02.12.2015, 09:10 | czytano: 1342

Obligacjami ratują budżet

Miasto Szczawnica ratuje swój budżet wypuszczając obligacje. Papiery wartościowe warte będą 2 miliony złotych. Szczawniccy radni zdecydowali o emisji 2 tysięcy obligacji. Każda z nich kosztować będzie tysiąc złotych.
Obligacje mają zostać sprzedane osobom indywidualnym. Ma to być nie więcej niż 150 osób. Obligacje mają być wyemitowane w dwóch seriach.
- Emisja obligacji ma być przeznaczona na zabezpieczenia deficytu budżetowego w roku 2015 – mówił podczas sesji Kazimierz Zachwieja, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnicy. -

Miasto zacznie wykupować obligacje w 2026 roku. Pieniądze na to będą pochodzić z budżetu miasta.
Oprocentowanie obligacji będzie zgodne z aktualną stawką dla tych papierów wartościowych w danym okresie według tzw. stawki WIBOR.

js /
komentarze
zeniek03.12.2015, 17:17
Skąd w ogóle ta pewność miasta Szczawnica że w perspektywie paru następnych lat uda się im wysępić od budżetu państwa dla tego zadłużonego i przeinwestowanego miasta dodatkową sumę w wysokości 2 milionów? Jak bardzo trzeba być butnym i pewnym że któryś z następnych ministrów finansów przewlecze myszką na kompie z pliku "budżet RP" do pliku "budżet Szczawnicy" niebagatelną sumę 2 milionów że jest się gotowym wpłacić 1000 zł na konto tego geszeftu? Co za tupeciarze!!!
zeniek03.12.2015, 00:31
Te obligacje to poważny błąd. Po prostu nie da się pójść dalej niż ściana, a to właśnie miasto Szczawnica usiłuje zrobić. way! Rządzący Szczawnicą niebezpiecznie zbliżają się do bardzo cienkiej czerwonej linii społecznego przyzwolenia na gospodarcze awanturnictwo w rodzaju tych obligacji. Ludzie po prostu wyśmieją posiadaczy tychże obligacji gdy zaczną oni wyciągać swe łapska po dobra publiczne w Szczawnicy w zamian za unieważnione werdyktem mieszkańców obligacje. Po prostu przestrzegam wszystkich przed tym niemądrym pomysłem aby skupować te obligacje w złej wierze wydawane i bez społecznego przyzwolenia - to jest awanturnictwo które źle się dla wszystkich skończy. Szczawnica jest dramatycznie przeinwestowana i skupować jej obligacje to tyle co wrzucać swoje pieniądze w błoto. Suweren, którym w tym wypadku są zwykli mieszkańcy Szczawnicy, nigdy drogą demokratycznego wyboru czy referendum nie wydadzą zgody na ten proceder. Przyjdzie nowa władzach po następnych wyborach i po prostu rozpisze referendum o unieważnienie tych w złej wierze wydawanych obligacji. [co będzie do okazania, bo wątpię aby decydentów w tej sprawie udało się jeszcze powstrzymać i myślę że te nieszczęsne obligacje zostaną jednak wydane].
heavymetal z NT02.12.2015, 17:54
Szczawnica to był matecznik platformy i wszystko jasne
osioł02.12.2015, 15:46
jak sie straciło wiarygodnosc bankową to pora na obligacje weksle i wyprzedaz mienia absolutnie w gre niewchodzą obciecie premi trzynastek lub zwolnienia bedziemy sie zadłuzac w imieniu mieszkancow a co niech mieszkancy oddają my to dla nich...............................a pozniej podatki maksymalne bo trzeba spłacac stawki maksymalne bo trzeba spłacac..............
Zobacz pełną wersję podhale24.pl