21.01.2016, 10:38 | czytano: 2921

Kaplica ma być gotowa na grudzień

Prace związane z budową cmentarza komunalnego i kaplicy cmentarnej w Szlachtowej wchodzą w ostatnią fazę.
Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda podpisał z Pracownią Artystyczną Kazimierza Klimkiewicza z Tarnowa umowę na wykonanie projektu aranżacji wnętrza kaplicy cmentarnej, a następnie jego wykonanie. Wyposażenie kaplicy obejmie wykonanie ołtarza wolno stojącego z dębu, ambonki oraz dwuelementowego katafalku drewnianego, wykonanie tzw. sedilli dla celebransów, ławek dla księży i ministrantów, półki na ampułki. W kaplicy pojawi się także konfesjonał z dębu z tapicerką i oświetleniem, 14 ławek wolno stojących, wyposażenie zakrystii oraz świeczniki drewniane z elementami mosiądzu.
W ramach umowy wykonawca powinien do 30 czerwca przedstawić projekt wyposażenia kaplicy, a po jego akceptacji do 31 sierpnia wykonać część wyposażenia kaplicy obejmującej elementy związane z ołtarzem. Całość ma być natomiast gotowa do 9 grudnia tego roku.

- Pracownia Artystyczna pana Klimkiewicza, wyłoniona z pośród trzech firm które złożyły odpowiedź na nasze zapytanie, jest podmiotem który specjalizuje się w tego typu realizacjach. Sam projekt jest na bieżąco konsultowany z ks. proboszczem Tomaszem Kudroniem i myślę, że jego zdanie w temacie poszczególnych propozycji będzie dla nas wiążące. Tego typu projekty realizowane są w gminach raz na kilkanaście lat, a będą służyły przez kilkadziesiąt lat - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Źródło: UMiG Szczawnica, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl