16.11.2015, 11:31 | czytano: 4190

Stanieją opłaty za śmieci

Władze Rabki-Zdroju planują przed końcem roku obniżyć mieszkańcom opłaty za śmieci. Opłaty mają spaść z 8 do 7 zł od osoby za śmieci segregowane.
Obniżka, jak poinformowała burmistrz Ewa Przybyło, to wynik uzyskania niższej ceny za odbiór odpadów z terenu gminy. Miasto wybiera właśnie firmę, która będzie się tym zajmować w 2016 roku. Oferty są korzystne. - Dlatego zaproponujemy obniżkę opłat za śmieci jeszcze na listopadowej sesji Rady Miejskiej - poinformowała burmistrz.
Samorząd planuje też wprowadzenie zniżek dla rodzin wielodzietnych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają mieć 50% upustu.

r/
komentarze
fajerman17.11.2015, 14:36
do : @fajerman

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem SWOJE jak i moje wypowiedzi, chyba że wypowiadasz się pod kilkoma nickami i już Ci się całkiem pomieszało.
@fajerman17.11.2015, 13:34
Fajerman - nie zawracaj gitary ! Czego nie zrozumiałeś z poprzednich postów ? Za śmieci płacimy ryczałtowo , system który przyjęto zakłada że każda osoba wytwarza średnio 120 l śmieci miesięcznie. Ponieważ masz w domu kotłownie węglową, masz też popiół. Żebyś nie musiał go mieszać z innymi odpadami, masz na niego oddzielny kosz. Gdybyś miał kotłownię olejową , nikt by Ci nie kazał mieć kosza na popiół ! Paniał ???
fajerman16.11.2015, 20:54
do : @fajerman

Na popiół jest specjalny - oddzielny pojemnik i nie wyobrażam sobie, by wrzucać do niego inne odpady. U mnie przez kilka miesięcy stoi pusty, - NIE WYSTAWIAM GO PRZED DOM - a mimo to, za niego dwa razy w miesiącu płacę - zadaję po raz kolejny pytanie DLACZEGO i ZA CO !!!
fajerman16.11.2015, 20:43
do : Pozdrawiam

Drogi Pozdrawiam - i tu się mylisz. Ok płacę ryczałt za wodę/prąd, tylko w domu mam liczniki, które podliczają - rejestrują ich zużycie/pobór. Jeżeli w jednym okresie rozliczeniowym nadpłacę, to w następnym mam o tą kwotę pomniejszone prognozowane wpłaty. Jestem rozliczany z RZECZYWISTEGO zużycia/poboru wody/prądu. W przypadku popiołu płacę za jego odbiór za kilka miesięcy, pomimo, że fizycznie go nie ma - nie istnieje - i to dwa razy w miesiącu. Nie można pobierać opłaty za usługę, której się nie wykonuje, której nie ma.

Nie myl abonamentu za liczniki na wodę - prąd, bo oddzielnie płacę (Firmie Empol) abonament za korzystanie z pojemników na śmieci.
Pozdrawiam16.11.2015, 16:45
Drogi Fajermanie .Pieniążki które płacisz za odbiór śmieci są zryczałtowane i rozłożone na 12 miesięcy.W innym przypadku to stawka za odbiór śmieci ci wzrośnie i zapłacisz za kilka miesięcy .Kapujesz,jarzysz coś.Za prąd też tak płacisz i nie fikasz .
śmietniskowy16.11.2015, 15:56
@com widocznie w Rabce lepiej segregują bo tanieją sortowane. U nas mają drożeć niesortowane. Szczególnie na blokach to widać gdzie teoretycznie segregują wszyscy a w koszach jedno dziadostwo
radykalny Benek16.11.2015, 15:42
Takie pytania zamiast pisać na forum na którym mało kto czyta lepiej zadać bezpośrednio w urzędzie.
Chociaż internetowi napinacze i narzekacze rzadko mają odwagę aby wyjść z inicjatywą poza internet.
@fajerman16.11.2015, 14:20
Odpowiedź jest bardzo prosta , chodzi tylko o to żebyś nie mieszał wszystkiego z wszystkim a dokładnie popiołu z innym odpadami. Jakoś trzeba to później rozsortować a w przypadku takiej mieszanki nie jest to wcale proste. Poza tym w wielu przypadkach w prywatnych domach, popiół powstaje przez cały rok. ( ogrzewanie wody użytkowej ).
osioł16.11.2015, 13:38
a patałachom w nowym targu ogrzewanie scieki smieci i diabli wiedza co jeszcze do gory
fajerman16.11.2015, 12:02
Po raz kolejny zadaję to pytanie i w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Proszę o odpowiedź - mieszkam na "starym mieście" - dom ogrzewam indywidualnie - kotłownia, piece. Moje pytanie brzmi :

W lecie od połowy maja do końca września nie palę w piecach, a zatem NIE WYTWARZAM POPIOŁU.

Dlaczego za ten okres Urząd Miasta pobiera się ode mnie opłatę za odbiór popiołu, którego nie ma ???
com16.11.2015, 11:58
wszędzie się da... tylko nie w Nowym Targu. U nas jak mają być zmiany w cenach czegokolwiek to tylko podwyżki :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl