21.01.2016, 13:03 | czytano: 3674

Modernizacja ewidencji gruntów - ważna dla inwestorów i właścicieli działek

Pierwsze w nowym roku spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu powiatu nowotarskiego poświęcone było planowanej modernizacji ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu nowotarskiego.
Starosta Krzysztof Faber wyjaśnił, że modernizacja ewidencji gruntów jest zadanie m rządowym, które ma być zrealizowane przez samorząd powiatowy . Starosta podkreślił w rozmowie z wójtami i burmistrzami, że bardzo ważna będzie współpraca między powiatem a gminami w przekazaniu informacji. Jest to konieczne do sporządzenia pełnej i rzetelnej ewidencji gruntów i budynków.
Aneta Ślemp, naczelnik Wydziału Geodezji, Katastru i Kartografii w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu mówiła, że dane, jakie posiada urząd, są niedokładne i nieaktualne. Błędy w ewidencji stanowią przeszkodę nie tylko w pracy urzędu, ale przede wszystkim w załatwianiu spraw przez mieszkańców. Krzysztofa Sanek, naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami dodał, że modernizacja ewidencji pozwoli na uniknięcie problemów i niejasności m.in. przy uzyskiwaniu pozwoleń na budowę, a także na uregulowanie stanu prawnego dróg publicznych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
komentarze
oskar5121.01.2016, 18:06
A czy przypadkiem nie chodzi o przygotowania do wprowadzenia podatku katastralnego ????o
Obserwator21.01.2016, 17:23
ano takie, dowiesz się,że twój dom stoi na działce sąsiada a las nie jest twój itd, itd...;-)
Józek21.01.2016, 16:43
I co z tego wynika i jakie działania będą podjęte dla uporządkowania tych spraw .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl