25.12.2015, 18:51 | czytano: 2327

Wójt Jan Smarduch podsumowuje rok

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Jeśli chodzi o realizację zadań, jakie zamierzyliśmy zrobić w 2015 roku, to ten rok był jednym z lepszych. W ogóle te trzy lata z rzędu mieliśmy takie, gdzie bardzo dużo uzyskaliśmy środków i bardzo dużo inwestycji zrobiliśmy. Ja jestem osobiście bardzo zadowolony - mówi wójt gminy Nowy Targ.
- Rok 2016 zapowiada się nieco skromniejszy, ale dużo czasu poświecimy w nim na przygotowanie projektów, dokumentów - po to, by sięgnąć po nowe środki, w nowej perspektywie finansowej. Natomiast jeśli chodzi o ten rok, to jestem bardzo zadowolony. Inwestycje w dużym stopniu zostały zrealizowane. Nigdy nie da się w stu procentach wszystkiego dokończyć. Z różnych powodów. Nowy budynek administracyjny niby żeśmy ukończyli, ale trzeba go wyposażyć. W tym roku się nie przeniesiemy, ale w pierwszych miesiącach nowego roku rozpoczniemy już obsługę mieszkańców w nowym obiekcie. W obecnym będzie Ośrodek Pomocy Społecznej, który funkcjonuje od wielu lat w Ludźmierzu. Będzie ludziom dogodniej, bo jedno z drugim będą mieli razem, tak jak to kiedyś było. Nigdy nie było tu za dużo miejsca, a w tej chwili zadań przybywa w urzędach, więc siłą rzeczy trzeba zwiększać zatrudnienie - tłumaczy Jan Smarduch.
- Przyszły rok zapowiada się skromniej. Budżet nie będzie do końca zrównoważony. Zakładamy niewielki kredyt w granicach półtora miliona złotych, ale do większych inwestycji przygotowujemy się dopiero w następnych latach. Ten rok kończymy budżetem rzędu 80 mln zł. Nowy budżet będzie o kilka lub nawet o kilkanaście milionów zł większy. To zależy od ilości środków zewnętrznych. W ciągu całego roku będzie się ten bilans zmieniał. Obecnie zadłużenie gminy sięga 17 mln zł, to jest ok. 20 procent możliwego zadłużenia - podsumowuje.

not. S.Palka
komentarze
Hehe28.12.2015, 17:20
Może zatrudnić dzieci dyrektorów szkol, albo znajome jakiejś dyrektorki z gminy? Po co szukac obcych? Lojalnosc najwazniejsza
D28.12.2015, 16:28
Szkoda komentowac, nabudowal gimnazjow ktore beda likwidowane ....ehhh jak zyc.
Bronek28.12.2015, 15:08
Jakich zadań przybyło? Co Wójt bredzi , przecież dużo zadań przeszło na Starostwo jak pozwolenia na budowe, mapy itd kiedyś to było w gminie i wszyscy potrafili pracować a dziś najlepiej na jednego mieszkańca zatrudnijcie jednego urzędnika.
ciekawy26.12.2015, 06:51
A w tym olbrzymim budynku co będzie?
Frank25.12.2015, 21:07
O tak, Panie Wójcie brawo!! zwiększyć liczbę urzędników to jest najlepszy pomysł gminy NT
Zobacz pełną wersję podhale24.pl