02.03.2016, 08:30 | czytano: 2590

Napięta sytuacja w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju

Pogłębia się konflikt w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju. Oś podziału przebiega między burmistrz Ewą Przybyło, przewodniczącą Rady Miejskiej i większością radnych, a pięcioosobowym klubem opozycji Nasze Miasto. Kłótnie i wzajemne oskarżenia są na porządku dziennym.
Burmistrz zarzuca opozycji, że prowadzi polityczną grę, która ma doprowadzić do referendum w sprawie jej odwołania. Ewa Przybyło krytykuje m.in. brak chęci współpracy ze strony radnych klubu Nasze Miasto, wytyka im nieznajomość przepisów, a nawet działania na szkodę miasta i gminy.
Z kolei radni opozycji oskarżają Ewę Przybyło o brak skutecznych pomysłów na rozwiązanie wielu problemów z jakimi boryka się miasto, chociażby zanieczyszczonego powietrza. Wytykają jej przegrane procesy, zasądzone odszkodowania i nieznajomość przepisów.

Niemal na każdej sesji dochodzi do sprzeczek i kłótni, nierzadko z błahych powodów. Najczęściej ostrą wymianę zdań prowadzą między radni opozycji Rafał Hajdyła i Marek Ciepliński, a z drugiej strony przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł i burmistrz Ewa Przybyło. Czasami do dyskusji włączają się pojedynczy radni. Większość w milczeniu przygląda się zaostrzającej się dyskusji.

Wszystko dzieje się na oczach mieszkańców Rabki-Zdroju, bowiem sesje są na żywo transmitowane na stronie internetowej magistratu. Ostatnią sesję Rady Miejskiej Rabce-Zdroju, na której znowu doszło do zwady, można obejrzeć na stronie www.sesja.rabka.pl.

Opozycja ma nawet stronę internetową www.rabka.cba.pl na której informuje o swoich działaniach i inicjatywach. Niezależnie od magistratu również filmuje posiedzenia Rady Miejskiej i retransmituje je w internecie.
Burmistrz Ewa Przybyło ma cały czas stabilną większość w Radzie Miejskiej, która ją popiera.

r/
komentarze
Jan03.03.2016, 22:01
@myślący . Gdyby nie radni NM to by wiele spraw było zamiecionych pod dywan. .Radny jest od kontroli. Nie dziwi cię czemu reszta radnych siedzi cicho. Co do słów to same się, cisną widząc co Przybyło niezrobiła przez 10 lat , a pozostałe gminy mają: solary, kanalizację.
myślący mieszkaniec małego miasteczka03.03.2016, 18:10
@Jan
Czy wniosek składany przez klub musi zawsze zawierać słowa , które obrażają , albo są ironiczne? To dziecinada! Wstyd.
Protokół dyplomatyczny czy nawet savoir- vivre nich to całkiem obce słowo .Poza tym to poruszają kwestie tak mało ważne , że szkoda im wypłacać diety.
Krzyżak03.03.2016, 14:51
Do "mbp" Reszta składu poza Klubem Opozycyjnym to marionetki w rękach Orłowej i Przybyłowej. Im w głowach podwyżki a nie Dobro Naszego Pięknego Miasta. Nie wstyd ci Pukalski, że jesteś w tej grupie marionetek. Przecież wszyscy Radni Ślubowali, że będą stać na straży prawa, a nie bezprawia jakie toczy się od dwóch kadencji za pośrednictwem Sołtysowej-Przybyłowej jej popleczników firmowanych przez Orłową.
Jan03.03.2016, 10:47
@myślący- ciężko się przestawić, że kończy się w Rabce , czas kiedy było byle jak. Radni pytają o to co Przybyło miała czas zrobić przez 10 lat. I nie zrobiła, krytykują ją zasłużenie.
Widać, że boli cię prawda
myślący mieszkaniec małego miasteczka02.03.2016, 20:26
do poprzedników!
właśnie odlądałem sesję ostatnią. Wnioski klubu radnych to- wnioski pisane przez"gimnazjalistów".Gimnazjalista ma buzujące hormony wiec zamiast pisać wprost to najpierw taki nastolatek musi kogoś ugryźć aby okrężną drogą powiedzieć o co chodzi. Jeżeli bierzecie pieniądze państwowe za sesje to jakim prawem robicie podjazdy"gimnazjalne". Jesteście tak zadufani w sobie że nie widzicie że wszystkie wasze wnioski są w takim samym tonie, pisane przez jedno "pióro" .Rok minął a wy nadal w miejscu się kręcicie-mieszkańcy to widzą, mieszkańcy to słyszą, mieszkańcy to ocenianią .
Gratulacje dla Pana Rafała , że przejrzał na oczy!
Jan02.03.2016, 18:37
Co zrobiła Przybyło przez 9 lat ? Super że jej patrzą na ręce- to jest dobra zmiana.
many02.03.2016, 17:57
do;myślący mieszkaniec małego miasteczka; prześledź zapiski z sesji a będziesz miał odpowiedź...chyba że Ty z tej opcji-12 tys. pensji za nicnierobienie.Namaste
sic02.03.2016, 17:27
@myślacy mieszkaniec....radni Naszego Miasta poruszają wiele problemów ale nie otrzymują odpowiedzi albo się ich lekceważy.Choćby bardzo duże zaniedbania w rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej/w XXI wieku ludzie nie maja bieżącej wody i to w centrum miasta/
myślący mieszkaniec małego miasteczka02.03.2016, 16:43
do poprzedników...
a czy klub chociaż raz dał propozycję dla dobra miasta, dla dobra mieszkańców? A diety biorą...
Django02.03.2016, 12:47
Pani Burmistrz myślała że będzie jak w poprzednie kadencji: spokój i nic nie robienie a 12 000 zł wypłaty miesięcznie się dostaje. Radni NM tak dalej.
mbp02.03.2016, 09:40
Te dwie panie zapomniały, za co biorą pieniądze. Brawo radni z tzw opozycji, reszta składu znalazła się w radzie chyba przypadkowo. Narcyzm bywa zaraźliwy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl