28.11.2015, 15:57 | czytano: 3671

Znów ostre spięcie miedzy burmistrz a liderem opozycji

Do kolejnego spięcia między burmistrz Ewą Przybyło i liderem opozycji, radnym Rafałem Hajdyłą, doszło podczas sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.
Wymianę zdań zaczął radny Hajdyła, apelując do burmistrz, by przestała pisać na niego donosy i paszkwile, w których go szkaluje. Jak mówił, Ewa Przybyło "pisała na niego" m.in. do wojewody, urzędu kontroli skarbowej i do Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, gdzie pracuje jako geodeta powiatowy, a nawet miała namawiać starostę suskiego do zwolnienia radnego. - Apeluję do burmistrz, by swój czas poświęcała pracy na rzecz miasta, a nie pisaniu paszkwili - zakończył.
Zdaniem burmistrz, jej obowiązkiem jest powiadomienie odpowiednich organów państwa o sytuacji, w której może dochodzić do złamania prawa. Przypomniała, że radny sam przyznał na jednej z sesji Rady Miejskiej przyznał, że wydaje decyzje w imieniu starosty suskiego. - A zatem obowiązuje pana zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej i nie może być pan pełnomocnikiem firmy i osoby prowadzącej działalność gospodarczą - zauważyła. - Tymczasem niedługo później na moim biurku została tymczasem złożona dokumentacja geodezyjna, na której była pana pieczątka, że sporządził pan tę dokumentację. To dowód na to, że jest pan pełnomocnikiem.

Według Ewy Przybyło, mogło w tej sytuacji dojść do złamania obowiązujących przepisów, dlatego wyjaśnieniem tej sprawy powinny zająć się organy państwowe.

r/
komentarze
rbk129.11.2015, 17:41
W Rabce najwidoczniej cała robota na ten rok została zrobiona skoro Pani Przybyło angażuje się w szukanie haków na opozycję. Jeśli gmina będzie dobrze zarządzana to wyborcy docenią starania i nie potrzebna będzie ta cała zakulisowa gierka mająca na celu osłabienie rywali na przyszłe wybory.
PiS w ruinie, ale odnawia się w Rabce29.11.2015, 10:24
Burmistrz wymaga od innych nie od siebie
Szpital plajtuje, szkoły słabiutko, spraw sądowych bez liku ... ale ja jestem najmądrzejsza i mam poparcie PiS A.Paluch

pora rozstać się z tą burmistrzynią ... PiS rabczański ma bardzo dobra kandydatkę - POPIERAMY bo Ewa Przybyło już nic nie zrobi !
górol28.11.2015, 18:48
zaraz zaraz panie Hajdyła..Kiedyś w Mszanie radnego usunięto bo wynajmował od miasta lokal... Pana prawo nie dotyczy?Taki przykład pan dajesz?Sumienie to u pana śliska sprawa!
czytelnik28.11.2015, 17:26
Strach się bać mieszkać w tej Rabce. Z taką burmistrz stojącą... "na straży prawa!!"
nt28.11.2015, 16:24
Zaraz, zaraz pani Burmistrz.. Zapomniał wół jak cielęciem był ? Czy czasem nie zasiada pani odpłatnie cały czas w spółce "Górna Raba" ? Panią te przepisy nie dotyczą? Proszę pamiętać o starym przysłowiu : Kto pod kimś dołki kopie ten sam w nie wpada.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl