26.10.2014, 21:16 | czytano: 1844

Wyborcze spotkanie w Gliczarowie

GLICZARÓW. W niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie kandydatki na stanowisko wójta Białego Dunajca Elżbiety Porębskiej-Mędoń oraz kandydatów na radnych z KW PiS z mieszkańcami.
- Spotkanie dotyczyło trzech zasadniczych kwestii dotyczących Gliczarowa Dolnego, czyli: budowy nowego mostu i drogi do Gliczarowa Dolnego, który został uszkodzony podczas powodzi w 1997r.. Przeprawą z drewnianych płyt nie może przejechać pojazd powyżej 3,5 tony. Most również wygląda wizualnie bardzo źle, a przejeżdża tamtędy co roku prestiżowy wyścig Tour de Pologne. Drugi temat to szansa na przywrócenie szkoły w tej miejscowości oraz planowana budowa wyciągu narciarskiego na Gilach, która jest szansą rozwoju dla Białego Dunajca i Gliczarowa Dolnego. W trakcie dyskusji pojawił się wątek stagnacji w działaniach obecnego wójta - relacjonuje Andrzej Tylka.
W spotkaniu prócz kandydatka na wójta, wzięli udział także startujący w wyborach do Rady Powiatu - Tomasz Dzierżęga i Katarzyna Bieniek oraz kandydaci do Rady Gminy Biały Dunajec - Elżbieta Skupień oraz Antoni Kosek. Ten ostatni kandydat był przez ostatnie dwie kadencje radnym z ugrupowania obecnego włodarza - Andrzeja Jacka Nowaka. Zmienił jednak komitet wyborczy.

Podobne spotkanie odbyło się wcześniej w Gliczarowie Dolnym, na Stasikówce dla mieszkańców osiedla Golocki, które administracyjnie jest częścią gminy Biały Dunajec. - Omawiano tam sprawy których nikt nie chce rozwiązać od dawna, Jedną z nich jest logistyczny problem odśnieżania. Poza tym na osiedlu jest za mało latarń. Dodatkowo mieszkańcy deklarują chęć "przejścia" do gminy Poronin - dodaje Andrzej Tylka.

opr.s/
komentarze
www27.10.2014, 17:35
Panie Wójcie Białego Dunajca niech Pan popatrzy co się dzieje w sąsiednich Gminach. Niech Pan ruszy w świat, niech Pan promuje Gminę. Niech Pan rządzi a nie rządzą Panem. Widzi Pan że najwierniejsi Radni od Pana się odsuneli.
www26.10.2014, 21:27
Pomyłka z tego co wiem to Pan Antoni Kosek nie byl Przewodniczącym Rady Gminy, natomiast był bardzo aktywnym radnym z kilkoma innymi, których nie chę tu wymieniac z nazwiska. Był w grupie 5 Radnych którzy sprzeciwili się likwidacji Szkoły w Gliczarowie Dolnym. Była to głośna sprawa. Suwerennośc i Rozwój miało w poprzedniej kadencji 12 Radnych, kilku radnych z tego ugrupowania chyba się wkurzyło na Wójta za jego nieudolnośc bo wystartowało z list Pisu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl