdyż ograniczy to liczbę osób korzystających z basenu.
kacha07.10.2014, 08:12
do wtf-na basen chodzę z dzieckiem,sama idę na największy i pływam...wcześniej kilka lat jeździłam do Cos-u i na inne zakopiańskie baseny i woda była w podobnym klimacie,nie wiem ile stopni miała bo ja nie uznaję metod śledczych a la Antonio M.-szukanie spisku i złych stron wszystkiego co nas otacza...Trzeba było samemu wystartować w konkursie na dyrektora pływalni,wtedy byśmy zobaczyli na pewno ,ład porządek i perfekcyjne zarządzanie....taaaa ,już to widzę.Pewno zaraz ktoś napisze,że był układ i ustawiony konkurs i dodatkowo,że burmistrz mgłę rozpylił ,żeby nie było widać tego matactwa...
DD07.10.2014, 07:27
ZIMNA WODA W BASENIE.
WPI07.10.2014, 00:30
Byłem na basenie i w Nowym Targu i w Krakowie i Warszawie i w Berlinie. U nas jest całkiem przyjemnie. Obiekt nie jest duży, ale nigdy taki nie miał być. Jest to miejsca pływalnia i widać, że spełnia swoje zadanie. Na Podhalu jest taki zwyczaj, że się narzeka. Tylko nie wiadomo po co... Chyba, że są wybory. To wtedy wszystko jasne.
baba jaga06.10.2014, 20:48
@baba
nie w urzędzie ale na basenie, szkoda że nie dopisano że miła jest obsługa albo idealnie posprzątane wiedzielibyśmy kto nam serwuje te komentarze
baba06.10.2014, 17:06
jaga...fajnie się pracuje w urzędzie :) ? Nie wątpię...
wtf06.10.2014, 16:50
kacha...chodzisz z dzieckiem na szkółkę...czyli sama do basenu nie wchodzisz, albo szkółka jest na małym basenie gdzie woda jest cieplejsza. Dociera do ciebie że temperatura w dużym basenie jest ok 5 stopni NIŻSZA niż powinna? I żadne podlizywanie się z twojej strony nie pomoże, fakt jest faktem - temperatura jest 23-24stopnie zamiast 26-28 stopni - koniec i kropka.
eryba... "A dyrektor basenu? no cóż nie budował tego obiektu i nie może za to wszystko być odpowiedzialny." - bardziej idiotycznego zdania nie mogłeś napisać...
jaga06.10.2014, 16:26
Zbliżają się wybory to kontrkandydaci Fryźlewicza przypuścili na niego atak i czepiają się pierdoł, bo czymś trzeba się wykazać, jak się niczym do tej pory nie wykazało. Na basenie jestem codziennie i jest super.
ja06.10.2014, 15:45
eryba czyli mamy się godzic na wszystko? bo lepiej nic nie widzieć nic nie słyszeć..? bylejakość ma być norma? dokąd??? !!! Ja myślałam że te czasy już minęły
sherc)06.10.2014, 15:39
To nie o to chodzi by krytykować ale by zwrócić uwagę na wady które można wyeliminować z wykonawców na gwarancji. Zwracam uwagę na rdzewiejące barierki na widowni.
stały bywalec pływalni06.10.2014, 15:24
do : eryba - kacha i Wam podobnym

Wykazałem bardzo poważną usterkę, przez którą pływalnia miesięcznie traci ciężkie pieniądze i pomimo zgłoszenia tej usterki pracownikom jak i Dyrektorowi, stwierdzam, że nic w tym temacie się nie zrobiło. Czy nadal uważacie, że czepiam się bzdetów ???
Adam06.10.2014, 14:35
Radni, bezradni! Samolej się odezwał bo zbliżają się wybory, ale zapomniał, że mieszkańcy zwracali się do niego np. pocztą (mailową), ale "uczony" Samolej - nie umie obsługiwać komputera, czy coś w tym rodzaju, - więc nie odpowiedział. Wstyd panie Samolej, wstyd. Przez całą kadencję słychać było o panu tylko jako walczącego przeciwko parkingowi przy ul. Krzywej i marzycielowi o monitoringu na Topolowym i teraz ..., basen i ościeżnice. Pracować trzeba całą kadencję, 4 lata a nie tylko w wolnych chwilach
eryba06.10.2014, 13:29
Chodzę codziennie na basen i jakoś grzyba nie złapałem, nie przeziębiłem.
Idę na basen jako osoba chetna popływać i tyle. Według mnie jest wszystko w porządku.,
Te komentarze zdradzają, że na basen przychodzą osoby - jako komisje, krytykańci, bojący się wody itp.....
Szukają i dopatrują się uasterek, których tak naprawdę może4 jest znikomz ilość.Nie trzeba robić z tego takiego larum,tymbardzie, że BARDZO CHCIELIŚMY TEGO BASENU. A dyrektor basenu? no cóż nie budował tego obiektu i nie może za to wszystko być odpowiedzialny.
kacha06.10.2014, 11:54
do NT-na basen chodzę co tydzień,z dzieckiem na szkółkę i jakoś nie trafiłam ani na zepsute drzwi,ani na zimną wodę...także mam pecha ;-( ,nie mam podstaw do narzekań ,a tak bym dołączyła do" elity" labiedzącej o byle co
pływak06.10.2014, 11:46
Basen jest ekstra, fajne położenie, fajna architektura. A że są awarie? gdzie ich nie ma. Niestety zarządzanie już mniej fajne. Lekko folwarczny system: nie dyrektora, bo nie i basta. Szkółki nie, bo konkurencja. Piękna sala do fitness stoi od otwarcia pusta, bez pomysłu na wykorzystanie a wynająć się nie da. System do pomiaru czasu użyty raz i pewnie rdzewieje. Obsługa basenu: panie na recepcji jakby łaskę robiły a ten chudy wysoki gość, chyba technik, nosi się jak dyrektor i poucza klientów./...
Basen to nie sklep z bułkami, nie jest potrzebą pierwszoplanową. Trzeba zachęcić, uśmiechnąć się, pomóc. Ale nie, bo nie i basta.
Ale lody są ekstra - pozdrowienia dla Pań z kawiarenki - uwielbiam tam kawę i atmosferę, aż dziwne że to ten sam budynek.
NT06.10.2014, 11:43
Misiek...właśnie, jest to basen MIEJSKI więc milcz, płać i jeździj do Szaflar. A my jako mieszkańcy mamy prawo krytykować i wytykać błędy na basenie MIEJSKIM.
kacha...woda która jest tak zimna że nawet w pobliżu standardów temperatur stosowanych na basenach pływackich nie była (standard 26-28 stopni, w nt okolice 23-24 stopni) uważasz za szukanie dziury w całym??? Nie domykajace się szatnie (jest 5 lub 6 konserwatorów) też jest wg ciebie "całością"...to gratuluje stanowiska...na kasie basenowej pracujesz...?
funfel06.10.2014, 10:02
Kto wsadził na to stanowisko Bartka? Przecież on się na niczym nie zna. To jest taki nasz nowotarski Nowak - ten od zegarków. Bartek , a idże ty rób za modela, więcej zarobisz i pojeździsz po świcie, a nasze nerwy bbędą w lepszym stanie
kacha06.10.2014, 08:02
oooo widać że już kampania ruszyła na całego,jak to dobrze że chociaż strategia krytykowania i szukania dziury w całym działa bez zarzutu he heee.W końcu ludzie ją stosujący są perfekcjonistami i chodzącymi ideałami...jest takie powiedzenie,baaardzo mądre : kto nic nie robi nic nie psuje ,więc lepiej nic nie robić i z boku krytykować,tworzyć loże szyderców,a jak przyjdzie do działania,to głowa w piasek ;-) Basen jest super,są drobne niedociągnięcia z których niektórzy robią aferę niewspółmierną do problemu.W wakacje przyjechała do "miasta " moja rodzinka-kuzyn z żoną i dziećmi z Warszawki.On architekt,ona inżynier . I byli zachwyceni rozwiazaniami zast. na naszym basenie,mówili że chcieliby taki basen mieć w stolicy...no ale małomiasteczkowym "miastowym" cześkom zawsze bedzie źle, i nigdy nie będą z niczego zadowoleni....
Misiek06.10.2014, 04:35
Cieszcie się ze to basen miejski to możecie narzekać. W Szalarach na basenach nie takie rzeczy się działy a jakoś nikt nie narzeka tylko chodzi i płaci. Samolej kampanie robi to krytykuje, bo to drugi Palikot - mówi ludziom to co chcą usłyszeć a potem robi i tak co innego.
ja1205.10.2014, 23:35
Moja 2 dzieci chodziła na naukę pływania. Zapłaciłam karnety 380 zł i chciałam wejść z nimi pierwszy raz żeby zobaczyć czy młodsze dziecko sobie poradzi, żeby porozmawiać z instruktorem. Bardzo niemiła pani z obsługi nie chciała mi dać zegarka (tego na 20 min)kpiąc ze mnie pytała : "myśli pani że synowie sobie nie poradzą???" Wprawiła mnie w osłupienie musiałam jej dokładnie tłumaczyć, po co, dlaczego chcę wejść. Reszta klientów na mnie dziwnie patrzyła.. Co ona myśli że wskoczę w ubraniu do basenu?? żeby wykorzystać te 20 min na pływanie??? Większej de.. to nie widziałam. Na kolejne wejścia już mi nawet nie proponowano ani zegarka, dobrze że chłopcy sobie radzili, choć wolałabym być z nimi i pomóc im pod prysznicem spłukać porządnie wodę basenową, osuszyć ciał itd.. Płacąc tyle powinniśmy być szanowanymi klientami, a na nowotarskim basenie jest jak za komuny, pani za ladą rządzi! Wstyd!
Rafał05.10.2014, 22:58
ZIMNA WODA! ZA ZIMNA NAWET DO PŁYWANIA!!!
Wstydliwy05.10.2014, 22:49
Ja bym jeszcze dodał złe umiejscowienie kamer zaraz przy wejściu do przebieralni są dwie kamery po prawej stronie kabin przy szafkach i po lewej nad wejściem do przebieralni i te oto kamery mają ładny widok do pierwszej przebieralni nie ładnie tak podglądać
ja05.10.2014, 22:36
Zimna woda pod prysznicami masakraaaaaa!!!!!!!!!ziuziu
znawca05.10.2014, 22:30
a gdzie byli inspektorzy nadzoru w trakcie realizacji budowy?
stały bywalec pływalni05.10.2014, 22:23
Uzupełniając moją wcześniejszą wypowiedź, dodam, że wejście z basenu do saun - bramka + czytnik chipowy - nie jest objęte monitoringiem, nie ma tam żadnej kamery. Jest to ewidentny błąd projektanta, albo ... ???
do ABAB05.10.2014, 22:11
W pełni Cię popieram. Jakim cudem ogranicza się czas rodzicom a za ponad 20-minutowy POBYT W PRZEBIERALNI związany z pomocą dziecku w ubraniu się i wysuszeniu włosów żąda się dopłaty.
Rzeczywiście, sam to przepraktykowałem, w przypadku gdy przyprowadza się 2 dzieci lub, trzeba się nieźle sprężać, żeby się wrobić w przydzielonych 20 minutach. Wiąże się to ze stresem dla rodzica i dziecka.
Czy taka jest POLITYKA PRORODZINNA w Nowym Targu???????????
blockers05.10.2014, 22:00
Ja dodam jeszcze pleśń na silikonie wokół małego jacuzzi.
Woda w prysznicach zimna - raz płynie cieplejsza, za chwilę zimna i tak w koło. Pewnie szkoda kasy na grzanie, jak kolektory na dachu nie nie mają słońca. Sam basen duży ok, a co do drzwiczek w przebieralniach - chodzę 1x w tygodniu i jeszcze nie spotkałem się z uszkodzonym zamykaniem. Nie jest źle i uwierzcie mi, zamówienia publiczne mają to do siebie, że takie usterki będą wychodziły i trzeba konsekwencji w upominaniu Pana Potoczaka w ich usuwaniu.
Kajak05.10.2014, 21:27
Jednak jestem za nazwą Fala
Fala usterek
aaa05.10.2014, 21:23
Jakie miasto taki dyrektor! Cy ktoś sprawdził, gdzie poprzednio pracował i jakie miał wyniki pracy? Myślę, że tutaj zadziałała prywata, znajomości, tak samo jak przyjęcia do pracy na basen...
nikt05.10.2014, 21:21
W innych miejscowościach jak przychodzisz na basen z dzieckiem na naukę pływania, wchodzisz na basen, a nie tylko do szatni bez problemów.
Zawody na naszym basenie to jakaś paranoja, były jedne.
W Zakopanem są co 3 miesiące dla szkółek pływackich.
qwr05.10.2014, 21:15
FUSZERA , ale basen jest , dziś firmy szybko zrobić i kase wziasc nie liczy sie jakosc
Rotkiw05.10.2014, 21:05
Brawo Panie Samolej. Będę na Pana głosował.
Rotkiw.
ABAB05.10.2014, 20:55
Witam,
kolejne wg mnie kuriozum to zegarki dla rodziców, którzy pomagają się rozbierać i ubierać dzieciom korzystających z nauki pływania. Rodzic ma 20 minut na pomoc w rozebraniu dziecka i 20 minut na jego wysuszenie i ubranie. Minut się nie łączy. Za dłuższy pobyt w przebieralni rodzic musi dopłacać. A ZA CO ta dopłata, za pomoc dziecku???????
A co gdy jeden rodzic przyprowadza dwoje dzieci? Albo więcej??? Dlaczego ma być pokrzywdzony albo w pośpiechu ubierać swoje dzieci?????? Kolejne niedopatrzenie?????/!!!!!!!!!!
Inna sytuacja, rodzic ma dwoje dzieci i jedno kończy a drugie zaczyna zajęcia. Czy ma biegać z zegarkiem żeby go wymienić i dostać kolejne 20 minut na drugie dziecko?????
Należałoby przewidzieć takie sytuacje, szczególnie w przypadku gdy Nasze Miasto promuje rodziny wielodzietne. Albo najzwyczajniej w świecie zrezygnować z zegarków dla rodziców - gdyż oni nie są korzystający z basenu tylko pomagają swoim pociechom w ubieraniu!!!!!się,
ldA05.10.2014, 20:44
zimna woda pod prysznicami - brrrryyy jaka zimna ;]
kraulowiec05.10.2014, 20:44
Jak jest brak ciepłej wody, to niech jaśnie pan derekyorek napiszę taka informacje albo obniży cenę biletów,p drugie podawana temperatura na ekranie to obłudne kłamstwo , drzwi z mdf-u na basenie to jakaś porażka, brak mydła koło umywalek , uszkodzone zamykania przebieralni to już sa od 5 m--cy,i nie sa naprawiane, niech derektorek nie gada głupot, jak nie potrafi sobie poradzić z takimi drobiazgami to do zmiany, na telebimie też niech puszcza nie wiem jakieś filmiki sportowe ,extremalne, pomysłów jest dużo, ale to trzeba mieć pomysł, jakieś zawody itd itp. pol roku rządzi i sobie nie radzi to zwolnić!!
pływak05.10.2014, 20:38
Woda pod prysznicami także pozostawia wiele do życzenia, po prostu jest zimna!!! Dla mnie średnia przyjemność brać zimny prysznic już nie mówiąc o dzieciach!
byku05.10.2014, 20:33
@kopista
z cennikiem to bzdury opowiadasz. Cennik winien być prawidłowy i dopasowany do rzeczywistości a nie korygowany po wnioskach dopiero radnych. Cały basen i MCSIR podobno jest pełen pracowników ekspertów to cholera niech czuwają co się dzieje w Nowym Targu.
odnośnie radnych - bardzo dobrze niech trochę Ścisłowicza ukróca bo chłopaczek na niczym się nie zna a zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy. Widać jaki z tego Bartosza znawca
PS. a podobno zatrudniano osoby bez rekrutacji na stanowiska, ale do tego tematu wrócimy po wyborach albo się pójdzie do jakiegoś dziennikarza śledczego niech wiedzą jacy są w Nowym Targu ............................
Bilguun Ariunbaatar05.10.2014, 20:32
Do tego co zostało wymienione należy dodać stalowe panelowe grzejniki zamontowane w ubikacjach (kto normalny montuje takie grzejniki w łazienkach?) które już są tak zardzewiałe, że ich stan po roku będzie masakryczny. To samo tyczy się konstrukcji rynny do zjeżdżania. Rdzę widać wszędzie. Ciekawe czy obejmuje to gwarancja?
Transportowiec05.10.2014, 20:26
Wolowaty nareszcie napisałeś waść, merytorycznie, rzecz ujmując !
stały bywalec pływalni05.10.2014, 20:26
Jestem stałym bywalcem na nowotarskiej pływalni - przynajmniej 3 / 4 razy w tygodniu - i ilekroć korzystam z saun, tylekroć widzę, jak bezczelni młodzi ludzie wchodzą do saunarium - od strony basenu - przeskakując ponad bramką, oszukując, nie płacąc za wejście do saun. Problem ten wielokrotnie zgłaszałem obsłudze basenu i telefonicznie Dyrektorowi P. Ścisłowiczowi, sugerując Mu, aby bramkę wejściową z czytnikiem chipowym przenieść - umiejscowić obok jacuzzi - z którego zawsze ktoś korzysta - aby wejście - bramka była na widoku, a nie schowana za ścianą. Jestem oburzony tym, że przykład wejścia na lewo dają osoby zatrudnione na basenie - instruktorzy nauki pływania, którzy również przeskakują nad bramką. Według moich wyliczeń basen miesięcznie traci ok. tysiąca złotych, co w roku daje KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH
klientka05.10.2014, 20:25
Chodziłam na początku było przyjemnie itd. Teraz woda w basenie pływackim jest naprawdę za zimna, nawet jak się intensywnie pływa. Ja rozumiem, że biologicznie mężczyźni mają inne odczuwanie zimna i może jest im ciepło, ale wiele kobiet narzeka na tą niską temperaturę. Czy naprawdę musi być taka zimna ta woda? Gwoździem do trumny na basenie na Borze była nadmierna oszczędność czyt. zimna woda. Basen ma być dla większej ilości osób a jak wiele osób mówi ze jest za zimna to coś w tym musi być.
Bolo05.10.2014, 20:21
Nie byłem na tym syfie i nie zamierzam być.Tyle w temacie. Znam inne obiekty i to wystarczy.
kopista05.10.2014, 20:15
"Widać że wybory idą bo Liszka mało butów nie zgubi taki pierwszy do skażenia. Na takich obiektach zawsze są drobne kłopoty z cennikiem. I trzeba to zgłaszać do dyrektora basenu czy pracowników a nie interpelacje robić o takie bzdury.

Pan Liszka rozpoczął kampanię wyborczą i rzuca pytaniami ;). Szkoda, że w potocznej mowie rzuca też "łaciną" w rozmowach z (tu wpisać inicjały potencjalnych znajomych pana Liszki) czy też innymi współpływającymi na tymże basenie. Żal słuchać wypowiedzi, a nad przebieralniami niesie.... , pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to wkrótce elita nowotarskich dowodzących ;)"

To tylko przerobione wpisy dwóch osób poniżej? Pasuje? No właśnie. To pokazuje, że tak boicie się startu Gabriela Samoleja że jedyne co wam przychodzi do głowy to walić na odlew. Przecież interpelacje składał też inny radny. Jego się nie boicie?
Wolowaty ze Skrzypnego05.10.2014, 20:14
Cytuje:"Mechanizmy blokujące wejścia do przebieralni są tak skonstruowane, że w trakcie użytkowania zrywa się jego mocowanie. Mechanizm jest delikatny, więc usterka występuje często"
To trzeba kupić taki mechanizm który jest odporny na użytkowanie i przystosowany konstrukcyjnie do obiektów użyteczności publicznej a nie naprawiać w nieskończoność.Tanie buble zawsze będą się psuć .
wtf05.10.2014, 20:12
Kolejną fikcją jest temperatura wody w basenie sportowym...podawana jest 26'C tymczasem zmierzona(specjalnie wziąłem termometr) NIECAŁE 24'C- woda jest po prostu zimna(dwa stopnie różnicy to wbrew pozorom kolosalna różnica w komforcie przebywania i pływania w wodzie). Nie wyobrażam sobie też korzystania z basenu w zimie -obecnie w chłodniejsze dni na hali basenowej jest zimno. Rdzewiejące śruby mocujące stopnie do skakania czy barierki dla publiczności, obluzowane zamki w szafkach, domykające się tylko na jedną stronę przebieralnie itp... O części"atrakcji"nie dostępnych dla ludzi w godzinach przed południem(sauna) też należy pamiętać...
załamana05.10.2014, 19:35
Zły cennik to kolejna awantura z tym zakichanym basenem. Nowotarżanie mają już dosyć tych awantur basenowych. Najpierw naprzyjmowano sobie znajomych z rodzinek na czele z radnym Kubowiczem, ot takie małe łobuzerstwo i kombinatorstwo nowotarskie. To znów regulamin basenu do kitu, to znów pracownicy MHL z wielką niewiadomą itd. Pytam się kiedy się to skończy.
Ludziska zmieńmy to przy wyborach niech ich pognają do pola i dadzą zwykłym szarym uczciwym ludziom szansę na pracę
Misiek05.10.2014, 19:32
Widać że wybory ida bo Samolej mało butów nie zgubi taki pierwszy do skażenia. Na takich obiektach zawsze są drobne usterki. I trzeba to zgłaszać do dyrektora basenu czy pracowników a nie interpelacje robić o takie bzdury.
Crawl05.10.2014, 19:12
Pan Samolej rozpoczął kampanię wyborczą i rzuca pytaniami ;). Szkoda, że w potocznej mowie rzuca też "łaciną" w rozmowach z Panem M.J. czy też innymi wspłlpływającymi na tymże basenie. Żal słuchać wypowiedzi, a nad przebieralniami niesie.... , pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to wkrótce elita nowotarskich dowodzących ;)
Zmartwiony05.10.2014, 19:00
Bardzo ciekawe, jak to zostało wykonane, i jak odebrane ?! Wszystko winna procedura przetargowa, co tanie, to drogie ! Ile kosztują poprawki, które będą w nieskończoność wykonywane ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl