08.03.2016, 10:13 | czytano: 1722

Trudności z wyborem firmy do rozbudowy szkoły specjalnej

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu unieważniło pierwszy przetarg i ogłosiło drugi na przebudowę budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ulicy Jana Pawła II.
Decyzja ta spowodowana jest tym, że najtańsza oferta, jaka wpłynęła na pierwszy przetarg była wyższa niż kwota, jaką starostwo zaplanowało w swoim budżecie na tę inwestycję.
Zdecydowano się więc unieważnić pierwszy przetarg i ogłosić drugi. Tym samym zmieni się umowny termin oddania budynku do użytku - z grudnia tego roku na wiosnę przyszłego.

- Dziś w szkole jest za ciasno - mówił niedawno w rozmowie z Podhale24.pl starosta nowotarski Krzysztof Faber, podkreślając, że placówka nieustannie się rozwija i rozszerza ofertę. Potrzebne są jej nowe pomieszczenia, stąd decyzja o rozbudowie szkoły. Dodatkowo w nowym budynku ma powstać bursa - internat na ok. 70 miejsc. Obecnie, po przeprowadzce z ul. Bolesława Wstydliwego, mieści się ona w budynku Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego. Musi jednak zwolnić zajmowane pomieszczenia, ponieważ szpital chce je wykorzystać pod mające tu powstać centrum zdrowia psychicznego.

r/
komentarze
budowlaniec09.03.2016, 12:59
Jak to jest możliwe? Jakim cudem pojawiają się aż tak duże różnice w wycenach budów? Zakładając że do przetargu przystąpiły tylko trzy firmy, to kosztorys przygotowany przez urzędników byłby czwartym z kolei i to tym najniższym. To chory system, który powinien zostać zmieniony. Życie udowadnia nam co dzień, że mało kiedy to co najtańsze jest dobre.
Cichy08.03.2016, 14:33
~do dumb:

Zapewne Ty jesteś przykładnym uczniem, który posiada jedynie świadectwa z paskiem (ale nie na tyłku), skończyłeś dobrą szkołę średnią i prestiżową uczelnię wyższą. Oczywiście w trakcie trwania edukacji byłeś uczniem tyle zdolnym, co wzorowym. Do tego Twoje wykształcenie idzie w parze z nieprzeciętną inteligencją.

Na Twoim miejscu doceniłbym fakt, że Państwo nie wyklucza (jak miało to miejsce dawniej) osób niepełnosprawnych i daje im możliwość kształcenia. Więc zanim coś napiszesz to pomyśl o dzieciach, które tam uczęszczają i lepiej włóż ręce do kieszeni zamiast używać klawiatury do pisania durnych komentarzy.
un08.03.2016, 12:17
Szanowny panie Faber.... ale wam - urzedasom nie jest ciasno, zimno i niewygodnie. To przecież najważniejsze. Jaką kwotę przeznaczyliscie na przebudowę szkoły a jaka na wyprowadzenie internatu i remont bursy? Czy ktoś zna te kwoty? A jak wyglądają przetargi i konkursy w naszym kraju to my wiemy :-)
dumb08.03.2016, 11:42
Szkoła się rozrasta, idiokracja nadchodzi!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl