16.02.2016, 23:14 | czytano: 1470

Działacze kampanii antysmogowej: każdy zakopiańczyk wypala 10 papierosów dziennie wdychając zanieczyszczone powietrze

Informacje o smogu w Zakopanem są mocno przesadzone - uważają władze miasta i twierdzą, że na rzekomym wielkim zanieczyszczeniu powietrza pod Tatrami, wiele osób chce się wybić.
Burmistrz Leszek Dorula uważa, że normy w mieście przekroczone są jedynie ok. 3 miesiące w roku, a Zakopane w niczym z takimi wynikami nie odstaje od innych miast Małopolski.
Od kilkunastu dni przy wjeździe do Zakopanego wisi ogromny bilbord z napisem „Smog wita w Zakopanem”. Według władz miasta, komuś szczególnie zależy na tym, aby stolicę Tatr przedstawić w złym świetle. Jak dodaje Dorula, jednak jest to grupa ludzi, która oprócz przedstawiania miasta w złym świetle nie ma nic do zaoferowania.

- Zakopane jest w zainteresowaniu wielu grup społecznych, którym wydaje się, że na Zakopanem można się wybić – twierdzi Dorula. – Ja bym oczekiwał, żeby właśnie te grupy wskazały na pomysły i apelowałbym do tych ludzi niezbyt korzystnie działających, aby coś zaproponowali. Organizując bezpłatny transport, kolejne dopłaty do wymiany pieców i wreszcie jeszcze bardziej zachęcając Geotermie Podhalańską w intensywniejsze inwestowanie w mieście, pokazujemy jak chcemy zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

W akcję „Zakopane bez smogu” zaangażowali się między innymi Krzysztof Materna, Beata Sadowska, Magdalena Schejbal, Ania Rusowicz, Rafał Sonik czy Staszek Karpiel-Bułecka. Akcja ma na celu przekonanie władz samorządowych do przyjęcia uchwały antysmogowej dla Zakopanego. Według działaczy kampanii antysmogowej, stan powietrza pod Tatrami jest taki, że wdychają powietrze na ulicy, każdy zakopiańczyk wypala tak jakby 10 papierosów dziennie.

js/
komentarze
MK17.02.2016, 17:05
Co do "chemitralias", to poświęciłem te 5 minut swojego życia żeby się więcej o tym dowiedzieć i stwierdzam, że jest to zjawisko fizyczne, a wszystkie teorie o "truciu i chemikaliach" są spiskowymi. Nie są one potwierdzone przez żadnych naukowców ani instytut, w przeciwieństwie do "fizycznego zjawiska".
Panie Dorula17.02.2016, 13:30
ale to Pan ma mieć coś do zaoferowania podobnie jak Pan Watycha.
Oba miasta umierają, przekaz poszedł w świat i mocno trzeba się walnąć młotkiem w głowę co z tym fantem zrobić w trybie natychmiastowym, bo oferta może być najcudowniejsza, ale nie sprzedawalna jest w rakowym i astmatycznym smogu.
Inaczej znany dowcip: największa atrakcja Zakopanego? - bus do Białki.
Wszystkie ręce na pokład a nie przepychanki i nie dziw się Chłopie banerowi - o Twoje zdrowie też chodzi, a nie o ściemę skoro fakty Cię nie ruszają.
To Twoje zadanie Chłopie - za to Ci mieszkańcy płacą i po to Cię wybrali a nie po to abyś se do Warszawki jeździł hołdy składać jak Krzepki Frankowi. DO ROBOTY bo zdychamy. Wysil się w końcu a nie opieprzaj tych, co się już brzytwy z rozpaczy chwytają, bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafią spojrzeć dalej niż do następnych wyborów, a widzą czarne chmury w postaci chorób, odpływu dzieci w świat i nędzę z braku zarobku.
Zakopion wykurza 10 na dziyń17.02.2016, 10:49
a Miescon 20

ale Miasto lepiej sie troscy bo nowy smyntorz otworzyli
triceps17.02.2016, 08:29
hahahaha papierosy:D ludzie popatrzcie nad glowe co na nas opryskuja samoloty na duzej wysokosci.wpiszcie chemtrails . pozdrawiam
Zobacz pełną wersję podhale24.pl