10.11.2015, 16:01 | czytano: 2652

Radni przyznali medale

Na wniosek burmistrza poparty przez Kapitułę Honorową, Rada Miasta przyznała trzy medale - jeden Za Zasługi dla Sportu i dwa Za Zasługi Dla Nowego Targu.
Medal Zasłużony dla Sportu w Nowym Targu radni przyznali Agacie Michalskiej, do niedawna prezes Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, a obecnie prezes Sportowej Spółki Akcyjnej. Docenili jej kilkuletnie zaangażowanie na rzecz ratowania hokeja w Nowym Targu. To ona, jak napisano w uzasadnieniu, pracując społecznie, z dużą determinacją i poświęceniem wyciągnęła klub z degradacji i zadłużenia, w jakie popadł.
Medale Za Zasługi dla Nowego Targu przyznano Towarzystwu Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego i Polskiemu Towarzystwu Historycznemu oddział Nowy Targ. Pierwszą z organizacji doceniono za wsparcie dla uczniów i Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego oraz działania na rzecz tradycji narodowej, polskości, patriotyzmu i kultury. PTH doceniono z kolei za upowszechnianie wiedzy na temat historii Nowego Targu i regionu, rozwój badań historycznych na Podhalu oraz prężną działalność naukową, edukacyjną i wydawniczą.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
turkmenistan vita10.11.2015, 18:50
Sami społecznicy kręcą się koło tego nowotarskiego hokeja, jedna ekipa zastępuje drugą, a lody kręcone to tylko nad morzem zjesz.
JJM10.11.2015, 17:52
Gratulacja Agata! :)
osy10.11.2015, 17:40
Szkoda, że jest tak wielu ludzi którzy zrobili tak dużo dla miasta ale nikt o tych ludziach nie mówi .......i jakoś medali nie wręcza
Kibic10.11.2015, 16:31
Brawo Pani Agato!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl