24.01.2016, 14:25 | czytano: 7205

Radni chcą przyjrzeć się sytuacji w Szkole Podstawowej nr 6

NOWY TARG. Komisja Rewizyjna Rady Miasta zamierza przeprowadzić kontrole Szkoły Podstawowej Nr 6 w zakresie finansowo-organizacyjnym za lata 2013-2015. Konflikt w szkole został upubliczniony pod koniec sierpnia ub. roku.
Oficjalnie mówiono o pomyśle powołania stowarzyszenia, które wspierałoby dyrekcję szkoły w prowadzeniu placówki. Wskazywano, iż placówka nie spełnia oczekiwań rodziców, że dyrekcja nie stara się o pozyskiwanie środków na zajęcia dodatkowe. Z kolei dyrektor ostrzegał rodziców, że Rada Rodziców "działa na szkodę szkoły".
Ostre spięcia na linii Rada Rodziców - dyrektor doprowadziły do tego, że padły sugestie o konieczności zwolnienia dyrektora szkoły. Jednym z powodów miało być uderzenie jednego z uczniów przed Witolda Zapiórkowskiego. Sprawę badało kuratorium i zamknęło. Uznano, że to był incydent, a dyrektor nie tyle uderzył, co szarpał chłopca. Inny przykład złego postępowania dyrektora - to zwalnianie nauczycieli. Konkretnie - jednej nauczycielki, która prosiła by nie wykorzystywać jej w tych rozgrywkach.

Burmistrz Grzegorz Watycha już przed rokiem mówił iż "wie o niezadowoleniu rodziców i złych relacjach z dyrektorem szkoły". Nie ukrywał, że do Urzędu Miasta trafiały skargi na dyrektora i że "od wiosny zajmuje się Szkołą Podstawową nr 6 na poziomie skarg."

O burzliwym spotkaniu rodziców i nauczycieli oraz władz Miasta pisaliśmy tutaj.

Po tym spotkaniu odbyły się wybory nowych członków Rady Rodziców. Skład został wymieniony i o szkole zrobiło się ciszej.

Teraz radni z Komisji Rewizyjnej wyznaczyli sobie zadanie, by do czerwca br. przyjrzeć się jak funkcjonuje szkoła zarówno pod względem finansowym jak i organizacyjnym.
W pierwszym półroczu komisja chce także zająć się analizą sprawozdania burmistrza z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Posłuży to sformułowaniu opinii w sprawie wykonania nowotarskiego budżetu za rok 2015 oraz wniosku o udzieleniu lub nie - absolutorium dla burmistrza.

Plan pracy komisji zatwierdzony zostanie podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.

s/
komentarze
mila02.02.2016, 19:57
A ja uwazam ze dyrektor to przedni gosc:)
madry02.02.2016, 18:33
E tam telewizja...niedlugo sam sie problem rozwiaze, rada wkroczy, zobaczy machloje i kryminal. Podobno takie walki ze nie tylko dyrektor umoczony, nie mam na mysli nauczycieli, gdzies ma swoich ludzi, przeciez sam operacji finansowych nie dokonuje ;)
Pomysłowa02.02.2016, 14:48
Myślę,ze nie ma co się więcej męczyć samemu z tymi problemami.Jest przykład nowotarskiego basenu,mają problem,poszła sprawa do telewizji,
##//Konflikt na nowotarskim basenie również w telewizji//## wpiszcie w przeglądarkę.TELEWIZJA ZAŁATWIA SPRAWY SZYBKO,BO NA TYM PRZYKŁADZIE OK. MIESIĄC :_) a juŻ PAŃSTWOWA iNSPEKCJA PRACY zajmuje się szczegółami w związku ze spraw a w SP6 TRWA OKOŁO ROKU :-))

Trzeba zgłosić sprawę do telewizji,jest ona skuteczniejsza i szybsza w działaniu od urzędników.W tych czasach jednostki przegrywają,a media zawsze góra.
PISowiec02.02.2016, 14:21
Czytam te artykuły i nie wierze!!!!
W dzisiejszych czasach taki cyrk na oczach wszystkich i nic,dalej siedza na stolkach--to ta ich ukochana karta nauczyciela--oby PIS chcial ten przywilej zlikwidowac!!!!Wtedy nie byloby problemu ,sa skargi, zle uczy itd. to do zwolnienia.Szkoła to tez zaklad pracy,w innych zakladach,firmach nie trzyma sie kogos ,kto sie nie nadaje do pracy,kto nie chce pracowac,kto sobie nie radzi ,zwalnia sie .
Karta nauczyciela do likwidacji raz na zawsze.
wojciech01.02.2016, 22:00
Slyszalem, ze rodzice juz pisali do Uwagi...wiec pewnie wnet przyjedzie
wojciech01.02.2016, 21:59
Czekac tylko kiedy Uwaga bedzie nadawac spod SP6 ;);)
magdalenka01.02.2016, 21:01
Z tego co slyszalam, wychowawczyni drugiej klasy jest ciagle na L4, dzieci maja zastepstwa z nauczycielami nie z nauczania zintegrowanego, bidoki nic sie nie naucza. Co roku inna pani, a teraz caly szkolny przemial. Porazka w tej klasie od poczatku. Pani zatrudniona zapewne przez koneksje nie potrafi uczyc i daje dzieciom jedynki za kare, za zachowanie! Wstyd. Podobno tez miala sprawe w kuratorium. Czy na prawde w tej szkole musi byc skupisko zlych nauczycieli, nauczycieli ze sprawami w kuratorium? Do tej pory maliczylam 4 w jednej szkole, malej, z malym gronem ped. Chyba to wychodzi 1/4. Wstyd, hanba...tyle mlodych, wyksztalconych, kompetentnych, chetnych do pracy jej nie ma, a trzyma sie tych najgorszych na sile przez koneksje. Moznaby duzo wyluczac...dyrektor, wychowawczyni obecnej kl 3, kl 2, pan od angielskiego, jakies wczesniej tez byly, juz nie pamietam. Zaluje, ze nie zapisalam mojego syna gdzie indziej, na prawde. Nalezaloby na koniec wspomniec, ze dyrektor jest organista gdzies na wsi i w trakcie pracy w szkole oplatki rozdaje, to tak w ramach anegdoty;) istny cyrk na kolach ;)
Maria31.01.2016, 21:10
Teraz w szkole była ewaluacja,zobaczymy jak wyjdzie szkoła,które miejsce zajmie.
Wiem od uczniów,że dyrektor namawiał ich do do kłamstwa,gdy ewaluatorzy będa pytać o "konkretną sprawę"
Ewaluatorzy wiedza o tym,że takie zdarzenie miało miejsce.
Biedne dzieci, nie wiedziały co robić,czy mówić prawdę i jak tu nie posłuchać pana dyrektora.
Jak można demoralizować dzieci.
Myślałam,że rodzice czepiają się za bardzo tego dyrektora,ale teraz ich rozumiem.
kurtka29.01.2016, 20:57
Kuratorium czy delegatura kuratorium nic nie zrobią, bo cwani dyrektorzy szkół swoimi nauczycielami obsadzili stanowiska w kuratorium/delegaturze. Żeby coś wskórać, to trzeba rozwalić moloch kuratoryjny.
rodzic29.01.2016, 08:17
Analizator masz racje, jednak despotyczny charakter dyrektora, lekcewazacy ludzi, brak szacunku do nikogo nie pomaga. Dyrektor nie zna prawa, nie wie co wolno a czego nie w sprawach codziennych. To jest srodowisko, w ktorym mozna bardzo duzo dobrego zrobic, jednak trzeba chciec, a nie tylko pod siebie robic. Przyklad nauczycielki ze sprawa zalozona, nadal uczy te sama klase, a w swietle prawa powinna byc iddalona od uczenia do wyjasnienia sprawy. Nauczyciele staraja sie bardzo, jednak tez ile moga zrobic skoro dyrektor ich demotywuje i stawia klidy pod nogami, wiecznie karci, straszy. Wspolczuje na prawde wspolczuje im i podziwiam, ze jeszcze sa w stanie dzieci uczyc przy takim mobbingu. Zreszta, podobny mobbing jest w szkole na Niwie. Tam tez jest tyrania. Mam nadzieje, ze w koncu Kuratorium cos zrobi, a nie bedzie chronic pseudo dyrektora z mania mniejszosci.
analizator28.01.2016, 22:07
Dziwię się skąd tyle negatywnych komentarzy na temat SP6. Szkoła, która działa w tak trudnym środowisku, ma bardzo dobre wyniki. Absolwenci szkoły i rodzice absolwentów są zadowoleni bo nie maja zaległości z podstawówki. Widać nauczyciele wzięli sobie za cel właściwie przygotować uczniów do dalszej nauki ( oby tacy nauczyciele pracowali we wszystkich szkołach). Pomimo rzekomego znęcania się nad uczniami nie ma ofiar takiego postępowania a sami uczniowie czują się bezpieczni i szanowani w tej placówce. Mało tego, każdy uczeń jest traktowany bardzo indywidualnie, nie jest osobą anonimowa. Na mój chłopski rozum, jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i władzę niektórych roszczeniowych (i co tu gadań nie grzeszących rozumem) rodziców . A tak nawiasem mówiąc miasto zamiast zajmować się SP6 powinno zająć się polepszeniem warunków mieszkaniowych dla rodzin wielodzietnych z bloku socjalnego. Naprawdę żal tych dzieci. To jest wyzwanie dla miasta a nie SP 6.
Mądra26.01.2016, 21:31
Do "Eh"nie jest ważne co robi brat ,ważne ,aby w szkole dzieci czuły się bezpiecznie.
Osobiście jestem przeciw biciu ,szturchaniu czy szarpaniu,mamy rozum i mowę w odrożnieniu od zwierząt i można a nawet trzeba tego używać.
Kazik26.01.2016, 21:18
Niech kontrolują od tego są.Piszecie ze tam sa mieszkania z nauczycielami a ja myslalem,ze juz dawno nie ma takich mieszkan.To ci heca ha ha ha,mala szkola a tyle sie dzieje.
Beata26.01.2016, 20:55
Z boku wygląda to tak--Kuratorium chroni nauczycieli,daje zalecenia za zaleceniami,biurokracja,rozmowy, itd a co z dziećmi,kto się nimi przejmuje?
Wydaje mi się ,że w SP 6 odwlekają sprawę nauczycielki,której sprawa nadal toczy się przed komisja dyscyplinarną (9 miesięcy) pewnie czekają, aż trochę ucichnie,w końcu czas leczy rany,rodzice zapomną,a dzieci?Przecież to one powiedziały,co robił wychowawca na lekcji i co tu jeszcze sprawdzać i jak długo?
Nauczyciel26.01.2016, 18:58
Kuratorium wiele spraw nie widzi, bo nie chce widzieć. W kuratorium też muszą być zmiany!
bystry26.01.2016, 18:56
~~do Grugy~~ W szkole katolickiej w Czerwiennem nie będzie lepiej, dopóki tą szkołą będzie rządzić nepotyzm, hipokryzja, intryga, mobbing.
sa26.01.2016, 10:22
Zburzyć basen i zrobic plac zabaw. Obecny Burmistrz pracował kiedyś w Starostwie to powinien coś zadziałąć/.
wojciech26.01.2016, 00:15
Ja nie moge przebolec, ze zostanie w szkole nieudolna i niekompetentna pani pedagog, ktora uciekla na chyba zdrowotny w tym roku bo wie ze zapieprzyla sprawe. Gdzie byla przez te lata? Pedagog ma stac w obronie dzieci, a nie dyrektora. Czarny scenariusz jest taki, ze zostanie razem z dyrektorem, beda sobie swoj cyrk prowadzic, a nauczyciele ci co cos robia dla dzieci niestety beda zwolnieni z koncem tego roku szkolnego. No i jeszcze ta koszmarna kobieta uczaca druga klase.....
Oszczedny26.01.2016, 00:08
Dlaczego w tej szkole mieszkają nauczyciele?

To jedyną szkoła w N.T.z mieszkaniami i bez placu zabaw
a dzieci muszą przychodzić później na lekcje, bo brak sal.
Może jakas kontrol to wyjaśni i zagospodaruje się te mieszkania-sale.
Gruby25.01.2016, 23:57
No nieprzyjemna to sytuacja, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Ale ludzie żebyście wy wiedzieli co się dzieje w "katolickiej" szkole w Czerwiennem to by wam wszystkim ręce opadły..... Warto by się tą sprawą szerzej zainteresować.....
mery25.01.2016, 23:25
Mobbing w stosunku do nauczycieli i rodzicow stosuje rozpasany pan dyrektor, slyszy sie o roznych malwersacjach finansowych, najlepiej by bylo, gdyby wkroczyla Uwaga. Misato chyba nic nie wskora....:( szkoda dzieci, bo zawsze one na tym cierpia niestety
racjonalna25.01.2016, 20:04
Mobbing:
Może to być zaczepianie, obmawianie, nieprzyjazne wypowiedzi, zachowanie jednej lub wielu osób zmierzające do poniżenia, wykluczenia kogoś z zespołu koleżeńskiego lub zawodowego.

Mobbingiem jest wszelkie działanie o charakterze nadużyć przejawiających się w formie zachowań, słów, aktów i gestów.

Występowaniu przemocy psychicznej sprzyja taka organizacja pracy, gdzie osobę traktuje się instrumentalnie. Pracownik nie ma nic do powiedzenia, szef nie liczy się z jego zdaniem.

Wydajność pracy jest jedyną wartością, jaką może reprezentować pracownik.

Zjawisko mobbingu powtarza się systematycznie, represjonowanie osoby pokrzywdzonej może trwać miesiące a nawet lata.

Represjonowany pracownik zostaje pozbawiony godności, szans na rozwój. Systematyczne upokarzanie bywa przyczyną depresji a nawet samobójstw.

Mobbing swoje podstawy ma w konflikcie. Jedna ze stron nie jest zainteresowana jego rozwiązaniem. Nie daje drugiej stronie szans na wyjaśnienie, możliwości obronienia własnego stanowiska.
Rozumujący inaczej25.01.2016, 19:50
Dlaczego ludzie bez talentu, mściwi, cyniczni, wykolejeni seksu....., orientacji innej niż hetero, piastują stanowiska, i jeszcze nie ma na nich bata?!!
Kompromisowy25.01.2016, 18:42
Jak długo można trzymać tego nauczyciela śpiewu na takim stanowisku. Przecież wszyscy wiedzą, ze nie nadaje się do zarządzania. Rozwalił nawet /.../
onuckazlewejnogi25.01.2016, 11:33
Wymiana Rady nie dała nic - bo nic dać nie miała. Poprzednia Rada zdawała sobie sprawę, że żeby coś zmienić to przede wszystkim zmienić trzeba dyrektora ( i może część nauczycieli). Nowi dali się nabrać na gładkie słówka i deklaracje zmian. Oczajdusza i fircyk nabrał nowych , którzy wnet boleśnie przekonają się , że tam gdzie zaczyna się praca - tam dyrektor znika :). A w szkole mimo szumnych zapowiedzi z początku roku szkolnego nie zmienia się nic. Marazm i samozadowolenie .
pionek kodu25.01.2016, 10:14
układy,układziki i co nikt dyrekcji nie ruszy,jak się ma plecy jest się dyrektorem możecie robić kontrolę,a muzykant i tak dyrektorem będzie,nauczyciele z tej szkoły boją się wypowiadać na ten temat by nie paść się potem na zielonej trawce.
Zniechecony24.01.2016, 23:34
Nic nie dala wymiana Rady.!!!!
Problemy zostały nierozwiazane a nawet powstały nowe.
Zastanawia mnie tylko praca kuratorium.
Sprawa nauczycielki z zarzutami została skierowana do komisji dyscyplinarnej w maju 2015 r.
i do tej pory jest "wyjaśniania".
Równocześnie badano "zarzuty"dyrektora i zakonczono dość szybko, bo w czerwcu 2015r.
O co chodzi???
Kuratorium powinni chronić dzieci i reagować szybciej.
Media szybciej zakończyłby ta sprawę.
Eh24.01.2016, 23:26
Niewinne dziecko ponoć uderzył. .. takie ono niewinne jak jego brat zacierejacy ślady po morderstwo marka
Ciekawa24.01.2016, 23:00
Co to się dzieje w tym Czerwiennym???
Komornik-Bul24.01.2016, 22:37
Ja to się już doczekać nie mogę ,jak tego psudo nauczyciela muzyki ,*** bez szkoły, Pan Ziobro zaprosi.I zapyta o te wałki ,opłatki, i dwóch meneli pod ławeczką w rynku, co usypiali przy jego głodnych kawałkach. ps.I bum tararabum ty blaszany bębenku !!!!!!!!!
karol24.01.2016, 21:17
Pan Zapiorkowski to pikus. Dlaczego normalnie pracuje tam nauczycielka, przeciw ktorej roczy sie postepowanie w kuratorium i w prokuraturze jednoczesnie nadal uczy dzieci, te same, nad ktorymi sie znecala? Czy nie powinna byc zawieszona? Zgroza...jedna banda....
ślepy24.01.2016, 20:56
Bo kuratorium jest ślepe, albo chce być ślepe. Ileż to jest chorych sytuacji w szkole w czerwiennem i co i nic. Zresztą pan Zapiórkowi uczył na terenie tej gminy
b24.01.2016, 19:51
do ~P:"Jak się chce psa uderzyć,zawsze kij się znajdzie"Nie szukaj dziury w całym!!!
osioł24.01.2016, 19:45
boze wreszcie
Rozumujący inaczej24.01.2016, 19:40
No, właśnie, kim on jest ?! Oto jest pytanie. To jest ktoś kto odbiera dzieci ich matce.
~P24.01.2016, 17:20
Dlaczego Kuratorium w które wierzyli rodzice nie widzi problemu? Moim zdaniem po tylu skargach z różnych stron pan Zapiórkowski nie powinien być dyrektorem. Bicie dziecka! A kim on jest?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl