17.01.2016, 09:30 | czytano: 7420

Burmistrz zapewnia: "Nie przekroczyłem swoich uprawnień" oraz "w Urzędzie nie ma mowy o organizowaniu imprez"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "Jako osoba odpowiedzialna za organizację procesu pracy w Urzędzie Miasta - nie stwierdziłem do tej pory nadużyć pracowników" - zaręcza Grzegorz Watycha. Proponuje też radnej, która zadała pytanie o okoliczności zatrudniania osób w magistracie, by swoje podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa - "zgłosiła do organów ścigania".
Już pisaliśmy o tym, że podczas poprzedniej sesji Radna Bogusława Korwin skrytykowała styl pracy Urzędu Miasta oraz sposób zatrudniania urzędników.
W pierwszej interpelacji zwróciła się do burmistrza o zajęcie stanowiska w sprawie dyscypliny pracy w Urzędzie Miasta. Oto jej treść:

"Na początku grudnia w ciągu jednego dnia musiałam dwukrotnie udać się do Urzędu celem załatwienia spraw służbowych. Około godziny 9-tej na jednym z korytarzy zobaczyłam panie spacerujące z talerzykami z ciastem. Pomyślałam - no cóż, jakaś impreza imieninowa lub inna. Jednakże, gdy po raz drugi około godziny 15-tej zobaczyłam ten sam widok to szczerze mówiąc - bardzo mnie to poruszyło.

W Urzędzie jest zatrudnionych 125 pracowników, a dni pracy w roku 2015 było 252. Tak więc statystycznie licząc - co drugi dzień ktoś ma imieniny. Uważam, że tego typu imprezy powinny być przeniesione na grunt prywatny, a nie urzędowy.

Nie rozumiem dlaczego my wszyscy mamy finansować wynagrodzenia urzędników za czas, gdy zajmują się oni całkiem innymi i to na pewno nie urzędniczymi sprawami.

Wiem, że niejednokrotnie władze urzędów rożnego szczebla nie zezwalają na uprawianie "prywaty" w miejscu gdzie przede wszystkim ma zostać dobrze obsłużony mieszkaniec i jego sprawy. Być może zwyczajem poprzedniej władzy chce Pan utrzymać czy też zachować familijne stosunki z pracownikami, ale czy Miasto i nas wszystkich na to stać?

Podobną interpelację złożyłam 29 czerwca 2015 roku, ale jak widać nie w tej materii się nie zmieniło."

W odpowiedzi burmistrz napisał: "Nie stwierdziłem do tej pory nadużyć pracowników w opisywanym przez Panią temacie. W Urzędzie od dawna nie ma mowy o organizowaniu imprez imieninowych, czy urodzinowych.

Do sytuacji opisanej przez Panią nie mogę się odnieść, gdyż była ona zgłoszona w formie interpelacji po pewnym czasie od opisanego zdarzenia. Nie mam możliwości zweryfikowania przekazanej przez Panią informacji z uwagi na brak wskazania konkretnego czasu i osób uczestniczących w tym zdarzeniu.

Zapewniam Panią że sygnał, który Pani przekazała w formie interpelacji będzie sprawdzany i nieprawidłowości, jeśli takie tylko stwierdzę, będą eliminowane. Ponadto proszę, by w sytuacjach związanych z ewentualnym łamaniem dyscypliny pracy w zarządzanym przeze mnie Urzędzie, niezwłocznie kontaktowała się Pani z Panią Sekretarz Miasta."
Druga interpelacja była jeszcze ostrzejsza. Radna Korwin napisała: "Poprzednia władza była niejednokrotnie kojarzona z kliką, kolesiostwem, otrzymywaniem stanowisk po tzw "rodzinie" lub w zamian za jakąś przysługę, np. przejście z opozycji na "dobrą stronę". Wtedy wszyscy byli oburzeni tym faktem, także obecna władza. Niestety nie trzeba było długo czekać, aby sytuacja zaczęła się powtarzać. Pierwszym symptomem było zatrudnienie na stanowisku wiceburmistrza osoby z bezpośredniego sztaby wyborczego obecnego Pana Burmistrza, co było też jedną z przyczyn mojego odejścia z Klubu Nasze Miasto. Drugą zaś przyczyną - o czym mogę teraz powiedzieć, było zatrudnienie na stanowisku kierowniczym zdymisjonowanego wcześniej komendanta Straży Miejskiej (zatrudnienia nie podtrzymano).

Natomiast teraz zatrudnia się na stanowisko urzędnicze żonę jednego z wpływowych na sprawy drogownictwa urzędników wyższej rangi, a konkretnie dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. Jak mi wiadomo, nikt z Referatu ds. Drogownictwa i Transportu nie odszedł, a więc wakat nie powstał. Nasuwa się pytanie: czy ewentualne osiągnięcia dotyczące drogownictwa będą wynikiem mozolnej i wytężonej pracy urzędniczej, czy wyrazem podziękowania i wdzięczności ze strony osób zainteresowanych. I proszę nie tłumaczyć, że stanowisko zostało otrzymane w wyniku przeprowadzonego naboru pracowników."

W opublikowanej na stronie UM odpowiedzi burmistrz odpowiada: "Sprawy zatrudnienia na stanowisku Zastępcy Burmistrza nie będę komentował, bo, zgodnie z art. 26a ustawy o samorządzie gminnym, do wyłącznej kompetencji burmistrza należy powoływanie i odwoływanie zastępców oraz określanie ich liczby w formie zarządzenia, co też uczyniłem.

W trakcie roku 2015 dokonałem zmian organizacyjnych w strukturze Urzędu Miasta, w wyniku których między innymi utworzyłem Referat ds. Drogownictwa i Transportu. Z uwagi na konieczność zwiększenia obsady tego referatu uznałem za zasadne dokonanie naboru na nowe stanowisko urzędnicze. Proces naboru odbył się zgodnie z obowiązującą procedurą naboru na stanowisko urzędnicze. W dniu 17 sierpnia 2015 r. ogłosiłem postępowanie rekrutacyjne na stanowisko Inspektora ds. zarządzania drogami w Urzędzie Miasta Nowy Targ. Do ogłoszonego naboru w wymaganym terminie wpłynęła tylko jedna oferta. Faktem jest, że w wyniku tego postępowania została zatrudniona osoba, która spełniła wymagania postawione w ogłoszeniu i uzyskała wysoką ilość punktów, a jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe i wykształcenie gwarantuje właściwe wykonywanie obowiązków na tymże stanowisku, co zostało potwierdzone informacją zamieszczoną na stronie internetowej miasta.

Zapewniam Panią że nie przekroczyłem w tym zakresie swoich uprawnień i nie doszło do naruszenia żadnych przepisów.

Jeśli Pani uważa, że doszło do popełnienia przestępstwa, czy też naruszenia jakichkolwiek przepisów, proszę zgłosić ten fakt do organów ścigania, gdyż do szczególnych powinności radnego jako funkcjonariusza publicznego należy zgłaszanie takich informacji do odpowiednich organów. "

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nowotarżnka21.01.2016, 18:01
drodzy nowotarżanie poszliście w ślady tej rozrabiary bogusi, która wszędzie naprawdę wszędzie ,gdzie się pojawi to rozrabia bo nic innego nie potrafi dobrze robić i kiepska z niej księgowa.Szkoda,że takich mamy radnych zawistnych i paskudnych,przestańmy reagować na jej bzdury.
monika b20.01.2016, 21:00
3maj się Grzesiek, podziwiam za stoicki spokój, cierpliwość i kompetencje. życzę powodzenia. nie przejmuj się zawistnymi komentarzami, zawsze znajdą się tacy, którym nic się nie podoba.. są też inni którzy popierają to co robisz :)
Kicia20.01.2016, 14:33
Czy doczeka końca kadencji? Ankieta
NIE
maniow19.01.2016, 10:37
wpłynęłą tylko jedna oferta: osoba, która ją złożyła dokładnie wiedziała o szczegółach i terminie składania ofert, przecież jest żoną kolegi z ławki pana zasępcy. Krótki i bardzo wiarygodny obieg informacji. A jak Pan zastępca startował w wyborach na wójta w Czorsztynie to ta pani była "jego" kandydatką na radną : ot i całe kumoterstwo
Kicia18.01.2016, 22:05
Zamienił Stryjek siekierkę na kijek
Lynch18.01.2016, 20:18
szarp_szeperd -brawo- masz mnie -super pomysły -naprawdę-pozdrawiam
szarp_szeperd18.01.2016, 18:22
Lynch:
Nic mnie nie ubodło, bo jestem bezstronny jeśli chodzi o podniesienie urzędniczych standardów na naszym terenie (Ty zauważam że świetnie dostrzegasz błędy MF a gorzej widzisz aktualne wpadki GW, ale to jest Twój problem). Ja nie skupiałbym się na zwalnianiu kogokolwiek tylko skupiałbym się na tworzeniu nowych miejsc pracy, apelowałbym do odpowiednich władz wyższych by te się wreszcie tym giga problemem na Podhalu zajęły i coś zrobiły, podpatrzyłbym co robią na naszym terenie firmy prywatne i utworzyłbym podobne wytwórnie państwowe z dotacji na bezrobotnych zamieszkujących nasz teren (jak idą dobrze klapki to stworzyłbym przy UM wytwórnię klapek, jak idą dobrze T-shirty to stworzyłbym przy UM wytwórnię koszulek dając pracę jakimś następnym kilkudziesięciu bezrobotnym, przy czym byłaby to o tyle cenna praca że nie biurowa i nie dla białych kołnierzyków - wszyscy bezrobotni na etatach biurowych nie znajdą pracy).
kłamczuch18.01.2016, 17:08
Przypominam przedwyborcze obietnice Watychy. Jeden zastępca/budowlaniec/ !!!!! To skąd u diabła ta ..............No skąd?
marcos18.01.2016, 16:49
Urzędnicy już przyszli na portal wylewać żale. Grzesiek trzymaj się. Jesteś dobry w tym co robisz. Nie daj się zastraszyć.
@Łaś18.01.2016, 15:59
A kim Pan jesteś że sobie uzurpujesz przyjmowanie w pok. nr 15 Urzędu Miasta, zapędziłeś się za bardzo - stań przed lustrem i sobie powtórz kilka razy - jestem tylko stażystom, jestem tylko stażystom.... urzad to nie Twoj folwark, bys w nim przyjmowal gosci . I potem przemyśl swoje kompetencje, bo ludzie z Pańskim wykształceniem i wiekiem, nie szukają stażu, tylko są doceniani przez pracodawców. Jeśli tak nie jest - to sobie sam odpowiedz co jest nie tak.
Ku refleksji18.01.2016, 15:12
W urzedzie jest chyba 7 stazystow z bardziej widocznymi koneksjami a mowi sie tylko o jednym. Dodatkowo zastep pomocy administracyjnych z namaszczenia bylego burmistrza I cale klany rodzinne. Tylko jedna osoba jest atakowana I to zapewne przez urzednikow. Smrod czuc z daleka. Musial im cos nabroic
Bim Kim Kim18.01.2016, 10:06
Doszlo do tego w najtragiczniejszym dniu.
W nomenklaturze podhalańskiej znany jako Dzien X kiedy Nasze Slonce Gorczanskie, Blask Pieninski Jego Ekscelencja mgr inz M. Fryzlewicz przestal sprawowac urzad w nowotarskim magistracie. Chwala naszemy przywodcy.
Lynch18.01.2016, 09:03
szarp szepered masz u mnie pracę jako scenarzysta
słusznie zauważyłeś że to poprzednia władza stworzyła Twin Peaks
widzę że masz pomysł jak się z tego wyzwolić pewnie wywaliłbyś
wszystkich znajomych i ziomali zatrudnionych przez MF ,EZ,JK,
od razu.A może wśród nich są wartościowi ludzie których warto docenić
czy może uważasz że nadal służą poprzedniej władzy i sabotują prace Watychy i dlatego szuka wśród pracowników tych wartościowych ?
jeśli cię coś ubodło to umyj ręce i przepłukaj usta
as18.01.2016, 08:01
Kiedyś byłem bezrobotny mając wyższe wykształcenie, startowałem w rozmowach kwalifikacyjnych i pisałam testy znając tzw. "prawa urzędnika"- tzw nabór na stanowisko w pracy jako urzędnik. Wszystko ok przebiegło . Niestety dziś liczą się układy i układziki i znajomości...!!!
Włodarz wypalony18.01.2016, 07:38
Burmistrz, niestety ale już się wypalił zawodowo. A błędy w zatrudnieniu swoich zastępców pociągną go na samo dno. Gdyby uczynił i zatrudnił jednego zastępcę - fachowca inżyniera budownictwa z doświadczeniem samorządowym, a ludziom się to dość podobało, miasto dziś stałoby inaczej i inwestycje szłyby do przodu.
A był dobry kandydat - odwalałby za Grześka całą robotę. No ale nie był wśród przyjaciół facebookowych i nie było wzajemnych zobowiązań.
Ciasteczko17.01.2016, 23:49
DO KUKIMONSTER
Jeśli zona piekła ciasta to widocznie umiała , ale chyba nie przychodziła tam i na siłe nikomu nie dawała .Moze sprobuj i ty i zapros dziennikarzy niech ocenia.Ale dowiedz się kiedy to robiła bo to dość istotne.
KUKIMONSTER17.01.2016, 22:58
Panie Łaś widzisz Pan że uczciwe odpowiedzi tylko drażnią kogoś
Ja pamiętam niedawne czasy gdy żona burmistrza MF piekła
pyszne ciasteczka na konferencje prasowe .
I nic się nie działo .Jak brak tematów to i taki ciasteczkowy
dobry.
versus17.01.2016, 22:43
Przecież nie jesteśmy dziećmi. Konkursy rozstrzyga się ze wskazaniem pod określone osoby. I po co ta hipokryzja? Wystarczy spojrzeć kiedy, kto i za jakie zasługi w kampanii wyborczej otrzymuje stanowiska. Wszystko w tym temacie i nie róbcie z Radnej niezrównoważonej osoby bo jako jedyna miała odwagę publicznie nazwać rzeczy po imieniu. Sam Watycha szybko zapomniał, że jako radny nigdy nie zgłaszał odpowiednim organom nieprawidłowości, którymi obarczał Fryźlewicza. A kampania kosztowała, oj kosztowała niemałe pieniądze.
szarp_szeperd17.01.2016, 22:42
@ Lynch:
Co Ty pleciesz? Można nie złamać prawa ale naruszyć umowę społeczną z wyborcami jaką się z nimi zawarło podczas kampanii wyborczej. Miało być lepiej, standardy urzędnicze miały pójść w górę, a tymczasem burmistrz jak tarczą zasłania się prawem i krytyków swojej działalności posyła do sądu, a przecież wie że nie o to tu chodzi.
A co do aluzji to chyba pomyliłeś kierunek przemiany: to właśnie z Twin Peaks, czyli buty i arogancji bufonów, deptania zasad itd., my musimy teraz przejść do Nowego Targu, a nie z Nowego Targu do Twin Peaks. My niestety mentalnie tkwimy w tym Twin Peaksie - właśnie odkryliśmy że nowy burmistrz nie jest tym za którego się podawał w kampanii wyborczej, a może i jest tym samym osobnikiem, ale od czasu do czasu przywdziewa maskę kogoś zupełnie innego (miało być po obywatelsku i z wysokimi standardami, a zamiast tego mamy poruszające się dywany z piasku w salonie państwa Palmerów oraz inne ingerencje z kosmosu porywające majora Briggsa, tudzież takie chirurgiczne ogłaszanie naboru aby mogła się zgłosić tylko ta jedna osoba o którą burmistrzowi chodziło, itp., itd.).
zazdrosny17.01.2016, 22:40
tak informacyjnie
Pani zatrudniona w referacie drogownictwa nie ma wykształcenia "drogowego"
osioł17.01.2016, 21:03
do'' łas'' no skromnosc az zionie z twojej wypowiedzi
baca17.01.2016, 20:44
co do stażysty z finansowego - ustawa nie broni wysłania na staż kolejny raz. Proszę też zauważyć, z jakiego klubu był kandydatem na radnego i kto go popiera.

a tak w ogóle, to aby startować później na stanowiska w administracji to trzeba mieć właśnie staż... ;)
Lowca lemingow17.01.2016, 20:26
Mieszkaniec lider KOD ma 83 tys niezaplaconych alimentow na 3 dzieci . Mowi ,ze płaci ile moze w grudniu bodajże zapłacił 1.3 zl . To nie pi...l .
Podatnik17.01.2016, 20:21
Do Mieszkaniec . Na budowach i w kusnierce tez nie pracują na czarno? To tez propaganda Pisu pytam lemingu , tylko pytam , gdzie prokurator , gdzie odpowiednie służby , gszie Pip Pup iinne urzedasy , tylko kase biora i tyle! No słucham panie mieszkańcu , propaganda czy nie ?. 90 procent w w/w pracach robia na czarno , podczas zapowiedzianej kontroli pija kafke , protokol i tyle he he kabaret. Ja tylko pytam złodzieje ? Lepper tez tylko pytal he he . ??
Do łaś17.01.2016, 19:43
Z tego co słyszałem to Pan Łaś to nie jest taki fachowiec za jakiego się uważa. /.../ Dlatego pracę stracił. Teraz próbuje w UM. Wstyd kolejny staż poraz 2 w UM. Liczy Pan na etat? Inni młodzi szans me mają a Pan już taki pewny że tak zostanie. Wstyd Panie wstyd.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
mieszkaniec17.01.2016, 18:50
@ Podatnik
Jesteś żałosny z tym powtarzaniem propagandy PIS- o długu prezesa KOD, jak już chcesz być taki upierdliwy w stosunku do KOD to poczytaj chociaż w internecie, będziesz wiedział, że KOD nie ma prezesa, no ale Tobie wszystko musi się kojarzyć z prezesem, KOD to nie PIS.
Dysk Impwr17.01.2016, 18:43
@ Grzegorz Łaś:
A jakby nie blokowali to by Cię zatrudnili w urzędzie? W całym mieście nie ma dla Ciebie pracy? Do urzędów są konkursy, czemu nie startujesz?

Pani Korwin też daje czadu. Czepia się bo pewnie sama by z chęcią pracowała w UM. A ciastka ludzie jedzą tak po prostu, bo są dobre. Polecam jakiś sernik czy makowiec :-)
Mariusz Mix Kolanko17.01.2016, 18:40
Panie Łaś, z pana wypowiedzi wynika, że świetny z pana fachowiec i w dodatku wykształcony a spora liczba urzędników w UM to kamienne niewykwalifikowane tuki (ja to tak odebrałem, za co najmocniej przepraszam urzędników z UM). Warto ten fakt zgłosić burmistrzowi, może najjaśniejszy nam panujący przewietrzy stajnie i posadka znajdzie się i dla pana na stałe.
W końcu burmistrz ma wprawę w doborze świetnych fachowców inżynierów od budownictwa co pokazał kiedy powoływał swoich zastępców, a może już wyznał się jaki to skarb posiada w swoich zastępach i jakiekolwiek działanie z pana strony jest już zbędne.
Do Grzegorz łaś17.01.2016, 18:33
Czy Pan przypadkiem nie był kandydatem na radnego? Wydaje mi się że tak. Jest wiele osób które nie dostały stażu w UM a zaczynają dopiero pracę. Pan już z tego co słyszałem pracował i nie sprawdził się. Czyżby to trampolina do pracy w UM?
ika17.01.2016, 18:31
Pan Watycha nie jest burmistrzem z mojej bajki, ale uważam, że nie jest żadnym przestępstwem zjedzenie ciastka w pracy,czy wypicie kawy.Pani radna przesadza. Można poczęstować koleżanki i kolegów w pracy ciastkiem i kawą z okazji imienin. Nie wolno natomiast pić alkoholu, urządzać libacji etc. Bądźmy ludźmi.
Marianno Wróć!17.01.2016, 18:22
@Grzegorz Łaś:
"grupa "życzliwych" osób którym podpadłem blokuje zatrudnienie mojej osoby na stanowiskach związanych z moim doświadczeniem"
a to nie jest tak, że w urzędach zatrudnia się na drodze konkursów?
Może po prostu jesteś gorszy od innych?
Bo niby skąd wiesz, że by Cię zatrudnili? Czyżbyś już miał wszystko ustawione?
kasia17.01.2016, 18:18
Panie burmistrzu bardzo proszę poobserwować pana drektora basenu i jego ekipę...to dopiero ***
Podatnik17.01.2016, 18:08
I taka postawa panie Grzegorzu mi się podoba. Czepiacie się stażu za 900 ZL , MASAKRA kto za takie pieniądze pracuje.
Pisalem o pracy na czarno w budowlance i kusnierce , może ktoś na to odpowie. Gdzie prokurator !! PREZES KOD ma 80 tys długu , mi za 1 tys Zus tytuł wykonawczy wreczyli i co gdzie Prokurator pytam!!!!
Grzegorz Łaś17.01.2016, 16:34
Dostałem informacje, że komuś się nie podoba mój staż w urzędzie. Dla informacji staż można podejmować wielokrotnie i płaci za niego Urzad Pracy w oszałamiającej kwocie 850,00 zł co na moją wiedzę i kwalifikacje w porównaniu z wieloma innymi urzędnikami jest żartem. Poprosiłem o staż z uwagi na fakt, że w Naszym uroczym mieście jest grupa "życzliwych" osób którym podpadłem i blokuje zatrudnienie mojej osoby na stanowiskach związanych z moim doświadczeniem. Pan Burmistrz z całą pewnością nie jest moim kolegą - rozmawialiśmy łącznie kilka razy i to bardzo oficjalnie. Jednak jako jedyna osoba w mieście zareagował w jakikolwiek sposób na moją sytuację zaznaczył jednocześnie, że na obecną chwilę nie ma etatów. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania może mnie odwiedzić w pokoju nr 15, chętnie wyjaśnię wątpliwości.
Lol17.01.2016, 16:08
Tak oczywiście cześć z UM cześć z urzędu pracy. Szkopuł w tym ze stażystą można być tylko 1 zaraz po szkole a nie gdy ma się już staż pracy wcześniej. W taki sposób odbiera się szansę młodym na staż.
Ana17.01.2016, 16:01
Jeśli chodzi o stażystów to należałoby się przyjrzeć pracy kierującej Rejonowym Urzędem Pracy. To *** z zatrudnianiem po raz "enty" dotyczy nie tylko Nowego Targu. W Szczawnicy zatrudniono na stażu , w tym samym urzędzie osobę po raz TRZECI, bez żadnej wiedzy i kwalifikacji, notabene córkę byłej pracownicy.
Lynch17.01.2016, 15:41
-<>- brawo.
W naszym miasteczku jest garstka ludzi obłudnych i złych
którym zawsze źle.
Pod płaszczykiem anonimowości obnażają nawet w niedzielę
swoje najskrytsze cechy osobowości.
Może Najwyższy do jutra naznaczy wasze języki białym nalotem
a ręce niebieską farbą.
Jeśli się nie poprawicie - Miasto Nowy Targ
Zmieni swoją nazwę na- Miasteczko Twin Peaks
mmmm nt17.01.2016, 15:19
Jeśli w UM jest coś takiego jak Referat ds. Drogownictwa i Transportu, a wcześniej na pewno inna jednostka, to kto i kiedy zacznie się zajmować egzekwowaniem gwarancji za remonty dróg w mieście???. Drogi w centrum (Długa, Ogrodowa, Orkana, Szkolna, Jana Kazimierza i inne) ledwo co miały generalne remonty, a już asfalt popękany, studzienki zapadnięte - tu rekord bije Parkowa.
Dlaczego tego się nie egzekwuje od wykonawcy ??????
zawiść17.01.2016, 14:58
do Lulu
stażysta dostaje wypłatę z urzędu pracy
j.17.01.2016, 14:52
Pani radna nie może nic konstruktywnego wymyślić jako interpelację, więc zaczyna jątrzyć. Kobieto, zrób coś dla swoich wyborców. I niech to nie będzie ocena urzędników, bo każdy ma swoje doświadczenia podczas załatwienia spraw. Każdy pracuje lepiej lub gorzej. Nawet "szczekacze", którzy tak namiętnie krytykują, a którzy nawet pewnie nie byli w urzędzie i nie wiedzą jak tam jest.
kokardka17.01.2016, 14:48
Wykształcenie i kompetencje pewnej smerfetki w urzędzie - bezcenne!, no i jeszcze zatrudnienie tej pani według naszego burmistrza to największy sukces miasta w 2015 r.
śmiech na sali :D17.01.2016, 14:41
Pani Korwin widać lubi zbijać kapitał na bzdetach. Skoro był nabór to mógł się zgłosić KAŻDY który był kompetentny w wymaganym zakresie. Zgłosiła się jedna osoba... To może mieli nie zatrudniać i robić nowy konkurs bo to żona kogoś tam? A Pani Korwin zajmie się czymś bardziej merytorycznym chociaż trafiła w sedno bo ludzie lubią takie akcje jak ta. Ciekawe czy wy w pracy nie jedzie czasem ciastka, nie idziecie z życzeniami do kolegi itd. Urzędasy to też ludzie z tą różnicą że wiecznie na cenzurowanym, biedni :D
Lulu17.01.2016, 14:20
Jest stażysta w wydziale finansowym który był już na stażu w UM. Jak można być na stażu 2 raz. Czy to nie znajomy burmistrza został przyjęty. Pani Korwin proszę w tej sprawie interweniować. Pan Grzesiek nie był przypadkiem kandydatem na radnego?
My mieszkańcy17.01.2016, 14:14
Piszcie w swoim imieniu a nie My mieszkańcy....niektórym jeszcze zostało coś jak rządzili tym miastem
-<>-17.01.2016, 14:10
Ludzie niedziela a z Was taka złość się wylewa. Współczuję Wam i waszym rodzinom
KNT17.01.2016, 13:46
Przeszklic drzwi jak w Zakopanem i bedzie
gue17.01.2016, 13:30
jak na razie uszlo z burmistrza powietrze po wyborach i nie widać kompletnie jego aktywności. A hipokryzja jest cholernie zarazliwa. Zreszta punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kredyt zaufania wyczerpany.
Bicek17.01.2016, 13:07
W UM liczą sie tylko znajomosci , tak było jest i będzie a na wyższych szczeblach ręka ręke myje .Pan Burmistrz zawsze udaje że nie wie o co chodzi i jeśli jest ,, mu " zgłaszany jakikolwiek ,, przekręt " w UM to odrazu odsyła do prokuratury . Nie rozumiem dlaczego sam nie chce czegos sprawdzic i zgłosic sprawe gdzie trzeba . Być może mu nie wypada donosić na kolesiów z pracy bo jakby to wyglądało !!!
szarp_szeperd17.01.2016, 12:35
Czy wyborcy głosowali na burmistrza tylko po to żeby ten nie popełniał przestępstw i w każdej chwili mógł swojemu krytykowi odpowiedzieć aby zgłosił swe podejrzenia do organów ścigania? Myślę że między naruszeniem prawa a niewłaściwymi zdaniem wyborców okolicznościami zatrudnienia kogoś jest jeszcze bardzo dużo pola na krytykę celem poprawienia standardów urzędniczych na Podhalu. Jak tego teraz nie zrobimy i zaczniemy sobie padać w ramiona jak za komuny to wszyscy razem skończymy w kolejce wielogodzinnej do sklepu po papier toaletowy, groszek i ocet (tak, tak, przez komórki będziemy sobie dzwonić gdzie na sklepie wisi kartka "przyjęcie towaru", notabene proceder wyczarowywania stanowiska pracy dla znajomków to też proceder z czasów komuny). Sorry, ale czasy komunistycznych aparatczyków musimy mieć już dziś poza sobą. Bardzo dobrze rozumiem panią radną - tak trzymać!
Podatnik17.01.2016, 12:28
He he hhe panie waty c ha nie stwierdzil pan? To tak jak inspektorzy pracy nie stwierdzają osób pracujących na czarno na budowie albo w kusnierce , nie mowiac o sanepidzie i innych urzędach . Wszyscy wiedzą jak to działa. Tak , wiem mam isc do prokuratora . Albo gdzie ? To wszystko dział tak ze np miałem dług wobec Zus ok 1 tys zl odrazu tytuł wykonawczy i takie tam bzdety , prezes KOD alimentów 80 tys i n ic . Tak wlaśnie działa ta nasza Ubecka prokuratura i inne urzedy , Taplajcie się w tym szambie sami , mówię dość , wyjeżdżam .pa.pa
osioł17.01.2016, 12:13
czyli mozna złozyc doniesienie i wykazac koligacje rodzinne ale burmistrz nic nie widzi nie słyszy
NT17.01.2016, 11:51
Wyjaśnić zatrudnianie pracowników przez Pana Burmistrza. Szef kadr - wybrany w poprzednim roku- jakoś dziwnym trafem jako jedyny z tych którzy przystępowali do rozmów jeszcze przed wyborem znajdował się w znajomych Pana Watychy na Facebooku.
mieszkaniec17.01.2016, 11:48
Szanowny Pan Burmistrz jest niestety marnym włodarzem miasta, a jeszcze gorszym politykiem o czym świadczy odpowiedź na interpelację. W treści interpelacji radna nie zarzucała Burmistrzowi złamania prawa tylko wątpliwe moralnie postępowanie. Takie są skutki gdy w kampanii wyborczej obiecuje się przysłowiowe "gruszki na wierzbie", należało nie obiecywać w kampanii innego stylu zarządzania, doboru wysokiej klasy zastępców " co najmniej inżynierów", konieczności funkcjonowania SM i tym podobnych bzdur, które teraz nijak się mają do rzeczywistości. Zastępcy jacy są każdy widzi, a i z innych obietnic jakoś Panu Burmistrzowi trudno się wywiązać.
KK17.01.2016, 10:58
Pani Korwin wygląda zwykle jakby była czymś niezwykle oburzona. Nie dostała ciastka i strzeliła focha.
Sz17.01.2016, 10:52
Może Pani Radna zajmie się stazystami którzy pojawili się po wyborze Pana Burmistrza
Ja17.01.2016, 10:51
Zatrudnienia na starz stażystów którzy byli już kiedyś na stażu to też dziwne Pan *** nie był może w kandydatem na radnego.?prosze o wyjaśnienie. Juz kiedyś był na stażu w UM. Czy to jest normalne że jest się na stażu w tej samej instytucji 2 raz i w sytuacji gdy już było się osobą pracującą.
zniesmaczona17.01.2016, 10:50
Panie Burmistrzu !
Kto jak kto ale Pan doskonale wie co dzieje się u Pana w UM , albo jest Pan ślepy i nie chce tego widziec i wiedziec albo Pan perfidnie broni swoich pracowników gdyż nie ogarnia Pan niczego !!!
Nie będe sie rozpisywac na ten temat bo zapewne wie Pan o co chodzi a z drugiej strony to i tak niczego nie zmieni więc pisac o tym niewarto !!!
ewa17.01.2016, 10:35
Brawo pani radna Korwin. Niech się pani przyjrzy rekrutacji na basen bo tam dopiero mogły być patologie.
baciok@17.01.2016, 10:30
Panie Burmistrzu
Co powiedzieć. My mieszkańcy nie jesteśmy idiotami i bajek w temacie naboru niech nam Pan nie opowiada.
W temacie viceburmistrza to pamietam, że miał byc jeden zastępca i to fachowiec w dziedzinie budownictwa.
Więc lepiej nie kłamać albo nie obiecywac. Mieszkańcy o tym pamiętają.
negocjator17.01.2016, 10:05
lLudzie KTO was próbuje skłócić i po co ?
Wzbudziliście emocje które nie prowadzą do niczego
dobrego .Opamiętajcie się
Nie tędy droga.
....NIC SIĘ NIE STAŁO
xxx17.01.2016, 09:56
Czyli co za 4 lata zmiana !
A tu miały być oszczędności i wyszło jak zwykle ?
gg17.01.2016, 09:55
co za *** sądzę ciebie według siebie- takie zachowanie niczemu nie służy, a pani wyraźnie nie radzi sobie z własnymi problemami i stara się pogrążać innych. Brawo Panie Burmistrzu, trzeba nie bronić przed ludźmi. Życzę wytrwałości bo sytuacja pewnie będzie się powtarzać do skutku.
aa17.01.2016, 09:49
Początek grudnia? To imieniny Barbary :)
Dystans17.01.2016, 09:45
Proszę o przeszklenie drzwi ,tak jak to zrobił burmistrz Zakopanego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl