05.01.2016, 08:31 | czytano: 4127

Skarga na dyrektorkę w Witowie zasadna

Dyrektorka Zespołu Szkół w Witowie zachowywała się niegrzecznie wobec rodziców chorej dziewczynki. Rada Gminy w Kościelisku uznała, że skarga rodziców uczennicy jest zasadna.
Rodzice dziewczynki poszli do wójta poskarżyć się, że byli u dyrektorki w sprawie programu nauczania dla swojej córki, którego dyrektor szkoły nie przygotowała mimo iż rozpoczął się rok szkolny. Dyrektorka podczas spotkania z rodzicami miała niestosownie się wyrazić.
Jeszcze podczas sesji przytoczono wypowiedź pani dyrektor, w której przyznała się ona do niestosownego zachowania wobec matki dziewczynki, która przyszła na rozmowę z nią. Radni tłumaczyli, że dyrektorka ma długoletnie doświadczenie wychowawcze i dlatego warto jej dać jeszcze szansę.

Edward Amilkiewicz, przewodniczący komisji rewizyjnej chciał, aby uznać zasadność skargi jedynie w pierwszej części zarzutów, czyli dotyczącej tej nieodpowiedniego zachowania dyrektorki. Za uznaniem skargi w całości wnioskowali Elżbieta Watycha i Artur Bukowski. Ostatecznie radni w całości uznali za zasadną skargę na dyrektor. Szefowa Zespołu Szkół w Witowie nie dość, że zachowywała się nieodpowiednio, to jeszcze nie zdążyła na czas dostosować indywidualnego programu nauczania. Radni uznali, że miała na to mnóstwo czasu.

js/
komentarze
Dd05.01.2016, 10:15
Niestety Pani Dyrektor traktuje szkołę w Witowie jak swoją własność.Mimo wieloletniego doświadczenia jej podstawową metodą wychowawczą jest darcie ... na cały regulator. Tak było 20 lat temu tak jest i dzisiaj. Może czas na zmiany...
dyro05.01.2016, 09:49
Ciekawe czy w powiecie tatrzańskim też tak działa poradnia psychologiczno-pedagogiczna jak w Nowym Targu. Pani Olcoń jest jak z komunu, ciężko coś tam normalnie załatwić. Jak podobnie jest w zakopanem to się nie dziwię pani dyrektor z Witowa
ramcin05.01.2016, 08:51
No i co w związku z tym zostaje w pracy zostaje zwolniona? Podwyżkę dostanie?
Z tego nic nie wynika.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl