07.12.2015, 20:07 | czytano: 4348

Rowerzysta pod kołami

Do wypadku doszło w Zębie. Jak ustaliła policja, na prawidłowo jadącego na rowerze mieszkańca tej miejscowości najechał Opel Vectra kierowany przez mieszkańca powiatu nowotarskiego. Siła uderzenia była tak duża, że rower został poskręcany, a przednia szyba opla rozbita.
- Kierowca tłumaczył się, że bardzo nisko znajdujące się na horyzoncie słońce oślepiło go, przez co doszło do najechania na rowerzystę. Kierowca był trzeźwy. Rowerzysta z powodu odniesionych obrażeń został przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Krakowie. Ustalamy teraz czy rowerzysta był trzeźwy oraz czy okoliczności, o których mówi kierowca były jedynymi, które wpłynęły na przebieg tego zdarzenia - informuje ast. szt. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
komentarze
mm08.12.2015, 17:56
A mnie szkoda jednego i drugiego
88808.12.2015, 13:39
do normalny kierowca
człowieku to był po prostu nieszczęśliwy wypadek
Skąd wiesz jaka tam była prędkość. Nie byłeś tam nie widziałeś a komentujesz.Szybkiego powrotu do zdrowia dla rowerzysty.
szuser08.12.2015, 12:52
do Kierowcy
" Światło tak oślepia, że bez okularów i czystej szyby nie ma możliwości zobaczenia końca swojej maski, a co dopiero rowerzysty"

Jak nie ma widoczności to się nie jedzie i tyle. A autor artykułu mniej pisze o tym biednym człowieku, który święta spędzi w szpitalu i nie daj Boże, żeby go co gorszego nie spotkało a rozwodzi się nad rzeczami :
"...rower poskręcany a przednia szyba rozbita"
Tak się nie godzi!
Normalny kierowca08.12.2015, 09:15
Kierowco, ty raczej zostaw samochód w garażu. Chyba podstawowym warunkiem prowadzenia pojazdu jest jakaś widoczność. Słaba widoczność równa się niska prędkość. Jak sprawcę oślepiło słońce to było się zatrzymać i ubrać okulary przeciwsłoneczne, a przynajmniej zwolnić, a nie jechać "na ślepo" z kosmiczną prędkością. Nie słońce i nie samochody zabijają, ale ludzka głupota i brak szacunku dla innych uczestników ruchu.
Kierowca07.12.2015, 22:48
Słońce w ostatnich tygodniach to masakra, zwłaszcza przy mokrej drodze. Światło tak oślepia, że bez okularów i czystej szyby nie ma możliwości zobaczenia końca swojej maski, a co dopiero rowerzysty
Zobacz pełną wersję podhale24.pl