10.03.2016, 11:26 | czytano: 1140

Radny Gluc: "Nie można powiedzieć, że w Zakopanem nie robi się nic na rzecz czystszego powietrza"

Według radnego Jana Gluca, przewodniczącego komisji ekonomiki Rady Miasta w Zakopanem, informacje medialne o smogu pod Tatrami odstraszają turystów, a to z kolei rodzi konsekwencje finansowe dla mieszkańców miasta żyjących w większości z turystyki.
- Nie można powiedzieć, że tutaj nie robi się nic na rzecz czystszego powietrza. Zlikwidowaliśmy 9 kotłowni, które teraz zasilane są przez Geotermie Podhalańską. Cały czas rozbudowywana jest sieć gazowa. Do tego jeszcze bezpłatna miejska komunikacja. Nie sztuka jedynie krytykować - kontynuuje.
Gluc przypomina, że problem czystości powietrza jest od lat wałkowany, ale cały czas miasto stara się z nim walczyć. Ogromnie ważna też dla niego jest edukacja wśród zakopiańczyków uświadamiająca, co można robić, aby pod Tatrami nie spalać chociażby śmieci w kotłach.

js/
komentarze
baciok@10.03.2016, 23:10
Oj Jasiu bajdurzysz. Pozdrawiam
Fan radnego Gluca10.03.2016, 18:58
9 kotłowni dla miasta , które jest drugą marką w Polsce

To nie bywały sukces !!!

Panie Gluc tak trzymać dalej - będzie dobrze
Ktoś10.03.2016, 18:49
Panie radny Gluc, otóż o smogu NALEŻY MÓWIĆ I UŚWIADAMIAĆ ŻE JEST TO REALNE ZAGROŻENIE. Wiadomo, że nie jest tak źle jak w Krakowie czy w N. Targu, ale świetnie to też nie jest... Najwyżej mniej przyjezdnych zawita do sklepiku pana Gluca na Krzeptówkach he, he.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl