15.02.2016, 10:20 | czytano: 7422

Obrońca zabójcy Andrzeja Krzysztofiaka: "Mam wrażenie, że w tej sprawie rozpętano pewną histerię, którą próbują wykorzystać politycy"

Fot. Michał Adamowski
Mecenas Jan Widacki, obrońca Dawida M. z Rabki-Zdroju, skazanego na 15 lat więzienia za zabójstwo Andrzeja Krzysztofiaka w andrzejki 2013 r. pod dyskoteką na Rynku w Nowym Targu uważa, że kara dla mordercy jest surowa, a dożywocie - nieadekwatne. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" mówi, że sprawa zabójstwa w Nowym Targu jest wykorzystywana przez polityków.
W sobotę na Rynku w Nowym Targu odbyła się manifestacja z udziałem rodziny zamordowanego Andrzeja Krzysztofiaka. Około pół tysiąca ludzi protestowało przeciwko niskiemu wyrokowi dla mordercy. Pisaliśmy o tym w artykule "Manifestacja na Rynku: Ten wyrok jest kpiną z bólu i rozpaczy rodziny, z nas wszystkich". Przypomnijmy, iż Sąd Okręgowy w Nowym Sączu skazał go na dożywocie, ale Sąd Apelacyjny w Krakowie obniżył wyrok do 15 lat więzienia. Po tym, jak sprawa stała się głośna, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wniesie kasację od wyroku do Sądu Najwyższego.
Sprawę skomentował obrońca Dawida M. - mec Jan Widacki z Krakowa. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyjaśnia, że rocznie w Polsce zapada kilkaset wyroków o zabójstwo. Zaledwie 3% z nich to wyroki dożywotniego więzienia. Ta najsurowsza kara zapada w sprawach o szczególnie drastycznym charakterze - gdy ofiarą jest dziecko lub gdy morderca jest wyjątkowo bestialski. - Tutaj mieliśmy bójkę pod dyskoteką. W tej sprawie dożywocie wydaje mi się karą nieadekwatną. Przecież 15 lat to maksymalny terminowy przewidywany przez Kodeks karny. Jest to - wbrew wygłaszanym w sobotę w Nowym Targu opiniom - surowa kara. Proszę sobie przypomnieć, jaką karę dostała matka małej Madzi za popełnioną zbrodnię. 25 lat - przekonuje Widacki.

Jego zdaniem, obecna władza próbuje na sprawie z Nowego Targu zbić kapitał polityczny. - Mam wrażenie, że w tej sprawie rozpętano pewną histerię, którą próbują wykorzystać politycy. To jest na rękę władzy, która lubi administrować strachem. Można przecież przyłożyć niezależnemu sądowi. Podważa się autorytet sądów, próbuje się ludzi na nich napuścić. Mam tylko nadzieję, że minister Ziobro przed podjęciem decyzji o kasacji przeczyta najpierw uzasadnienie wyroku i odpowiednie przepisy z Kodeksu karnego - dodaje.

r/
zobacz także
komentarze
konstucha17.02.2016, 22:34
Może mecenas Widacki chcial zasugerować ze oskarżony wziął nóż po to żeby robić kanapki a nie zabić. Żenada. Mam nadzieje ze ta zakamuflowana świnia D.M dostanie DOŻYWOCIE.
Gość16.02.2016, 19:48
Panie Widacki czy pan ma dzieci? Bo ja jestem ciekawa na jaką karę skazałby pan kogoś kto niby przypadkem wbiłby śmiertelnie nóż w głowę pana dziecka!!! Kara 25 lat ale nie w wygodnej celi tylko w kamieniołomie.
Monika16.02.2016, 17:21
Dożywocie dla niego bo co wyjdzie za pare lat i to samo s.......l zrobi a inni ludzie siedzą za byle co i mają duże wyroki bo mój mąż przebywa w z-k za to że jechał z pracy do domu bez uprawnień i oczymał wyrok 17 miesięcy zostawił 2 dzieci
ppf16.02.2016, 17:13
dozorca
Nie piszemy o pedofili czy bigami tylko morderstwie
Nic lepszego w tej kwesti nie wymyślono od czasów Kodeksu Hammurabiego czy Biblijnego Oko za Oko niestety żyjemy w czasach lewackiego terroru gdzie psychopaci bezkarnie mordują a społeczeństwo jest pozbawione ochrony jaką nie wątpliwie jest KARA ŚMIERCI
Napisałem ,,jedyny pozytywny efekt'' odnośnie jak szariat traktuje morderców
dozorca16.02.2016, 15:51
@ppf
no wiesz prawo szariatu zezwala nie tylko na ucinanie rąk i głów ale i na wielożeństwo i śluby z dziećmi. nie widzę tu nic pozytywnego.
gość16.02.2016, 15:07
Ja pierdziele gość wyszedł na dyskotekę z nożem kuchennym i zadał cios w skroń i ktoś tu mówi że to był przypadek! To chyba się mu priorytety przyzwoitości pomyliły.
ppf16.02.2016, 09:47
Savage mylisz się powrócą wraz z islamizacją europy i to będzię jedyny pozytywny efekt zmian jaki przyniesie prawo szariatu
gd16.02.2016, 08:26
Powinno być dozywocie - ale pracy w kamieniołomach , żeby nie trzeba było zabójcy utrzymywac z naszych podatków
Savage15.02.2016, 23:16
Czasy kiedy złodziejom za dokonaną kradzież obcinano dłoń zapewne bezpowrotnie minęły -pewnie wiele osób się ze mną zgodzi ze to akurat wielka szkoda . Jaką karę wymierzyć mordercy i to za tak bestialski czyn ?niech każdy sobie sam odpowie .
Asia15.02.2016, 22:51
Owszem, była to bójka,ale zabójca wyszedł z domu już z nożem.
Nóż jest narzędziem kuchennym ,mecenasie!!!!!!!!!!!!
Powinien zostać w kuchni,tak że nie była to zwykła bójka,skoro brał nóż, to myślał o jego użyciu !!!!!!!!!!!!!
Kara wg mnie to minimum 25 lat a jak miał już problemy tego typu ,to śmiało dożywocie!!!!!!!!!!!! Gdyż jest zagrożenie ,że znowu użyje noża poza kuchnią!!!!!!!!!!!!
Aleks15.02.2016, 22:36
Wysłuchałem uzasadnienia wyroku i byłem na tym proteście. Jestem oburzony stanowiskiem obrońcy, ale nie jestem zaskoczony tym stanowiskiem. Pan Mecenas Widacki jak każdy inny obrońca swojego klienta ma prawo do takiej linii obrony. Oczywiście w demokratycznym państwie można wszystko, co nie jest zabronione prawem. Można zmieniać kwalifikację czynu, można biadolić o trudnym dzieciństwie, o patologii w rodzinie sprawcy, można pokrzywdzonym wmawiać, że powinni czuć się usatysfakcjonowani pseudo czy nawet autentycznymi przeprosinami (żenująca linia obrony wobec zbrodni), można rozważać poczytalność sprawy, można wybierać różne dowody, można wykazywać współdziałanie sprawcy z organami, chociaż takiego nie będzie i w tej sprawie chyba nie było itd. - znam to wszystko, no i można wygłaszać pogląd o histerii społeczeństwa czy siłę interesów politycznych. No można Panie Profesorze, ale chcę Panu powiedzieć za pośrednictwem tego portalu, że w większości (rozmawiałem ze znajomymi tam spotkanymi) nie byliśmy na tym proteście na nowotarskim rynku z pobudek politycznych (rządzący to nie moja i ich bajka, chociaż wyrażamy im podziękowanie za wrażliwość społeczną) czy rodzinnych. My byliśmy tam we własnej sprawie. W sprawie bezpieczeństwa i w sprawie sprawiedliwości, niezależnie od tego, kto to bezpieczeństwo i sprawiedliwość ma nam zagwarantować. Byliśmy po to by pójście na dyskotekę, do kina, na prywatkę, na mecz w Nowym Targu czy Krakowie nie wiązało się z dużym ryzykiem spotkania osoby wrogiej nam i całemu społeczeństwu, w którym funkcjonuje. Poszliśmy po to by wymiar sprawiedliwości wyrwał się z letargu, jaki chyba tam panuje.
pietrek15.02.2016, 20:35
Panie mecenasie (specjalnie z małej litery) Widacki.
Przesiąkł pan już tą polityką do szpiku kości.
To nie jest żadna sprawa (jak się panu wydaje) polityczna.
TU CHODZI O SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!.
Za zabicie człowieka z premedytacją powinno być CO NAJMNIEJ dożywocie jak nie kara śmierci. Niech pan nie odwraca kota ogonem i nie d... pan, że to polityczne. Bo szykuje pan po prostu kolejną linię obrony dla tego wyrzutka społeczeństwa jakim jest każdy zabójca. A pan chce zrobić z niego męczennika politycznego.
Tyle w temacie.
USA15.02.2016, 20:19
Śmierć za śmierć to jest adekwatne
xyz15.02.2016, 19:27
Pan mecenas kpi sobie z nas. Ciekawe, czy mu chodzi o sprawiedliwość czy o kasę? Czy pan mecenas podjął się obrony tego bandyty za darmo czy za pieniadze? Jak myślicie? Czy broni tego mordercy z pobudek ideowych? Mam co do tego duże wątpliwości. Papuga wszystko powie za kasę. Oni wszyscy są na sprzedaż. Minister Sienkiewicz miał rację mówiąć,że Polska to".... ..... i kamieni kupa. Wszędzie korupcja... w wymiarze sprawiedliwości, w lecznictwie, szkolnictwie, w urzędach. Żadnego autorytetu! Żadnego.
fan politycznej propagandy15.02.2016, 18:50
ja nie wiem k****, brak mi słów żeby opisać swoje zdenerwowanie!

LUDZIE, przecież zginał człowiek!!!

Jak to jest możliwe, że kiedy gaśnie czyjeś ludzkie życie, to prawo jeszcze tego człowieka broni, szuka okoliczności łagodzących... przecież ten morderca, zadając cios w głowę nożem, zabrał życie, odebrał jakiekolwiek prawa ofierze!!!!
jakim cudem prawo przewiduje jakiekolwiek łagodne wyroki w tym brutalnym, celowym zabójstwie!!!!!!???????????????
Mocno oburzony15.02.2016, 18:41
W głowie się nie mieści, żeby bronić zabójce, który idzie na imprezę z nożem kuchennym i zabija przypadkowego, Bogu duch winnego chłopaka, tłumacząc ludziom że wyrok dożywocia to przesada. Ciekawy jestem, czy gdyby na miejscu chłopaka który został zabity był syn mecenasa W. padło by takie samo uzasadnienie wyroku...
Cygan15.02.2016, 18:30
Nie zasłaniaj się mecenasiku polityką,bo polityka to nic tu nie ma.Wykorzystujesz pan sytuację jaka jest w kraju,z restą tak jak wszyscy z z pana grona.Pani prokurator z Krakowa też nosiła głowę wysoko,i co rodzinny dramat.I nagle cicho w jej sprawie.Myślimy że jeszcze będzie głośno o panu.Działajmy p. Ziobro.
ysys15.02.2016, 18:12
dozywocie !!!
Obserwator15.02.2016, 17:36
Ani ja,ani moi znajomi nie bawimy się w politykę, nie rozumiem o czym pan Widacki pitoli. Żądamy przywrócenia sprawiedliwej kary dla mordercy-DOŻYWOCIA, bez możliwości wcześniejszego starania się o wyjście, chyba,że po 50 latach.
Wojtas15.02.2016, 17:19
widacki, nie wstyd ci?
to na to Twoja żona?
Bo moja śmieje się z Twojej argumentacji
Ja jestem zażenowany - tak po męsku
Środowisko ma na to nazewnictwo - wiesz o czym mówię :)
Jonasz15.02.2016, 16:54
Do celów politycznych?
Władza próbuje na sprawie z Nowego Targu zbić kapitał polityczny?
Jak można tak bredzić??
Gówniarz z nożem idący na dyskotekę to dla mecenasa normalny widok?
Trzeba raz na zawsze powiedzieć, że Polskie prawo dla morderców i zbrodniarzy jest baaaardzo łaskawe!
To, że ktoś powiedział dość!!!! - należy cenić!!!
Matka Madzi do kamieniołomów dożywotnio!
Morderca Andrzeja to samo!
Niech błagają o zastrzyk z pawulonu albo kulę w łep w bólu i cierpieniu do końca swoich plugawych dni!

PS. Adminie nie wycinaj epitetów - są ostre ale zasłużone!
sabina15.02.2016, 16:35
do Dawid: Ty sie lepiej *** nie wypowiadaj bo widac jestes ze znajomych mordercy... zasluguje na wiezienie i nic wiecej!! na dodatek nie TYLKO 15 lat a minimum 50, a najlepiej dozywocie! to bylo morderstwo ze szczegolnym okrucienstwem i zasluguje na gnicie w wiezieniu!!
Jo15.02.2016, 16:27
Szkoda, że morderca nie może odsiedzieć wyroku w Rosji lub Chinach. Wystarczyło by nawet te 15 lata.
człowiek15.02.2016, 16:20
Mnie zastanawia dlaczego sąd apelacyjny nie wziął pod uwagę opinii biegłych psychologów, którzy jednoznacznie stwierdzili ,że ten ( nie boje się użyć tego słowa) zwyrodnialec, nie nadaje się do resocjalizacji, a kurator sądowy zrezygnował z "opieki" na nim twierdząc, że to nie ma sensu ponieważ ma on osobowość psychopaty i z pewnością, prędzej czy później dopuści się kolejnych przestępstw ( dziewięć wyroków skazujących już wtedy miał na koncie) z zabójstwem włącznie!!! Już samo to powinno wystarczyć do odizolowania tego bandyty ze społeczeństwa raz na zawsze! Panie Widacki, nie życzę nikomu źle, ale jak się to zdarzy, a zdarzy się na pewno, to będziesz pan miał to na swoim sumieniu! Okoliczności łagodzące wg mecenasa i sądu to, przeprosiny, młody wiek sprawcy, że nie działał ze szczególnym okrucieństwem. Zapytuję więc jak można szczerze przeprosić za coś do czego się nie przyznał i nie przyznaje do dzisiaj? Czy gdyby miał 40 lat to wiek byłby już wystarczający i ile osób musiałby zabić, żeby było szczególnie okrutne? Jego esemesy potwierdzają, że jechał z zamiarem zabicia, a że nie było tego, którego chciał, to zabił przypadkowo spotkanego człowieka!! Następny może być ktoś z rodziny.... sędziny!! Kara powinna odstraszać i być odczuwalna dla sprawcy, a ta z pewnością taka nie jest i to musi się zmienić!!!!
ona ona15.02.2016, 16:05
Absolutnie nie zgadzam się z mecenasem Widackim, to morderstwo było szczególnie okrutne, morderca wbił nóż w głowę drugiego człowieka.
Dożywocie!
fakty ,mity , pieniądze15.02.2016, 15:24
a wystarczyło wykazać że morderca miał w tym czasie POMROCZNOŚĆ JASNĄ i włos by mu z głowy nie spadł jak synowi Wałęsy - trzeba się było uczyć na kolegach z branży panie Widacki..
ultras15.02.2016, 14:58
W tym zepsutym do cna świecie nie wystarczy już prosta zasada sprawiedliwości śmierć za śmierć. Na dodatek Jeszcze pierwsze egzekucje należy przeprowadzić publicznie. Wtedy bardzo szybko większość tych beztroskich młodzieńców się opamięta. Podobnie z długimi wyrokami i karą dożywocia. Wyłącznie na własny rachunek i to w kamieniołomie. Albo pracujesz na siebie, albo zdychasz z głodu.
baciok@15.02.2016, 14:55
Panie ministrze Ziobro czyń Pan swoja powinność. Ma Pan poparcie całego Podhala. Pan Panie Widacki niech lepiej milczy ze względu na pamięć ofiary.
przypadkowa uczestniczka manifestacji15.02.2016, 14:49
A pan Widacki zrobił pokazówkę dla swoich studentów, których zaprosił na rozprawę, musiał więc wiedzieć jaki będzie wyrok nie naraził by swojej adwokackiej reputacji gdyby miał przegrać/O sprawiedliwości tu nie ma mowy. A 500 000 zł za ...... to dużo, czy mało?
Czy rodzina i przyjaciele, którzy organizowali manifestacje to politycy? czy pokrzywdzeni moralnie. Wierzę, że właśnie p. Ziobro zainteresuje się sprawą. Nie żałuję, że właśnie ja w tym czasie znalazłam się na rynku w NT i ze łzami w oczach i ze ściśniętym gardłem uczestniczyłam w tej smutnej manifestacji
Sweex15.02.2016, 14:39
Czy autor artykułu, bądź ktoś inny może podać link do artykułu wyborczej,w którym wypowiadał się Widacki?
Bardzo proszę, bo nie mogę znaleźć, a informacje źródłowe są bardzo istotne.

Nie linkujemy w komentarzach. W wyszukiwarce proszę wpisać "Widacki wyrok Nowy Targ wyborcza" i nie ma problemu ze znalezieniem. Moderator.
moje zdanko15.02.2016, 14:36
Panie Widacki, czy apelacja nie jest podważeniem autorytetu sądu? To czemu się pan jej podjął? Jest pan gotowy na wzięcie na sumienie kolejnej ofiary tego psychopaty?
mbp15.02.2016, 14:28
Panie Mecenasie, wyrok nie jest adekwatny, ma pan rację - powinna być kara śmierci. Gdyby za morderstwo groziła kara śmierci, to ręczę panu że procent dokonywanych zabójstw czy morderstw zmniejszyłby się zaskakująco. Tyle że adwokatom wiodłoby się coraz gorzej.
Urszula15.02.2016, 14:24
Wypowiedź obrońcy NIE DO PRZYJĘCIA. Gdzie poleciał się żalić? Do "Wyborczej". Ja wyciągam wnioski.
gorycz15.02.2016, 14:10
Paranoja! Kompromitacja! I to ma być prawnik-to ja wysiadam. Może poprosi tego mordercę, żeby zabił kogoś z jego rodziny, a on go ułaskawi, bo jest młody. Kara śmierci! Tylko to może dałoby coś do myślenia bandziorom, gdyby sobie obejrzeli seans z krzesłem elektrycznym!
oskar5115.02.2016, 13:59
W takim razie to albo sędzia pierwsze instancji dajacy dozywocie, albo ten z apelacji powinien stracić prawo do wyrokowania bo mozna różnic sie w ocenie ale nie aż tak drastycznie.To tak jak jeen lekarz raka leczył by morfiną a drugi aspiryną. Panie Widacki niech pan nie miesza do tego polityków.Nie życzę panu by ten morderca spotkał po wyjsciu kogoś z pańskich bliskich !!!!
Zainteresowany15.02.2016, 13:57
Mecenas Widacki z uporem maniaka fałszuje ustalenia Sądu Okręgowego i prokuratury..."(...) podnieść należy, że nie istniał żaden powód dla którego D. M*** dopuścił się tego czynu. Pokrzywdzony był dla niego osobą obcą, której w ogóle wcześniej nie znał. Zaatakowanie A. Krzysztofiaka nożem przez D. M*** wykraczało poza "konwencję" bójki (...) było odrębnym czynem od bójki - był to eksces ze strony tego oskarżonego, który nie był elementem bójki. (...) Ciosy nożem D. M*** zadawał bez uprzedzenia, nie mając ku temu - jak i do samego ataku nożem - najmniejszej potrzeby." Zatem, jeżeli argumentem do obniżenia kary za to zabójstwo mają być statystyki orzekania kar dożywocia w Polsce, a nie wnikliwa analiza akt sprawy to mam nadzieję, że Minister Sprawiedliwości dokładnie przyjrzy się pracy krakowskiego Sądu Apelacyjnego.
tutejsza15.02.2016, 13:45
myślę, że inaczej by się wypowiadał, gdyby morderstwo dotknęło jego rodziny, bądź kogoś ze znajomych...
beti15.02.2016, 13:35
kto pierwszy naruszył nietykalność?
ko15.02.2016, 13:13
wstyd Panie Widacki no ale cóż pieniądz rządzi światem
Czlowiek15.02.2016, 13:10
Panie Mecenasie !!!! Take prawo jacy jego przedstawiciele ,panskie stanowisko w tej sprawie jes zenujace i zalosne ......
kwk15.02.2016, 13:04
Tak podważa się wiarygodność sądów, chyba tych orzekających w I instancji. Przecież tam orzekali sędziowie z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym i orzekli karę dożywocia, obszernie uzasadniając jej zastosowanie.Pewnie też działali na zlecenie polityków - według Pana Widackiego.Żenująca wypowiedź.
ja15.02.2016, 12:56
ciekawe jak Pan obrońca stracił by dziecko w podobnych okolicznościach to czy również by chciał dla zabójcy jak najniższej kary ??? czy może rolę by się odwróciły ?
ktoś15.02.2016, 12:50
widacki.. raczka raczke myje nie??????
Maniek15.02.2016, 12:30
Widacki nie pamięta chyba jak sam był Posłem na Sejm VI kadencji...

...żenada - jak można bronić bandytę?
SQ915.02.2016, 12:27
Cytat [...] Można przecież przyłożyć niezależnemu sądowi. Podważa się autorytet sądów, próbuje się ludzi na nich napuścić." Szanowny Panie Mecenasie - jeśli jest to faktyczne przytoczenie Pana wypowiedzi vel słów, to należy Pana trochę "oświecić". To właśnie Pan, a nie kto inny przyłożył niezależnemu sądowi w Nowym Sączu i podważył jego autorytet i niezależność, składając apelację od poprzedniego wyroku do Sądu Okręgowego w Krakowie. Tego typu wypowiedzi to Pan może przekazywać, ale w żłobkach, bo już w przedszkolach dzieci wykazują się daleko idącym rozsądkiem i analizą wypowiadanych przez dorosłych treści. Krótko mówiąc - "karmić" bzdurami to można, ale ...może gołębie na rynku krakowskim.
Dzień czarny15.02.2016, 12:20
Panie mecenasie,jeżeli pan prześwietlił już swojego klienta,to na pewno pan już wie kto po wyjściu na wolność,tego skromnego chłopaka będzie następny do zadźgania.Pan Ziobro myślę że zrobi porządek i z nim i z panem,i resztą którzy to mataczyli.Czekamy z utęsknieniem .Pan mec następny procesdo zrealizowania.Chańba dla sądu,pan przynosisz.
Dawid15.02.2016, 12:17
Adwokat ma 100% racnji,pomyscie jakbyscie byli na jego miejscu i grzali pajde,15lat to jest maksymalna kara biorac pod uwage wszystkie okolicznosci
taktak15.02.2016, 12:10
krzesło elektryczne powinien dostać ! tylko no cóż żyjemy w Polsce... ech...
obiektwyny15.02.2016, 11:51
On zabił za nic, z zimną krwią - wiedział co robi , zero motywu. Na o nie może być przyzwolenia. Kompromitacja adwokata po takich słowach.
mhmmm15.02.2016, 11:50
Za pieniądze można kupić każdego nawet mecenasa , tu nie chodzi o sprawiedliwość , rządzi kasa , wnet zrobią z mordercy poszkodowanego . Tak mnie zastanawia czy stać go na taka papugę czy opłacany jest przez rodziców dzieciaków którzy byli z nim.
Nic nie znaczący15.02.2016, 11:48
Panie mecenasie, skończ pan, wstydu oszczędź. Doskonale pan wie, że ten psychopata zasługuje na dożywotnie odseparowanie od społeczeństwa, ale takimi wywiadami reklamuje pan tylko swoją kancelarię dla podobnej klienteli...
sabina15.02.2016, 11:43
pan mecesans powinien zakonczyc swoja kariere bo kazdy wie ze glownie mordercow broni! smiech na sali to jego beznadziejne tlumaczenie... wzial noz na impreze i nie mial zamiaru nikogo zabic? niech pan sie sam poslucha! ponad to dowody czyli kamery pokazuja zupelnie co innego... wbil noz 3 raz, ostatni cios w glowe i na koniec kopnal Andrzeja i to nie jest okrutne? to ze pan kazal mu przeprosic to nie znaczy ze wyraza skruche bo tylko czytal to z kartki i to wygladalo jakby kierowal to do sadu a nie rodziny! to nie byly szczere przeprosiny, kazdy o tym wie wiec zasluzyl na dozywocie i na nic wiecej! co z tego ze mlody jak juz jest zdemoralizowany i juz sie nie zmieni! najlepiej jakby o suchym chlebie i wodzie zyl!
Ziggy15.02.2016, 11:31
Dotyczy podważania autorytetu Sądów ; przecież Sądy same sobie podważają autorytet , jeżeli Sąd w Nowym Sączu wydaję wyrok dożywocia a Sąd w Krakowie obniża wyrok do lat 15 to kto komu podważa autorytet Politycy , czy sami sobie sędziowie .
obwiniona15.02.2016, 11:26
O jakiej Wy godności mówicie - piszecie. Każdy dobry mecenas nie ma godności, żadnych skrupułów i nie posiada sumienia. Natomiast posiada, co jest najważniejsze, konto w Bankach. Każda mocna i ważna obrona kosztuje a w szczególności u Pana Wideckiego, który, jak chodzi opinia, to i diabła z piekła wyciągnie i obroni. Oczywiście za odpowiednią kwotę.
profesor15.02.2016, 11:26
nie no normalnie ja sie zastanawiam jak on moze miec tytul profesora ? gada jak by rozumu nie mial ! nasza wladza nawet by o tym nie wiedziala gdyby nie my ludzie ktorzy mamay dosc tego aby przestepcy mieli wieksze prawa jak my a w wiezieniu lepsze zycie jak ludzie na emeryturze bo papu dadza lekarza zapewnia internet tez i dach nad glowa ! miarka sie przebrala w koncu trzeba cos z tym zrobic ! do kamieniolomu i do konca zycia niech pracuja na swoje utrzymanie w wiezieniu !! nie tylko dawid m,ale wszyscy przestepcy ! a widacki niech juz przestanie teraz strach przed tym ze moze wyjsc cos na swiatlo dzienne?
miple15.02.2016, 11:12
Jest taki serial "ZBRODNIE, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY ANGLIĄ" - państwo potrafi zaopiekować się winnymi a nie ofiarami. Wczorajszy odcinek - dwóch 10-latków zabija 3-latka w bestialski sposób. W dziwny sposób "prawo" ich broni. Parę Osób powinno obejrzeć to.
@prawnik@15.02.2016, 11:12
Panie WIDACKI ciekawe jak by Pan mówił i porównywał wyroki w Polsce jakby to Pana syna zabił Dawid M. Ciekawe czy dalej byłby Pan za 15 latami więzienia czy za dożywociem. Jestem pewien że chciałby Pan wtedy dla zabójcy dożywocia bez prawa do wyjścia po 25 latach.
fan politycznej propagandy15.02.2016, 11:06
Śmierć za śmierć!

Śmieszne słowa, człowieczeństwo zanika, za jakiś czas będzie normalne chodzenie z nożem na dyskoteki i zarzynanie kogoś kto nam się nie spodobał.

Ja mam jedno proste pytanie dla Pana Widackiego, gdy by to był Pana syn, wnuk, lub ktokolwiek z rodziny, też by Pan był taki pewny siebie i sugerował taki wyrok???

Mam nadzieje że MORDERCA śp Michała i 5 pozostałych osób które brało w tym udział, pomagało, zacierało ślady i udawało że nic się nie stało, dostaną surowe wyroku i uśmieszki z waszych mord znikną.

NOWY TARG i LUDZIE wam tego nie zapomną, będziecie wytykani palcami i do końca waszych dni sumienie wam będzie o tym przypominać że braliście udział w ZABÓJSTWIE swojego kolegi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
K*** j***!!!!!!!!!!!!
Adam15.02.2016, 11:03
Mecenas Jan Widacki powinien dostać zakaz wykonywania zawodu, przynosi wstyd wymiarowi sprawiedliwości. Patrząc na takie postrzeganie prawa nie dziwię się że na ulicach coraz niebezpieczniej. Ciekawi mnie co by Pan Mecenas zrobił, gdyby ktoś potraktował tak jego dziecko. Dziś za pieniądze można wszystko, mam nadzieję że Pan Ziobro wyrok jednak skasuje. A Pan Mecenas to tak jak w filmie typowy Adwokat Diabła.
cyngiel15.02.2016, 10:58
Biedny jest ten adukat,że zaczyna już trząść portkami bo sprawa nie idzie po jego myśli i dutki będzie trzeba zwrócić.Jakoś do mnie nie dociera,że ten morderca działał w sposób ,,wielce miłościwy", gdzież u niego wyjątkowe bestialstwo, dopiero trzecie uderzenie nożem było dla niego właściwym zakończeniem ,,drobnego incydentu".Za kopnięcie psa w d*** więcej by mu przysądzili...
ramcin15.02.2016, 10:40
Podważa się autorytet sądu? ale to Widacki podważył odwołując się w innym sądzie.
ramcin15.02.2016, 10:37
Nie no powinien dostać jeszcze nagrodę za to, że zabił i odszkodowanie za straty moralne.
szanowny Panie mec.Widacki15.02.2016, 10:36
obrońca jest po to by bronić, a raczej mydlić oczy... używa Pan słowa " bójka" co się ma nijak do założenia oskarżonego w dniu morderstwa, jak wynikało z korespondencji sms zanim dotarł do NT nosił się już z zamiarem zabicia "kogokolwiek" - co wg mnie odbija argument, że do zabójstwa doszło "przypadkiem podczas bójki". Stwierdza Pan również, że wyrok dożywocia jest wyjątkowym środkiem, stosowanym tylko dla zwyrodnialców. Przytaczany jest tu przykład matki Madzi - mała różnica - Katarzyna X. nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa, natomiast Pana "PODOPIECZNY" stanowi i to duże... jak Pan myśli, kiedy zabije znowu???
Dd15.02.2016, 10:29
Jeśli ktoś bierze na imprezę nóż kuchenny to chyba nie ma na myśli bójki tylko zdaje sobie sprawę że może kogoś tym nożem zabić.Panie Widacki skończ pan się kompromitować.Dla pana wbicie noża w skroń to zwykła bójka.Żal mi pana. Niech sobie politycy wykorzystują sytuację byle by ten gn... do końca życia nie ujrzał światła słonecznego.
Pfy15.02.2016, 10:28
Wstyd Panie Widacki. Brak godności człowieka. Z pewnością rodzice Andrzeja zorganizowali manifestację dla pobudek politycznych... Żenada..
art 14815.02.2016, 10:27
Panie Widacki, kara jaka dostała matka małej Madzi to nawet nie żenada, to klęska wymiaru sprawiedliwości w Polsce! Powoływanie się na ten casus to pana klęska, panie mecenasie
Obserwator15.02.2016, 10:24
Interesujące podejście obrońcy do sprawy!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl