06.01.2016, 17:29 | czytano: 4489

Związek Podhalan u prezydenta RP. Burmistrz Dorula deklaruje Andrzejowi Dudzie: "Jeżeli będziemy potrzebni, to proszę wierzyć, że jesteśmy z panem"

www.prezydent.pl
Przedstawiciele Zakopanego i Związku Podhalan spotkali się dziś w Pałacu Prezydenckim z prezydentem RP Andrzejem Dudą.
- Wasza obecność w organizowanym w Warszawie orszaku trzech króli wszystkich bardzo ucieszyła - mówił prezydent do zgromadzonych działaczy ZP, dziękując im za przyjazd do stolicy. Andrzej Duda przypomniał słowa Jana Pawła II, wypowiedziane pod Wielką Krokwią w 1997 roku, że na górali zawsze można liczyć. - I to się nie zmienia - dodał.
- Dziękuję wam za te piękne chwile - dziękował Andrzej Duda i złożył góralom życzenia. Życzył im m.in., żeby mieli dobrego prezydenta, czym wywołał aplauz u zebranych.

W imieniu gości z Podhala głos zabrał burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Przypomniał on, że górale cenią w życiu takie wartości jak tradycja, patriotyzm, wiara i wolność. Że bliskie im as słowa "Bóg, honor, Ojczyzna". - Wiemy, że pan prezydent również kieruje się tymi wartościami - powiedział. Burmistrz Dorula złożył prezydentowi życzenia zdrowia, szczęście, pomyślności, spokoju, pokoju i "dużo siły, by te wartości, którymi się kierujemy, którymi się kierowali nasi przodkowie wytrwały i przetrwały. Jeśli te wartości przetrwają, to Polska przetrwa".

W imieniu zebranych zapewnił prezydenta "że jeżeli będziemy potrzebni, to proszę wierzyć, że jesteśmy z panem".

Głos zabrał też prezes oddziału Związku Podhalan w Zakopanem Andrzej Skupień. Na koniec górale wręczyli prezydentowi upominki, a spotkanie zakończyły kolędy w wykonaniu zespołu regionalnego Giewont z Olczy.
Może Cię zainteresować
komentarze
ola09.01.2016, 14:33
Z przemówień GOEBBELSA wynika jak bardzo naziści lubili przedstawiać siebie jako prawicowych Niemców. Ofiary żydowskich mediów,skorumpowanego rządu na usługach Żydów. Tego typu chwyty propagandowe nie są nam obce i teraz. Stosują je z mniejszym lub większym powodzeniem różne grupy.
Polka.......09.01.2016, 14:13
do@.......Kończ...waść!!!!!!!!wstydu...oszczędż!!!........
@ Polka09.01.2016, 13:35
To już nie jesteś Polką ? Teraz jesteś OCENIACZEM WYPOCIN. Żałosne.
do @09.01.2016, 10:58
....wystarczająco dużo,zapewne więcej niż ty..
aby móc oceniać twoje wypociny tu pisane....Kompletny
brak wiedzy na temat historii.Aby polemizować z kimś -trzeba
mieć godnego siebie przeciwnika...........
Oratio est argentum.silentium est aureum.
@ Polka09.01.2016, 09:15
Jak w latach 30 w Niemczech .Wszystkiemu winne lewactwo i żydo-komuna. Efekty nie dały na siebie długo czekać. Skutki do dziś budzą grozę. Polka ile ty masz lat? Dwanaście? Bo nie wierzę żeby dorosła kobieta wypisywała takie..............
Polka08.01.2016, 18:17
.@....Tak cenie sobie -wolność,patriotyzm,kocham swoją ojczyznę .Nie chcę
być wyzyskiwana przez lewactwo i żydo-komunę co odczułam przez
ostatnie lata.A jesli tobie to nie odpowiada to możesz równie dobrze
wyemigrować.Nikt tu cię nie trzyma!!!!!!!!.
twój nick mowi wszystko o tobie.........
@ Polka08.01.2016, 15:46
Zaciśnięta d.... o której pisze Don Pedro zaimponowała Polce. No cóż.Jaka partia tacy wyborcy.
Polka08.01.2016, 14:50
....do Don Pedro!!!!!!!
Cieszę się że jeszcze jest tu ktoś trzeżwo myślacy.
Popieram cię calym sercem!
Widać że beton ciężko zkruszyć,
Powodzenia....
ewa08.01.2016, 14:14
Ratunku!!!! Ja nie chcę PIS-u. Chcę wcześniejszych wyborów!!!!
Loco08.01.2016, 12:30
@Don Pedro
Czekaj, ściśnie ci jeszcze bardziej jak twoi idole z PiSu zaczną cię 'dymać" jeszcze mocniej i nie będzie komu się o twoje prawa upomnieć, bo sądy i prokuratury będą rządowe, TV rządowa, a trybunał zlikwidowany. Dzięki temu że PO składało pokłony UE - według zasady "pokorne cielę dwie matki ssie" - miliony EUR płynęły do Polski. Zobaczymy co napiszesz za rok-dwa, jak PiSaki pokłócą nas z UE, wprowadzą parę niekonstytucyjnych ustaw i nie dostaniemy miliardów zaplanowanych dla nas do roku 2020 w ramach funduszy strukturalnych. A tak na marginesie to napisz łaskawie, jak to ta UE nas dymała? Bo jak nie widzisz korzyści ze wstąpienia do UE, to chyba nie ma o czym z tb rozmawiać, bo propaganda "radyjka" i "biało-czerwonej drużyny" Jarka już cię do reszty zmanipulowała...
Gorol08.01.2016, 11:25
Do mx:
- ustawa "500+" gotowa przed wyborami, pokazywana przez Szydło, jednak nie jest gotowa i nadal nie wiadomo w jakim zakresie i kogo obejmie;
- kłamstwo w zakresie Macierewicza - ukrywany w wyborach, po wyborach zastąpił typowanego na to stanowisko Gowina;
- wybór na doradce MON 18-letniego studenta z USA i na prezesa Agencji Mienia Wojskowego 25-letniego syna poległego PiSowskiego aparatczyka Kurtyki;
- nocne zajęcie placówki ds. współpracy z NATO w Warszawie;
- nocne harce w sejmie i senacie nad przepychanie ustaw w jawny sposób łamiących konstytucję RP;
- obsadzenie kolesiami wszystkich ważniejszych stanowisk w spółkach skarbu państwa, wśród nich np. politykami którzy należeli do PZPR w latach komuny, ludźmi zupełnie bez przygotowania (np. pan Kurski - prezes TVP);
- orbanizacja systemu politycznego, służalczość prezydenta i premier RP wobec J. Kaczyńskiego;
- przekazanie w budżecie na 2016 oprócz 1,5 mld zł które kościół dostaje co rok od wielu lat, kolejnych 510 mln zł;
- przepychanie przez sejm i pałac prezydencji ustaw bez żadnych konsultacji i nawet w przypadku negatywnych opinii wszystkich środowisk prawniczych w Polsce realizacja nieokreślonych planów politycznych;
- napinanie stosunków z UE - od której co by nie powiedzieć, wciąż mamy miliardy euro w ramach funduszy strukturalnych. Zakręcenie kurka spowoduje że Polska nie będzie się rozwijać tak szybko jak dotychczas.
- "nowa jakość rządzenia" objawia się wyzywaniem i wyśmiewaniem opozycji - "genetycznie niższy sort"
- i wiele więcej (brak miejsca)
I żeby nie był wątpliwości, nie jestem wyborcą PO i nie tęsknię za nimi wcale. Chociaż za ich czasów takiego ataku na "koryto" nie obserwowało się. Ze względu na powyższe nie szanuję p. Dudy, nigdy też nie szanowałem PiSu. Co to wogóle jest za wyjaśnienie: PO zawłaszczyła (cośtam), teraz my musimy to naprawić wprowadzając swoich polityków. Chodzi chyba o odpolitycznienie prokuratur, sądów, TV itp. a nie obsadzenie ich swoimi zausznikami.
johanna08.01.2016, 00:32
Czy ktoś wie kto szył tym dziewczynkom te cudne kubraczki??
Don Pedro07.01.2016, 19:09
Żal d... ściska jak się słucha te wszystkie szczekające pieski, popierające rządy PO... przez osiem lat ta partia dymała cały kraj i składała pokłony Unii Europejskiej, patrz Niemcom, a wy nadal za nimi krzyczycie... Żenada!
swojak207.01.2016, 18:48
Panie burmistrzu Dorula . Niech Pan nie mówi za wszystkich górali, że wszyscy pójdą za nim czyli za p. Prezydentem A.Dudą, bo ja i bardzo wielu innych górali nie zamierzam. Jak Pan chce to niech Pan idzie sam a to lizusostwo Pana burmistrza wprost mnie brzydzi.
Nie takiej postawy i postępowania po Panu Prezydencie się spodziewałem i oczekiwałem.
michał07.01.2016, 16:15
Jest taka legenda o rycerzach uśpionych w Tatrach. Ponoć powstaną by Polską ratować. Myślę że pora ich obudzić. Czas nadszedł. PIS przegiął.
mx07.01.2016, 16:06
do mieszkaniec
Za nic się nie sprzedałem; nie mam dzieci więc nic na tym nie skorzystam. Przestań pleść bzdury o zawłaszczaniu i o łamaniu konstytucji. Co było do zawłaszczenia w tym kraju już dawno jest zawłaszczone ( ostatnio PKL, tak się robiło wałki ). A media nigdy nie były publiczne tylko partyjne. Publiczne to są tylko do płacenia abonamentu. Sprzątanie na wszystkich szczeblach musi być, jak masz pojęcie o działaniu czegokolwiek to wiesz że zmiana na najwyższym szczeblu bez zmian na dole nic nie wniesie.
Poza tym wróćmy do rozmowy za rok, dwa, jak będzie źle to sam się przyznam do błędnego myślenia.
mieszkaniec07.01.2016, 15:26
@ mx
Stało się i to bardzo dużo, PIS zwłaszcza państwo na swoją modłę, łamana jest konstytucja i podstawowe prawa i swobody obywatelskie, a co najgorsze uczestniczy w tym PAD, dziś znowu zgodne z wolą prezesa podpisał kolejne ustawy w tym zawłaszczającą media publiczne dla jednej partii. Czy to mało? Uważasz, że obiecane 500 zł na dziecko załatwia sprawę i należy milcząco godzić się na działania PIS-u, jeżeli tak uważasz to współczuję, sprzedałeś się za grosze. Gorol ma w 100% rację.
ola07.01.2016, 15:20
Maja uważaj bo odlecisz. Zagrożenie spore,realne i wskazane.
Maja07.01.2016, 14:55
Do Oli...nie wycieram i nigdy nie wycierałam sobie nikim -Gęby-kultura
obowiązuje nawet tuuuu- nieprawdaż??????????.
Nasuwa mi się tylko jedna maksyma tu....gdyby głupota miala skrzydla
itd.............koniec dyskusji tu-basta!!!!!!!!!!!
@z Podhala07.01.2016, 14:54
Wolną Ojczyznę chcesz przywracać? To znaczy jaką ? Pod tym kapeluskiem z piórkiem coś wam przypadkiem nie ubździło? A wytrwałość to potrzebna będzie. Jak się obicuje złote JAJA ,a jednocześnie zarzyna kurę. Rozum na spacerze,wytrwałość wskazana.
mx07.01.2016, 14:38
Do Gorol
Powiedz co takiego złego ci się stało w tych ostatnich miesiącach że uważasz że jest gorzej?
Mam ok 40 lat, prowadzę własny interes, płacę podatki. Bardzo bolało mnie jak przez ostatnie lata system z jednych wyciskał a na ogromne wyłudzenia przymykał oko. Od zawsze słyszeliśmy że nic nam się nie należy, że na nic państwa nie stać, mamy siedzieć cicho, pracować i płacić. Tymczasem cała Europa dostaje potężny socjal i jest ok. Jak gdzieś przesadzą jak w Grecji to się im dołoży...
Jak 9 lat temu wprowadzano marne becikowe też ówczesna opozycja (PO) powtarzała jak mantrę że nas na to nie stać. Prawda jest taka że Polak ma sobie poradzić a arab w UE dostanie 400euro na dzieciaka plus mieszkanie. Nie dajcie się nabić w butelkę, 500 na dzieciaka należy się wam jak psu buda. To i tak 25% tego co na zachodzie.
z Podhala07.01.2016, 13:25
Brawo Panie Burmistrzu! Byle tylko się nie poddali naciskom i wytrzymali.
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!
Do Maja07.01.2016, 13:02
Właśnie to zrobiłam. I bardzo proszę mną sobie gęby nie wycierać. OLA
Maja07.01.2016, 11:12
Do Oli.......wypowiadaj się za siebieee ok?????????????
Gural07.01.2016, 10:20
Pan Dorula prawdziwy góral i nie brak mu rozsądku.Ja popieram tą jego deklarację,dziękuje.
ola07.01.2016, 09:35
W imieniu wszystkich górali? Jeszcze czego!!!
Do ....07.01.2016, 07:39
Sprawdź dokładnie co piszesz.
Wacusia nie powiesili swoi !
Do wieszania Wacusia przybył oddział z poza Podhala.
Gorol07.01.2016, 07:25
Jestem góralem, ale nigdy nie zgodzę się ze sposobem w jaki politycy PiS traktują Polskę i Polaków. Dlatego niech pan Dorula nie wypowiada się w imieniu ogółu. Miała być zmiana na lepsze. Jest zmiana na dużo gorzej, a wielu na to się zgadza za obietnicę marnych 500 srebrników. Wstyd!
jasiek06.01.2016, 21:11
ale wazelina z tego Doruli, co to za gość?
TVN widz06.01.2016, 20:36
Do ... (3 kropek czyli gurola, co swojego imienia już nie zna)
Prawdziwy Góral rozum swój mo, i żaden TVN mu go nie wymiksuje.
Ale Prezesowi ciężko się jest oprzeć, fakt, i żal mi tych górali, co z mózgu gó...o im Prezes zrobił. Teraz bedziecie mieć TV-PiS i do odbiorników
Pilorz06.01.2016, 20:31
Do trzech kropek. Prowdeś pedzioł.
mieszkaniec06.01.2016, 20:24
@...
Jeżeli wydaje Ci się, że góral może popierać tylko PIS to jesteś w ogromnym błędzie, przyjmując Twoją retorykę powiem tak: nie masz nic z górala... bo Ci media pana Rydzyka mózg wymiksowały.
MG06.01.2016, 20:23
Ja tu czegoś nie rozumiem. W moim imieniu wypowiada się Dorula? A to dlaczego? Duda to nie mój prezydent,nie głosowałem na niego i nie po drodze mi z jego fantazją.
...06.01.2016, 19:48
Do Prawdziwego XYZ a:
Ty już nic nie masz z górala...., bo ci TVN mózg wymiksował, a twoi przodkowie się w grobie przewracają. Wacuś Krzeptowski też mówił, że jest góralem z dziada pradziada, no i swoi go powiesili. ***
Prawdziwy xyz06.01.2016, 18:58
Panowie niech mówią w swoim imieniu, bo ja jestem góralem z dziada pradziada, ale z Panem prezydentem Andrzejem Dudą się nie zgadzam.
Zdecydowanie protestuję przeciw jego działaniom skierowanym przeciw Konstytucji RP!
Obserwator06.01.2016, 18:42
bez mydła, słów szkoda
PasterzPPP06.01.2016, 18:27
Znaczy wojna niedługo ?
baciok@06.01.2016, 18:06
Raczej niech Związek Podhalan nie bierze sie za wielką politykę bo się utopicie. Pamietam podobne wiernopoddańcze hymnu w stosunku do byłego Prezydenta Wałęsy, Pamietam to samo w stosumnku do byłego prezydenta Komorowskiego.
Panu Burmistrzowi życzę żeby raczej poprawił wjazd do Zakopanego, bo jak jade z Nowego Targu niekiedy ponad godzinę to mnie chce strzelić
hłe,hłe06.01.2016, 17:50
To już górale niedługo będziecie cieszyć się tą wolnością. Prezes kieruje Polskę na wschód a Duda musi go słuchać.Demokracja i UE są solą w oku polskiemu Orbanowi.
Polka06.01.2016, 17:42
Brawo Górale!!!!!!!!!!!!
tak trzymać!!!!
Bóg.honor.Ojczyzna
To wartości ktorymi poninien się kierować każdy Polak!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl