06.01.2016, 13:16 | czytano: 7424

Nieformalne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier w Niedzicy

Fot. Joanna Dziubińska
Premier węgierskiego, prawicowego rządu przyjechał na polski Spisz na nieformalne rozmowy z liderem rządzącej w kraju partii Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie obu polityków odbywało się za zamkniętymi drzwiami w pensjonacie "Zielona owieczka" w Niedzicy. Potwierdziła to w rozmowie z Podhale24.pl jego właścicielka.
Portal Gazeta.pl powołując się na węgierskie media podaje, że spotkanie ma dotyczyć Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych. "Wiktor Orban ma w tej materii Kaczyńskiemu wiele do przekazania - jemu samemu udało się zmarginalizować instytucję kontroli konstytucyjnej" - ocenia portal. Rozmowy mają również dotyczyć m.in. kryzysu imigracyjnego i uchodźców.
Spotkanie miało charakter zamknięty i nie dopuszczono do udział w nim dziennikarzy.

Józef Słowik, oprac. r/ źródło: Onet.pl, Gazeta.pl
komentarze
Rządź i dziel09.01.2016, 18:04
Kochani. Europa już dawno została zjudaizowana, nawet twego nie zauważyliście. To właśnie ci ZASYMILOWANI uchodźcy sprzed wieków robią nam politykę, tak w Europie jak i Ameryce. Ktoś celowo wzniecił "arabską wiosnę" wiedząc, że będzie z tego niezła zawierucha która przegoni ludzi z ich krajów.Wystarczyło skierować tych ludzi do Europy powiązać z zamachami dokonywanymi przez nie wiadomo kogo, by opinia publiczna zaczęła przeciwko nim występować.Oni sami też są różnego autoramentu, więc nie wzbudzają sympatii.I tym sposobem w/w, ci co robią nam politykę przerobili ludzi w Europie na sojuszników swoich współbraci na Bliskim Wschodzie. I tyle.
@ baciok09.01.2016, 13:38
Taka sama prawda jak Duda prezydentem wszystkich polków.
bociek09.01.2016, 11:04
Polak Wegier dwa bratanki, pozdrawiam wszystkich :)
AFP08.01.2016, 11:03
bartosz zawsze możesz wyemigrawać do Zjednoczonych Emiratów Francji albo Federalnego Kalifatu Niemiec
bartosz08.01.2016, 10:35
NIE CHCĘ żyć w tym kraju. Kaczyński z Orbamen zawiązują sojusz. PIS rozdaje stołki pociotką wypadku pod Smoleńskiem. Manipuluje przy konstytucji,sądach,mediach służbach cywilnych. TO JAKIŚ KOSZMAR.Sen wariata. Chcę się obudzić w normalnym wolnym kraju. DOŚĆ.
agent_xyz07.01.2016, 22:44
Do: do@agent_xyz:
Obecnie największym problemem naszych państw w Europie centralnej jest brak umiejętności dostrzeżenia i wykorzystania niesamowitej szansy istotnego wpłynięcia na losy UE aby ta szła w prawidłowym kierunku rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego. Jest już tylko kwestią czasu jak Angela Merkel i jej ludzie będą zmuszeni do dymisji po tak skandalicznych błędach w polityce migracyjnej. Jest bardzo źle że pani Kanclerz Merkel sama już parę miesięcy temu gdy nasilił się ten kryzys nie podała się do dymisji, bo polityk po tak kolosalnym błędzie strategicznym traci zdolność należytej percepcji zdarzeń i zaburza się u niego wszelka zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji, co widać np.. przy próbie wezwania Polski do Brukseli na dywanik za złe wyniki demokratycznych wyborów, albo ostatnio próba zatajenia zdarzeń z Kolonii przed opinią publiczną - to są wszystko oznaki zatracania zdolności do prawidłowego postrzegania zdarzeń i adekwatnego reagowania na nie i pani Merkel ustąpić, i to wkrótce, będzie musiała, bo sami Niemcy tego od niej zażądają. Tymczasem Anglicy blefują i wcale bynajmniej nie mają zamiaru wychodzić z UE (kolejny giga błąd A. Merkel: nadmierne folgowanie Anglikom gdy dopuszczają się ekscesów słownych w rodzaju wystąpień Nigela Farage'a, ale Niemcy to robią wskutek sporego przeszacowania znaczenia UK na politycznej mapie świata, tak samo jak notorycznie niedoszacowują znaczenia państw Europy centralnej, czym wyrządzają sobie szkodę i po części i nam, a przede wszystkim rozdają non stop polityczne prezenty populizującej z referendum w sprawie Unii Anglią - sami Anglicy są za słabi na wyjście i z góry wiadomo że nie wyjdą z UE; Anglików trzeba najzwyczajniej w świecie pogonić, czego p. Merkel nigdy nie zrobi bo ma złą diagnozę ich potencjału). Myślę że Kaczyński z Orbanem przygotowywali w Niedzicy ofensywę polityczną mającą na celu reanimację upadającej na naszych oczach Unii Europejskiej - tam w Brukseli już tylko myślą kto ma ostatni wyjść i zgasić za sobą światło, nic więcej. Jak zwykle ryba zaczęła się psuć od głowy i w Brukseli nie znalazł się żaden nowy Gorbi z planem nowej pierestrojki dla upadającego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Przeraża decyzyjny paraliż Brukseli.
Makximus07.01.2016, 21:16
Oj ... niektórzy piszą jak trole peowscy... Powinniście zapamiętać datę spotkania i...milczeć. Po latach przeczytacie w historycznych wspomnieniach, że to właśnie spotkanie było bardzo istotne dla przyszłości Europy. "Tajne"... gdyby miało być tajne, to na pewno liberalno - lewackie media by nic o tym nie wiedziały... Spotkanie było "prywatne". Myślenia więcej w Nowym Roku Życzę...
PiS07.01.2016, 17:37
Do Polityk. Słyszałeś historie o bitwie Warszawskiej ? W tamtym czasie Węgry to był jedyny kraj w Europie który udzielił pomocy słabej Polsce która zatrzymała czerwoną powódź która mogła zalać Europę.
ot takie małe pytania sąsiedzkie07.01.2016, 17:22
kto dopuścił do użytku tą budowlę ?

Nie ma stosownych pozwoleń i odbiorów !
PiS proponuje państwo bezprawia ?
do @ agent_xyz07.01.2016, 14:39
...masz racje, ale zwróć uwagę, co media węgierskie piszą. Rozmawiali o propozycjach Londynu w zakresie ograniczenia rozdymanej Unii i jej pasożytów, dalej co zrobic- czy bronić interesów emigrantów, czy zabierać zabawki i uciekać z tego drugiego ZSRR razem z Anglią, bo będzie okazja,. i uwolnić się z jarzma socjalizmu w nowym stylu na starym kontynencie !!!
@ Polityk07.01.2016, 13:16
Święte słowa. Jeszcze wyjaśnij jak trzeba mieć zryte pod beretem żeby klaskać w rąsie i szczerzyć kły w bezmyślnym uśmiechu. No jak ?
baciok@07.01.2016, 12:48
Zgadzam się z wypowiedziami nick ppf
Europa upada. Hordy arabów zaleją większość krajów i stworzą minikalifaty. Tu poperam PiS- trzeba to zastopować.
Ale skandalem jest bratanie sie z banderowską Ukrainą. u nas robi się dziadowskie akcje charytatywne na ciagłe zbieranie na cos tam. Tam daje sie lekką rączką 4 miliardy.
Polityk07.01.2016, 12:11
To robota Putina aby rękami Orbana robić demolowanie Polski jak na Ukrainie,a potem skłócenie z Europą,sami będziemy łatwym celem Rosji.Niezgoda narodowa ruinuje Polske a zyskuje Rosja,no chyba iż Węgry nam pomogą militarnie.Oj mądry Polak będzie,ale już w niewoli
lewak07.01.2016, 11:09
Brzydze się potajemnymi schadzkami.podrobionymi kluczami,i całym tym pisowskim cyrkiem TAK JESTEM LEWAKIEM i jestem z tego dumny. Chcę wolnego świeckiego państwa,wolnych mediów, przestrzegania konstytucji .I jestem obecny na każdej demonstracji w jej obronie.
ppf07.01.2016, 09:43
Europy zachodniej już nic nie uratuje bandy imigrantów terroryzują już centra Niemieckich miast a tamtejsze lewackie media tuszowały sprawe sylwestrowych ataków na Niemki a chętnie kwiczą o braku demokracji w Polsce Burmistrz Kolonii oskarżyła kobiety o prowokacje i nakazała dostosować się do przybyszów z bliskiego wschodu
Należy wywierać presje na samorządy posłów aby nie godzili się na przyjmowanie żadnych islamistów
Rząd PiS zamiast pożyczać a raczej podarować Ukrainie 4 MLD zł za tę pieniądze należałoby wybudować płot na wschodniej granicy
osotany06.01.2016, 21:52
Miało nie być Europy dwóch prędkości, ale niestety po 10 latach dalej są dwie prędkości: Niemcy - hegemon unijny traktuje kraje Europy Środkowo-Wschodniej jako kraje kolonialne, ale niebawem się im skończy i dlatego taki kwik.
Egeszsegere06.01.2016, 21:28
Wkurzony ty chyba dawno na Wegrzech nie byłeś. Wróciłem z Eger i 90 procent zadowolonych. Mniej samobójstw itp . Co prawda w Dolinie Pieknej Pani rozmawiałem , ale widać ze są bardziej zadowoleni niż 10 lat temu. Nie siej propagandy.
agent_xyz06.01.2016, 20:47
Polityka Unii Europejskiej zbankrutowała, a widać to po tym jak całkowicie źle przewidzieli rozwój wydarzeń z uchodźcami, to jest niedostateczny z wielkim wykrzyknikiem tak dla Schultza, jak i dla Donalda Tuska jak i dla samej nawet Angeli Merkel. Tu nie trzeba być ani Kaczyńskim ani Orbanem żeby dostrzec te skandalicznie wręcz rażące błędy Brukseli w polityce imigracyjnej. Niestety, ani zamknięcie granicy między Danią i Szwecją, ani napady, agresja i gwałty w Kolonii z imigrantami w tle (oględnie mówiąc) nijak nie dadzą się zwalić na Orbana czy Kaczyńskiego; to jest tylko i wyłącznie wina obecnych rządzących Unią Europejską - Berlin i Bruksela po prostu źle rządzą potencjalnie pierwszą gospodarką świata (UE ze swoimi 400 milionami mieszkańców, gdyby tylko była lepiej rządzona, byłaby największą gospodarką, większą od USA czy Chin). Dlatego myślę że to dobrze że dwóch wybitnych mężów stanu w Europie centralnej spotyka się i rozmawia, być może zastanawiają się nad sposobami wydźwignięcia Unii Europejskiej z potężnego kryzysu w jaki wpędziły nas wszystkich złe decyzje obecnie rządzących Unią ludzi w Brukseli. Więcej takich nawet nieformalnych i zamkniętych dla prasy spotkań, bo kto wie, być może tą drogą uda się uratować UE po brzemiennych w skutki błędach Schultza, Tuska i pani A. Merkel. Dobrze że choć Orban i Kaczyński coś próbują wspólnie naprawiać w UE po dziadostwie uczynionym przez komisarzy unijnych.
Nogaty06.01.2016, 20:21
I dla tego nie spotykam się prywatnie z Moją.Komentarze, świat się wali,w Korei fajerwerki atomowe,w Dunajcu mało wody,ile za kolęde?To są problemy.Zupa węgierska,gulasz super!
felek06.01.2016, 19:20
do felicita=jesteś *** kimkolwiek jesteś

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Obserwator06.01.2016, 18:45
do @e2nie na zamku ale w wygodnym apartamencie
Obserwator06.01.2016, 18:44
a co Paluch ma tu do rzeczy,za mała by cokolwiek znaczyć
agent_xyz06.01.2016, 18:30
Nie ma żadnej UE, cała Unia Europejska to tak na dobrą sprawę są same Niemcy - to jest regionalne supermocarstwo w naszej części świata i ono sobie nie pozwoli na to żeby dwóch partyzantów wyskoczyło z szeregu i zaczęło im grać na nosie. Oni sobie nie pozwolą na to, choćby mieli użyć przeciwko Polsce Kaczyńskiego i Węgrom Orbana jakiegoś rozwiązania "nuklearnego", czyli może niekoniecznie bomby atomowej jak Amerykanie przeciwko niepoddającej się Japonii w 1945, ale czegoś równie koszmarnego, powiedzmy jakiś wychodowany w laboratoriach wirus w żywności po którym będziemy ginąć jak kawki. Niemcy są regionalnym supermocarstwem i nie pozwolą sobie żeby im Orban i Kaczyński dyktowali warunki. Z drugiej strony to wielkie regionalne supermocarstwo ma ewidentnie kiepską polityką wschodnią i ewidentnie przespali gruszki w popiele gdy nie było ani z Berlina ani z Brukseli reakcji na przegraną Komorowskiego - to wtedy trzeba było organizować debatę o Polsce w UE, bo teraz gdy PiS po demokratycznych, czteroprzymiotnikowych wyborach parlamentarnych stworzył pierwszy w historii Polski samodzielny rząd jest już na to za późno.
baciok@06.01.2016, 18:01
Widać kto ma władzę w Polsce. Prezydent i premier sa krótko trzymani na uwięzi. Jakoś nie widze w tym spotkaniu czegoś sensacyjnego.
Polka06.01.2016, 17:01
Co za idiotyczne niektóre wpisy tu-Polacy obudżcie się wreszcie!!!!!!!
czy wy nie widzicie co robią z naszą Ojczyzną!!!!!!!!
Czas ją ratować od swołoczy lewackiej i szwabskiej-budzcie
się zanim jeszcze czas!!!!!!!!!!
ftgt06.01.2016, 17:01
wreszcie będzie porządek w tym kraju ,czas na reformy, i na PRAWDE!
kwk06.01.2016, 16:40
Spotykają się szefowie dwóch partii, a nie szefowie państwa, jest to spotkanie prywatne, więc dość już głupich komentarzy. Wystarcza jazgot TVP info.
adi06.01.2016, 16:17
do felicita .co zadrościsz spiszakom tego co sie dorobili popatrz na siebie ... a potem oceniaj za ile ich może sprzedac napewno nie za tyle co ty jesteś wart/a a pis napewno nie pozbedzie sie tak pieknych terenów jakim jest spisz
pawełek06.01.2016, 15:49
już się boję tych tajemnych spotkań - to nie jest normalne
e206.01.2016, 15:06
Tylko dlaczego w Polsce tak to spotkanie ukrywają? Dziwię się,że nie opółnocy , bo w takiej tajemniczej sceneriii, na zamku- może jakieś duchy?
Benek06.01.2016, 14:48
w ten sposób prezes pokazuje kto naprawdę rządzi w tym kraju. Prezydent i premier to marionetki które nie mają nic do gadania, więc po co mieli by się spotykać z kimkolwiek.
Spotkanie z najlepszym sojusznikiem Putina - czyżby spotykali się koledzy z tej samej listy płac ? następny pewnie będzie Łukaszenka, też może coś ciekawego prezesowi podpowiedzieć o eliminowaniu tych co mają inne poglądy.
znajoma06.01.2016, 14:41
nie mam nic przeciwko PiS ani Orbanowi!!!ale wiem ze 1 pani z tych okolic kocha sie w Jaroslawie!!!od lat!!!przypadek???
Felecita06.01.2016, 14:23
Na mapie Wielkich Węgier, wymarzonych Orbana, Niedzica znajduje się na terytorium Węgier. Przypadek? Nie sądze. Ciekawe, za ile Prezes sprzedaje Spisaków.
wkurzony06.01.2016, 14:19
Doprowadzi Kaczor do takiego dziadostwa w Polsce jakie jest na Węgrzech
Podhalanka06.01.2016, 14:14
Muszą się naradzić kiedy wspólnie do Putina pojechać
loża06.01.2016, 14:13
Spotkanie jest zamknięte, a portal Gazeta.pl wie, że będą rozmawiać o trybunale i mediach. To jest typowy przykład manipulacji !!
Spisok06.01.2016, 14:05
skład rozmówców podkreśla marionetkowość premiera i prezydenta
ciekawe jaki następny premier w gościach zostanie przyjęty wyłącznie przez ... przywódcę partii rządzącej w świąteczny dzień, "nieformalnie", ... w pensjonacie, jak w komunie
Cameron i tak już się dowiedział...
wicher06.01.2016, 13:33
Wiwa Europa Ojczyzn !!!

Na pohybel Unii Lewackiej !!!
pol06.01.2016, 13:27
Poseł Anna Paluch działa,widać to.
Ciekawski06.01.2016, 13:25
Ciekawe!
śpisok06.01.2016, 13:19
nieformalnie załatwiają formalne wystąpienie z UE
Zobacz pełną wersję podhale24.pl