02.02.2016, 10:10 | czytano: 7576

Konflikt na nowotarskim basenie również w telewizji

Kontrola przetargu, kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, pretensje i oskarżenia - po lokalnych mediach, także telewizja z krakowskiego oddziału TVP zajęła się sporem ratowników z basenu miejskiego w Nowym Targu z pracodawcą.
Reportaż filmowy Kroniki Krakowskiej: TUTAJ
oprac. r/
komentarze
Artur05.02.2016, 13:04
Skoro wszyscy pracownicy basenu uprawiają wolontariat,to dlaczego Pan dyrektor bierze TAKĄ KASĘ. Jak tu jasno widać że odpowiedzialność ponoszą wszyscy TYLKO NIE ON.
Jules Winnfield do tadek04.02.2016, 23:05
Panie Tadku, z tego co wiem to większość pracowników basenu uprawia wolontariat (kilka zł za godz). Nowych twarzy jakoś nie spostrzegłem, a chodzę tam regularnie. Jak jakaś Hinduska albo Arab (ew. Ukrainka) się pojawi to dam znać, bo raczej dla Polaków to mało kusząca opcja..
wolf04.02.2016, 09:21
Kierownik basenu podlega burmistrzowi miasta. TU JEST WINNY BURMISTRZ. Nie potrafi wyegzekwować od podległych pracowników podstawowych rzeczy. Za samo to że wywlekanie brudów poszło w eter powinien polecieć ze stołka. To jest niekompetencja Panie Burmistrzu! I kopa wstydu .Kogo Pan zatrudnił?
Obserwator03.02.2016, 20:19
To tak wybiera się człowieka po znajomości a nie względem kompetencji,to było do przewidzenia
jożin z bażin03.02.2016, 09:24
Prezes WOPR megaaa boCHater... Polarki chłopcy musieli oddać po nagraniu ( myślałem panie Marku K. że masz kręgosłup!!):
- płacił 9zł i umowa zlecenie
- zatrudniał osoby NIEUMIEJĄCE pływać którym sam wystawiał uprawnienia
- koordynator K.K zwrócił uwagę że ma ratownika na basenie 16to latka !!!! - jak to możliwe ;) uprawnienia można robić od 18tu!!
- słynne kursy KPP - 66h kursu robi w 3dni
teraz co M.J zrobił z podhalańskim WOPR
- brak statutowych obowiązków - brak spotkań, ustaleń , brak sprawozdań za działalność oraz szemrane finanse
- brak zgody msw (jego syf ma)
- zabór sprzętu Podhalańskiego wopr do swojej firmy
- sam robił nagonkę(kontrolę) na obiektach żeby ratownicy musieli na szybko załatwiać tzw przynależność za 50zł potem 60 - kilka tysi za nic mu wpadło a tu mówi że nie ma kontroli hehehe
A teraz struga boCHatera, wstawia się za ratownikami - ma w tym własny interes , ratownicy mu zwisają koło.....
Chińczyk skończ z tym pitoleniem!!
tadek03.02.2016, 09:11
Odnośnie rekrutacji. Gdzie była informacja że basen poszukuje pracownika do kas. Ostatnio pojawiła się nowa . Chyba ze też uprawia wolontariat.
nowotarski leminżek03.02.2016, 07:28
Kto zje tą basenową żabę? Ano jest taka reprezentacyjna osoba w mieście pochodząca z powszechnych wyborów. To bedzie jego zakąska , a potem reszta. zamiast wysyłać na "wcześniejsze emerytury" , trzeba było wysłać na bezrobocie podstawione zepsute jaja w jednostkach budżetowych , bo to zmniejszyloby zadłużenie miasta , które rośnie z roku na rok .Są jednak podpowiadacze którzy lepiej sie znają na ekonomi i wykorzystują swoją wiedzę , a najgorsze ,że jest wielu takich którzy ich słuchają .
adaś02.02.2016, 21:39
Panie Ścisłowicz, aż żal było na pana patrzeć w tym reportażu. 600 tysi chce pan na remont sauny podczas gdy firma ubezpieczeniowa oszacowała straty na 60 tysi? Teraz te machloje z ratownikami?! Nie chciałbym być w pańskiej skórze! Spokojnego snu panu życzę.
yy02.02.2016, 21:04
co Wy tak z tą rekrutacją? wystarczy iść zobaczy ć kto pracuje i wiadomo jest . ludzie się starali pisali cw a to chyba chodziło o co innego nie
obserwator02.02.2016, 20:41
ach ci ratownicy biedni zamiast intrresowac się co się dzieje na basenie to byli bardziej zainteresowani telefonem i rozmowa nie interesując się nawet cosie dzieje w zakamarkach bylam na basenie i obserwowałam zenada można to sprawdzić kamery
basenowy02.02.2016, 19:59
fanie politycznej propagandy - podobno ratownicy co się teraz skarżą często słyszeli w zeszłym roku ,że na ich miejsce jest wielu chętnych.... spotkania miewali, rozmowy wychowawcze , ot takie ludzkie zwyczajne macie być posłuszni ..... król Julian każe i wymaga.

.....wyginać śmiało ciało......
ibuprom max02.02.2016, 19:51
lisy farbowane, wszyscy mówią ,że są super hero i najlepsi ,a jednakowi .prezesi jeden przez drugiego, że prawdziwy, że cudowny. a pan prezes z NT to taki święty i zawsze wszystkim dawał umowy???? PIP niech sprawdzi wszystkich i niech ze wszystkimi porozmawia, znalezionymi pracownikami w papierach wszelakich firm.Na koniec powołajcie komisję śledczą.Wolontariuszy szkalujecie , a nie macie wolontariuszy?? szlachetni byli , są i będą ( chyba ,że to interes w wyjazdach choćby na Woodstock , może coś tam ciągnie innego niż chęć pomocy i muzyka) ??? Dużo gadania i w końcu się jemu weźmie ktoś za tyłek, jakiś pip , zus , krus etc...??? :) itp..Nowy targ będzie taki sławny , że za rok wpadnie na przetarg kilka firm. Mówi się o kontroli i nadzorowaniu wszystkiego, bo pewnie by chciało się wszystko samemu kontrolować , proponuje zacząć od kontroli swoich organizacji i firmy, potem się zobaczy. Rozumiemy - Trzeba walczyć panie, z jeziora wodę spuścili - na ratownictwo nie będzie kasy w tym roku panie , przetarg na basen przegrany i znowu pusto w waszej kasie, walczcie ......bo ludzie odejdą i pojedziecie busem po wolontariuszy daleko.
był WOPR , czemu nie ma WOPR-u w NT , kto jest tego prezesem , gdzie sprzęt i pieniądze ze składek? Sprawdzić to i ukarać winnych zniszczenia świetnej organizacji. Kto za tym wszystkim stoi ? Widać ewidentnie że jest Ratownictwo i "Ratownictwo", i jeszcze jedno Ratownictwo i jeszcze jedno , ilu prezesów tyle "firm" od ratownictwa i wszyscy mają racje i dbają o swoich ludzi.............
płynąć02.02.2016, 19:14
Że tak się zapytam to dyrektor jeszcze nie "popłynął"?
kazek02.02.2016, 17:09
Dyrektorowi pasuje bardziej błoto z butów zamiast ziół prowansalskich. Do pierwszej wpadki. Będzie jak z ratownikami.
@ szuwarek02.02.2016, 16:38
Co to znaczy świeżą wołowinę? chcesz powiedzieć że kupują świeże mięso i rozklepują na borze? Przyjmij do wiadomości że tam nie ma odbioru na ŚWIEŻĄ WOŁOWINĘ,SANEPID SIĘ KŁANIA. Ale nie omieszkam zapytać.INFO PRIMA SORT. Może jeszcze ziemniaki obierają na tych 4 metrach w kuchni. Jak chcesz komuś dowalić do gara ,to wybierz bardziej subtelny sposób.
Do szuwarek02.02.2016, 16:15
A to chyba dobrze.Czego się napinasz. Ja tam nie lubię jak mi błoto z butów leci do nakładanych lodów pod schodami.
leming nowotarski02.02.2016, 15:28
Szef basenu sławny , a burmistrz ma wystawione świadectwo człowieka bezradnego. Nie potrafi nic zrobić . Zmienia ludzi na ro przed emerytura , a młodych nieudaczników w MZK , MCSR i Zieleni utrzymuje , a ci mało ,ze niekreatywni , to jeszcze trwonią kasę z budżetu i psują markę miastu o która tak dbał Marek Fryzlewicz i Naczelnik Jagła . Te, albo ci to rozpuszczają miedzy palcami. Tragedia polega na tym ,że są to nieudacznicy , a Marek zostawił to śmierdzące jajko Watysze , a ten to toleruje i traci wizerunek .
obiektwyny02.02.2016, 13:17
tak samo powinni się wziąć za proces rekrutacji i całych basenowych rządów!. To nie jest prywaciarska firma tylko miejska pływalnia więc pewne zasady obowiązują. Ale kto "bogatemu" zabroni. Panie dyrektorze kulisy zatrudniania bardzo bardzo nieciekawe!
MF02.02.2016, 12:03
Dyrektor do wymiany jak najszybciej
fan politycznej propagandy02.02.2016, 11:45
kwestią czasu jest, jak następni ratownicy zaczną mówić jak jest :)
cieszy mnie to, kombinatorkę i wyzyskiwaczy w końcu trzeba ukrócić, bo mówienie - "na twoje miejsce jest 10 którzy zgodzą się na takie warunki", zaczyna już ludzi wku***
szuwarek02.02.2016, 11:44
do : marek
Bardzo się cieszę z pracy - oferty gastronomicznej ajenta kawiarenki basenowej, bo nigdzie w Nowym Targu nie kupisz taaakich burgerów a i przy okazji wspomożesz "Chatkę", że o sympatycznej obsłudze nie wspomnę. Mają zawsze ŚWIEŻĄ wołowinkę (prima sort), a nie odgrzewaną mielonkę z zamrażarki. Dla dzieciaków duuużo innych pysznych smakołyków.
kuk02.02.2016, 11:43
Co tu dużo pisać-słaby , niekompetentny zarządca.
klient02.02.2016, 11:36
Brawo Panie Dyrektorze! Jest Pan sławny! Dzięki tym sukcesom otworzy się przed Panem droga kariery, większe firmy, większe pieniądze. Proponuję pomyśleć o górnictwie gazowym. Prezes TPR fajny gość, taki Jurek Owsiak, daje możliwość nieodpłatnego stażu na naszej pływalni. Dzięki
marek02.02.2016, 10:57
Rekrutacje sprawdzić. I dlaczego odszedł PIERWSZY NAJEMCA z kawiarenki basenowej .PO TYGODNIU!!!!!
ZZib02.02.2016, 10:44
Powinni jeszcze zrobić reportaż o sposobie rekrutacji pracowników na tenże basen.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl