24.10.2014, 20:08 | czytano: 7248

Jolanta Bakalarz: "Chcę być burmistrzem, który mobilizuje, inspiruje, pobudza do działania"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "Jest mi po drodze ze wszystkimi, którzy chcą lepszej przyszłości dla Nowego Targu" - powiedziała podczas oficjalnej prezentacji swojej kandydatury na burmistrza Miasta Jolanta Bakalarz i dodała: - Nowy Targ powinien być miastem gdzie warto mieszkać, pracować, inwestować oraz przyjeżdżać na wypoczynek.
Liderka komitetu Lepszy Nowy Targ dopytywana - z którym z pozostałych komitetów wyborczych mogłaby wejść w koalicję odpowiedziała krótko: - Gdybym uważała, że jest mi po drodze z którymś spośród istniejących już komitetów, to bym z takim wystartowała jako kandydatka na radną, a nie zakładała własnego komitetu.
"Kim jestem"

- Na forach internetowych czytam, że wielu zadaje sobie pytanie "kto to jest pani, ta która zdecydowała się stanąć w szranki i walczyć o fotel burmistrza". Jestem nowotarżanką. Tu się urodziłam, tu rozpoczęłam swoja edukację, tutaj także wróciłam po ukończeniu studiów na Politechnice Krakowskiej. /.../ W 1993 roku swoja karierę zawodowa związałam z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Targu. Od 2007 r. jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny i jako dyrektor stacji. Moje wykształcenie i obecne stanowisko upoważnia mnie do tego, by dbać o zdrowie i dobro mieszkańców, także walki o czyste powietrze. /.../ Posiadam coś, co powinien mieć burmistrz: czas, by zaangażować się całą sobą by móc pracować na rzecz naszego kochanego Miasta.

"Dobro miasta, nie rozgrywki polityczne"

- Chcę stworzyć w Radzie Miasta koalicję 21 radnych, którzy mieliby przede wszystkim na celu dobro naszego miasta a nie rozgrywki polityczne. Gdy mieszkaniec ma problem to powinien iść do radnego i nie zastanawiać się czy to radny opozycyjny czy koalicyjny, bo od tego może zależeć czy sprawa doczeka się rozwiązania. To ma być po prostu radny, który wysłucha mojego problemu i pomoże mi go rozwiązać.

- Chcę być burmistrzem, który mobilizuje, inspiruje, pobudza do działania. /.../ Burmistrzem wszystkich mieszkańców Nowego Targu. Tych, którzy wyjechali na studia i zastanawiają się czy warto wracać. Warto! Burmistrzem, tych, którzy wyjechali "za chlebem" i nie wierzą, że jest po co wracać Jest. Chcę być burmistrzem przedsiębiorców tworzących miejsca pracy, burmistrzem bezrobotnych i tych którzy pracują na rzecz tego miasta.

"Dostępność" Urzędu Miasta

- Jednym z elementów programu KW "Lepszy Nowy Targ" jest "Zwiększenie dostępności i elastyczności urzędu". Jak oceniam tę dostępność? Marnie. Często spotykam się z opinią mieszkańców, że nie warto tam nawet iść bo i tak nie otrzyma się pomocy, a na samą odpowiedź z urzędu trzeba czekać 2-3 miesiące. W mojej instytucji jest to nie do pomyślenia. /.../ Urzędnik jest przedłużeniem burmistrza. Osoba kontaktująca się z moim pracownikiem ma mieć poczucie, że rozmawia z kimś kto mnie reprezentuje. To tak, jakby rozmawiał ze mną. Zawsze traktowałam mieszkańców jako dobro.

Kandydat na wiceburmistrza?

- Kto będzie wiceburmistrzem? Trudno powiedzieć. Będę musiała rozmawiać z każdym i sprawdzić jego kompetencje. Ale nie uznaję podziału na inne zadania i tematy dla burmistrza i inne zastępcy. Uważam, że burmistrz powinien wiedzieć o wszystkich ważnych sprawach.

Czyste i przyjazne Miasto

- Program KWW Lepszy Nowy Tag zbudowany jest na czterech filarach. Pierwszy to Czyste i przyjazne Miasto. Nowy Targ boryka się z wieloma problemami. Nie można przemilczeć ochrony środowiska. Gdy wjeżdżamy wieczorem do Nowego Targu wita nas fetor wylewanych ścieków, smog. Chciałabym z tym walczyć. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że bez inwestycji w ochronę środowiska nie da się tej sytuacji zmienić. Biorę udział w wielu spotkaniach i konferencjach na temat ochrony środowiska. Jako burmistrz chciałabym te wszystkie teorie wprowadzić w czyn. Ważna jest promocja zdrowego stylu życia.

- Nasze miasto cierpi na chroniczny brak koszy na śmieci. To mała rzecz, ale to będzie moja pierwsza decyzja: postawienie koszy, by było mniej śmieci na ulicach i chodnikach. Miasto to dom. Burmistrz powinien zachowywać się jak gospodarz. Jak zapraszamy do siebie gości to sprzątamy.

Sprawny i bezpieczny transport

- To nasz drugi filar. Mamy ogromne problemy komunikacyjne. Są dni gdy nie da się przez miasto przejechać. Niezbędne jest zakończenie budowy "zakopianki" i skomunikowanie jej z resztą dróg. Kolejna sprawa to budowa obwodnicy od strony zachodniej. Mała obwodnica poprawi bezpieczeństwo na Ludźmierskiej. Potrzebne jest usprawnienie komunikacji miejskiej. Muszę się przyjrzeć rozkładom jazdy, by były one dostosowane do potrzeb mieszkańców. W godzinach wzmożonego ruchu proponuję darmowe bilety w autobusach MZK.

Przedsiębiorczość i nowe miejsca pracy
- Nasze miasto się kurczy. Spada ilość mieszkańców i ilość rodzących się dzieci. To znaczy, że nowotarżanie uciekają z miasta, zakładają rodziny gdzieś indziej, bu tu nie oferuje się im niczego. /.../ Największym zakładem pracy w Nowym Targu jest szpital, potem urzędy i banki, czyli instytucje, które nie przynoszą dochodów dla Miasta. Mamy 400 zakładów pracy. Zaledwie jedna dziesiąta z nich zatrudnia po kilkadziesiąt osób. Pozostałe to małe firmy rodzinne, albo kilkuosobowe przedsiębiorstwa. To gdzie mamy znaleźć pacę? Dlatego tak ważne jest tworzenie stref ekonomicznych. /.../ Partnerstwo publiczno - prywatne jest sposobem na realizację inwestycji.

Nowy Targ - bazą noclegową

- Wszyscy mówią, że Nowy Targ nie wykorzystuje swoich walorów. Mamy tu 40 obiektów hotelarskich, które oferują 700 miejsc noclegowych, z czego 150 jest na Turbaczu. Chcę stworzyć tu bazę noclegową, by powstawały małe pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne. Nowy Targ jako noclegownia. Naszym hasłem jest "promocja turystyki". Stwórzmy jeden wspólny folder turystyczny z okolicznymi gminami ukazujący atrakcje i walory na całym terenie.

Targi na Rynku i hala wielofunkcyjna

- Targi, kożuchy i hokej - to z tym kojarzy się Nowy Targ w innych częściach Polski. To jest tradycja i chcę do tego wrócić. Proponuję, by na Rynku były organizowane cykliczne targi naszych produktów, naszych rzemieślników. By kuśnierze mogli prezentować swoje produkty, by turysta wiedział, że Podhale to nie tylko zakopiańska Jesień Tatrzańska, ale także Targi Nowotarskie.

- Tradycja to też hokej. Mój tata i bracia byli hokeistami. Ja jestem kibicem. Ale entuzjazm towarzyszący obserwowaniu rozgrywek spada jak widzę w jakich warunkach grają. Zrobię wszystko, by wybudować halę wielofunkcyjną. Można to zrobić w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Sklepy wielkopowierzchniowe

- Powstawanie nowych galerii handlowych jest nieuniknione. Ale można rozmawiać z inwestorami, by współpracowali z naszymi handlowcami. Na przykład żeby w takiej kilkupiętrowej galerii - jedno piętro było po bardzo preferencyjnych cenach oddane nowotarskim kupcom.

Strefa Płatnego Parkowania

- Powinny być miejsca parkingowe. W pierwszej kolejności przed urzędami i miejscami użyteczności publicznej. Od tego trzeba zacząć. U nas w Sanepidzie też jest problem z miejscami postojowymi, ale jest rotacja samochodów. Nie ma tam miejsc dla pracowników, tylko dla petentów. To urzędnicy są dla mieszkańców, nie odwrotnie.

- Wiem, że wszystkie komitety mówią o tych samych problemach. Nie może być inaczej, bo wszyscy tu mieszkamy i widzimy te bolączki i to, z czym się borykamy.

---

Przy omawianiu poszczególnych zadań - kandydatka na stanowisko burmistrza wskazywała źródła finansowania inwestycji oraz sposób pozyskiwania pieniędzy. Na spotkaniu zaprezentowano także kandydatów na radnych - szczegóły wkrótce.

not. Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
komentarze
ciekawy29.10.2014, 14:38
Jako potencjalny wyborca chcę Panią jak również Panią z komitetutą, która pracuje w Sanepidzie, czy zdjęcia z powyższego artykułu to zdjęcia tych samych osób, które widnieją na plakatach. Pytam, bo chcę wiedzieć czy podobnie jak zdjęcia również i poglądy nie są podretuszowane?????
oMasz27.10.2014, 19:43
Skład jakim Pani dysponuje to prawdziwy Dream Team......
Szkoda gadać........
Dobrze źe cały ten komitecik odegra marginalną rolę w wyborach...
Wiola27.10.2014, 17:54
Joli Bakalarz nie da się nie lubić, tak może napisać tylko ten, który Ją nie zna!!! Jest zaangażowana, pełna energii i pasji we wszystkim co robi i tą energią emanuje w działania innych. :) :)
wyborec27.10.2014, 12:55
czy te balony sugerują, w co ten komitet zrobi wyborców, jak wygra?
pck27.10.2014, 08:37
Bardzo nie lubią tej Pani w sanepidzie. Ale gdyby została burmistrzem odetchnęliby z ulgą, dlatego popierają jej kandydaturę. Ta Pani o tym wie, ale udaje, że nic się nie dzieje.
konfederat barski27.10.2014, 00:00
A ja się pytam:
gdzie jest sanepid? Gdzie jest Pani Jola? !
youtube./.../
28 latka26.10.2014, 18:23
Powielam czyjś komentarz napisany na stronie P. Fryżlewicza:
"Panie Marku, życzę powodzenia.
Niech Pan walczy zaciekle, żeby nie oddać miasta w nieodpowiednie
ręce, bo przetrwonią wszystko, co Pan zbudował"
i dodam:
Nie chcę nowych do żłoba, P.Fryźlewicz już się ustawił to dba od dłuższego czasu o Nowy Targ i niech tak zostanie !!!!!!!!!!!!!
Panie Marku trzymam kciuki, to nie prawda, że młodzi zadbają o interesy miasta, na tym trzeba się znać a nie paplać wszędzie na polityków i udawać przemądrzałych g***arzy.
sąsiad26.10.2014, 16:40
do "mieszczuch" - "Pani Jola to stanowisko i pieniądze już ma, wiec raczej nie potrzebuje "pojeść " bo już zasycona, dzieci tez odchowane wiec "ustawiać" ich nie trzeba,ścieżki tez już ma rożne" przedeptane", właśnie takich ludzi potrzebujemy."

A Ty z rodziny P.Bakalarz czy /.../?
Skąd wiesz, że P.Bakalarz nie potrzebuje pieniędzy?
- Każdy potrzebuje :)
- "Raczej nie potrzebuje pojeść" - właśnie - RACZEJ ale czy na pewno?
- "nie potrzebuje się najeść bo jest zasycona" - raczej napić bo zasycenie to bardziej pasuje do wodopoju niż do stołu :)
- "mieszczuch" powtarzasz się tylko pod różnymi "nickami" - nie masz co w domu robić?

Proszę nie ubliżać innym komentatorom. Moderator.
kot26.10.2014, 16:20
@mieszczuch i @ syska ---- no super argumenty przytoczyliście. Nic o programie, tylko to, że już nie potrzebuje się "najść". A kontakty. Wiadomo, że ma, ale czy bedzie je wykorzystywać dla nas czy dlA SIEBIE I CZY BEDZIE UMIAŁA TO ZROBIĆ -- DALIŚCIE CZADU
mieszczuch26.10.2014, 15:29
Pani Jola to stanowisko i pieniądze już ma, wiec raczej nie potrzebuje "pojeść " bo już zasycona, dzieci tez odchowane wiec "ustawiać" ich nie trzeba,ścieżki tez już ma rożne" przedeptane", własnie takich ludzi potrzebujemy .
syska26.10.2014, 13:18
a ja bd głosować na Fryzlewicza, a dlaczego ? Przez te lata narobil sobie kontaktow i co mial juz zarobic zarobil i nie bd dla pieniedzy , a jak wejdzie nowa osoba na burmistrza to co ? znow przez wiele lat nic sie nie bd tutaj dzialo .... tylko , byle 'pojesc' :)
Arek26.10.2014, 11:50
Skoro sanepid podlega pod starostwo to jak ona może być od burmistrza?
Przecież to ewidentnie gra by zebrać głosy dla Watychy bo to on i jego koledzy rządzą w Starostwie.
Stan26.10.2014, 11:38
Proszę o informację, czy teraz opiniowanie dokumentacji odbywać się będzie w Urzędzie w gabinecie Burmistrza, a wpłaty będą dokonywane w kasie Urzędu?
syf26.10.2014, 11:24
Ej, ludzie z sanepidu,
byliście na targowicy przez ostatnie 20 lat ????
hahaha26.10.2014, 11:00
Tiaaaaa pani Jola na burmistrza, jej szanowny mąż na I zastępcę, Gabor na II zastępcę, pani Dorota Chowaniec na łącznika pomiędzy tzw. "elitą'' a urzędem
rty26.10.2014, 09:36
Marek Fryźlewicz na burmistrza!!!on potrafi rządzic miastem !!!!!!!!!!!
wer26.10.2014, 09:35
tylko Fryźlewicz...!! Fryźlewicz na Burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po raz kolejny!!!!
Paula26.10.2014, 08:07
Przeczytałam i jestem zachwycona. Ma Pani mój głos. Chętnie przyszłabym na prezentację, ale wie Pani piątek, godz. 16 to już weekend ...........
wyborca26.10.2014, 08:03
Czytam te komentarze i mam wrażenie że najistotniejsze wydaje się być nie to jaki program przedstawił kandydat na burmistrza, jakie ma pomysły co nam jako mieszkańcom oferuje , tylko to kto siedzi na widowni , jakie miny na zdjęciach mają kandydaci na radnych itd. itp. Gratuluje Wam mieszkańcy NT, przy takim podejściu na pewno będzie lepiej , tak Wam przecież dobrze było przez te ostatnie 16 lat, że nie ma sensu niczego zmieniać, zasługujecie na sytuacje w mieście taką jaką macie, jeszcze raz gratuluję polotu i inteligencji.
Maciej26.10.2014, 07:45
Pani na Burmistrza.

Mamy już 6-ciu kandydatów:

- Bakalarz Jolanta ? co na Burmistrza chciała,
o ciekawszym Programie sobie zapomniała.
- Fryźlewicz Marek ?18-lat już urzędu piastuje,
nic więcej dalej On nie zawojuje.
- Liszka Paweł ? to nowe ?odkrycie?,
nie zna się na ludziach i ludzkim dobrobycie.
- Rapacki Norbert ? kandydat nieznany,
chce na Burmistrza,
a już jest przegrany.
- Samolej Gabriel ? chodź ma szanse duże,
zobaczymy czy sobie da rady w walce i w naturze ?
- Watycha Gabriel - jako ostatni,
Ekonomista, praktycznie przygotowany,
Urzędu Miasta klucze do bram, to jemu oddamy !

Do Pary ? Urząd & Burmistrz.

Szóstka powalczy o nowotarski Tron,
Gabriel Watycha i tylko On.
Inni kandydaci, pełni entuzjazmu i wiary,
Nie sprostają zadaniu, bo nie są do pary?

Pozdrawiam ? autor, Maciej
NEWS?.
Dn. Niedziela: 26. X. 2014 r.
Studentka26.10.2014, 02:40
do "pani od WOS"
Młodzież ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie i opinię, przecież wszyscy tutaj stawiają na działania i politykę młodzieży.
A pani radzę powtórzyć zasady pisowni interpunkcji. No chyba że nie miała pani tego w szkole bo to tak dawno było :)
Piotr26.10.2014, 01:00
"zygfryd" - ja tam widze 2-3 młode osoby, ty ślepy jesteś? chyba, że masz na myśli tą młodzież, która obsługuje laptopa? I to ma być sztab polityków rzadzących miastem?
pani od WOS26.10.2014, 00:25
do licealista. Gratuluję ci kryteriów, których będziesz się trzymał przy wyborze. Nie ważne kto i co, byleby Marek zszedł z tronu- napisałeś. Już raz Polacy chcieli wybrać takiego Tymińskiego. poczytaj o tym w necie, bo Cię na świecie wtedy nie było .Ot dojrzałość wyborcy! Młodzieży ! Uczyć się i to na potęgę, bo marnie widzę losy ojczyzny . Dziś oglądałam w telewizji młodzieńca, może ciut od Ciebie starszego, który kandyduje z jakiejś tam partii, chyba od Palikota, tylko nie potrafił biedak odpowiedzieć na pytanie kiedy są wybory. Nasza światła młodzież której najlepiej wychodzi hejterka, nie wie kto jest premierem i prezydentem Polski, a na pytanie co to jest expose odpowiadają , że to chyba coś co się podnosi. Lepiej zamilcz.
agito25.10.2014, 23:54
Do wodzirej chyba sylwester tylko pory roku się pomyliły
wodzirej25.10.2014, 23:44
Kto nadmuchał tyle balonów ? To spotkanie wyborcze, czy sylwester?
szampanski nastroj com pl25.10.2014, 23:34
Niech żyje bal.............................................orkiestra gra.............
dyzia25.10.2014, 23:15
precz z pępowiną i pępowinami w UM miasto potrzebuje zmian
Markooo25.10.2014, 23:12
tralalalalalalal radość z sercu się rozpala
jak was widzę
moi kibice
zygfryd25.10.2014, 23:09
Komitet fajny macie mój głos, młodzi ludzie do boju
licealista25.10.2014, 23:08
Ludzie nie podniecajcie się tak wszystko się okaże po 17 nie ważne kto i co byleby Marek już zszedł z tronu!!!!!!!!!!!!
dyzia25.10.2014, 23:06
program fajny czysty zrozumiały no i kobieta ma Pani mój głos
Przedsiębiorca25.10.2014, 22:57
LASEK obok Nowego Targu.
Przeprasza bardzo, a co robi na sali (tam w ostatnim rzędzie) ta Pani z Sanepidu, zasłania twarz włosami ale ona chyba jest z Lasku, to powinna iść na posiedzenie swoich kandydatow. Kontrolować może wszędzie ale nie wiem czy powinna być na posiedzeniu w Nowym Targu. Ciekawe czy do nas przyjdzie na posiedzenie, my potzrbujemy jej głosu a nie Nowy Targ. A dlaczego tak się chowa skoro popiera P.Bakalarz? Mamy wolny kraj i gdy coś robimy z przekonania że to jest słuszne to powinniśmy być dumnymi z tego. Proszę brać przykład z Pani Jolanty Bakalarz to jest odważna i rezolutna kobieta. Uprzejma i ma czas przyjąć osobe która chce otworzyć jakąś działalność. Miła kobieta.
Góral z Podhala"25.10.2014, 21:28
do "Goral z Polski"
Skoro nigdy w życiu nie widziałeś tej kobiety i nie mieszkasz na Podhalu to czemu tak polecasz tę kandydatkę?! Skąd wiesz co dzieje się w Nowym Targu i jakie są układy?
Popatrz na widownię, to są głównie osoby z sanepidu P.Bakalarz, a i w sztabie tez są dwie osoby sanepidu. Ja bym polecał P.Elwirę (tą co siedzi obok Kandydatki) jest młoda, miła, energiczna, można na niej polegać, przyjacielska i znana w Nowym Targu. Ma przyszłość przed sobą.
P.Bakalarz Burmistrzem, a P.Elwirka wice Burmistrzem :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowotarrżankami, piękne kobiety górą!
A. P.-mieszkanka okręgu wyborczego nr. 125.10.2014, 17:17
Do " łaska usa" masz człowieku odwagę cywilną albo głupi jesteś, czytałeś pod swoim komentarzem informacje od moderatora. Znam panią Dorotę Chowaniec wiele lat, twierdzenie, że nie jest mieszkanką Nowego Targu zakrawa nie powiem na co, mało tego urodziła się tutaj. Miałam okazję pracować u niej i mogę powiedzieć o niej tylko same dobre rzeczy. Zawsze z klasą , kulturalna, uczciwa, inteligentna i niezwykle przedsiębiorcza , pomogła mi gdy miałam problemy rodzinne. Cieszę się że kandyduje. Ma mój głos, moich najbliższych i sąsiadów , a skoro popiera panią Jolę , to również pani Jola ma nasze głosy.
ŚWIAT WIDZI25.10.2014, 15:56
TYLKO JOLA przerwie tą PEPOWINE w URZEDZIE gdzie kazdy koleś burmistrza PRACUJE :KUBOWICZ .BATKIEWICZ . ŻONA ORGANISTY z NOWEGO KOŚCIOŁA ,KAZIK RZEŻBIARZ NOWOTARSKI PO POWROCIE z NIEMIEC ZOSTAŁ KONSERWATOREM w Urzędzie Cieplutkie posadki im ZAGWARANTOWAŁ M.Fryżlewicz TRAGEDIA ....GŁOSUJ TYLKO na JOLE, JOLE....
no cóż25.10.2014, 15:02
ciąg dalszy sklepy nie grzeszą czystością. Wiele jest do zrobienia na tym obszarze
HEHE25.10.2014, 14:46
A na (skromnej) widowni sami pracownicy Sanepidu...
Cepeliada25.10.2014, 13:14
Kto wie może pani Jola stanie z Grześkiem pod sklepem?
olo25.10.2014, 12:27
No tak, od razu na dzień dobry zrzucić robotę na innych, to hasło w tytule artykułu mówi samo za siebie.
no cóż25.10.2014, 12:09
Ja bym chciała usłyszeć od kandydatów DROGI DROGI DROGI - a co z obwodnicą wschód północ ??
Co do kandydatki - to takie gawędzenie przy kawce. Pod sanepidem jakoś też nie ma gdzie stanąć . I większość świata się z tym problemem zmaga.
Elastyczność urzędu - no sanepid podobno bardzo elastyczny. Wolę jednak żeby urząd nie był tak elastyczny. Widać jaki jest elastyczny bo w niektórych miejscach przychodnie, restauracje, zakłady pracy , sklepy no niestety ......
m....a25.10.2014, 11:53
ilość zebranych słuchaczy oraz szczególnie ten przysypiający w niebieskiej bluzie, obrazuje jak powazną i wiele mogacą wnieść do naszego miasta jest ta kandydatka na burmistrza.
Ra25.10.2014, 11:31
Grzeska i Jolę szczują kibole
To jest głupota krecia robota
I po co te swary- poszły ogary
Gdy razem będziecie wszystko zdobędziecie.
Raze25.10.2014, 10:20
Jestem pewien że bliżej Panu Grześkowi do Pani Joli
powodzenia w wspólnym zmienianiu Nowego Targu
aksjar25.10.2014, 09:40
Progran czytałm z przyjemnością, jasny,zwięzły zrozumiały- życzę powodzeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
M.J.25.10.2014, 08:57
Jolka kibicuję Ci ,rozwal te sitwy i dawaj do przodu ,życie osobiste Cie bardzo doświadczyło "przeżyłaś", dałaś radę ,to i teraz sobie poradzisz. Narzekace zawsze byli,są i będą i tym sie nie przejmuj . Wszystkiego dobrego życzę .
gtry25.10.2014, 08:43
Obiecanki i obiecanki.... tylko swój portfel
rozsądek25.10.2014, 08:40
"Granie' halą wielofunkcyjną - jest takim samym zabiegiem jak granie Dziubasówkami w zeszłej kadencji. Wszyscy zarzucali Fryźlewiczowi nieudolność i złą wolę do czasu jak sami się przekonali, że sprawa nie jest do ruszenia. Fryźlewicz co mógł to robił w sprawie hali i jeżeli ktoś tak tylko sobie mówi o partnerstwie publiczno - prywatnym, to wkrótce się przekona, że ten prywatny daje takie warunki na które żaden rozsądny burmistrz się nie zgodzi, żeby nie utopić miasta. Halę należy generalnie wyremontować, a nie budować nowej i to z pieniędzy pozyskanych ze środków europejskich, a taka szansa będzie wkrótce jak wybierzemy Zajączkowskiego do Sejmiku Wojewódzkiego.
Władek25.10.2014, 08:30
Pani Jolu ,
Pan Watycha na burmistrza w I turze.!

Na Pani spotkaniu widać nowe "twarze" na kilku krzesłach ale balony na pustych miejscach to 90% zajętych miejsc .

Szkoda Pani czasu na spotkania przed wyborcze .
z Grela25.10.2014, 08:08
Jednego nie rozumiem.... dlaczego pani nie z Grela reprezentuje Grel i nie ma o nim pojęcia jak my o niej a dlaczego Pani Elwira która mieszka na Grelu reprezentuje inny region??? może ktoś odpowiedzieć z waszego komitetu?
jan25.10.2014, 07:50
widać dawno nie widziane twarze panowie B,K
tak włąśnei25.10.2014, 07:07
Pracownicy firmy, którą kieruje kandydatka będą na kandydatkę głosować mając nadzieję na cud oddalenia kandydatki od firmy. Cudu nie będzie !
xyz25.10.2014, 07:06
do temida, a co , chcesz iść do sądu na 'takiego' biednego żuczka? Przeciesz sam jedziesz tak jadem, że aż mnie w palec dziabnąłeś przez ekran. To dla was z PWS charakterystyczne - szczególnie teraz jak wam sie grunt pod nogami pali. Szansy na reelekcję nie macie ŻADNEJ. Kończą się ciepłe posadki i łatwe pieniążki. Walka odbędzie się między twardym elektoratem Fryźleweicza a panem Watyuchą, z tym, że ten "twardy" elektorat już nie jest taki liczny. Rozmawiam ze starszymi paniami - które wydawać by się mogło sa za MF .... a tu niespodzianka. Nie chcą o nim nawet słyszeć. Tak że "temido" - potup sobie trochę nóżkami a najlepiej jeśli masz mpżliwości idź urąbać drewna. Ta robota podobno najlepiej rozładowuje frustrację
NIE nie nie25.10.2014, 06:52
Tylko nie ta Pani ...
hm25.10.2014, 05:15
podsumowując!!!!!!Wszyscy ludzie pana Wiesia!!!Ale że już mu się Marek znudził?
antek25.10.2014, 05:03
do rod Jest,jest towarzysz Jan-zdjęcie 23-ten taki rozwalony na krześle i opierający się o ściane!Nie mogło towarzysza zabraknąć!Ale że zdradzil SLD???
Romek25.10.2014, 00:15
Brawo Jola !!! Super program, oby uadło Ci się zrobić jak najwięcej. Jesteś jedynym konkretnym kandydatem na to stanowisko.
wysso24.10.2014, 23:20
jak by burmistrz zarabiał najniższą krajową to by było coś zobaczyli byśmy ilu by było kandydatów albo czy w ogóle by jacyś byli
postronny obserwator24.10.2014, 23:06
Wreszcie jakieś nowe twarze i o to chodzi, a nie tylko cały czas ci sami szczekacze. Aby odmienić Nowy Targ potrzebujemy trochę przewietrzyć . Podoba mi się ten komitet . Macie mój głos
klientka24.10.2014, 23:05
Normalnie pod moim sklepem stoi dwóch braci. /.../

Komentarz nie na temat. Moderator.
Jestem ZA24.10.2014, 22:59
Ludzie!!! Dlaczego tyle jadu ? Nie rozumiem tu czegoś. Macie grupę ludzi z konkretnym planem działania, kalkulacje, dane, wreszcie jakieś konkrety a nie tylko bicie piany. Macie kandydatkę na burmistrza nieumaczaną w rozgrywki polityczne, która chce zrobić dla Was coś dobrego a Wy nic tyko swoje: pluć , ubliżać i dalej użalać się nad swoim losem. Zastanówcie się o co Wam chodzi. Jak dla mnie to najlepszy kandydat . Konkretna osoba , konkretne plany. Ma Pani mój głos i wielu kulturalnych ludzi z mojego otoczenia
victor24.10.2014, 22:59
Tak pani Jolu jesteśmy na Tak. Ze wszystkich dotychczasowych kandydatów to: albo zadufany w sobie i napuszony pan burmistrz, 18 lat i pora na zasluzony wypoczynek. Albo młody kolega pana burmistrza pan Liszka , który dla kariery szybko przed wyborami wpisał się do PISu, albo robiący bardzo słabe wrażenie i lekko bezradny pan Watycha. O pozostałych nie wspomnę bo raczej żadnych szans nie mają. No, pani może być czarnym koniem tych wyborów bo jak widać ma pani wiedzę , umiejętności i pokazała pani że można załatwić sprawy pozornie nie do załatwienia. A nie tylko mówić że się nie do. Dużo osob jest za panią i na dużo głosów może pani liczyć. Pozdrawiam.
Kicia24.10.2014, 22:46
Full jak na meczu Podhala
tylko nie Watycha na burmistrza24.10.2014, 22:39
Ambitny program -tylko czy nie za dużo na raz, i czy bedzie miała Pani siłę na to wszystko?. Na pewno kobieta na Burmistrza to cos nareszcie nowego, ale do tego trzeba mieć siłę i samozaparcie - co jak wiadomo z wiekiem wygasa. jakby nie było szacunek dla Pani.
A co "kk" Grzesiek Watycha chyba sam nie wierzy, że może zostac burmistrzem - przecież on nie ma ani przebicia, ani weny twórczej - jest bo jest .
hokeista24.10.2014, 22:32
Kampania się zaczęła i ostatnio Pani kandydat pojawiła się na meczu zabiegając o swój elektorat :) czego się nie robi żeby zdobyć wyborcow
Wiech24.10.2014, 22:32
Hej*** Powinniście oceniać kandydata ,a nie drzeć ryja jeden na drugiego bo to źle brzmi .
łaska usa24.10.2014, 22:28
Do kk paniusia w bialej bluzce to pani Dorota Chowaniec która /.../ chce z grela się dostać do rady miasta ciekawem jak mieszkanka Lacka może to zrobić

Przypominam, że pozwy w trybie wyborczym realizowane są błyskawicznie. Moderator.
temida24.10.2014, 22:18
do taki sobie żuczek, sorry ale nic mnie tak nie irytuje jak prymitywizm w wydaniu Tobie podobnym. Jak nie potrafisz sklecić jednego zdania w języku polskim i nadać mu jakikolwiek sens to lepiej zamilknij i nie odwracaj kota do góry nogami. Masz problem ze sobą to idź do specjalisty albo na psychoterapie. Wszelkie ataki i hejtowanie uprawia tu i teraz nie kto inny tylko takie małe, sfrustrowane cymbały, którym wydaje się, że będą pluć i rzygać po wszystkich - mówię Ci stopuj bo namierzenie Twojego IP jest dziecinnie łatwe a konsekwencje zupełnie prawne, bez obciachu.

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
ot, marzenia24.10.2014, 22:18
droga pani,,,, a ja chcialabym byc modelkom jak klaldia szifer
orkan24.10.2014, 22:15
Pan Andrzej P. i pani Jolanta B. szukają lepszych posad, bo dobre już mają lub mieli. Owszem są może inteligentni, ale nic więcej. Nie chciałbym ich widzieć na stanowisku burmistrza/starosty. Wystarczy zresztą poznać bliżej większość osób z tego komitetu wyborczego - totalna porażka!!!
Hej hej bohaterzy z Krzywej....24.10.2014, 22:15
Potrzebny wam reset. Zakręceni na Watychę tak cię go boicie że nic innego pisać nie umiecie bez względu na to czego temat dotyczy.

Program pani Bakalarz ciekawy. Ale najbardziej mnie ciekawią te źródła finansowania. Jak ma pomysł to się Jej chwali bo to znaczy, że siędo kandydowania przygotowała.
ot, marzenia24.10.2014, 22:12
a ja chciałabym być penelopą kruuz
xyz24.10.2014, 22:09
0j, dała pani czaduuuuuu, szcere kondolecje
Mieszkanka24.10.2014, 21:56
Chciałam się wybrać osobiście ale niestety godzina 16 nie do końca trafiona, ponieważ wiele osób jeszcze pracuje. Nie zmienia to jednak faktu, że jest kobietą konkretną, z klasą i właściwą do reprezentowania miasta.
Nowotarżanin24.10.2014, 21:52
Z doświadczenia wiem że aby być radnym a nie pionkiem do popychania trzeba się Panowie i Panie trochę znać na prawie a ze zdjęć to widzę że tylko P.Andrzej P oraz Kandydatka na Burmistrza coś sobą reprezentują, a reszta to się nadaje na jarmark.
KLAPA!!!
Wahający się24.10.2014, 21:37
Jeśli PiS wygra w skali kraju, a Pan Liszka w mieście, to szansa na budowę zakopianki Rdzawka-Nowy Targ zwiększy się.
Z drugiej strony jak PO wygra w skali kraju, a Pan Fryźlewicz w mieście, to będzie taki sam efekt jak napisałem w pierwszym zdaniu.
Na kogo zagłosować ? Chyba będę kierował się sondażami.
hej24.10.2014, 21:30
Ż E N A D A - tyle w tym temacie
Pola24.10.2014, 21:29
wszystkie na sali Panie ze sanepidu :-)
uciśniony24.10.2014, 21:28
Ale bzdury! aż serce się kraje. Pewnie coraz mniej odbiorów
a potrzeby wielkie. No! Takie koryto to coś.
rod24.10.2014, 21:24
Na tych zdjęciach nie widać Towarzysza Jana. Gdzie się schował? Czyżby dotarło w końcu do Niego, że nie przyciągnie do Bakalarz elektoratu lewicowego, który zdradził .
Towarzysz Jan już nie reprezentuje w Nowym Targu SLD !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwator24.10.2014, 21:23
Grzegorz Watycha burmistrzem w pierwszej turze. Jedyny konkretny kandydat. Tej Pani dziękujemy i sztabowi lizusów również.
mk24.10.2014, 21:22
Szczerze Pani Jolu. Nie wie Pani w co się chce pani wpakować (albo w co chcą Panią wpakować), to nie Sanepid, który tak licznie przybył(pewnie marzą o zmianie szefa)na tą sale i to nie problem estetyki miasta, to można załatwić w dwa dni. Z powietrzem będzie już gorzej bo nie zna granic. A w Gorcach to nie tacy chcieli coś zrobić i im nie wypaliło. Więc musi być coś super. Jeszcze czas na ekstra pomysł. Mimo wszystko życzę Pani powodzenia.
Jan Kurek24.10.2014, 21:22
No wlasnie dlaczego pani samochod parkuje jako nr 1 pod sanepidem ???
Rozsądny nowotarżanin24.10.2014, 21:20
Grzegorz Watycha burmistrzem w I turze!!

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
do @amen24.10.2014, 21:12
A czytać umiesz?
"Przy omawianiu poszczególnych zadań - kandydatka na stanowisko burmistrza wskazywała źródła finansowania inwestycji oraz sposób pozyskiwania pieniędzy."
xyz24.10.2014, 21:11
A moze tak bedziecie ewentualnie krytykowac program a nie ludzi co ćwikiełki??? program super tego trzeba mi bylo
Leon24.10.2014, 21:04
Pusto i słabo. Cóż jak się chce zmienić burmistrza to pozostaje oddawać głos na poważnego i niezależnego od obecnej ekipy na Krzywej kandydata.
amen24.10.2014, 20:56
Kandydat, który obiecuje np. darmowe bilety w MZK, powinien natcyhmiast wskazać źróło finansowania i skutki dla budżetu. Jeśli tego nie robi, albo pytany, wymiguje się, to proponuję honorowo odejśc i zamilknąć na wieki, wieków...
Goral z Polski24.10.2014, 20:44
Tej Kobiecie trzeba dac szanse mieszkancy Nowego Targu jesli chcecie by naprawde miasto zaczeło zyc zyciem i przysloscia na lepsze jutro glosujcie na ta Kobiete jej program pokazuje ze warto dac jej szanse.
Zycze by miastem kierowała własnie Ona widac ze wie co mowi i widac ze wie co jest potrzebne w miescie i ze poruszyła tez temat ze radni sa tez dla mieszkancow jak jest nawet jakis problem.
Mam nadzieje ze wygra z serca tego Jej zycze :) Kobieta na plus jak widac :) przysłosc Nowego Targu.
nieznam jej i nigdy na oczy niewidziałem ale uwazam ze naprawde z jej programem na Burmistrza warto dac szanse ;) Powodzenia Zycze :)
antek24.10.2014, 20:40
Aleksander-człowiek Wiesława też ma taką jakąś mine nie tęgą:)
antek24.10.2014, 20:38
a towarzysz Jan jakiś taki znudzony?:)
taki sobie żuczek24.10.2014, 20:34
No pięknie i ani słowa o atakowaniu przeciwników. Za to na pewno w komentarzach będą się produkować sztabowcy. Nie wiem czemu, ale ci z PWS prezentują najwyższy poziom chamstwa.
zgaduję24.10.2014, 20:24
Lasyk i Twaróg (koledzy szkolni) na wice...
hokej.24.10.2014, 20:22
Kandydatów na radnych nie za dużo pani Jola super sala full wypelniona po brzegi sukces pana W.W npa poziomie frekwencji na meczach pilkarskich ok.0.25% społeczeństwa
gooral24.10.2014, 20:20
miejsca pod sanepidem dla patentow? HA HA HA. Ciekawe dlaczego to Pani zajmuje tam glowne miejsce...
kk24.10.2014, 20:19
ŁO jejku, marniutko. Sponsorom wstyd sie było pokazać? Baloniki zamiast wyborców. Paniusiu droga, pracownice dostały prikaz przybycia na tą ' prezentację'? Kto to jest ta paniusia w białej bluzce i dlaczego akurat na nią miałbym głosować? Pani droga - wycofaj się z tej szopki a zachowasz przynajmniej honor.

Grzegorz Watycha burmistrzem w I turze
Zobacz pełną wersję podhale24.pl