09.11.2015, 21:29 | czytano: 4505

Radny przeprasza

Fot. Michał Adamowski / arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Radny Lesław Mikołajski przeprosił dziś na sesji Rady Miasta członków stowarzyszenia Wolnościowe Podhale za to, że w lipcu powiedział publicznie, iż dwóch z nich zostało ukaranych mandatami przez Straż Miejską za picie alkoholu w miejscu publicznym. - Zostałem wprowadzony w błąd - przyznał.
Radny wyraził ubolewanie i przeprosił za swoje słowa. Jak mówił, został wprowadzony w błąd przez strażnika miejskiego. - Nie znalazło to potwierdzenia w faktach - stwierdził.
Wieczorem oświadczenie w tej sprawie rozesłali do mediów członkowie stowarzyszenia “Wolnościowe Podhale”. Oto jego treść:

"Z ulgą przyjmujemy przeprosiny radnego Rady Miasta Nowy Targ pana Lesława Mikołajskiego nawiązujące do pomówienia członków naszego stowarzyszenia podczas Sesji Rady Miasta w dniu 20.07.15.

Informujemy, że tego dnia przeciwko członkom stowarzyszenia został skierowany fałszywy zarzut jakoby dwie osoby spośród inicjatorów akcji referendalnej (ws. odwołania Straży Miejskiej) zostały ukarane przez Straż Miejską mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Tak brzmi zapis z wyżej wspomnianej sesji:

“Dwóch Panów spośród grupy inicjatywnej, która zbierała podpisy na likwidację Straży Miejskiej, jeszcze zanim zaczęli zbierać podpisy, zostało ukaranych mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym”.

W celu obrony naszego dobrego imienia skierowaliśmy w rzeczonej sprawie wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Targu, domagając się publicznych przeprosin.

Cieszy nas fakt, że pan Mikołajski jeszcze przed rozprawą ugodową wyszedł z inicjatywą publicznych przeprosin. Fakt ten miał miejsce podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta. Przeprosiny oczywiście przyjmujemy. Jesteśmy zadowoleni z pomyślnego rozwiązania sprawy i uzyskania rekompensaty.
Podczas składania aktu oskarżenia mieliśmy na celu tylko jedno. Uznaliśmy, że należy dbać o odpowiednio wysoki poziom debaty publicznej opartej na argumentach, a nie na pomówieniach i wzajemnych oskarżeniach.

Mamy także nadzieję, że to zajście uświadomi wszystkim iż naszą motywacją do rozpoczęcia akcji referendalnej ws. odwołania Straży Miejskiej była wyłącznie dbałośćo sprawy miasta i jego mieszkańców. Nie było w tym żadnych ukrytych intencji czy zamiarów.

Członkowie Stowarzyszenia “Wolnościowe Podhale” i inicjatorzy referendum ws. likwidacji SM Szymon Fatla, Mariusz Wcisło, Jakub Guzik, Gabriel Jędrol i Marek Jasiura".

oprac. r/
komentarze
dobra rada12.11.2015, 18:32
Panie Leszku skoro jest Pan inteligentny to czy nie zauważył Pan że był i jest narzędziem w rękach byłej grupy trzymającej władzę. Mam nadzieję że nie będzie Pan szargał swego imienia jeśli Madry z Pana Goscc, to nie da się Pan nadal manipulować intrygantom. Pana inteligencji polecam rozwagę przy kolejnych wystąpieniach .Po co za innych przepraszać.Oni są skompromitowani wszystko już przegrali.Nigdy już nie wrócą do rządzenia.
Bo zepsuła ich wieloletnia władza i pycha.
mocno zniesmaczony12.11.2015, 00:53
@wolny i swawolny
Masz na myśli Projekt LEM, który realizujecie w Gimplu, pod patronatem Kolibra i instytutu Misesa, mających dość określone poglądy ekonomiczne i polityczne ? Nie mówię że złe ale dość jednostronne (dla niezorientowanych Stowarzyszenie KoLiber, to stowarzyszenie konserwatywno-liberalne, które "wyrosło" ze stołecznej młodzieżówki Unii Polityki Realnej).

Czy głoszona przez was ekonomiczna wiedza tajemna dostępna była tylko dla wybrańców, bo przecież nie wszyscy uczniowie mieli możliwość wysłuchać waszych "wykładów" a przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy. Jaki macie klucz ?
Czy wasza wiedza jest lepsza od nauczycieli, którzy uczą podobnych przedmiotów i czy jest tak samo szeroka i uporządkowana ? W końcu "wykładowcą" LEM może być każdy absolwent lub student studiów wyższych, nawet mechooptyki stosowanej. Gratuluję wam tej wiedzy, bo skoro można się nauczyć ekonomii na kilku kursach i ją wykładać, to należałoby zamknąć wszystkie średnie i wyższe szkoły ekonomiczne.
Poczytałem trochę i jak widzę Koliber nie jest stowarzyszeniem, którego celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej młodzieży, tylko trampoliną do kariery politycznej. Zatem lekcje które prowadzicie nie służą uczniom tylko wam, do promowania swoich UPRowskich poglądów oraz aby wyróżnić się z tłumu i zyskać rozpoznawalność.
Dowodzi tego także inny wasz (chyba) projekt, o którym piszesz czyli Młodzieżowa Rada Miasta, do której wasz człowiek napisał statut. Jak na razie wasze projekty to akcje, szybkie i głośne, byle się było czym pochwalić na facebooku ale bez większych efektów dla społeczności w której funkcjonujecie.

Przy okazji - podpisałeś się adekwatnie, bo jesteś jakoby wolnościowcem ale bardziej chyba swawolnikiem. Wolność wiąże się z odpowiedzialnością za siebie, innych, kraj a swawola z brakiem odpowiedzialności, anarchią i samowolą (dociekliwym polecam definicję słownikową i mnóstwo synonimów).
Pozdrawiam i kończę dysputę (z mojej strony).
cyngiel11.11.2015, 17:38
do : słońce Peru

Tylko zacytowałem wypowiedź z profilu fb Wolnościowe Podhale - i tyle.
słońce Peru11.11.2015, 14:06
Oj cyngiel, cyngiel. Aż mi boki zrywa ze śmiechu. Ty śmiesz pouczać innych ?mistrzu od obrażania
wolny człowiek11.11.2015, 11:39
Pod wszystkimi artykułami ukazują się różne komentarze, opinie, a tylko pod tymi, gdzie występuje Wolnościowe Podhale jest ciągły ból wiadomej części ciała. Przypadek? Nie sądzę. ;)
ratunkowyPolan11.11.2015, 08:39
Ratunku, co to za grupa. Ile oni mają lat Co oni wiedzą o życiu? Jak miasto mogło dać się tak wypuścić i zlikwidować straż. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Ludzie nie dajcie się zwariować
cyngiel11.11.2015, 08:31
do : mocno zniesmaczony

za Wolnościowe Podhale z fb

"Sądy nie takie straszne, jak je malują. :)

W dzisiejszym dniu odstąpiliśmy od aktu oskarżenia radnego Mikołajskiego, który przeprosił oficjalnie inicjatorów referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej na sesji Rady Miasta.
Zachęcamy więc wszystkich do walki o swoje dobre imię. Warto. Satysfakcja - bezcenna.

Poniżej link do naszego oświadczenia w tej sprawie.
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/40578/Radny_przeprasza.html "

I to by było na tyle - Wolnościowe Podhale - TAK TRZYMAĆ I NIE POPUSZCZAĆ.
PasterzPPP10.11.2015, 22:18
Zmiana władzy w wielu podhalańskich gminach to zmiana nie tylko osobowa ale też jakościowa. Tylko stary system jeszcze się nie dostosował. Bo u nas za komuny tak było i tak jest dobrze. Dyktat leśnych dziadków. Reprezentują doświadczenie życiowe ale są oderwani od rzeczywistości.
&10.11.2015, 22:02
Ale o czym ta dyskusja? Panowie doszli do porozumienia. Były przeprosiny i kropka. Gdyby były burmistrz Fryźlewicz zechciał podawać do Sądu osoby, ktore go publicznie obrażały, Wysoki Sąd miałby do dzisiaj i przez nastęopne kilka lat roboty po pachy. Przwecież nie zaprzeczycie chyba, że wożono się po nim irównież tu na Podhale 24, jak po burym psie..Sponiewieraliście człowieka i jest dobrze, a jak ktoś kogoś przeprosił to jest źle??
Hanka10.11.2015, 21:45
Proszę przestać robić z ludzi idiotów. Robicie z radnego bohatera bo przeprosił? Coś się niektórym pomyliło. Powód tego kroku jest tu najważniejszy. On pomówił, oszkalował innych ludzi i dlatego musiał publicznie przeprosić. Zrobił wstrętną rzecz a wy go kreujecie na jakiegoś idola? Przeprosił bo musiał. Nie dlatego, że chciał - ale musiał.

Więc mimo że przeprosił nadal zasługuje na niechęć ze strony przyzwoitych osób.
wolny i swawolny10.11.2015, 21:44
Projekt Lekcji Ekonomii dla Młodzieży. W piątek rusza druga edycja w Gimplu.
Młodzieżowa Rada Miasta - członek stowarzyszenia jest autorem statutu. Radni zapewniają, że projekt wdrożą w życie.

Wziąłem pierwsze, lepsze z brzegu.
Pozdrawiam i polecam wziąć się samemu za robotę społeczną, godząc ją z obowiązkami zawodowymi i studiami jak robi większość z nas. Wtedy pogadamy panie mocno zniesmaczony. Na Pana należy sobie zasłużyć.
mocno zniesmaczony10.11.2015, 21:34
Hurrra!!! Niech żyje hejterka. Wolnościowe Podhale powaliło Radnego na kolana.
Sukces na miarę Nobla. A się okazało, że Radny jest przyzwoitym człowiekiem, który potrafi przeprosić.

Wolnościowcy - A gdzież to i w jaki sposób panowie (na Panów z dużej litery musicie sobie zasłużyć) z Wolnościowego Podhala dali się poznać ze zwykłych działań na rzecz społeczności, w której na co dzień żyjecie, np. z dbałości o historię czy kulturę naszego pięknego Królewskiego Miasta. Jakież to wydarzenia patriotyczne lub sportowe zorganizowaliście, jakie inicjatywy społeczne, charytatywne firmowaliście swoją twarzą, nazwą lub osobą. Czym się możecie pochwalić, poza tym że po prostu jesteście i macie żądania. Gdzie są wasze ideały, gdzie wasz kręgosłup ?
Jedyne z czego się daliście się poznać, to destrukcyjna działalność dotycząca nagonki na Straż Miejską, będąca częścią legalnie wybranej władzy tego miasta - zakończoną jej likwidacją, przy udziale zresztą tej samej władzy.

I tacy ludzie, którzy nie zrobili niczego pożytecznego dla społeczności, w której żyją, chcą dyktować tej społeczności jak ma funkcjonować ?

@Młody - tobie /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
SMUTECZEK10.11.2015, 19:14
Ostatnio we Wproscie byl artykul na temat hejterow internetowych.
Jest to przypadlosc osob niedorozwinietych emocjonalnie lub przegranych zyciowo. Szkoda, ze w tym miescie same przegrywy.
szuwarek10.11.2015, 19:13
do : Ala

Przecież Pan Leszek Mikołajski nie jest radnym społecznym tylko za KASĘ KASĘ KASĘ i to nie małą.
710.11.2015, 19:09
Członkowie WP napisali "Mamy także nadzieję, że to zajście uświadomi wszystkim iż naszą motywacją do rozpoczęcia akcji referendalnej ws. odwołania Straży Miejskiej była wyłącznie dbałość o sprawy miasta i jego mieszkańców'- to rzeczywiście "przysłuzyliście "się nam, niech to diabli wezmą. Nie ma teraz do kogo się zwrócić o pomoc w wielu sprawach. Burmistrz nie zrobił nic w tym kierunku. Odsyłają od Annasza do Kajfasza. Prosze podać swoje nr, komórkowe Panowie z WP to będziemy u was interweniować, żebyście mogli wykazać się wreszcie tą prawdziwą dbałością o sprawy miasta i jego mieszkańców. Bo narazie to nieźle namieszaliście
Ala10.11.2015, 17:40
Panie Leszku ...czapka z glowy ,Madry z Pana Goscc,i bardzo inteligentny
dlatego nie bardzo rozumiem co Pan robi w tym "towarzystwie" tz w Radzie
przeciez przerasta Pan i ch o Glowe od untelektu poczawszy na klasie konczac ........niech Pan zostawi te koltuny a sam znowu zacznie grac na gitarze i korzystac z wolnosci
sędzia10.11.2015, 17:24
do radykalny Benek. No nie rozśmieszj mnie tym słowem wyrok. Prawdo[podobnie i tak doszłoby do ugody i najwyżej musiałby zrobić to co zrobił, czyli przeprosić.
my też obserwujemy i analizujemy10.11.2015, 17:18
@obserwujemy i analizujemy - ty się nie martw o come back Fryźlewicza, ty się zacznij martwić czy obecna ekipa doczeka wyborów za 3 lata w takim składzie.
ofiara plotkarza10.11.2015, 17:16
Ile bajek podanych mu przez *** jeszcze naopowiadał ?
a za donos do ZUS przeprosił *** chyba że to nie on
tylko strażnik miejski
Stach B10.11.2015, 17:03
Lechu, zawsze wierzyłem, żę jesteś równy gość. Weź jutro gitarkę i pośpiewamy patriotycznie jak zawsze. Mógłbyś niejednego młokosa nauczyć jeszcze pięknej patriotycznej postawy, historii i tych wspaniałych pieśni ktore znasz.
radykalny Benek10.11.2015, 16:43
Komentujący serio nie mają rozumu. Gość uratował się na dzień przed wyrokiem i był to efekt czystych obliczeń.
Ma szczęście że młodzi nie są zawistni.
Lesop widzę kolejny w kolejce do wykładania paru stówek za niewyparzony jęzor.
lesop10.11.2015, 15:03
Rzeczywiście było za co przepraszać. Znam tych z tego wolnego podhala i nie są to bynajmniej same anioły. To niezłe r.......ki. Jestem ciekawa co do tej pory zrobili dla miasta.Chyba tylko *** Jakos ich dobroczynnej działaności nigdzie nie widać. Na miejscu radnego Mikołajskiego tak szybko nie leciałabym z tymi przeprosinami, bo nie było za co przepraszać. Oni takie grzeszki mają na sumieniu że ho ho!!
do zniesmaczonego10.11.2015, 14:23
Wywalczyliśmy wolność? Dawno się tak nie uśmiałem:):):):):)
z sali10.11.2015, 14:13
Szcunek Panie Leszku. Nie jeden na tej sali powinien nie raz, nie dwa przepraszać kogoś, ale nie przeprosił , bo na to stać tylko wielkich ludzi. Jest Pan człowiekim honoru.
Zniesmaczony10.11.2015, 09:38
Co to za nazwa 'Wolnościowe Podhale'?
Jak podaje Słownik Języka Polskiego ..dążący do wolności.
Od czego 'chłopaki' chcą nas uwolnić? Od głupoty ,bezmyślności,pychy...itd.
Wolność to my już wywalczyliśmy , a za wolność w pisowskim znaczeniu dziękujemy.
Panie 'Młody'do ucierania nosa, to rzeczywiście mądrości nie potrzeba, ale do rządzenia miastem to i owszem.
A ci co obserwują i analizują, może dostrzegli jakieś dokonania nowej RM na czele z nowym Burmistrzem ?
dddd10.11.2015, 09:35
Który strażnik miejski takie kłamstwa opowiadał? O kim jeszcze kłamliwe opinie były rozpowszechniane? Co za bagno! To na pewno strażnik? A może jednak nie strażnik tylko ktoś inny? Czemu nie wskazano osoby która oczerniała ludzi? Zostawicie to tak?
Nie wierzę radnemu. To już kolejny przypadek kiedy jego nazwisko pojawia się w tak nieprzyjemnych okolicznościach. Nie wierze mu. Za łatwo mu przychodzi rzucanie oskarżeń.
Fryga10.11.2015, 09:35
Wy się tak młodzieży nie rozpędzajcie.Wygraliście,szacunek dla radnego że przeprosił.Pamiętajcie że od grudnia a właściwie już potrzebne będą dyżury w mieście,straży nie m a,będzie można się wykazać i wreszcie zrobić coś dobrego dla miasta
frania10.11.2015, 04:48
No tak Panie Leszku obserwuje Pana i Podziwiam,ze tez sie Panu chce
przebywac w takim towarzystwie......Przeciez ta cala Rada Miejska
CI pozal sie Boze rajcy to jedna wielka ..........moga mi kazac przepraszac! dalby sobie PAn spokoj bo w tym grajdole koltunskim nie uda sie Panu nikogo naprawic ani nauczyc niczego .....no chyba ze Pan bedziesz cichcem wodeczke z nimi popijal ale tak by straz miejska tego nie dojrzala...
Krol Macius I10.11.2015, 04:44
Prosciuchy......ot nicdodac nc ujac......
z10.11.2015, 04:43
Picie alkoholu w miejscu zabronionym a nie publicznym, ogródki na Rynku są miejscem publicznym i można pić alkohol, nikt nikogo nie będzie za to karał mandatem. Możne pić w ogródku kawiarni w parku i też nic nie będzie. Alkoholu nie można pić w miejscach zabronionych zgodnie z ustawą.
saaarhw10.11.2015, 00:38
@Derr Też właśnie się zastanawiam co z tym strażakiem miejskim. Bądź co bądź, ale to on pomówił chłopaków, oczerniał ich. Radny Mikołajski został przez niego wprowadzony w błąd (co oznacza że chłop słucha opinii pierwszego lepszego strażnika, nie interesując się czy to prawda czy nie).
Majki10.11.2015, 00:07
Brawo Panowie, walczcie o swoje.
derr09.11.2015, 23:40
No to ścieżka przetarta. Teraz warto przeprosić byłego przew. rady miasta, wyborców...
Ciekawe czy odwoła pan radny swoje słowa i powie to tym wszystkim którym opowiadał te "rewelacje" o chłopcach z WP. Jestem jedną z tych osób które uraczył opowieściami.
Obiecuję ze jak pan radny powtórzy mi że "został wprowadzony w błąd" to o tym napiszę tutaj i zwrócę mu honor.

No i najważniejsze - co z tym strażnikiem oszczercą? Pogoni go ktoś za te kłamliwe historie? Wskazał pan radny swoje źródło informacji?
Józia09.11.2015, 23:40
To bardzo ważny i mam nadzieję nie jedyny problem rozwiązywany przez radnych na dzisiejszej sesji. Ale dotrzymują słowa, wesoło miało być. No ale cóż,przykład idzie z góry.
pyszny09.11.2015, 22:15
radzilbym sparwdzic czy ktos z wolnosciowego nie pracuje juz w UM - tak wlasnie powstaje nowe imperium watychy.
Młody09.11.2015, 22:11
wkońcu ktoś mu utarł nosa, zawsze tyle się wymądrzał
pol09.11.2015, 22:00
co tak ucięło tekst?
janusz09.11.2015, 21:57
Tak działa wolny rynek.
obserwujemy i analizujemy09.11.2015, 21:48
Sypie się imperium Fryźlewicza. Chyba nie będzie come back za 3 lata.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl